WhatRunsWhere – narzędzie do analizy konkurencyjności

Opublikowany 16 września 2014 w Analityka. Tagi: , , , , .

Wspieranie menedżerów i kierowników w tworzeniu strategii i podejmowaniu decyzji, oparte na definiowaniu, gromadzeniu, analizowaniu informacji na temat konkurencji, prognozie jej zachowań lub zalecanym przebiegu działania dotyczącego produktu, konkurenta, klientów lub jakiegoś aspektu otoczenia, nazywa się analizą konkurencyjności.

Zapoznanie się z tym, co dzieje się w branży poza Twoją firmą, pomoże Ci lepiej konkurować, a później nawet i pokonać konkurentów. Analiza konkurencyjności jest jedną z najbardziej etycznych i legalnych praktyk, gdzie nacisk kładzie się przede wszystkim na otoczenie naszej działalności. Pozyskuj informacje, analizuj je i ostatecznie używaj w procesie podejmowania decyzji.

Jeśli chodzi o kampanie reklamowe online, odkrywanie prawidłowości i trendów może być trudnym zadaniem, jeśli miałbyś je wykonywać ręcznie. Tym zadaniem, z dużo większym powodzeniem, może zajmować się automat, tym samym oszczędzając Twój czas oraz wysiłek. Wykorzystanie analizy konkurencyjności do opracowania kampanii reklamowej może dać dużo korzyści. Różne szczegóły, takie jak rodzaj kampanii i co, gdzie i jak działa, może Ci zdecydowanie pomóc w zapewnieniu powodzenia strategii użytej w Twoich kampaniach reklamowych.

whatrunswhere

Jedną z najczęściej używanych aplikacji internetowych wykorzystujących analizę konkurencyjności jest WhatRunsWhere.com. Dzięki temu narzędziu można prawdopodobnie odkryć kilka nowych źródeł do przekierowywania ruchu do Twojej witryny lub aplikacji, tak aby jak najskuteczniej zarabiać na swoich kampaniach reklamowych. Oprócz tego możesz też dowiedzieć się, z jakich strategii korzystają Twoi konkurenci.

Jak korzystać z WhatRunsWhere.com?

Whatrunswhere.com ma wygodny i prosty interfejs użytkownika, a także ma możliwość śledzenia wielu sieci reklamowych – Google AdWords, MSN Content Network, AdBlade, Quigo, Adsonar, Pulse360 i wielu innych – łącznie w 18 graficznych i 6 tekstowych sieciach reklamowych. WhatRunsWhere pozwala Ci na wyszukiwanie zarówno banerów, jak i również reklam tekstowych. Wszystko co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie sieci z danej listy, okres czasu, dla którego chcesz przeprowadzić wyszukiwanie i słowa kluczowe, które mają być w nim zawarte.

Duża ilość danych na temat reklam

WhatRunsWhere.com oferuje szeroki i bogaty wybór danych, który jest na bieżąco aktualizowany i skupia się prawie na każdym aspekcie rynku, a to wszystko by pokazać aktualne trendy. Obecnie obejmuje trendy w reklamach tekstowych, graficznych i mobilnych w 15 krajach i około 90 sieciach reklamowych, gdzie udaje mu się utrzymać bardzo wysoką jakość usługi. Korzystając z WhatRunsWhere.com można mieć pewność co do aktualnych trendów w danym kraju lub miejscu i odpowiednio do nich zaplanować swoje strategie reklamowe.

whatrunswhere1

Nowe i istniejące źródła odwiedzin

Istnieje ogromna lista źródeł, które są używane do generowania danych przez WhatRunsWhere.com. Są na niej: Google/DoubleClick, BuySellAds, ValueClick, AdBrite, Tribal Fusion, Rubicon, 47 Media i wiele innych. WhatRunsWhere sprawdza także te najnowsze źródła ruchu, jak Facebook, który jest obecnie największym źródłem, z którego ludzie mogą trafiać do Twoich stron internetowych, blogów i aplikacji. Jednak kto wie co będzie jutro? Trend może się odmienić dowolnego dnia. Dla pewności warto śledzić na bieżąco źródła ruchu i zmiany w trendach.

Reklamy tekstowe i banery

Możesz wybrać, czy chcesz szukać reklam tekstowych, czy banerów reklamowych, potem wpisać interesujące Cię słowa kluczowe i nacisnąć odpowiedni guzik, by rozpocząć wyszukiwanie. W wypadku banerów, możesz określić interesujący Cię rozmiar, np. 300×250, 250×250, 728×90 itp. Możesz również wybrać interesującą Cię sieć reklamową, np. Google Image Ads, Adsdaq, Zedo, Tribal Fusion, Burst Media i inne. Wybór okresu czasu, w którym chcesz mieć baner reklamowy. W końcu naciśnij przycisk wyszukiwania, a zostaniesz wprost zalany wynikami.

whatrunswhere2

Filtrowanie względem domeny

Sprawdzanie źródeł ruchu, relacji pomiędzy serwerami reklamowymi, używanych reklam tekstowych i banerów w ciągu ostatnich 30 dni na stronach internetowych Twojego konkurenta, jest jedną z najfajniejszych funkcji, na jakie się natknąłem w tej aplikacji. Będzie niezwykle pomocne w wygryzaniu konkurencji z rynku i zarabianiu na Twojej witrynie. Szczegóły na temat tekstowych i graficznych reklam mogą być eksportowane, dzięki czemu możesz pracować nad nimi nawet wtedy, gdy jesteś offline.

Jak najwięcej wycisnąć z WhatRunsWhere?

Będziesz pewnie zaskoczony, ale możesz testować usługę przez 7 dni płacąc za to tylko $1. Teraz, aby w pełni ten okres wykorzystać, radzę mieć listę przynajmniej najlepszych konkurentów oraz produktów, które są promowane w Twojej branży. Będziesz móc znaleźć wiele danych o źródłach ruchu, stronach docelowych (landing pages) i reklamach. Dzięki temu w ciągu tych 7 dni być może zdążysz przygotować skuteczną reklamę własnej strony, która okaże się opłacalna i tym samym zechcesz przedłużyć członkostwo w usłudze.

Oferta i cennik

Wyceniony na $249 miesięcznie, WhatRunsWhere jest usługą, która pomoże Ci nauczyć się planować Twoje strategie reklamowe. Możesz też wybrać usługę monitorowania i raportowania zmian za $229 na miesiąc.

Obsługa klienta

WhatRunsWhere oferuje obsługę klienta za pośrednictwem czatu i poczty e-mail. Odpowiedzi od zespołu obsługi klienta są szybkie, choć zazwyczaj, gdy masz pakiet Basic lub Trial, będziesz musiał trochę na nie poczekać. Z drugiej strony, jeśli jesteś klientem Premium, to odpowiedzi będziesz dostawał błyskawicznie, tylko poprzez dedykowaną specjalnie dla użytkowników premium linię.

 • Twórz efektywne kampanie i strategie reklamowe analizując konkurencyjność z @WhatRunsWhere whatrunswhere.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Wady

Jak wiadomo, nic na tym świecie nie jest idealne! WhatRunsWhere ma też pewne wady. Otrzymasz ogromne ilości informacji i będziesz musiał(a) rozróżnić, które z nich Ci się przydadzą, a które nie, co może okazać się, przynajmniej na początku, dość czasochłonne. Poza tym, ta usługa może wydawać się bardzo droga dla niektórych.

WhatRunsWhere jest narzędziem, które jest zaprojektowane tak, by zawsze dać pożądane przez nas rezultaty. Możesz być pewien, że podczas korzystania z tej usługi, za każdym razem wymyślisz efektywne strategie reklamowe dla swojego produktu, które okażą się opłacalne. Oprócz tego, będziesz miał możliwość podejmować świadome decyzje na podstawie danych wygenerowanych przez aplikację. Więc teraz, jeśli chcesz zabić swoje serwery dużym natężeniem ruchu i powiększyć zyski, wszystko, co musisz zrobić, to przetestować WhatRunsWhere! Jestem pewien, że spodobają Ci się osiągane wyniki.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron