Zaprojektuj zapierające dech w piersi wiadomości e-mail z BeeFree

Opublikowany 2 listopada 2017 w Email Marketing. Tagi: , , , , .

Branżowy świat załamałby się bez efektywnego mailingu. Prosta konwersja między dwoma osobami staje się oficjalna, istotna i wiążąca, jeśli zostanie przekształcona w odpowiednio przygotowany e-mail. Oferty pracy, umowy, projekty, dokumenty robocze, zlecenia, faktury, weksle itp. są obecnie przeważnie przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jeśli nie wiesz, jak przygotować odpowiednio wiadomość e-mail, możesz mieć bardzo duże problemy, by przetrwać na rynku, gdzie jego poszczególne podmioty na co dzień korzystają z MS Office 365, Thunderbird, Apple Mail itp.

BeeFree

Przytłoczony? Niepotrzebnie. Na szczęście narzędzia pokroju BeeFree zostały opracowane specjalnie, by prowadzić Cię za rękę przez cały proces tworzenia wiadomości e-mail. Sprawdź, jak to proste, ale przy tym genialne narzędzie, może pomóc Ci tworzyć niczym zawodowiec i to za pomocą dosłownie kilku kliknięć.

BeeFree – szybkie tworzenie profesjonalnych wiadomości e-mail

Nazwa BeeFree oznacza w rozwinięciu „Best Email Editor – Free” i jest częścią MailUp Group. Narzędzie może być używane jako edytor poczty elektronicznej online, ale można je także wbudować w aplikacje SaaS. Jest to kreator e-maili oparty na metodzie przeciągnij i upuść, który dodatkowo pozwala szybko i łatwo tworzyć nowe wiadomości zdalnie, z dowolnego miejsca, które dodatkowo będą prawidłowo działać na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych.

Oto najważniejsze funkcjonalności aplikacji:

 • Zawiera edytor przeciągnij i upuść, który pozwala dodawać pojedyncze elementy wiadomości, a nawet całe wersy wprost z Twojego pulpitu.
 • E-maile zaprojektowane przy pomocy BeeFree są przystosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu nie musisz każdorazowo sprawdzać ich wyglądu i działania na różnych urządzeniach.
 • Daje dostęp użytkownikom do setek atrakcyjnych szablonów.
 • Narzędzie stosuje 4-stopniowe podejście:
 1. Krok 1: Wybierz najbardziej odpowiadający Ci szablon wiadomości.
 2. Krok 2: Dodaj unikatową zawartość do wybranego szablonu.
 3. Krok 3: Pobierz stworzoną wiadomość.
 4. Krok 4: Użyj jej gdziekolwiek chcesz.

To takie proste! A jeśli spodoba Ci się darmowa wersja Bee, zawsze możesz zainwestować trochę pieniędzy i wykupić więcej funkcjonalności z BeePro lub BeePlugin.

BeeFree - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Aby rozpocząć korzystanie z serwisu BeeFree, odwiedź stronę główną narzędzia i kliknij niebieski przycisk „Rozpocznij projektowanie” („Start Designing”). Spowoduje to przejście do katalogu szablonów, z którego będziesz mógł wybrać odpowiedni szablon wiadomości e-mail. Istnieje wiele różnych kategorii do wyboru, w tym: biuletyny, wydarzenia, e-commerce i inne. Jeśli nie znajdziesz szablonu, który Ci się spodobał, możesz stworzyć swój od podstaw, korzystając z pierwszej ikony w lewym górnym rogu (w kolorze niebieskim, z napisem „Zacznij od początku” – „Start from Scratch”). Wypróbowaliśmy to narzędzie na oba sposoby, poniżej opis poszczególnych kroków.

Zacznij od początku („Start from Scratch”):

 • Kliknij „Start from Scratch”, by zostać przekierowanym do edytora.
 • W prawym panelu wybierz jakiego rodzaju zawartość chcesz wstawić do Twojego projektu wiadomości. Masz do wyboru: tekst, obrazy, przyciski, separatory, media społecznościowe i HTML. Oczywiście możesz wybrać dowolną kombinację tych elementów. Przeciągnij i upuść dowolną składową zawartości na lewą stronę edytora.
 • Kliknij zakładkę „Struktura” („Structure”) w prawym panelu i wybierz układ swojej wiadomości. Żeby zastosować układ, przeciągnij i upuść go na lewą stronę okna.
 • Kliknij zakładkę „Body”, by wybrać spośród opcji takich, jak: kolor tła, kolor tła obszaru zawartości, czcionka, kolor hiperłącza itp.
 • Gdy skończysz już edycję i stworzysz gotowego e-maila, możesz wyświetlić podgląd jego ostatecznej wersji. W tym celu musisz z rozwijanej listy „Akcje” („Actions”) w górnym menu wybrać opcję „Podgląd” („Preview”). Możesz za pomocą tej funkcji wyświetlić podgląd zarówno wersji desktopowej jak i mobilnej.
 • Możesz także wysłać przygotowaną wiadomość testową własnego projektu na dowolny adres e-mail.

W dowolnym momencie, jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz pomocy, możesz kliknąć przycisk „Pomoc” („Help”) w prawym górnym rogu górnego menu. Gdy projekt będzie już gotowy, kliknij przycisk „Zapisz”, by pobrać kompletną wiadomość wraz z całym HTML i wszystkimi obrazami na swoje urządzenie.

BeeFree - zrzut ekranu 2

Zacznij od szablonu:

 • Wybierz szablon z katalogu, by zostać przekierowanym do edytora, z otwartym w nim szablonem w obszarze roboczym.
 • Wszystkie pozostałe opcje i ustawienia są identyczne, jak te opisywane wcześniej w „Zacznij od początku”.
 • Każdy szablon ma swoje własne unikalne ustawienia, które możesz zmieniać wedle własnych potrzeb, korzystając z panelu po prawej stronie.

Zalety i wady

Do zalet BeeFree można zaliczyć:

 • edytor przeciągnij i upuść,
 • responsywne projekty e-maili,
 • brak konieczności nauki obsługi narzędzia,
 • rozbudowana pomoc, która rozjaśni wszelkie wątpliwości użytkownika,
 • całe mnóstwo szablonów do wykorzystania.

A jeśli już mowa o wadach aplikacji, jest tylko jedna i raczej typowa dla większości bezpłatnych narzędzi:

 • Niewiele możesz zmienić poza czcionką, jej rozmiarem i kolorem, zdjęciami, przyciskami itp. Jeśli potrzebujesz większej swobody i elastyczności, musisz skorzystać z wersji Pro, co wydaje nam się, że jest uczciwym podejściem.
 • Szybkie i proste tworzenie atrakcyjnych wizualnie wiadomości e-mail z @beefreeio beefree.io/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Podsumowując, BeeFree jest przydatnym narzędziem. Jeśli prosty i funkcjonalny projekt wiadomości e-mail jest tym, czego szukasz i nie chcesz napotkać przy tym żadnych problemów, to BeeFree zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron