Litmus – narzędzie do testowania Twoich e-maili

W e-mail marketingu, testowanie i korygowanie kodowania zaprojektowanych przez ciebie wiadomości e-mail jest jednym z najważniejszych kroków. Pomaga zespołowi marketingowemu zapewnić lepszą konwercję i więcej kliknięć.
Takie testowanie jest szczególnie polecane gdy sami projektujemy wiadomość e-mail. Ten etap jest często pomijany przez wielu marketerów, co często kończy się wysyłaniem e-maili pełnych błędów oraz wiadomości, które mogą zostać uznane za spam i umieszczone w folderze ze spamem odbiorcy.
Testowanie e-mail pozwala sprawdzić, jak wiadomość wyświetli się ludziom korzystającym z różnych klientów poczty e-mail i webmaili, takich jak np.: Gmail, Yahoo! Mail, Hotmail i inne.

litmus

Litmus.com jest witryną internetową, która oferuje usługi testowania i śledzenia wiadomości e-mail. Litmus może być uznany za uniwersalne narzędzie, które pozwala upewnić się, że twoja wiadomość wyświetla się poprawnie wszędzie, w tym na urządzeniach i w przeglądarkach mobilnych. A w dzisiejszym konkurencyjnym świecie, nie sądzę żebyś chciał(a) ponieść straty na korzyść Twoich rywali. Tak więc ważne jest, by mieć pewność, że twoje wiadomości e-mail zostaną zakwalifikowane jako „nie spam” i trafią do skrzynki odbiorczej klienta, że wszystkie linki prowadzą do odpowiednich stron internetowych oraz że wiadomości będą wyświetlane poprawnie na dowolnym urządzeniu.
W skrócie, Litmus to narzędzie sprawdzające tworzone przez ciebie wiadomości e-mail pod kątem obsługi przez większość lub wszystkie urządzenia o różnych rozmiarach, wyposażone w różne przeglądarki i różne ich ustawienia.

Jak to działa?

Utworzoną wiadomość musisz wysłać na adres e-mail podany przez Litmus lub po prostu przesłać ją poprzez stronę. Po tym Litmus pokaże ci za pomocą zrzutów ekranu z różnych klientów poczty i webmaili, jak Twoja wiadomość będzie się na nich prezentować. Dzięki temu będziesz móc łatwo sprawdzić i poprawić ewentualne błędy.

Interfejs użytkownika

Litmus.com posiada prosty, bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala użytkownikom w prosty sposób uzyskać dostęp do aplikacji testującej ich wiadomości. Po zalogowaniu się można rozpocząć testowanie e-mail poprzez wybranie środowiska, w którym chcesz przeprowadzić badanie np. Outlook, Lotus, Apple Mail, Gmail oraz nawet różnych klientów mobilnych, takich jak Symbian, Windows Mobile, iPhone, iPad i innych. Na liście znajduje się ponad 30 klientów poczty, w tym tych najpopularniejszych: Gmail, Yahoo! i Hotmail, które mogą być wyświetlane w środowisku IE i Firefox.

litmus1

Nie tylko e-maile, strony też!

Litmus nie tylko testuje projektowane e-maile! Dzięki niemu możesz też sprawdzić swoją stronę internetową na 8 różnych przeglądarkach, czy nie występują na niej błędy w kreacji. To zdecydowanie ułatwia projektowanie i jest przede wszystkim najlepsze do testowania statycznych stron. Litmus zrobi zrzuty ekranu strony dostępnej pod podanym przez ciebie linkiem. Wygląd witryny może być teraz modyfikowany zgodnie z tymi screenshotami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w łatwy sposób udostępniać je publicznie dla klientów i zespołu.

Opcje zrzutów ekranu

Możesz wybrać, jak mają być wyświetlane screenshoty. Są różne tryby, takie jak: samo okienko podglądu z grafiką lub bez, pełna wiadomość z grafiką lub bez. Choć te opcje nie są dostępne w każdym kliencie pocztowym, to wiele z nich oferuje opcję blokowania obrazów. Należy zwracać uwagę na statusy na Litmus, by wiedzieć, które funkcje są niedostępne lub mają opóźnienia. Zrzuty ekranu są bardzo dobrej jakości i błędy w kreacji można łatwo wykryć.

Test filtrów antyspamowych

Spam znany również jako wiadomości-śmieci lub niechciana poczta masowa jest niechcianą, identyczną wiadomością e-mail wysłaną do wielu odbiorców. Te maile często prowadzą do stron phishingowych lub witryn internetowych zawierających złośliwe oprogramowanie. Filtrowanie e-maili jest procesem organizowania wiadomości przychodzących według predefiniowanych kryteriów. Ten proces jest automatyczny i zaprojektowany przez Ciebie e-mail może zostać zakwalifikowany jako spam.
Aby upewnić się, że e-mail nie jest traktowany jako spam przez klienta poczty, Litmus oferuje narzędzie testujące wiadomość pod tym kątem. Badanie to polega na sprawdzeniu e-maila wykorzystując wiele popularnych usług filtrowania e-mail, takich jak SpamAssassin, Postini itp. Rezultat stanowi lista klientów poczty/filtrów antyspamowych, które zakwalifikują bądź nie, twoją wiadomość jako spam.

litmus3

Analityka wiadomości e-mail

Chcesz wiedzieć, kto czyta wysłane przez Ciebie e-maile? Kto je usuwa? Jakich przeglądarek i urządzeń używają odbiorcy? Czy ktoś przekazuje pocztę do przyjaciół i rodziny? A nawet, czy ktoś je drukował?
Litmus.com zapewnia doskonałą analizę e-maili, np. jaki odsetek osób rzuciło okiem, przejrzało, faktycznie przeczytało i jaki procent odbiorców był rzeczywiście zaangażowany. Podaje także zestawienie procentowe klientów e-mail używanych przez odbiorców naszej wiadomości , np. 23% osób korzystało z Apple Mail, 25% z Gmail itp.
Litmus śledzi, czy odbiorca kliknął przycisk drukuj, przekaż dalej, usuń. Dzięki temu można śledzić ludzi, którzy dzielą się twoimi e-mailami, a nawet można sprawdzić, jak wiele np. kuponów rabatowych zostało wydrukowanych.
Za pomocą Litmus można śledzić swoich użytkowników na całym świecie i określić, w których regionach świata oraz w jakich strefach czasowych znajdują się twoi subskrybenci. To ważne, zwłaszcza, gdy planuje się uruchomienie wielojęzycznej strony internetowej lub wysyłanie e-maili w różnych językach.

Społeczność Litmus

Społeczność Litmus ma odpowiedź na niemal każde pytanie odnośnie designu i kodowania e-maili, a nawet posiada dużą bibliotekę samouczków, dzięki czemu można uczyć się od bardziej doświadczonych projektantów z całego świata.

 • Sprawdź swój newsletter w różnych klientach e-mail oraz filtrach antyspamowych z @litmusapp litmus.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Cennik

Istnieją 3 pakiety dostępne w Litmus:

 1. Basic: kosztuje $79 miesięcznie, zawiera nielimitowane testowanie e-mail, testowanie interaktywne i dostęp do społeczności, ale nie posiada testowania filtrami antyspamowymi i analityki e-mail. Pozwala zalogować się jednemu użytkownikowi i jednemu współpracownikowi.
 2. Plus: kosztuje $149 miesięcznie, zawiera to samo co pakiet Basic oraz dodatkowo testowanie filtrami antyspamowymi i analitykę e-mail. Pozwala zalogować się jednemu użytkownikowi i jednemu współpracownikowi.
 3. Premium: kosztuje $399 miesięcznie, zawiera to samo co pakiet Plus oraz dodatkowo pozwala zalogować się 10 użytkownikom.
  Pakiety te mogą być z pewnością za drogie dla indywidualnych sprzedawców oraz małych agencji marketingowych, w związku z tym ta aplikacja jest używana głównie przez duże firmy.

2 komentarze:

 1. Arcy:

  Ciekawy blog, ale za tą czcionkę należy się karniak.

 2. Superbohater:

  Czcionka jest elementem identyfikacji marki SuperMonitoring – usługi, do której blog jest tylko dodatkiem.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron