Surfer – SEO oparte na danych

Opublikowany 15 lipca 2019 w SEO/SEM. Tagi: , , , , .

SEO jest obecnie integralną częścią sieci, a rozwijający się trend zakupów online uczynił SEO nieodzownym punktem na drodze do sukcesu dla dowolnego rodzaju działalności internetowej. Żyjemy w czasach postępu, a nasz cyfrowy świat prześciga ten fizyczny. Rozumiejąc te zależności na jedynie podstawowym poziomie, nie zajdziesz daleko.

W czasach, gdy internet oferuje kopalnię wiedzy na dowolny temat, włączając w to SEO, czasem możesz potrzebować eksperta, aby wyłuskać odpowiednie fakty i poczynić realne postępy. Aby rozwijać się w szybszym tempie i chwytać okazje, które normalnie przeszłyby Ci koło nosa. Takim ekspertem jest Surfer — narzędzie optymalizujące on-page, działające na bazie chmury.

Surfer

Surfer – i SEO staje się prostsze

Surfer dokonuje dogłębnej analizy danych wyników wyszukiwania Google i pomaga Ci odpowiednio modyfikować Twoje strony dla uzyskania lepszych wyników w rankingu. To narzędzie on-page do optymalizacji działające na bazie chmury jest porównywalne z kluczowymi wskaźnikami on-page z około 40 topowych stron z branży biznesowej. Surfer posiada wiele zaawansowanych narzędzi SEO, które sprawiają, że optymalizacja on-page staje się prosta. Dzięki szczegółowej analizie konkurencji dowiedz się, co należy zrobić, aby ruszyć naprzód i osiągnąć wysoką pozycję w SERPach.

Część z najlepszych funkcji Surfera to rozwiązania takie jak:

 • Łatwy w obsłudze interface – Prosty interface Surfera wyposażony jest w menu podzielone na sekcje z czynnikami decydującymi o pozycji w rankingu, które można wyświetlić jako wykres. Możesz z łatwością przełączyć na wybraną sekcję, a narzędzie przetworzy odpowiednie dane i zaprezentuje Ci je w przejrzystej wizualnie formie.
 • Optymalizacja treści a oparciu o dane – Surfer oferuje szczegółową optymalizację treści. Między innymi, analizuje on każdy czynnik strony, który wpływa na pozycję w rankingu i podaje szczegółową analizę skuteczności każdego elementu na stronie.
 • Edytor treści – Ta nowo wprowadzona funkcja pomaga w tworzeniu zoptymalizowanej treści. Cecha ta pozwala autorowi tworzyć wysokiej jakości treści, a Content Editor trafnie oblicza zagęszczenie słów-kluczy, mających pierwszorzędne, drugorzędne i w ogóle istotne znaczenie w Twojej niszy biznesowej. Poza analizą cennych elementów strukturalnych zapewnia także poprawki w strukturze treści, dające duże szanse na przebicie konkurencji.
 • Spostrzeżenia techniczne – Surfer bada topowe strony z całego świata i pozwala Ci pojąć strategiczne korzyści szybko i dokładnie.
 • Ponad 500 czynników rankingowych – Surfer pozwala na dogłębną analizę prawie każdego możliwego czynnika i pomaga zrozumieć problemy trapiące Twoją stronę. Prezentuje on także, czynniki mające wpływ na pozycję w rankingu, dotyczące każdej sekcji Twojej strony i wskazuje, pozycję Twoją i Twojej konkurencji.
 • Wykresy – Ten dzieł pokazuje dane, dotyczące każdej ze stron; 40 najpopularniejszych stron, ma się rozumieć. Oś Y prezentuje licznik wybranego czynnika, a oś X pokazuje każdą stronę w kolejności SERP. Za pomocą wykresów możesz łatwo doszukać się korelacji pomiędzy każdym z czynników, a jego wpływem na pozycję w rankingu.
 • Zrzuty ekranu bota Google – Ta funkcja pomaga zrozumieć, w jaki sposób wyszukiwarka Google widzi Twoją stronę. Daje Ci to cenne informacje o zasobach strony i otrzymujesz dostęp do zrzutów ekranu, przedstawiających, w jaki sposób Google renderuje stronę.
 • Analiza linków – Surfer oferuje narzędzia do analizy linków on-page, analizy back-link, która pomoże Ci zbudować silny profil linku.

Ponadto, narzędzie pozwala również na wykorzystanie backlinków, aby efektywnie przekierowywać więcej ruchu na swoje strony. Aktualnie, backlinki są dostępne jedynie w Polsce i Anglii, ale w nadchodzących tygodniach zostanie wdrożonych ponad 20 nowych rynków, takich jak Australia Kanada i większość Europejskich krajów.

Surfer - zrzut ekranu 1

Jak działa Surfer?

Sposób działania tego narzędzia:

 1. Aby móc korzystać z narzędzia, musisz być zalogowany. W zależności od Twojego pakietu możesz analizować daną liczbę linków lub domen.
 2. Aby rozpocząć, możesz wejść w jedno z Twoich docelowych słów kluczy lub adres URL w panelu głównym.
 3. Musisz wybrać pomiędzy komputerem a wersją mobilną, a także zaznaczyć lokalizację klikając na kraj lub symbolizującą go flagę.
 4. Następnie Surfer przeprowadzi szczegółową analizę i zaprezentuje Ci wyniki, które faktycznie odpowiadają rzeczywistym wynikom wyszukiwania.
 5. Panel jest podzielony na poszczególne sekcje, które przechowują różne dane, a Ty możesz uzyskać dokładne dane o najpopularniejszych słowach – kluczach i wyrażeniach pojawiających się pod każdym adresem URL na najlepszych 10 stronach internetowych w Twojej branży.
 6. Możesz także sprawdzić ranking SERP każdej strony w swoim SEO i sprawdzić, co takiego jest na 10 najpopularniejszych stronach, a czego brakuje Twojej stronie.

W prostych słowach, Surfer zajmuje się analizą każdego aspektu Twojej domeny, który ma znaczenie w rankingach SERP. Poza tym pomaga również zrozumieć schemat działania czołowych konkurentów, dzięki czemu pozyskasz wiedzę, jakie kroki podjąć, aby z nimi wygrać.

Surfer - zrzut ekranu 2

Wady i zalety

Zalety

 • zapewnia dogłębną analizę każdego aspektu SEO;
 • pomaga lepiej zrozumieć konkurencję;
 • analiza jest oparta o lokalizację;
 • przejrzyste prezentacje graficzne;
 • test tego bazującego na chmurze narzędzia umożliwia 14-dniowa wersja demo

Wady

 • ograniczona liczba zapytań dla konta. Nawet konto z opłatą agencyjną w wysokości 100$ posiada dzienny limit zapytań dla konta (50);
 • aktualnie analiza linku ogranicza się jedynie do Polski, co może zniechęcać użytkowników globalnych – ale to się za chwilę zmieni

Podsumowanie

Google wciąż doskonali swoje algorytmy, aby poprawić satysfakcję klientów. Bez odpowiednich narzędzi SEO, nie masz możliwości, aby prześcignąć swoich rywali. Surfer jest postępowym narzędziem SEO, sprawiającym, że analiza SEO staje się prosta. Surfer pomaga Ci także zrozumieć, co należy poprawić, aby Twoja strona mogła znaleźć się na szczycie.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron