5 najlepszych darmowych narzędzi dla programistów JavaScript

Opublikowany 21 grudnia 2021 w Web Development. Tagi: , .

JavaScript jest świetnym językiem do tworzenia rewelacyjnych aplikacji działających po stronie klienta. Można go używać do napędzania interaktywnych elementów i tworzenia wciągających aplikacji jednostronicowych, które zainteresują Twoich klientów. Co ważniejsze, większość programistów jest zaznajomiona z językiem JavaScript i może zapewnić Twojemu projektowi najlepsze doświadczenie. Większość programistów JavaScript na platformach rekrutacyjnych takich jak Reintech jest biegłych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla unikalnych problemów biznesowych.

JavaScript

Aby jednak móc rozwijać się efektywnie, programiści JavaScript potrzebują niezawodnych narzędzi. Te zasoby mogą wesprzeć inżynierów oprogramowania w pisaniu mniejszej ilości kodu i szybszym rozwoju. Dodatkowo, programiści pozbywają się powtarzających się zadań i dzięki temu oszczędzają swój wysiłek.

Dodatkowo, niektóre narzędzia pomagają nawet zredukować liczbę błędów i tworzyć bardziej dopracowane aplikacje. W rezultacie, możesz zabezpieczyć swoją inwestycję i zbudować niezawodny produkt o najlepszych funkcjach.

Dziś sprawdzimy 5 najlepszych darmowych zasobów dla programistów, którzy programują w JavaScript. Zapoznaj się z naszymi recenzjami i wybierz odpowiednie narzędzie dostosowane do Twoich potrzeb. Dostarczymy Ci wszystkich właściwych informacji, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

1. BackboneJS

BackboneJS

BackboneJS jest szybką i lekką biblioteką JavaScript do budowania aplikacji jednostronicowych. Możesz zbudować swoją aplikację w oparciu o podejście MVC i uruchomić ją na przeglądarkach internetowych. BackboneJS został wprowadzony na rynek w 2010 roku i do dziś pozostaje świetnym narzędziem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Struktura Backbone umożliwia programistom front-end łatwy rozwój za pomocą funkcji JavaScript. Do tworzenia aplikacji można używać różnych elementów, takich jak modele i zdarzenia. Dodatkowo, Backbone automatycznie wprowadza zmiany do HTML po aktualizacji modelu. W rezultacie, programiści mogą uprościć swój przepływ pracy i zmniejszyć liczbę błędów w końcowym wydaniu. Co najlepsze, struktura ta jest darmowa, a do dyspozycji masz ponad 100 rozszerzeń.

Największą zaletą BackboneJS jest jego umiejętność organizacji kodu. Zapewnia on wsparcie w budowaniu znakomitych produktów w krótszym czasie, co przyspiesza wejście na rynek. Co więcej, BackboneJS sprawia, że możesz pisać mniej linijek kodu i oszczędzić sobie wysiłku. Nic dziwnego, że to narzędzie ma ponad 27.8K gwiazdek na GitHubie i dużą społeczność, która zapewnia pomoc.

Programiści mogą budować aplikacje takie jak Trello, SoundCloud i Airbnb z pomocą BackboneJS. Różne firmy z różnych branż opierają swoje działania na tej strukturze. To dobry wybór, który warto sprawdzić.

2. Eclipse

Eclipse

Eclipse to dedykowane IDE lub zintegrowane środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji w Javie. Narzędzie posiada godny polecenia ekosystem wtyczek, które pomagają w szybszym rozwoju i pisaniu mniejszej ilości kodu. Dodatkowo, Eclipse posiada wygodne skróty klawiszowe, które skrócą proces tworzenia aplikacji. Możesz również oczekiwać doskonałych funkcji, które są częścią pakietu, takich jak wbudowany debugger.

Co najlepsze, możesz również skonfigurować narzędzie do pracy z innymi językami, takimi jak Python i C. Dodatkowo, możesz używać Eclipse z wieloma systemami operacyjnymi bez żadnych ograniczeń. Co więcej, narzędzie jest na rynku już od dłuższego czasu. Z tego względu dojrzało na tyle, by stać się popularnym wyborem wśród programistów JavaScript.

Eclipse wyróżnia się również swoją wszechstronnością. Możesz polegać na tym narzędziu przy tworzeniu aplikacji, interfejsów API i wielu innych zastosowań. Posiada również ogromną liczbę możliwości, które oferują solidne środowisko do rozwoju.
Dodatkowo, Eclipse nadaje się do szybkiego testowania koncepcji. Nawet początkujący programista może przetestować swój pomysł po obejrzeniu kilku filmów instruktażowych.

Eclipse posiada ogromną społeczność, która sprawia, że program ten wciąż funkcjonuje. Jeśli szukasz darmowego i niezawodnego IDE, z pewnością warto go wypróbować.

3. Sublime Text

Sublime Text

Sublime Text to zaawansowany edytor kodu źródłowego opracowany w 2008 roku. Jest to program komercyjny, ale dostępny na licencji wolnego oprogramowania. Dzięki temu możesz pobrać Sublime Text już teraz i zacząć tworzyć.

Na ogół programiści kochają Sublime Text za jego prostotę i łatwość użycia. Jest on używany przez ponad 20% programistów na całym świecie, zgodnie z ankietą Stack Overflow 2021. Jest jeszcze bardziej popularny niż Eclipse, na którym polega 15,87% programistów.

Co najważniejsze, Sublime Text okazuje się świetny do tworzenia nowoczesnych aplikacji. Może w pełni wykorzystać możliwości Twojego procesora graficznego podczas renderowania interfejsów w systemach Windows, Mac i Linux. W rezultacie, nigdy nie będziesz musiał się martwić o problemy z kompatybilnością. Możesz także wykorzystać pełną moc swojego procesora Apple, używając wersji edytora dla komputerów Mac.

Programiści również uwielbiają to, jak Sublime Text pomaga im w szybkim rozwoju projektu. Narzędzie wyposażone jest w funkcję autouzupełniania, która może wypełnić Twój kod na podstawie istniejącego projektu. Dodatkowo, aby uniknąć zgadywania, otrzymujesz informacje o autouzupełnianiu.

Co więcej, Sublime Text zapewnia wsparcie dla wielu nowoczesnych języków. Możesz go używać z TypeScript, TSX i innymi językami w środowisku JavaScript. Przedsiębiorcy mogą zatrudniać programistów JavaScript z pomocą Reintech i używać Sublime Text do budowania światowej klasy aplikacji.

4. CodePen

CodePen

CodePen to unikalne narzędzie dla programistów do kodowania online. Jest to kompletne środowisko kodowania, w którym możesz budować i testować swoje aplikacje bezpośrednio z przeglądarki. Do dyspozycji masz również edytor kodu online, z którego możesz korzystać z dowolnego miejsca na świecie.

CodePen jest środowiskiem społecznościowym i pomaga przyspieszyć cykl tworzenia aplikacji. Możesz również wyizolować kody i wypróbować je, aby ocenić nowe funkcjonalności. Platforma zapewnia też miejsce do przechowywania wszystkich Twoich obrazów, plików JSON i CSS.

Co najlepsze, możesz współpracować z resztą swojego zespołu bezpośrednio z poziomu interfejsu, bez opuszczania przeglądarki. Potrzebujesz jednak konta pro, aby pracować prywatnie i zachować swój projekt w tajemnicy.

CodePen jest również rajem dla początkujących programistów, pomaga im w nauce i rozwoju. Każdy programista może zdobyć nowe umiejętności i czerpać inspirację od społeczności 1.8 inżynierów front-end. Platforma jest doskonała do poznawania fragmentów kodu, które możesz powtórzyć w swoim projekcie. Dodatkowo, możesz również dzielić się swoją pracą z resztą społeczności, aby uzyskać od nich opinie i sugestie.

Jeśli tylko wierzysz w społecznościowe podejście CodePen, możesz korzystać z niego za darmo. Płacisz tylko wtedy, gdy chcesz, aby Twój projekt nie przyciągał niechcianej uwagi.

5. Plunker

Plunker

Plunker to świetny wybór, aby szybciej tworzyć prototypy. Platforma pozwala również na eksperymentowanie z koncepcjami i dzielenie się nimi z resztą społeczności. Dodatkowo, możesz debugować swoje pomysły i wdrażać wszystko za pomocą tego samego narzędzia.

Plunker działa dobrze, aby zmniejszyć czas rozwoju i złożoność. Jest wyposażony we wbudowany edytor, który pozwala uprościć kodowanie i szybciej tworzyć. Plunker daje Ci również dostęp do drzewa plików, gdzie możesz dodać swoje elementy do dostosowania. Możesz również zintegrować narzędzie z komputerem i przeciągać pliki bezpośrednio do edytora. Dodatkowo, możesz przeciągnąć swoje ukończone projekty z powrotem na pulpit w postaci pliku zip.

Kolejną zaletą Plunkera jest funkcja autozapisu. Narzędzie zapisuje wszelkie zmiany w kodzie, nawet jeśli zapomnisz kliknąć przycisk Zapisz. W efekcie, nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę swojego projektu.

Plunker jest również popularny ze względu na podgląd w czasie rzeczywistym. Wystarczy mniej niż sekunda, aby zobaczyć, jak Twoje zmiany będą wyglądały w aplikacji. Proces jest tak szybki, że niemal czujesz, jak Twój kod płynie z CDN.

Końcowe przemyślenia

Programiści JavaScript mają niezliczone możliwości wyboru, jeśli chodzi o darmowe narzędzia i zasoby. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, więc trzeba je uważnie ocenić. Wybraliśmy najlepsze narzędzia, na których można pracować i przedstawiliśmy ich krótkie zestawienie, dzięki któremu lepiej je poznasz. Możesz teraz sprawdzić narzędzia, porównać ich cechy i dokonać przemyślanego wyboru, aby osiągnąć sukces w programowaniu.


O Autorze

Liza Katiushchenko

Liza Katiushchenko jest menedżerem ds. marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych w Reintech.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron