10 bezpłatnych narzędzi do sprawdzania certyfikatu SSL

Opublikowany 28 grudnia 2021 w Bezpieczeństwo. Tagi: , , , .

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL możesz skorzystać z narzędzia do sprawdzania poprawności działania SSL, aby rozwiązać problemy związane z powszechnymi błędami i podatnościami SSL. Do wyboru jest wiele różnych narzędzi. W przypadku niskiego budżetu, można również skorzystać z darmowej wyszukiwarki SSL. Korzystanie z narzędzia do sprawdzania SSL jest bardzo proste. Wystarczy podać nazwę domeny lub adres IP i numer portu, który jest wymagany do zbadania konfiguracji i bezpieczeństwa witryny.

certyfikat SSL

Korzystając z tych narzędzi można odkryć luki w zabezpieczeniach SSL, słabe szyfrowania i protokoły. Narzędzia te pozwalają również upewnić się, że certyfikat zapewniający bezpieczeństwo jest zainstalowany poprawnie. Co więcej, pokazuje szczegóły certyfikatu, takie jak nazwa wystawcy, data wydania, data ważności, nazwa urzędu certyfikacji, zastosowany algorytm, szczegóły SAN, jeśli istnieją, numer seryjny certyfikatu itp.

Poniżej znajduje się lista najlepszych bezpłatnych narzędzi do sprawdzania SSL, dzięki którym możesz sprawdzić instalację swojego certyfikatu SSL.

ClickSSL

1. SSL Checker od Click SSL

Chcesz dowiedzieć się więcej o certyfikacie SSL, który masz zainstalowany na domenie? Pomoże Ci w tym darmowy SSL checker od Click SSL.

Za pomocą tego narzędzia dowiesz się m.in. o typie walidacji SSL, informacji o wygaśnięciu certyfikatu, wydawcy certyfikatu SSL, jego sile, podpisie i typie algorytmu. Sprawdź również rodzaj klucza głównego, typ algorytmu i inne istotne informacje.

2. SSL Checker od SSL Shopper

SSL Shopper

Masz problem z instalacją nowego certyfikatu SSL? Dlaczego użytkownicy otrzymują komunikaty o błędach? Czy Twój certyfikat jest poprawnie zainstalowany? Czy jest poprawny i godny zaufania?

Skorzystaj z narzędzia SSL Checker od SSL Shopper, które szybko zidentyfikuje problemy z instalacją. Pomoże Ci to zweryfikować certyfikat SSL na Twoim serwerze WWW.

Najlepsze jest to, że jest on wyjątkowo łatwy w użyciu. Wystarczy wpisać publiczną nazwę hosta Twojego serwera w odpowiednie pole i kliknąć przycisk Sprawdź SSL. Nie wpisuj wewnętrznych nazw hostów, ponieważ narzędzie ich nie obsługuje. Dzięki temu dowiesz się więcej o certyfikatach SSL.

3. Qualys SSL Labs

Qualys

Qualys SSL Labs to wielokrotnie nagradzana platforma, która pomoże Ci przeprowadzić dokładną analizę konfiguracji całego serwera SSL w publicznym Internecie. I jest to jedno z najbezpieczniejszych narzędzi.

SSL Labs oferuje szeroką gamę usług, w tym SSL Labs APIs, test serwera SSL, test klienta SSL, SSL Server Rating Guide, HTTP Client Fingerprinting, SLL Threat Model itd. Znajdziesz tu szczegółowe informacje o certyfikacie SSL, takie jak status OCSP, wersja TLS, informacje o certyfikacie głównym i pośrednim, ocena ogólna, informacje o różnych protokołach i inne różne dane.

4. DigiCert SSL Certificate Checker

Digicert

To darmowe narzędzie może również pomóc Ci sprawdzić certyfikaty SSL, w przypadku gdy masz problem z instalacją certyfikatu lub chcesz znaleźć jego szczegóły. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojego serwera w odpowiednie pole. Program znajdzie problem i zweryfikuje instalację certyfikatu SSL.

Niektóre z pomocnych narzędzi DigiCert to DigiCert® Certificate Inspector, który pozwala na sprawdzenie i analizę wszystkich certyfikatów w przedsiębiorstwie oraz DigiCert Certificate Utility for Windows, który ułatwia zarządzanie i korzystanie z certyfikatów SSL i podpisywania kodu.

5. SSL Checker od SSL2Buy

SSL2Buy

Kolejne świetne narzędzie, które pomoże Ci zdiagnozować problemy z instalacją SSL. SSL Checker od SSL2Buy jest zaufany przez wszystkie główne przeglądarki i może szybko sprawdzić, czy zainstalowany certyfikat SSL jest ważny i działa poprawnie.

Możesz uzyskać informacje o SSL, typie serwera, typie algorytmu, rozmiarze klucza, typie certyfikatu, nazwie wystawcy certyfikatu, numerze seryjnym, dacie wygaśnięcia i innych istotnych informacjach.

6. GoDaddy Free SSL Checker

GoDaddy

Chcesz się upewnić, czy Twoja strona lub strony, które odwiedzasz mają poprawnie zainstalowany certyfikat SSL? GoDaddy’s SSL checker ma dla Ciebie łatwe rozwiązanie.

Wystarczy wpisać adres URL strony, aby określić, czy strona jest bezpieczna, nie jest bezpieczna, ma nieważny certyfikat lub zły adres URL.

7. HubSpot SSL Checker

HubSpot

Aby sprawdzić, czy strona, którą odwiedzasz, jest chroniona certyfikatem SSL, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia HubSpot SSL Checker.

Dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do certyfikatów SSL? HubSpot przeprowadził badanie, w którym 82% uczestników stwierdziło, że opuściłoby stronę, gdyby zauważyło ostrzeżenie “Niezabezpieczona”.
Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z cenionego narzędzia do sprawdzania certyfikatów SSL, takiego jak HubSpot SSL Checker.

8. Cheap SSL Coupon Code Checker

Cheap SSL Coupon Code

Dowiedz się, co jest przyczyną problemów z instalacją SSL za pomocą Cheap SSL Coupon Code Checker. Dzięki niemu będziesz mógł potwierdzić swoją nazwę zwyczajową, dane organizacji w zależności od typu certyfikatu, nazwę wystawcy certyfikatu, okres ważności oraz zastosowany algorytm szyfrowania.

Narzędzie jest proste w użyciu. Wystarczy, że wpiszesz adres URL swojej strony internetowej i naciśniesz przycisk “Sprawdź SSL”.

9. Website Planet SSL Checker

Website Planet

Kolejne darmowe narzędzie, które pomoże Ci wykryć problemy z instalacją certyfikatu SSL. Spróbuj zweryfikować certyfikat SSL swojego serwera WWW za pomocą Website Planet SSL Checker i sprawdź, czy jest on poprawnie zainstalowany, ważny i nie powoduje żadnych problemów.

Pozwoli Ci to zrozumieć parametry Twojego certyfikatu SSL, ponieważ oferuje wszystkie wymagane szczegóły certyfikatu, szczegóły serwera i szczegóły łańcucha certyfikatów.

10. IONOS SSL Certificate Checker

IonosMożesz sprawdzić, czy Twoje szyfrowanie SSL działa poprawnie przy użyciu IONOS SSL Certificate Checker.

Za pomocą powiadomień test wykaże istniejące luki w zabezpieczeniach. Mogą one dotyczyć błędnej instalacji, niekompatybilności z konfiguracjami serwerów oraz informacji o ewentualnych lukach bezpieczeństwa w zainstalowanym certyfikacie. Można również uzyskać informacje o łańcuchu certyfikatów i konfiguracji serwera.

Podsumowanie

Prawidłowa instalacja certyfikatu SSL jest niezwykle istotna, ponieważ bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Według statystyk, , jeden na dziesięć adresów URL okazuje się być szkodliwy! Ludzie niechętnie odwiedzają strony, na których widnieje ostrzeżenie informujące, że dana jest niebezpieczna, ponieważ nie chcą narażać się na oszustwo.

Certyfikat SSL nie tylko zabezpiecza stronę, ale także wzbudza zaufanie. Dlatego, aby upewnić się, że certyfikat SSL został prawidłowo zainstalowany i działa, należy sprawdzić jego poprawność.

Co więcej, wyszukiwarki preferują strony korzystające z protokołu HTTP i podnoszą ich pozycję w rankingu. Skorzystaj z któregoś z darmowych narzędzi do sprawdzania SSL wymienionych na liście i podnieś swoje bezpieczeństwo online.


O Autorze

Jitendra Dabhi

Jitendra Dabhi jest blogerem technicznym w Tech Untouch. Jest on niezależnym pisarzem, współtwórcą, entuzjastą biznesu, miłośnikiem technologii i ogólnie pojętym fanem wszystkiego co z nią związane. Jest również zapalonym czytelnikiem, potrafiącym spędzać długie godziny na czytaniu i poznawaniu najnowszych gadżetów i technologii, a jednocześnie przedstawiającym poglądy i opinie na te tematy.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron