20 Najlepszych źródeł motywów do WordPressa (darmowych i płatnych)

Opublikowany 25 kwietnia 2022 w Web Design. Tagi: , , .

WordPress to system zarządzania treścią (CMS), którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta darmowa platforma open-source pozwala użytkownikom tworzyć strony internetowe i zarządzać nimi bez konieczności znajomości kodu. Jako doświadczeni projektanci i twórcy stron internetowych z pewnością dobrze znacie już zalety i możliwości WordPressa, dlatego nie będziemy się w nie zbytnio zagłębiać. Zamiast tego w tym poście postaramy się omówić raczej kluczowy aspekt każdej strony WP, który w dużej mierze determinuje jej wygląd – jej motyw.

marynarki

Kluczowe znaczenie dobrego motywu WordPressa

Kiedy jesteś na wczesnym etapie tworzenia strony na WordPressie, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Z pewnością nie chcesz pominąć żadnego z nich, niezależnie od tego, czy chodzi o angażującą treść z wezwaniami do działania, czy o zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie strony internetowej. W związku z tym bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na motyw, który wybierzesz dla swojej strony.

Niestety, niewiele osób umieszcza ten aspekt wysoko na liście swoich priorytetów. Albo nie zdają sobie sprawy ze znaczenia motywów, albo nie wiedzą, jak je skutecznie stosować. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z kluczowych korzyści płynących z posiadania doskonałego motywu WordPressa to:

 • Motyw czyni stronę atrakcyjną i przystępną.
 • Dzięki dobremu motywowi możesz rozszerzyć funkcjonalność swojej strony, by osiągnąć szybsze rezultaty.
 • Istnieją motywy, które pozwalają ci na korzystanie z wielu funkcji strony.
 • Motywy sprawiają, że strony są aktualizowane i utrzymują wysoką jakość.

Ale w tym wszystkim jest pewien haczyk. Choć możesz mieć jasny obraz tego, jak chcesz, by wyglądała twoja strona, znalezienie motywu, który uzasadni twoją wizję, może być bardzo trudne. I właśnie tutaj do akcji wkraczają serwisy z motywami WP.

Poznaj kilka z najlepszych baz motywów WordPressa.

Krótki przegląd serwisów z motywami WordPressa

Dzięki istnieniu dedykowanych platform obrotu motywami WordPressa, tworzenie własnej strony internetowej jest teraz o wiele łatwiejsze. Możesz stworzyć portfolio, by zaprezentować swoją pracę, broszury dla swojej firmy, a nawet sklepy internetowe, w których sprzedawcy i projektanci mogą się zarejestrować, wystawiać swoje produkty na sprzedaż i prowadzić własne konta – wszystko to z poziomu własnej strony internetowej WordPress. Wystarczy, że użyjesz jednego z wielu motywów i powiązanych z nimi wtyczek, by to wszystko skonfigurować.

Jakie są więc najlepsze rynki WP, na których możesz znaleźć najlepsze motywy? Sprawdźmy.

Najlepsze serwisy z motywami dla WP

Najlepsze szablony z tej kategorii oferują projekty, które są zoptymalizowane pod kątem wysokiego współczynnika konwersji i zwiększonej sprzedaży dla twojego biznesu. Zawierają one także formularze i szablony dla autoryzacji, profilu i stron raportowania oraz funkcje, które nadadzą twojej marce sklepów internetowych spójny, profesjonalny wygląd.

1. Envato Market

Envato Market

Envato Market to największy na świecie internetowy rynek kreatywnych zasobów, narzędzi i talentów. Jest to najpopularniejszy serwis z motywami do WordPressa i codziennie odwiedzają go miliony ludzi, by kupić i sprzedać materiały kreatywne, skorzystać z inteligentnych szablonów projektowych, nauczyć się kreatywności, a nawet zatrudnić freelancerów. Envato, z wiodącym w branży rynkiem i nieograniczonym członkostwem, pomaga kreatywnym ludziom w szybszym ukończeniu projektów.

Oferuje wiele kategorii, z których możesz wybierać, dzięki czemu możesz dostosować swoją stronę do własnej niszy. Dostępne kategorie to: korporacyjne, kreatywne, e-commerce, blogi/magazyny, handel detaliczny, rozrywka, technologia, non-profit, edukacja, nieruchomości, różne, ślub, BuddyPress i mobilne.

2. Creative Market

Creative Market

Creative Market to internetowa giełda elementów projektowych stworzonych przez użytkowników. Platforma dystrybuuje i udostępnia grafikę, motywy WordPress, zdjęcia stockowe i inne elementy cyfrowe projektantom stron. Creative Market ma ponad milion aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 250 000 przedmiotów na sprzedaż.

Oferuje ponad 3400 motywów WordPress premium dla komercyjnych i osobistych stron internetowych, stron docelowych i blogów. Te dostosowujące się motywy mogą zasilać strony e-commerce, portfolia i platformy treści na różnych urządzeniach. Oferta motywów opiera się na przedziale cenowym, formacie pliku, rodzaju programu i atrybutach.

3. Template Monster

Template Monster

Template Monster to kolejna giełda motywów WordPress, która oferuje takie funkcje, jak responsywny design, obsługa wielu przeglądarek, wiele opcji motywów, dobrze udokumentowane oraz mnóstwo opcji Elementora i niestandardowych widgetów. Oferowane motywy są zoptymalizowane pod kątem SEO i mają elastyczne projekty.

Skuteczna pomoc techniczna jest dostępna 24/7, a Template Monster dostarcza ci odpowiednich wskazówek dotyczących instalacji, modyfikacji i dostosowywania. W rezultacie, ta platforma dostarcza motywy WordPress, które są zarówno przystępne, jak i łatwe do dostosowania. Są one idealne do tworzenia stron eCommerce, zakładania blogów i tworzenia firmowych stron prezentacyjnych.

4. MOJO Marketplace

MOJO Marketplace

MOJO Marketplace sprzedaje wysokiej jakości motywy premium do WordPressa już za 39 dolarów. Oto, co odkryjesz w ich obszernej bibliotece motywów:

 • Szeroki wybór niszowych i uniwersalnych motywów z wysokiej jakości projektami i układami, a także wiele możliwości dostosowania do Twojego stylu lub marki.
 • W pełni responsywne układy dla wszystkich urządzeń, dzięki czemu możesz dotrzeć do swoich klientów lub odbiorców z dowolnego miejsca.
 • Fantastyczne dema motywów, które możesz dołączyć do swojego motywu. Są to wstępnie skonfigurowane układy i projekty z materiałami wypełniającymi, które możesz zmieniać i edytować. Może to zaoszczędzić Twój czas, a jednocześnie zapewnić profesjonalny projekt.
 • Motywy sklepów internetowych z obsługą WooCommerce.

Ink Themes

5. Ink Themes

Firma Ink Themes została założona w 2021 roku z myślą o tworzeniu wysokiej jakości motywów WordPress. Przez ostatnie lata skupiali się na projektowaniu motywów, które są proste i łatwe w użyciu dla klientów. Mają siedzibę w Indiach, ale uważają się za firmę globalną, która ma ponad 22 000 klientów w ponad 100 krajach. Ink Themes oferuje około 2380 motywów WordPress i około 350 wtyczek, które pokrywają szeroki zakres nisz i obszarów rozwoju stron internetowych.

Najlepsi dostawcy motywów Premium WP

Dostawcy motywów WordPressa dzielą się na dwa rodzaje: darmowe i płatne, przy czym płatne są określane mianem premium.
Skoro istnieje darmowa wersja, to pewnie zastanawiasz się, dlaczego miałbyś płacić za wersję premium. Oto, dlaczego:

 • Motywy premium mają wiele zalet w porównaniu z darmowymi, a najważniejszą z nich jest różnorodność oferowanych funkcji, które są po prostu niedostępne w darmowych wersjach.
 • Motywy premium zawierają o wiele lepszy i bardziej klarowny kod, a także więcej funkcji i dobre wsparcie.
 • Dokumentacja, która opisuje wszystkie funkcje i możliwości motywu, jest najważniejszym elementem motywu Premium.

Kiedy już zdecydujesz się na motyw Premium WordPressa, następnym pytaniem jest, gdzie go kupić. Poniższa lista może okazać się dla ciebie pomocna.

1. Elegant Themes

Elegant Themes

Elegant Themes oferuje stylowe i dobrze zaprojektowane motywy WordPress. Skupiają się przede wszystkim na wyjątkowym UI/UX i funkcjonalności przyjaznej dla użytkownika. Możesz odkryć wbudowane niestandardowe rodzaje postów, które ułatwiają dodawanie treści do twojej strony.

Jedną z cech wyróżniających motywy jest wbudowany Kreator motywu WP, który pozwala na efektywne dostosowywanie, takie jak zmiana tła (kolor i obraz), ustawianie artykułów portfolio na stronę, zarządzanie wgrywaniem logo i wiele innych. Funkcje premium obejmują większy wybór stylów, opcje czcionek, regularne aktualizacje i dobrze napisaną dokumentację.

2. StudioPress

StudioPress

StudioPress, które zostało założone w 2007 roku, zdobyło międzynarodowe uznanie za swoją elegancką estetykę i niezwykle funkcjonalne motywy. Możesz przeszukiwać bibliotekę według kategorii (biznes, przedsiębiorstwo, magazyn, fotografia, nieruchomości) lub atrybutów, aby znaleźć motyw, którego szukasz (style kolorów, niestandardowy nagłówek, znacznik HTML5, responsywność).

Genesis Framework służy jako fundament dla wszystkich szablonów StudioPress. Użytkownicy mogą korzystać z najnowocześniejszego kodu i inteligentnej architektury projektowej, co znacząco pomaga w działaniach SEO. Framework zwiększa również bezpieczeństwo strony.

3. Themify

Themify

Themify po raz pierwszy pojawiło się na rynku motywów WordPressa w 2010 roku. Teraz stał się dobrze znaną marką wysokiej jakości motywów premium. Jest to doskonałe źródło wysokiej jakości motywów do blogów, czasopism, portfolio, stron biznesowych i sklepów internetowych.

Wspaniały kreator typu “przeciągnij i upuść”, który pozwala użytkownikom tworzyć spektakularne układy stron i podglądy w czasie rzeczywistym, jest jedną z wielu zalet korzystania z motywów Themify.me. Aby spersonalizować motywy Themify.me, nie musisz zmieniać nawet jednej linijki kodu. Zamiast tego, aktualizacji dokonuje się za pomocą panelu stylów, który daje użytkownikom pełną kontrolę nad wyglądem strony.

4. Themeisle

Themeisle

Themeisle oferuje użytkownikom 10 różnych kategorii motywów do wyboru. Został stworzony przez tych samych twórców, którzy są autorami strony CodeinWP, preferujących opisywać siebie jako “piratów poszukujących diamentów w świecie WordPressa”.

Jeśli chcesz stworzyć tematyczną stronę internetową o solidnych podstawach i z wyjątkową obsługą klienta, Themeisle jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Możesz przesłać pliki swojego projektu w Photoshopie i otrzymać wysokiej jakości motyw WordPressa, który wygląda i działa dokładnie tak, jak chcesz.

5. MyThemeShop

MyThemeShop

MyThemeShop jest dobrze znaną marką w bibliotece motywów premium WordPressa. Oferuje wysokiej jakości, atrakcyjne wizualnie motywy premium idealne dla praktycznie każdej formy strony internetowej.

MyThemeShop zapewnia klientom szeroki wybór wspaniałych motywów, które są łatwe w użyciu nawet dla początkujących twórców. Są one przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych i responsywne, a także zapewniają doskonałą obsługę klienta. Co więcej, zapewniają twórcom stron wyjątkową widoczność pod kątem SEO oraz szybką, wyważoną wydajność.

ThemeGrill

6. ThemeGrill

ThemeGrill jest sprzedawcą motywów premium do WordPressa z przyciągającymi wzrok kolorami, które są także profesjonalne. Ich motywy są idealne dla startupów, małych firm lub wszelkich firm zaawansowanych technologicznie i zachwycą twoich gości swoim przyciągającym wzrok designem. Możesz odkryć najnowsze osiągnięcia w projektowaniu stron internetowych, takie jak responsywność, zmienne tła, HTML5/CSS3 i wiele innych.

7. AccessPress Themes

AccessPress Themes

AccessPress Themes udostępnia ponad 50 darmowych motywów WordPress i ponad 25 motywów WordPress premium. Wszystkie szablony są bardzo praktyczne, z eleganckim i aktualnym designem, szybkim działaniem i SEO jako najważniejszymi priorytetami oraz, oczywiście, doskonałą obsługą posprzedażową. Mają też bazę ponad 50 darmowych wtyczek do WordPressa i ponad 50 płatnych wtyczek, które pomogą ci stworzyć dowolną stronę WordPress.

Większość motywów AccessPress zawiera czysty kod, szeroki zakres kompatybilności z wtyczkami, optymalizację SEO, responsywny, atrakcyjny i modny design, unikalny układ i komponenty oraz wiele więcej. Dodatkowo, wszystkie motywy posiadają tutoriale wideo z YouTube do instalacji i dostosowywania oraz pełną dokumentację.

Theme Junkie

8. Theme Junkie

Motywy na Theme Junkie są podzielone na kilka kategorii, w tym biznesowe, kreatywne, e-commerce, magazynowe, mobilne i darmowe. Od ciebie zależy, który motyw najlepiej odpowiada twoim potrzebom i niszy. Możesz wybrać pojedynczy motyw, ale będzie on droższy, dlatego lepiej zdecydować się na pakiet, ponieważ będzie on tańszy i bardziej korzystny.

9. Dessign Themes

Dessign Themes

Dessign Themes zostało założone w 2010 roku, a jego celem jest dostarczanie darmowych i płatnych szablonów dla kreatywnych zawodów. Motywy Dessign pojawiły się na wielu ważnych stronach, takich jak SmashingMagazine, Mashable, Creative Bloq i Awwwards, a korzysta z nich ponad 97 000 użytkowników na całym świecie.

Nacisk kładziony jest na podstawowe i czyste motywy WordPress, które są zoptymalizowane pod kątem wydajności i SEO. Wiele motywów jest teraz kompatybilnych z Gutenbergiem, dzięki czemu możesz w prosty sposób aktualizować i dodawać nowe sekcje do swojego pierwotnego układu bez dotykania kodu.

10. Press75

Press 75

Press75 dostarcza wysokiej jakości motywy WordPress z łatwymi w użyciu funkcjami. Kolekcja motywów WordPressa Press75 jest podzielona na sześć kategorii: blog/magazyn, biznes, zdjęcia, portfolio, responsywne i wideo.

Każdy motyw jest w pełni konfigurowalny i możesz zmienić wygląd tła, kolor, czcionki i inne elementy, aby stworzyć unikalną stronę. Ponadto motywy Press75 mają szczegółową dokumentację, która znacznie upraszcza instalację i modyfikację.

11. Theme Bullet

Theme Bullet

Dopiero od niedawna Theme Bullet stał się sławny na arenie rynku motywów. Dostarczają wysokiej jakości motywy dla blogów, sklepów internetowych, stron z portfolio i przedsiębiorstw. Niektóre z tych motywów, takie jak Aslom, Cattleya i Food Factory, są znane ze swoich elastycznych projektów i unikalnych nisz. Posiada nieograniczone możliwości dostosowywania, wszechstronny panel wyboru motywów i jedyne w swoim rodzaju projekty.
 
 

12. Catch Themes

Catch Themes

Catch Themes jest dostawcą premium i darmowych motywów WordPress, który specjalizuje się w tworzeniu stylowych i estetycznych, czystych, minimalistycznych, bogatych w treść motywów WordPress. Catch Themes oferuje szereg różnych typów motywów, takich jak korporacyjne, blogowe, magazynowe, fotograficzne, muzyczne i wiele innych, od podstawowych i czystych po szerokie, profesjonalne i dramatyczne.

Każdy motyw ma wbudowany Theme Customizer, który pozwala ci zobaczyć na bieżąco podgląd twojej strony i wprowadzić poprawki przed ich opublikowaniem. Niezależnie od tego, czy jest to motyw premium, czy darmowy, każdy motyw ma nieskończoną liczbę opcji personalizacji dla twojego komfortu i wygody.

13. WPZoom

WP Zoom

WPZoom to kolejny szanowany dostawca motywów WordPress, który został założony w 2008 roku. Przeglądając jego opcje, możesz podzielić je na kategorie: responsywne, biznesowe, e-commerce, magazyn/news, portfolio i wideo. Każdy motyw jest oparty na strukturze ZOOM i jest zaprojektowany w HTML5 i CSS3, co daje czystą i przyjazną dla SEO bazę kodu. Wygląd motywu można zmieniać za pomocą intuicyjnego i prostego panelu wyboru, co eliminuje konieczność kodowania i testowania. Aktualizacje wykonuje się jednym kliknięciem.

14. Pixelgrade

Pixelgrade

Pixelgrade jest firmą projektową z ośmioletnim stażem, która specjalizuje się w tworzeniu prostych motywów i wtyczek WordPress dla blogerów, fotografów, restauracji i jadłodajni, agencji marketingu cyfrowego i innych małych firm.

Wszystkie ich motywy mają Style Manager, łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala zmieniać kolory i czcionki na stronie za pomocą jednego kliknięcia. Narzędzie jest dostępne w domyślnym kreatorze WordPressa, oferuje wiele predefiniowanych palet kolorów i czcionek, a także pozwala na tworzenie własnych. Ich motywy i projekty wyróżniają się na tle innych i nie jest niespodzianką, że ponad 60 000 osób wybiera swoje produkty z Pixelgrade.

15. MysteryThemes

Mystery Themes

MysteryThemes jest firmą zajmującą się tworzeniem motywów WordPressa do określonych celów, takich jak motywy biznesowe, magazynowe i blogowe, między innymi. Własne układy, elegancki i elastyczny design oraz świetne wsparcie z mnóstwem zaawansowanych funkcji to jedne z zalet motywów.
 
 
 
 

Podsumujmy

Założenie bloga lub strony internetowej to poważny krok i wybór odpowiedniego szablonu WordPressa, który od początku będzie zgodny z twoją wizją, jest bardzo ważny. W przypadku stron opartych na WordPressie ogrom możliwości sprawia, że wybór jednego motywu jest bardzo trudny. Korzystając z powyższej listy, możesz jednak szybko wybrać motyw WordPressa premium i mieć gwarancję, że twoja strona będzie funkcjonalna i gotowa do aktualizacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci wybrać odpowiedni serwis z szablonami dla twojej strony.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron