Linkio pomoże Ci wybrać odpowiedni tekst linku

Opublikowany 27 stycznia 2021 w SEO/SEM. Tagi: , , .

Jeśli szukasz sposobów na zdobycie przewagi rynkowej, skieruj się na rozwój spersonalizowanych treści dla swoich odbiorców. Badania wykazały, że prawie 35 procent konsumentów dokona nieplanowanego zakupu, jeśli poczują, że firma dostosowała swoje treści do ich indywidualnych potrzeb. Istnieje wiele sposobów na spersonalizowanie treści i uczynienie jej bardziej użyteczną dla konsumenta.

Opracowując treści, należy skupić się na dostarczaniu czytelnikowi większej ilości informacji i kontekstu. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest umieszczenie w swojej treści linków wewnętrznych i zewnętrznych. Przy próbie umieszczenia tych linków w swojej treści, wybór właściwego tekstu zakotwiczonego, czyli anchor text, ma kluczowe znaczenie. Tekst zakotwiczony, to słowo lub słowa, których używasz do umieszczenia hiperłącza w treści.

Linkio

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jeśli chodzi o Twoją treść, jest lekceważenie tego, jak ważny jest właściwy anchor text. Dzięki Linkio wybór odpowiednich słów do zamieszczenia hiperłącza jest łatwy. To narzędzie oferuje wszystko, od monitoringu SEO po sugestie anchor text.

Poniżej dowiesz się więcej o tym, jak ważny jest odpowiedni tekst zakotwiczony i jak Linkio może pomóc Ci w osiągnięciu przewagi w SEO.

Rodzaje tekstu linkującego

Zanim przejdziemy do tego, jak Linkio może pomóc Ci wybrać odpowiedni anchor text, musisz poznać różne możliwości tekstu zakotwiczonego. Zwykłe wielokrotne używanie tego samego typu tekstów, spowoduje, że Twoje treści przestaną być aktualne. Wielokrotne użycie tego samego typu anchor textu spowoduje, że Twoje linki stracą swoją efektywność.

Jeżeli nie wiesz, jaki typ tekstu zakotwiczonego potrzebujesz, rozważ te warianty:

 • Dokładnie dopasowany anchor text będzie zawierał konkretne słowo lub frazy, które starasz się sklasyfikować.
 • Dopasowany frazą anchor text będzie zawierał konkretne słowo lub frazy, na które chcesz zwrócić uwagę wyszukiwarek lub czytelników.
 • Częściowo dopasowany anchor text będzie zawierał kilka dodatkowych słów, które zostaną dołączone do słowa, które chcesz umieścić w wyszukiwarce.
 • Jeśli chcesz zwiększyć efektywność linku, wówczas niezbędne jest użycie brandowego anchor tekstu z nazwą Twojej firmy.
 • Sam adres URL jest faktycznym adresem internetowym strony, na którą kierujesz swoich czytelników.
 • Możesz również użyć uniwersalnego tekstu, jak np. “kliknij tutaj”, “czytaj dalej”, itp.

Najlepszą metodą, aby upewnić się, że wybrany został właściwy tekst, jest użycie narzędzi oferowanych przez Linkio.

Linkio - zrzut ekranu 1

Potęga narzędzia Anchor Text Suggestion od Linkio

Czy zastanawiasz się, jakiego rodzaju tekstu zakotwiczonego potrzebujesz w swojej treści? Jeśli tak, to narzędzie do proponowania tekstu zakotwiczonego opracowane przez Linkio jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Aby skutecznie korzystać z tego narzędzia, musisz podać kilka istotnych informacji. Pierwszym krokiem jest wpisanie nazwy swojej firmy i słów kluczowych, których używasz w danej treści. Konieczne będzie również poinformowanie Linkio o rodzaju treści, którą tworzysz. Opcje treści sięgają od blogów po strony produktów i wszystkiego co pomiędzy nimi.

Ostatnią informacją, którą powinieneś podać Linkio przed otrzymaniem propozycji anchor text, jest typ anchor text, którego chcesz użyć. Po wprowadzeniu wszystkich tych informacji, kliknij przycisk “wygeneruj”.

Zespół Linkio jest dobrze przygotowany, aby zagwarantować, że podane przez niego sugestie tekstowe oparte są na danych. Informacje te pochodzą od Linkio analizującego różne profile linków zwrotnych i identyfikującego wzorce zachowań. Z ich pomocą można sprawnie przejść od pomysłu do realizacji.

Linkio - zrzut ekranu 2

Zastosowanie narzędzia Anchor Text Categorizer jest korzystne

Jeśli szukasz prostego i dokładnego sposobu na obliczenie procentu rozkładu tekstu zakotwiczonego na swojej stronie internetowej, to narzędzie Anchor Text Categorizer firmy Linkio świetnie się sprawdzi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby wykorzystać potencjał tego narzędzia, jest wprowadzenie adresu URL strony i tytułu, który chcesz sprawdzić. Będziesz musiał również wpisać tekst zakotwiczony, który jest używany na danej stronie.

Linkio wymaga również podania nazwy firmy i dokładnych słów kluczowych, które zostały użyte do optymalizacji treści na stronie. Po kliknięciu na “wygeneruj”, Linkio przejdzie do pracy. Gdy otrzymasz informacje o swojej stronie internetowej, będziesz mógł wyraźnie zobaczyć, czy Twój achor text jest zbytnio zoptymalizowany, czy też nie. Jeśli wyniki pokażą, że taka doszło do nadmiernej optymalizacji, możesz ponownie odwiedzić stronę Anchor Text Suggestion od Linkio, aby dowiedzieć się, czym zastąpić istniejący anchor text.

Linkio - zrzut ekranu 3

Upewnij się, że Twoje linki zwrotne są odpowiednie

Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi takich wyszukiwarek jak google jest umieszczanie w swoich treściach wysokiej jakości linków zwrotnych. Przed umieszczeniem tych linków należy upewnić się, że są one odpowiednie. Użycie narzędzia Backlink Title i URL Relevance Checker pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości związane z Twoją treścią. To narzędzie wykorzystuje dwa czynniki, czyli adres URL linku zwrotnego i tytuł strony, aby ocenić, czy jest on istotny, czy też nie. Jeśli anchor text i link nie są istotne, trudno będzie Ci przyciągnąć uwagę popularnych wyszukiwarek.

Podczas próby oceny przydatności Twojego linku zwrotnego, należy wprowadzić pewne informacje do narzędzia Linkio.

 • Dokładne słowa kluczowe użyte w treści.
 • Tematyczne słowa kluczowe, które mogą pojawić się na stronie.
 • Lista używanych linków zwrotnych.
 • Tworzenie listy konkurencyjnych linków zwrotnych nie jest konieczne, ale może być pomocne.

Po wprowadzeniu tych informacji, narzędzie Linkio może udzielić Ci informacji na temat ich adekwatności.

Jak Anchor Text wpływa na rankingi wyszukiwarek?

Jednym z głównych problemów, które niedoświadczeni marketerzy i właściciele firm chcą wiedzieć jest to, dlaczego anchor text jest tak ważny dla ogólnego sukcesu ich treści. Zewnętrzny tekst zakotwiczony na Twojej stronie dostarcza botom wyszukiwarek wskazówek na temat tego, czego dotyczy dana treść.

Na przykład, jeśli strona, do której odnośnik znajduje się na Twojej stronie, dotyczyła parasoli, anchor text będzie musiał to wskazać. Jeśli inne strony internetowe również podają linki do tej strony za pomocą podobnego anchor textu, będzie to dodatkowo potwierdzać przypuszczenie, które miały boty wyszukiwarki na temat charakteru prezentowanych treści. Kluczem do pokonania konkurencji za pomocą tekstu zakotwiczonego i odnośników jest użycie tekstu zawierającego wiele słów kluczowych.

Odpowiednie gościnne blogowanie może być korzystne

Szukasz sposobu na zwiększenie liczby odpowiednich linków trafiających na Twoją stronę? Jeśli tak, to powinieneś się zastanowić nad blogowaniem gościnnym. Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają pisarzom na publikowanie postów gościnnych. Blogując na tych stronach i umieszczając linki do swojej strony internetowej w treści, możesz zwiększyć zainteresowanie Google Twoją domeną.

Jeśli zwyczajnie nie masz czasu lub umiejętności, aby znaleźć te strony i przekazać im treść, praca z profesjonalistami jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem. Dzięki ich pomocy, nie będziesz musiał martwić się o gościnne blogi, którzy mają problemy z jakością.

Nadszedł czas, aby zacząć działać

Jeżeli Linkio zdaje się mieć narzędzia, których potrzebujesz, teraz nadszedł czas, aby podjąć działania. Z odpowiednimi narzędziami, możesz zwiększyć skuteczność swoich działań marketingowych.


O Autorze

Wendy Dessler

Wendy Dessler jest świetną łączniczką, która ułatwia firmom znalezienie swoich odbiorców w Internecie poprzez kontakty zewnętrzne, partnerstwo i tworzenie sieci. Często pisze o najnowszych osiągnięciach w marketingu cyfrowym i koncentruje swoje wysiłki na opracowywaniu indywidualnych planów współpracy z blogerami opartymi na branży i konkurencji.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron