Browserstack – testowanie stron internetowych w różnych przeglądarkach

Szeroka gama dostępnych przeglądarek i urządzeń, na których można surfować po Internecie sprawia, że na barki twórców stron spada odpowiedzialność za kompatybilność stron i aplikacji internetowych.
Testowanie na różnych przeglądarkach jest dużym wyzwaniem w czasach, kiedy technologie i produkty rozwijają się bardzo dynamicznie – a generowany kod musi być kompatybilny nie tylko z najbardziej popularnymi wersjami przeglądarek, ale również z tymi najnowszymi.

Istnieje wiele narzędzi do testowania stron, opartych na generowaniu zrzutów ekranowych (screenshots) w różnych przeglądarkach. Ale takie testowanie nie uwzględnia wpisywania danych, klikania, zmian obiektów po najechaniu kursorem myszy, akcji realizowanych przez JavaScript ani żadnych innych interaktywnych elementów.
Otwieranie “na żywo” stron za pomocą różnych przeglądarek to tzw. “real cross browser testing” i najczęściej opiera się na wykorzystaniu wirtualnych maszyn, co z kolei wiąże się z intensywnym wykorzystaniem zasobów.

browserstack

Browserstack to serwis umożliwiający wirtualizację opartą na przeglądarkach. Wielu programistów unika wirtualnych maszyn, ponieważ do płynnego funkcjonowania wymagają one sporo zasobów. Browserstack wykorzystuje całą chmurę wirtualnych maszyn oferując dostęp do praktycznie każdej znanej przeglądarki. Pozwala wybrać system operacyjny, rodzaj i wersję przeglądarki oraz rozdzielczość ekranu.

Żeby przetestować stronę internetową, wystarczy wpisać jej adres URL oraz wybrać przeglądarkę i system operacyjny. Browserstack przetestuje ją w czasie rzeczywistym wykorzystując współdzielenie wirtualnego ekranu i stosując pre-konfigurowane narzędzia testujące takie jak Firebug.
Istnieje również możliwość skonfigurowania tunelu sieciowego w celu przetestowania stron czy aplikacji znajdujących się na lokalnym serwerze użytkownika.

Wspierane przeglądarki i wymagania systemowe

Browserstack obsługuje większość popularnych przeglądarek internetowych – Internet Explorer w wersjach od 6 do 10, Firefox 3 do 20, Safari 4 i 5, Google Chrome od 14 do 27.
Obsługiwane systemy operacyjne to Mac OSX Lion, Windows XP, Windows 7 i 8, Mountain, Snow, Google Android i Apple iOS.
W sumie dostępnych jest ponad 200 stacjonarnych i mobilnych przeglądarek do wyboru.

 • Szybkie testowanie stron w różnych przeglądarkach, również mobilnych http://browserstack.com/ @browserstack via @monitoringstron

  Tweetnij to

Pakiety i ceny

Korzystanie z Browserstack wymaga rejestracji w serwisie – pozwala ona w ograniczonym czasie przetestować usługę. Podstawowy pakiet kosztuje 39 USD za miesiąc i pozwala 3 użytkownikom korzystać z jednej sesji wirtualnej. Kolejne pakiety przeznaczone są do pracy grupowej i umożliwiają jednoczesne korzystanie z usługi 2, 12, 25 i ponad 25 użytkownikom.
Wszystkie pakiety zawierają narzędzia debugujące, lokalne testowanie, śledzenie błędów, ponad 200 przeglądarek, ponad 40 urządzeń mobilnych oraz 7 rodzajów systemów operacyjnych.
W cenie 19 USD miesięcznie dostępny jest pakiet Lite dla jednego użytkownika.

Zrzuty ekranu (screenshots)

Jedną z wielu usług realizowanych przez Browserstack są zrzuty ekranu. To podstawowa metoda sprawdzania, jak renderują się strony internerowe na różnych przeglądarkach. Browserstack w ciągu kilku minut jest w stanie wygenerować kilkadziesiąt zrzutów ekranu – z różnych przeglądarek działających na różnych systemach operacyjnych.
Zarejestrowani użytkownicy mogą określić dokładny moment, kiedy zrzuty mają zostać wykonane. Po zalogowaniu mogą wybrać nie tylko system operacyjny, ale również pożądaną rozdzielczość zrzutów oraz orientację urządzeń mobilnych (pion/poziom).
Posiadacze płatnych kont mają nieograniczony czasowo dostęp do swoich zrzutów, podczas gdy darmowe zrzuty dostępne są tylko przez miesiąc od ich wykonania.

brstack10

Testowanie responsywności stron

Usługa testowania responsywności umożliwia podglądanie, jak zachowuje się strona w różnych rozdzielczościach ekranu – na różnych urządzeniach.

brstack12

Testowanie JavaScript

Browserstack daje możliwość zintegrowania wybranych frameworków (takich jak Jasmine, QUnit) oraz innych narzędzi (np. TestSwarm, Yesti, JS Test Drive) w celu automatyzacji procesu testowania.
Browserstack umożliwia bezpłatne testowanie JavaScript dla projektów typu Open Source.

Testowanie lokalne

Szerokie możliwości Browserstack można wykorzystać również do testowania serwisów działających lokalnie – poprzez zestawienie tunelu do własnego serwera i wykorzystanie apletu Javy funkcjonującego jako proxy.

Browserstack to usługa godna polecenia z wielu powodów. Generuje zrzuty ekranu w naprawdę szybkim tempie i umożliwia testowanie serwisów internetowych na 7 różnych systemach operacyjnych, ponad 200 przeglądarkach i ponad 40 urządzeniach mobilnych – bez potrzeby samodzielnej wirtualizacji, kupowania i instalowania oprogramowania.
Gdyby jeszcze Browserstack pozwalałby podglądać animacje i inne dynamiczne elementy znajdujące się na testowanych stronach, byłby narzędziem idealnym.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron