11 najlepszych aplikacji do monitorowania aktywności pracowników

Opublikowany 23 marca 2020 w Produktywność. Tagi: , .

Monitoring aktywności pracowników to standardowa praktyka, stosowana w wielu branżach. Za jego pomocą, pracodawcy mierzą produktywność swoich pracowników i zyskują pewność, że fundusze firmy użytkowane są we właściwy sposób. Poza sprawdzaniem metod pracy naszych pracowników aplikacje te zapobiegają kradzieżom, a także mogą posłużyć jako dowód w trakcie ewentualnego procesu.

monitorowanie pracowników

Aplikacje do monitorowania aktywności pracowników uzbrajają pracodawców w możliwość nadzorowania aktywności pracowników i niwelują wszelkie wątpliwości na temat tego, czym ich pracownicy zajmują się przez cały dzień. Aplikacje te mogą być wykorzystywane do nadzorowania procesu pracy zdalnej, a także do zwiększania produktywności, bez potrzeby osobistego kontaktu i superwizji.

Przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji do monitorowania, które z pewnością okażą się przydatne.

1. Hubstaff

Hubstaff

Hubstaff to oprogramowanie do monitorowania aktywności pracowników, mające na celu zwiększenie produktywności pracowników poprzez odpowiednią organizację ich czasu pracy. Oprogramowanie to jest wykorzystywane w kilku różnych branżach, wliczając w to 34,000 agencji, startupów, firm prawniczych, firm deweloperskich czy budowlanych. Firmy korzystające z Hubstaff mają szeroki zakres opcji do wyboru. Mogą wybrać oprogramowanie do monitorowania aktywności pracowników w dowolnej formie jak choćby lekka wersja komputerowa, mobilna lub aplikacja sieciowa. Oprogramowanie umożliwia pracownikom lepszą współpracę, zarządzanie projektem, a także posiada funkcję płynnego zliczania czasu.

Kluczowe zalety:

 • Hubstaff oferuje innowacyjne funkcje, pomagające pracodawcy na bieżąco nadzorować pracę swoich podwładnych za pomocą zrzutów ekranu, lokalizacji GPS i geolokalizacji.
 • Aplikacja oferuje możliwość integracji z osobami trzecimi, a także jest kompatybilna z ponad 30. aplikacjami, włączając w to Github, Basecamp, Trello, Asana, PayPal i wiele innych.
 • Hubstaff, poza inteligentnym systemem monitorowania aktywności pracowników, zapewnia także użyteczne funkcje, takie jak zarządzanie budżetem projektu, fakturowanie online, ustalanie harmonogramu pracowników, posiada też narzędzie do wynagrodzeń. Dzięki takim usprawnieniom zarządzanie firmą będzie przebiegało o wiele sprawniej.

2. ActivTrak

ActivTrak

ActivTrak to intuicyjne narzędzie do zwiększenia produktywności i przeprowadzania analiz, pomagające firmom dowiedzieć się co ich pracownicy robią w pracy, oraz w jaki sposób to robią. Ta platforma do monitorowania aktywności pracowników, działająca na bazie chmury oferuje dane opatrzone odpowiednim kontekstem, dzięki czemu średniej klasy przedsiębiorstwa z łatwością będą mogły zwiększać swoją wydajność i jednocześnie pozostawać w zgodzie z polityką firmy. Z ActivTrak korzysta obecnie ponad 100.000 użytkowników na całym świecie. Ta platforma do monitorowania aktywności pracowników wykorzystuje technologię Team Behavior Analytics (analiza zachowania zespołu), która pomaga uzyskać lepszy wgląd w wyniki naszej firmy.

Kluczowe zalety:

 • Panel w stylu business intelligence oferuje łatwy w obsłudze interfejs, wyposażony w narzędzia takie jak zliczanie czasu, czy technologia monitorująca na poziomie przedsiębiorstwa.
 • Funkcja zliczania czasu jest w stanie pokazać dokładną ilość godzin, jakie pracownicy poświęcili konkretnym zadaniom, projektom i klientom. Zapewnia to łatwy sposób pomiaru poziomu aktywności, produktywności i efektywności pracowników.
 • Oprogramowanie wyposażone jest w solidne narzędzia do monitorowania, a także funkcje takie jak łatwe wdrażanie pełnomocników, kontrola dostępu do danych, ustawienia prywatności użytkownika, raporty nakierowane na produktywność, a także system powiadomień. Wszystko to sprawia, że ActivTrak jest obecnie jednym z najlepszych narzędzi online do monitorowania aktywności pracowników.
 • Poza głównymi funkcjami oprogramowania, deweloperzy oferują także funkcje dodatkowe, takie jak flagowanie i edycja ekranu, powtórki w formie wideo, a także dostęp do surowych danych, które mogą być zebrane w ramach platformy do monitorowania w celu rzetelnego pomiaru aktywności.

3. Time Doctor

Time Doctor

Time Doctor to rozwiązanie do śledzenia aktywności pracowników, z zaawansowanymi funkcjami frekwencji i zliczania czasu. Oprogramowanie zaprojektowane jest z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, liczących od 20 do 500 pracowników. W celu zwiększenia produktywności, oprogramowanie może być wykorzystane do zarządzania pracą własną lub pracownikami zatrudnionymi poprzez outsourcing. Time Doctor pomaga zorganizować kompletny grafik i listę aktywności naszych pracowników, np. kiedy rozpoczęli pracę, co robili w trakcie i dlaczego przestali pracować.

Kluczowe zalety:

 • Jest to rozwiązanie online do monitorowania aktywności pracowników, oferujące innowacyjne funkcje, takie jak nagrywanie ekranu, monitoring sesji pracy, zliczanie czasu, integracja, narzędzia raportujące i wiele innych.
 • Time Doctor zapewnia funkcje sprawdzania frekwencji, takie jak zarządzanie kalendarzem, organizacja harmonogramu, zliczanie nadgodzin, raporty i analiza.
 • Oprogramowanie posiada wszystko, czego potrzeba do zarządzania pracownikami w sposób wydajny i zwiększający ich produktywność, dzięki czemu mamy możliwość skupić się na naszych najważniejszych zadaniach.

4. DeskTime

DeskTime

DeskTime to łatwe w użyciu połączenie projektu, zliczania czasu i aplikacji zwiększającej produktywność do monitorowania aktywności pracowników. To w pełni zautomatyzowane oprogramowanie do zliczania czasu jest w stanie zwiększyć produktywność pracowników nawet o 30% już w ciągu kilku pierwszych tygodni użytkowania. DeskTime pozwala pracodawcom dowiedzieć się, jak ich pracownicy spędzają czas online i offline.

Kluczowe zalety:

 • Funkcja zliczania czasu jest w stanie pokazać dokładną ilość godzin, jakie pracownicy poświęcili konkretnym zadaniom, projektom i klientom.
 • DeskTime zapewnia funkcje sprawdzania frekwencji, takie jak zarządzanie kalendarzem, organizacja harmonogramu, zliczanie nadgodzin, raporty i analiza. Jest w stanie układać harmonogram pracowników, wyznaczać czas wolny, urlopy, obliczać należność za nadgodziny, tworzyć raporty na użytek firmy i przechowywać dane kontaktowe członków zespołu w jednym miejscu.
 • Firmy zainteresowane korzystaniem z DeskTime mają wiele różnorodnych platform do wyboru.
 • Oprogramowanie to może być zainstalowane zarówno na komputerach z systemem operacyjnym Windows jak i Mac, a także na platformach mobilnych, takich jak iOS i Android Native.
 • Program DeskTime jest także dostępny w postaci aplikacji sieciowej i SaaS.

5. Teramind

Teramind

Teramind to zaawansowane narzędzie do monitorowania aktywności pracowników, ponadto silnie zautomatyzowane, o zaawansowanych funkcjach monitorujących, a także z dobrze zaprojektowanym interfejsem, którego zaawansowana funkcjonalność i możliwość przeprowadzania szczegółowych raportów i analiz z pewnością robią wrażenie. Oprogramowanie będzie idealne dla wielkich firm, zatrudniających setki pracowników, rozproszonych w różnych lokalizacjach. To narzędzie do monitorowania aktywności pracowników, które ma na celu utrzymanie maksymalnego poziomu produktywności zespołu, przy jednoczesnej ochronie danych.

Kluczowe zalety:

 • Oprogramowanie to oferuje wszystkie podstawowe funkcje, takie jak narzędzia do przeprowadzania audytu i tropienia wszelkich przypadków naruszeń lub wycieku danych. Organizacje, których priorytetem jest ochrona danych, mogą skusić się na pakiet zapobiegający wyciekom informacji, który dba o bezpieczeństwo danych oraz sieci.
 • Platforma posiada funkcje umożliwiające weryfikację, którzy pracownicy są aktywni na bieżąco, a także wyświetla szczegóły dot. ich aktywności.
 • Oprogramowanie jest łatwe w użyciu, Musi zostać zainstalowane na komputerze, który firma planuje monitorować.
 • Teramind pozwala także ustawić kodeks zachowań pracowników, aby następnie blokować lub flagować zabronione czynności.
 • Szczegółowe raporty pozwalają osobom na stanowiskach kierowniczych lepiej zrozumieć nawyki pracowników.

6. Worktime

Worktime

Worktime to wydajne i pozbawione ozdobników oprogramowanie do monitorowania aktywności pracowników. Ma formę wielopoziomowej usługi na bazie chmury i jest sprawnym narzędziem, przeznaczonym dla mniejszych firm, jak i dużych korporacji. Oprogramowanie oferuje podstawowe opcje monitorujące, pomagające redukować koszty, dzięki czemu najlepiej sprawdzi się w przypadku firm pragnących zwrócić większą uwagę na aktywność pracowników. Worktime oferuje podstawowe funkcje pozwalające mieć oko na pracowników.

Kluczowe zalety:

 • Niektóre z dostępnych funkcji to chociażby monitorowanie aktywności pracowników online, a także sprawdzanie, z których aplikacji korzystają, a także jak często.
 • Zlicza ono też czas, w jakim pracownicy byli aktywni i nieaktywni i zapisuje czas rozpoczęcia i zakończenia pracy.
 • Worktime generuje również podstawowe raporty metodą przetwarzania danych. W skład podstawowych raportów wchodzą informacje takie jak „10 najwierniejszych użytkowników Facebooka”, dzięki czemu kadra kierownicza ma możliwość wykryć największych winowajców i podjąć działania naprawcze, by przeciwdziałać nieproduktywnym zachowaniom.
 • Oprogramowanie nie oferuje funkcji takich jak monitorowanie korespondencji mailowej, rejestr naciśnięć klawiszy, śledzenie czatu, dokumentów, plików lub nagrywanie ekranu. Ze względu na brak tychże użytecznych funkcji, oprogramowanie sprawdzi się przy zaawansowanym monitorowaniu aktywności pracowników.

7. Vericlock

VeriClock

Vericlock to potężne, zliczające czas, oprogramowanie na bazie chmury, przeznaczone dla firm o ustalonym personelu lub posiadających pracowników zdalnych. Narzędzie pozwala pracownikom meldować się i wymeldowywać za pomocą wiadomości tekstowej, telefonu, sieci, urządzeń mobilnych lub aplikacji. Funkcja zliczania czasu pozwala kierownikom i właścicielom sprawdzać ilość godzin pracy na bieżąco. Oprogramowanie generuje raporty na temat pracowników, a następnie na ich podstawie oblicza ich wynagrodzenia lub koszta.

Kluczowe zalety:

 • Vericlock wyposażone jest w lokalizację GPS, kompatybilną ze wszystkimi urządzeniami w sieci platformy do monitorowania aktywności pracowników. Kierownicy mogą namierzać lokalizację pracowników za pomocą prostej mapy, dostępnej w ramach interfejsu dla kadry kierowniczej.
 • Oprogramowanie posiada też kilka dodatkowych funkcji, takich jak narzędzia do weryfikacji, pozwalające kierownikom sprawdzać, czy pracownicy meldują się o właściwym czasie i wpisują poprawne kody firmowe.
 • Narzędzie do monitorowania aktywności pracowników zapewnia spersonalizowane ustawienia danych, a także raporty tekstowe lub głosowe. Oprogramowanie Vericlock może być zainstalowane na urządzeniach z systemami Android, iPhone i Blackberry.

8. InterGuard Software

InterGuard

InterGuard Software to zaawansowana platforma do monitorowania aktywności pracowników, wyposażona we wszystkie narzędzia do badania aktywności pracowników, zwiększania produktywności, dbania o spójność firmy i zabezpieczania najważniejszych danych. Jest zaprojektowane tak, aby działać dyskretnie i minimalizować ryzyko zakłóce ń operacyjnych. Oprogramowanie posiada cztery, ważne moduły do filtrowania sieci, zdalnego odcinania punktu końcowego, zapobiegania wycieku danych, monitorowania aktywności pracowników i prowadzenia dochodzenia. Wszystkie te moduły mogą być używane niezależnie lub w połączeniu ze sobą, aby upewnić się, że środki firmowe są pożytkowane efektywnie, a dane firmy są zabezpieczone najlepiej, jak się da.

Kluczowe zalety:

 • Oprogramowanie i dostępne w nim moduły umożliwiają pełną kontrolę nad każdym aspektem komputerowej aktywności pracowników. Oprogramowanie InterGuard Software działa jak kamera przemysłowa, umieszczona wewnątrz firmowych komputerów, laptopów, smartfonów i tabletów.
 • Oprogramowanie wysyła powiadomienia za każdym razem, gdy pracownik wykona niedozwoloną czynność w trakcie godzin pracy, a także informuje o wszelkich wykroczeniach. Pozwala to firmom podejmować działania naprawcze, pozostawać w zgodzie z polityką firmy, jak również utrzymywać produktywność pracowników na stałym poziomie.

9. Work Examiner

Work Examiner

Work Examiner to potężne narzędzie do monitorowania aktywności pracowników, zdolne dyskretnie kontrolować, czym pracownicy zajmują się w takcie pracy na komputerze. Oprogramowanie wyposażone jest w odpowiednie narzędzia i opcje personalizacji, aby upewnić się, że wszystko będzie przebiegało sprawnie. Narzędzie do monitorowania aktywności pracowników jest w stanie namierzać wszelkie aktywności pracowników i pomaga wskazywać produktywnych pracowników.

Kluczowe zalety:

 • Oprogramowanie oferuje zarówno podgląd online, jak i nagrania z aktywności pracowników. Raportowanie i nagrywanie całej aktywności użytkowników przebiega dyskretnie.
 • Dzięki Work Examiner pracodawca ma zyskuje dostęp do wiedzy, w jaki sposób jego pracownicy wykorzystują dostępne im środki (Internet/komputer), a także, ma możliwość blokowania zawartości, która negatywnie wpływa na produktywność pracowników.
 • Oprogramowanie pozwala zliczać czas, dzięki temu praca działu kadr również zostaje usprawniona. Narzędzie dyskretnie działa w tle i nie pozostawia po sobie żadnych śladów.
 • Instalacja na komputerze pracownika zajmuje jedynie kilka minut, a po tym oprogramowanie będzie już mogło śledzić wszelkie podejmowane przez nich aktywności.
 • Intuicyjny panel kontrolny zapewnia dostęp do szczegółowych danych, dzięki czemu pracodawca ma możliwość lepiej zrozumieć schemat pracy swoich pracowników i uzyskać dokładne raporty na temat ich produktywności i próbach wykradania danych — jeśli takowe zachodziły.

10. SentryPC

SentryPC

SentryPC to potężne połączenie monitorowania aktywności pracowników, systemu do zarządzania czasem opartego na bazie chmury i narzędzia do filtrowania treści. Ta niezrównana platforma charakteryzuje się znakomitymi funkcjami kontroli, dzięki czemu jest w stanie skutecznie zapobiegać próbom naruszenia danych, a także posiada zestaw funkcji monitorujących, aby szczegółowo badać aktywność użytkowników. Z tego oprogramowania mogą korzystać również rodzice, którzy potrzebują bardziej wydajnego narzędzia do kontroli rodzicielskiej, aby mieć oko na to, czym ich dziecko zajmuje się w sieci.

Kluczowe zalety:

 • SentryPC oferuje bezpieczne konto na bazie chmury, za pomocą którego otrzymujemy dostęp do wszystkich danych, zbieranych na bieżąco przez oprogramowanie. Możemy przeglądać poufne dane z dowolnego komputera skonfigurowanego z SentryPC. Jedyne czego potrzebujemy, to dane użytkownika, nazwa przeglądarki i dostęp do internetu.
 • Platforma do monitorowania aktywności pracowników jest także kompatybilna z urządzeniami mobilnymi. SentryPC może być zainstalowane zdalnie na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Po zakończeniu instalacji oprogramowanie rozpocznie nagrywanie wszelkich zdarzeń, opatrując je datą i godziną, a także zapewniając szczegółowy raport na temat aktywności użytkownika.
 • Funkcje filtrowania zawartości i ograniczeń pozwalają filtrowanie słów kluczy, czatów, gier, stron internetowych, aplikacji w oparciu o konkretnego użytkownika. Można wyznaczyć konkretny czas, kiedy filtry włączają się, a kiedy wyłączają.
 • Funkcja zliczania czasu pozwala ustalić harmonogram użytkowania komputera przez pracowników. Można określić wyznaczony czas i daty, kiedy pracownicy mogą korzystać z komputera firmowego.

11. CleverControl

CleverControl

CleverControl to rozwiązanie do monitorowania aktywności pracowników na bazie chmury, zdolne śledzić aktywność pracowników na komputerze. To oprogramowanie może zapewnić optimum produktywności i zniechęcić pracowników do podejmowania szkodliwych działań, takich jak nieautoryzowany dostęp, kradzież tożsamości i wyciek informacji.

Kluczowe zalety:

 • Oprogramowanie pozwala karze kierowniczej zdalnie i na bieżąco kontrolować i monitorować aktywności podejmowane na wielu różnych komputerach jak chociażby e-maile, udostępniane pliki, konwersacje z czatów, wyszukiwania internetowe i serfowanie po sieci.
 • CleverControl jest też w stanie namierzać interakcje komputera z innymi urządzeniami jak, chociażby nośniki USB lub drukarki.
 • Ponieważ CleverControl to rozwiązanie do monitorowania aktywności pracowników działające na bazie chmury, nie wymaga dodatkowego serwera, a instalacja jest łatwa i można jej dokonać bez potrzeby wzywania informatyka.
 • Dostęp do tego narzędzia monitorującego aktywność pracowników uzyskuje się za pomocą konta internetowego.

Ostateczny werdykt

Funkcje takie jak namierzanie aktywności pracowników i zliczanie czasu pozwala kierownikom pojąć, które procesy w firmie nie przebiegają pomyślnie i które z nich wymagają usprawnienia. Intuicyjne funkcje, w jakie wyposażone są aplikacje do monitorowania aktywności pracowników, pomagają pracownikom pozostać skupionym i zapobiegają wszelkim czynnikom, które mogłyby ich rozpraszać, a co za tym idzie, mają korzystny wpływ na produktywność firm. Dzięki odpowiedniej aplikacji do monitorowania aktywności pracowników kadra kierownicza może z łatwością wyłuskiwać konkretne problemy, by następnie skutecznie je rozwiązywać i zapobiegać powtórzeniu się takich sytuacji w przyszłości, co ma nieoceniony wpływ na produktywność pracowników, efektem czego, na dobrobyt całej firmy.

3 komentarze:

 1. BHPEX:

  W końcu porządnie zrobione porównanie programów do monitorowania pracowników. Dziękuję

 2. Robert:

  Dzień dobry,

  Który program wybrać do weryfikacji czasu startu oraz zakończenia pracy? Taki, który posiada informacje o braku aktywności pracowników?

 3. Superbohater:

  Wszystkie wymienione tutaj narzędzia właśnie do tego służą.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron