Identyfikuj, namierzaj i naprawiaj błędy sprawniej dzięki Sentry

Opublikowany 19 sierpnia 2019 w Web Development. Tagi: , .

Nowoczesne aplikacje do oprogramowania są sprawnymi narzędziami o szerokim wachlarzu funkcji. Obecnie, najbardziej popularne aplikacje odnoszą szczyt swojego sukcesu nie bez zawirowań po drodze. Rozwój oprogramowania jest trudnym zadaniem i będziesz musiał upewnić się, że Twój projekt nie runie pod ciężarem nieoczekiwanych błędów. To właśnie wtedy do gry wchodzi oprogramowanie do namierzania błędów. Oprogramowanie do monitorowania błędów pomoże Ci szybko zidentyfikować, analizować i rozwiązać wszelkie nieprzewidywalne błędy bez potrzeby raportowania ich przez użytkowników.

Sentry

Sentry jest usługą open-source do namierzania błędów, kompatybilną z różnymi platformami, jak Python, JavaScript, Java, Ruby, PHP, Android, iOS, Go, Node.js, .Net, Elixir i Perl. Jest ona dostępna jako usługa hostingowa, co oznacza, że nie musisz pobierać żadnego oprogramowania, ani martwić się o kompatybilność oprogramowania z Twoim systemem operacyjnym. Narzędzie do namierzania błędów działające na podstawie chmury może naprawić błędy i crashe w Twojej aplikacji, w czasie rzeczywistym. Olbrzymia liczba deweloperów wykorzystuje Sentry celem ulepszenia wydajności wdrażanych przez siebie projektów i zapewnienia sobie satysfakcji z usługi.

Sentry – Bądź zawsze o krok przed błędami systemowymi

Sentry jest zaawansowaną aplikacją do namierzania błędów, pomagającą w monitorowaniu i szybkiej naprawie błędów. W prostych słowach: narzędzie może monitorować dowolne oprogramowanie w poszukiwaniu błędów, bez potrzeby długiego czekania na raporty o błędach nadsyłane przez użytkowników. Sentry posiada długą listę zaawansowanych funkcji.

  • Slack trace – Sentry pokazuje kod źródłowy w Slack Trace, co oznacza, że nie musisz przekopywać się przez wersy kodów i wyszukiwać je samodzielnie.
  • Local Stack – łatwiej jest debugować błąd, jeśli znasz wartość zmiennych. Funkcja lokalnych Stacków wykazuje wartości lokalnych zmiennych, ułatwiając tym samym debugowanie błędów.
  • Kontekst środowiskowy – Sentry pomaga deweloperom filtrować komunikaty, zagadnienia i feedback od użytkowników ze środowiska. Narzędzie oferuje rozwijaną listę środowiskową, a deweloper ma możliwość wyświetlać dane dot. zagadnień, dane o komunikatach i feedback ze środowiska.
  • Dwustopniowa autoryzacja – Bezpieczeństwo jest istotnym czynnikiem narzędzi opartych na bazie chmury. Sentry oferuje dwustopniową autoryzację, dzięki czemu możesz korzystać z Google Authenticator, urządzeń U2F lub korzystać z czynnika SMS lub drugiej autoryzacji. Kiedy ustawisz już na swoim koncie dwustopniową autoryzację, wyświetli Ci się zapytanie o hasło i drugi stopień autoryzacji, a w ten sposób uzyskasz dostęp do swojego konta Sentry.
  • Czyszczenie danych PII – Dane dotyczące bezpieczeństwa i prywatności są istotnym aspektem funkcjonowania oprogramowania. Sentry jest kompatybilne z Oczyszczaniem Danych PII (ang. personal identifiable information), które gwarantuje, że narzędzie lub serwer Sentry nie będzie przechowywać żadnych danych PII lub finansowych, np. karty kredytowe lub numery kont, przy jednoczesnym monitorowaniu aplikacji.
  • Wsparcie Mapy Źródłowej – Sentry jest kompatybilne z niepowiększonym programem JavaScript poprzez Mapy Źródłowe. W prostych słowach pozwala na wyświetlanie kodu źródłowego, pozyskanego przez Slack Trace w formie nieprzekształconej. Ta funkcja jest użyteczna, by debugować pomniejszony kod.
  • Integracja z Twoim istniejącym workflow – Sentry integruje się z istniejącym workflow. W sposób ciągły monitoruje i powiadamia o wszelkich błędach, kiedy wdrażasz ten kod. Ta funkcja upraszcza naprawianie błędów, które pojawiają się po rozmieszczeniu. Powiadomienie dostarczone przez narzędzie udziela Ci informacji takich, jak który element kodu jest problematyczny, jaka jest częstotliwość i wpływ użytkownika, oraz z którym członkiem zespołu ten problem jest najprawdopodobniej związany.
  • Wsparcie Symbolizacyjne – budowanie aplikacji natywnej jest trudnym zadaniem i niełatwo jest pozyskać Slack Trace innych użytecznych danych o bugu. Sentry jest w stanie odczytywać wątki, poprzez region Slack Trace i przekształcać je w funkcje możliwe do oczytania przez człowieka, a także ubogacać je dodatkowymi danymi, dzięki którym debugowanie staje się prostsze.

Firmy software deweloperskie mogą również zainstalować i korzystać z własnego serwera Sentry. Możesz zainstalować serwer przez Docker lub używać środowiska Python. Sentry oferuje różne rodzaje kont, aby korzystać z narzędzi do namierzania błędów.

  • Konto podstawowe nosi nazwę Developer i dostępne jest za darmo. Jest jednak limit jednego użytkownika i 5 tys. błędów. Historia błędów jest przechowywana jedynie przez 30 dni.
  • Konto premium niższego poziomu, pod nazwą Team, a miesięczne doładowania w wysokości 29$/msc. lub 26$/msc., w zależności od tego, czy wybierzesz plan miesięczny, czy roczny. Limit błędów przy tym koncie wynosi 100 tys., ale możesz wybrać wyższy limit błędów, co automatycznie zwiększa miesięczną opłatę. Konto Team zezwala na nieograniczoną liczbę użytkowników.
  • Najwyższy poziom konta premium nosi nazwę Business, a jego miesięczny koszt wynosi 89$, przy czym miesięczny limit wydarzeń to ustalone 100 tys. błędów. Konto Biznes oferuje zaawansowane funkcje, takie jak zaawansowana Analiza i Kontrola Ilości Danych.

Sentry - zrzut ekranu

Jak działa Sentry?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, Sentry może być wykorzystane jako usługa hostingowa lub jako samodzielny serwer Sentry w Twojej firmie.

Używanie jako usługa hostingowa

  1. Aby korzystać z Sentry jako usługi hostingowej, musisz zarejestrować swoją organizację, wpisując nazwę, dane kontaktowe i inne szczegóły. W następnym kroku musisz wybrać język i zakres, a także nadać nazwę swojemu projektowi.
  2. Po stworzeniu aplikacji musisz podążać za instrukcjami, by zainstalować SDK, a następnie skonfigurować aplikację. W ostatnim kroku musisz wysłać zdarzenia, które będą monitorowane przez Sentry, a wszystkie błędy będą powracały do Twojego panelu sterowania.
  3. Sentry monitorując aplikację, podłączy się do niej i sprawdzi wszystkie zdarzenia, a następnie zaraportuje wszystkie wygenerowane błędy. Możesz także wybrać dowolną część aplikacji i sprawdzić kompletną listę nierozwiązanych kwestii. Możesz także sprawdzić wszystkie incydenty rejestracji konkretnych błędów i zdebugować je w odpowiednich krokach.

Instalacja serwera Sentry

Przed instalacją serwera Sentry należy upewnić się, że Twój komputer posiada odpowiednie usługi, z którymi Sentry ma się komunikować. Część z usług wymaganych przez Sentry, są to PostgreSQL, Redis i dedykowane (sub) domeny do hostingu Sentry. Kolejna część dotyczy instalacji serwera Sentry za pomocą środowisk Docker lub Python.
Będziesz potrzebować szybszego serwera, najlepiej z dyskami SSD, aby odpalić Sentry Server. Część dotycząca funkcjonowania Sentry pozostaje taka sama, kiedy serwer Sentry monitoruje aplikację i zapisuje błędne logi SSDS.

Dobre i złe strony

Zalety

  • Przyjazny interfejs;
  • Działa wszędzie dzięki hybrydowym aplikacjom mobilnym dla zaplecza Java;
  • Ilość zapewnionych informacji o odstępstwach jest olbrzymia.

Wady

  • Musisz rozgryźć, jak można wpasować Sentry w swój monitoring i raportowane Stacki;
  • Powiadomienia są ciężkie w konfiguracji.

Słowem zakończenia

Sentry przy swoim prostym w użyciu interfejsie zapewnia łatwy sposób, by przeszukać swój projekt w poszukiwaniu błędów i naprawić je, zanim użytkownik zdąży je zaraportować. Narzędzie do sprawdzania błędów oferuje obszerną informację o błędach, wraz z wersami kodów i timingiem, dzięki czemu debugowanie i rozwiązywanie błędów jest naprawdę szybkie.

Komentarze zamknięte.

  • Obserwuj nas

  • Przeglądaj Kategorie



  • Super Monitoring

    Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


    Wypróbuj bezpłatnie

    lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
  • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
    Super Monitoring
    lub dowiedz się więcej
    o monitorowaniu stron