Automatyczne linkowanie wewnętrzne: krótki przewodnik po LinkStorm

Opublikowany 9 kwietnia 2024 w SEO/SEM. Tagi: .

Linki zawsze były powszechnie uznawanym czynnikiem rankingowym Google, odkąd wyszukiwarki stały się popularne. Jednak objawienie wykonane przez jednego z dyrektorów Google w 2016 roku ugruntowało niezaprzeczalne znaczenie linków dla SEO.

Jest tylko jeden problem: SEO skupiają się tylko na linkach zwrotnych.

Linki to coś więcej niż tylko linki przychodzące. Obejmują też inne, równie ważne typy linków, takie jak linki wewnętrzne.

Poza byciem punktami wejścia dla spiderów Google, linki wewnętrzne służą również jako drzwi, przez które przesiąka “sok linkowy”. Linki wewnętrzne umożliwiają stroną o wysokiej autoryzacji przekazywanie wartości innym stroną w obrębie domeny.

Niestety, nie było dostępnego oprogramowania, które pozwalałoby webmasterom i SEO na automatyzację ich wysiłków związanych z linkowaniem wewnętrznym, to jest zanim pojawił się LinkStorm.

LinkStorm

Jeśli jesteś zmęczony ręcznym tworzeniem linków wewnętrznych dla swojej strony internetowej, czytaj dalej. Tutaj pokażemy, jak LinkStorm zmienia linkowanie wewnętrzne z żmudnego na bezproblemowe.

Linkowanie wewnętrzne: szybkie przypomnienie

Zanim przejdziemy do sedna, szybkie przypomnienie, czym jest znowu linkowanie wewnętrzne:

Co to jest linkowanie wewnętrzne?

Linkowanie wewnętrzne to proces tworzenia linków z jednej strony Twojej witryny do innej strony w tej samej witrynie. Innymi słowy, proces ten nie obejmuje innych zewnętrznych stron internetowych, w przeciwieństwie do linkowania przychodzącego i wychodzącego.

Z deklaracją budowania linków jako kluczowego czynnika rankingowego w SEO, znaczenie linków wewnętrznych nigdy nie może być przecenione. Znalezienie możliwości linkowania wewnętrznego na Twojej stronie jest kluczowe dla lepszego SEO.

Niestety, ręczny proces jest czasochłonny i żmudny, szczególnie dla dużych stron internetowych. Ale dzięki oprogramowaniu do automatycznego linkowania wewnętrznego, linkowanie wewnętrzne nigdy nie było łatwiejsze.

Co to jest automatyczne linkowanie wewnętrzne?

Automatyczne linkowanie wewnętrzne wykorzystuje oprogramowanie do linkowania wewnętrznego, aby automatycznie śledzić i identyfikować możliwości dla linków wewnętrznych. W przeciwieństwie do podejścia ręcznego, automatyczne linkowanie wewnętrzne przyspiesza proces dzięki mocy sztucznej inteligencji.

Zamiast pozostawiać Twoje zapomniane treści pod stosami stron internetowych, oprogramowanie do linkowania wewnętrznego, takie jak LinkStorm, zmniejsza głębokość kliknięć. To oznacza, że Twoje treści, niezależnie od wieku, mogą pojawiać się w podróży użytkownika w wyszukiwarce, gdy jest to konieczne.

Jakie są korzyści z linkowania wewnętrznego?

Linki wewnętrzne służą różnym celom dla domeny.

Poprawa doświadczenia użytkownika

Na powierzchni użytkownicy mogą wykorzystać linki wewnętrzne do nawigacji po stronie w celu eksploracji treści, która zaspokaja ich zamiar wyszukiwania. Tworzy to pozytywne doświadczenie wyszukiwania wśród użytkowników, zwiększając ich czas spędzony na Twojej domenie.

Skuteczniejsze przeszukiwanie i indeksowanie

Linki wewnętrzne służą jako portale dla robotów internetowych do eksploracji Twojej strony. Więcej linków wewnętrznych oznacza, że więcej stron może być przeszukiwanych, co zwiększa prędkość indeksowania Twoich nowych stron internetowych i zwiększa ogólną widoczność w wyszukiwarkach.

Zwiększona autorytet strony

Linki wewnętrzne pozwalają na przekazywanie “soku linkowego” z jednej strony internetowej do innej w obrębie domeny. Innymi słowy, strony o wysokiej autoryzacji mogą pomóc zwiększyć PA nisko rankujących stron internetowych poprzez linkowanie wewnętrzne. Odwrotnie, strony o wysokiej autoryzacji mogą jeszcze bardziej wzmacniać inne strony o wysokiej autoryzacji.

Wzmocniona wartość linku

W miarę jak destynacje linków wewnętrznych zwiększają swoją PA, ich wartość linku również rośnie. W rezultacie te strony są wyżej rankowane w wyszukiwarkach i mogą przekładać się na większy ruch organiczny, wpływając na przychody biznesowe.

LinkStorm: sojusznik SEO do automatycznego linkowania wewnętrznego

LinkStorm to rewolucyjne oprogramowanie do linkowania wewnętrznego, które wykorzystuje algorytmy wspomagane przez SI do znajdowania możliwości linkowania wewnętrznego, które są relewantne i sensowne zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Ponieważ linkowanie wewnętrzne zajmuje czas, LinkStorm jest głównym sojusznikiem dla konserwatywnych firm, które pragną wyprzedzić swoich konkurentów i być na czele swoich finansów. Dzięki szybkim sugestiom linków wewnętrznych, ręczne przeszukiwanie listy stron internetowych i spędzanie godzin na budowaniu linków wewnętrznych nie jest już konieczne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z LinkStorm i jak SEOwcy oraz firmy mogą skorzystać z tego rewolucyjnego zestawu narzędzi.

Jak działa LinkStorm?

Jeśli jesteś ciekaw, jak LinkStorm może poprawić Twoje kampanie budowania linków wewnętrznych, zapoznaj się z jego funkcjonalnościami poniżej:

Elastyczność dla użytkownika

LinkStorm pozwala użytkownikom na tworzenie indywidualnych projektów dla kampanii linkowania wewnętrznego różnych klientów lub witryn internetowych. To wynika w bezproblemowym zarządzaniu, szczególnie dla SEO lub agencji, które jednocześnie zajmują się wieloma projektami SEO.

Użytkownicy mogą również wybrać żądany miesięczny plan w oparciu o ich przypadki użycia. Na przykład, małe firmy mogą znaleźć więcej korzyści w planie „Small”, który przeszukuje do 1000 stron internetowych.

Dobrą rzeczą jest to, że wszystkie miesięczne plany subskrypcji dają użytkownikom przywilej zarządzania nieograniczoną liczbą projektów i witryn internetowych jednocześnie. Ludzie mają również wolność, aby w dowolnym momencie ulepszyć lub anulować swoje subskrypcje.

Automatyczne skanowanie stron

LinkStorm używa botów do przeszukiwania i pozyskiwania treści z witryn internetowych. Te informacje, wraz z danymi z Google Search Console, są łączone, aby dokładnie przedstawić szczegóły linkowania wewnętrznego domeny. Dzięki temu, LinkStorm idzie poza znajdowanie liczby zaindeksowanych stron i ilości linków wewnętrznych, identyfikuje również problemy z linkowaniem wewnętrznym i liczy możliwości linkowania wewnętrznego w witrynie.

To daje użytkownikom widok z lotu ptaka na krajobraz linkowania wewnętrznego witryny. W rezultacie, użytkownicy mogą opracować najlepsze podejście w swoich kampaniach linkowania wewnętrznego.

Wykorzystuje różne algorytmy do znajdowania możliwości linkowania

LinkStorm daje wyniki, wykorzystując trzy różne algorytmy do identyfikowania możliwości linkowania wewnętrznego. Jeden algorytm (Semantic Similarity) wykorzystuje programowanie wspomagane przez AI, aby zrozumieć semantyczne znaczenie treści, prowadząc do bardziej odpowiednich sugestii linków. Pozostałe dwa algorytmy priorytetowo identyfikują perspektywy linkowania wewnętrznego na podstawie analizy składniowej.

LinkStorm - zrzut ekranu

Poniżej znajdują się bardziej szczegółowe opisy każdego algorytmu:

 • Podobieństwo semantyczne: AI wykorzystuje uczenie maszynowe do zrozumienia treści i kontekstu na stronie internetowej. Oprogramowanie następnie wybiera odpowiednie teksty kotwiczące w treści i znajduje semantyczne podobieństwa między stronami internetowymi dla skutecznego linkowania wewnętrznego.
 • Dopasowanie treści: Oprogramowanie znajduje kluczowe słowa-ziarna na różnych stronach internetowych, aby dopasować źródło i połączoną treść.
 • Warunki GSC: Oprogramowanie wykorzystuje dane z Google Search Console do znalezienia odpowiednich możliwości linkowania wewnętrznego na podstawie celów rankingowych wyszukiwania.

Dostosowywalne w zależności od celów

LinkStorm pozwala użytkownikom modyfikować swoją strategię linkowania wewnętrznego w zależności od ich celów SEO. Istnieją dwa podejścia do realizacji linkowania wewnętrznego:

 • Podejście skali w górę: To podejście jest używane do zwiększania rankingu już rankujących się stron poprzez budowanie linków wewnętrznych z wysoko-autorytatywnych stron do innych stron o wysokiej autorytacji.
 • Podejście skali w dół: To podejście jest używane do zwiększania rankingu słabo rankujących się stron poprzez budowanie linków wewnętrznych z wysoko-autorytatywnych stron do stron o niskiej PA.

Oba podejścia, skala w górę i skala w dół, pomagają użytkownikom opracować plany treści i dostosować ich procesy tworzenia bloga do ich celów SEO. Na przykład, jeśli strona o niskim rankingu nie ma odpowiednich linków wewnętrznych, użytkownicy mogą tworzyć nowe artykuły na blogu specjalnie, aby zwiększyć tę konkretną stronę poprzez linkowanie wewnętrzne.

Mimo to, zawsze opłaca się być ostrożnym przy budowaniu linków wewnętrznych. Upewnij się, że linki wewnętrzne prowadzą do zaindeksowanych stron, aby zapobiec oznaczaniu ich przez Google jako spam i karaniu Twojej witryny. W tym celu, IndexCheckr jest kolejnym użytecznym narzędziem wspierającym Twoje wysiłki budowania linków, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Ochrona SEO

Spamowe i niskiej jakości linki zwrotne to nie jedyne obawy, jeśli chodzi o budowanie linków. Nawet linki wewnętrzne mogą być powodem do zmartwień dla SEO strony, gdy pozostają niezarządzane. Na szczęście, LinkStorm może pomóc chronić Twoje SEO z perspektywy linków wewnętrznych. Pomyśl o tym jak o Linkody, ale bardziej z perspektywy linkowania wewnętrznego.

LinkStorm pośrednio oferuje ochronę SEO dla witryn internetowych, wskazując linki wewnętrzne, które używają tych samych tekstów kotwiczących. Używanie podobnych tekstów kotwiczących dla wielu stron może prowadzić do zamieszania wśród robotów internetowych, co w skrajnych przypadkach skutkuje możliwymi karami od Google.

LinkStorm klasyfikuje najbardziej nadużywane teksty kotwiczące na całej witrynie. To pozwala użytkownikom wykorzystać te informacje i zdywersyfikować swoje teksty kotwiczące, chroniąc ich strony internetowe przed zamieszaniem robotów i zapobiegając karaniu ich stron przez Google.

Przywróć spokój Twoim burzliwym linkom z LinkStorm

Linkowanie wewnętrzne jest kluczową, ale często pomijaną strategią SEO ze względu na jej żmudność i czasochłonność. Ale z automatycznymi możliwościami linkowania wewnętrznego LinkStorm, możesz pozostać na szczycie swoich linków wewnętrznych, maksymalizując wszystkie możliwości linkowania dla zwiększonej wydajności SEO.

Na tym wczesnym etapie, LinkStorm już robi furorę jako kompetentny towarzysz linkowania wewnętrznego dla SEO, przedsiębiorców i agencji. Jednak rozwój nigdy się nie zatrzymuje.

Twórcy LinkStorm aktywnie dążą do uczynienia oprogramowania jeszcze bardziej korzystnym dla jego użytkowników. W przyszłości, wtyczka LinkStorm jest w kręgu możliwości dla bezproblemowej implementacji między oprogramowaniem a witrynami opartymi na WordPress.

Jeśli chcesz zrobić postępy w swoich kampaniach budowania linków, LinkStorm może być najlepszym krokiem naprzód.

Szczęśliwego linkowania!


O Autorze

Joel John Cariño

Joel John Cariño zawsze znajdował SEO i jego leżące u podstaw algorytmy fascynującymi, dlatego lubi o nich pisać. Przez ponad trzy lata, jego skupienie było na pomaganiu klientom odnieść sukces poprzez publikowanie treści najwyższej klasy z dodatkiem bezpośredniego copywritingu. Obecnie pracuje jako specjalista SEO i pisarz treści w Linkody, gdzie nadal wykorzystuje swoje doświadczenie do osiągania wymiernych rezultatów.

Dodaj odpowiedź:


 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron