Twórz wyjątkowe formularze przy użyciu TypeForm

Opublikowany 27 kwietnia 2015 w Web Development. Tagi: , , , , .

Podczas surfowania po Internecie, spotykamy wiele stron internetowych, które wymagają od nas wypełnienia formularzy. Czy to do zarejestrowania się na stronie internetowej, zapisania się do newslettera, skorzystania z usług, wyrażenia opinii dla produktu lub po prostu do utworzenia konta, często stajemy twarzą w twarz z koniecznością wypełnienia formularzy online. Jednakże formularze w swojej istocie nie są za bardzo interesujące. Tworzenie pól formularza lub wypełnianie pionowo ułożonych wymaganych danych to zadania niezwykle nudne. Zarówno twórcy, jak i odbiorcy formularzy online na ogół mają do czynienia z formularzami bez jakiegokolwiek polotu.

Niestety konieczność wypełniania formularzy nie może być pomijana tylko dlatego, że są nudne. Czasem jest to konieczne i w żaden sposób nie uda się nam tego obejść. W takim razie, jak sprawić, by ludzie wypełniali formularze nie dlatego, że muszą, tylko dlatego, że chcą? Czy formularz może być tak przygotowany, że przyciąga uwagę odwiedzających? Z TypeForm jest to możliwe!

typeform

TypeForm

„Forms Done Awesomely” – to slogan z TypeForm – ciekawego i unikalnego narzędzia online, które udowadnia, że to prawda. Zawiera tyle możliwości, że nie znudzisz się ciągłym eksperymentowaniem. TypeForm zwiększy współczynnik ukończenia wypełniania formularza poprzez stawianie pytań o kolejne dane w formie rozmowy. Oferuje dostosowanie sposobu pozyskiwania danych przez Twoją firmę do Twojego unikalnego stylu. Dodatkowo, to narzędzie da Ci pewność, że Twoje formularze będą wyglądać równie dobrze zarówno na smartfonie, czy tablecie, jak i na komputerze.

Poprzez tworzenie formularzy za pomocą TypeForm, możesz wplatać swoje działania marketingowe w Twoich formularzach. Użyj swojego firmowego logo jako tła formularza, dopasuj kolory do swojej firmowej strony, a także użyj sloganów i żargonu z Twoich materiałów biznesowych. W skrócie, możesz dodać, co tylko chcesz, do swoich formularzy, by podnieść ich atrakcyjność i unikalność dla potencjalnego odbiorcy. Z TypeForm możesz zrobić doskonałe pierwsze wrażenie!

To przyciąga uwagę!

Po wejściu na stronę typeform.com, spodziewasz się ujrzeć zwykłą stronę opisującą narzędzie i jego możliwości. Jednak zamiast tego znajdziesz coś całkowicie zaskakującego. Tło pod kolejnymi ekranami składa się z ruchomych obrazów (lub bardziej poprawnie – krótkich materiałów video), które zdobią stronę główną i jest to z pewnością najbardziej atrakcyjna właściwość tej strony. Przenosi kreatywność HTML5 na zupełnie nowy poziom. Motto witryny wyświetlane jest na środku strony i po prostu nie da się go zignorować. Gdy już się trochę uspokoisz, możesz przewinąć ekran w dół, by obejrzeć całą stronę główną. Dokonasz tego za pomocą strzałki wyświetlonej pośrodku na samym dole.

W prawym górnym rogu znajdziesz link do strony logowania (dla obecnych użytkowników). Obok niego znajdziesz przycisk „Więcej opcji”, oznaczony odpowiednim symbolem (trzy poziome linie). Kliknięcie na nim wyświetla zwykle listę opcji, w tym przegląd funkcji aplikacji, przykłady, oferta itp. Śmieszne animowane kapcie z napisem “Dołącz do TypeForm” na dole pozwalają zapisać się do usługi.

Kreatywność zespołu TypeForm jest widoczna już w zamieszczonych przykładach. Strona z nimi jest podzielona na sekcje, w zależności od rodzaju interesujących nas formularzy. Każda sekcja ma krótki opisujący ją akapit i oczywiście, kilka przykładowych formularzy. Wystarczy, że klikniesz na jeden z nich, a następnie wyświetli Ci się piękny interaktywny formularz, który możesz przetestować wypełniając go jako zwykły użytkownik. Pomoże Ci to w uzyskaniu wielu pomysłów na projekt przyszłego formularza.. Oprócz tego, możesz też poznać to narzędzie od strony użytkownika, by poczuć i zrozumieć jak to wygląda z jego perspektywy. Pozwoli Ci to tworzyć lepsze formularze w przyszłości.

typeform2

Jak to działa?

Strona główna oferuje trzy podstawowe opcje dla użytkowników – Stworzyć formularz, Przeglądać przykłady oraz Zalogować się. Ponieważ wyżej opisaliśmy już dwie ostatnie opcje, przejdźmy do tworzenia nowego formularza.
By utworzyć formularz, musisz się najpierw zalogować albo zarejestrować! Po zalogowaniu, przeniesiesz się do panelu konta, gdzie zobaczysz opcję utworzenia nowego TypeForm. Dzięki temu panelowi będziesz mógł również zobaczyć wszystkie wcześniej utworzone formularze. Najedź kursorem na “Utwórz nowy TypeForm”, a zobaczysz dwie opcje – “Zacznij od podstaw” i “Użyj szablonu”. Wybierz tą, którą chcesz, klikając na nią. Strona przygasi się i zostanie wyświetlony cennik oraz wybór języka. Dostępny jest darmowy pakiet Core, ale jeśli chcesz, to możesz wykupić pakiet Pro, który zawiera takie dodatkowe funkcje, jak usunięcie loga TypeForm ze stopki, upload plików, ukryte pola itp. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych wyborów, wszystko jest gotowe do działania!

typeform3

To, co zobaczysz później, to Twój plac zabaw. Opcje dodatków masz po lewej, a układ formularza po prawej. Po prostu przeciągnij i upuść cokolwiek chcesz. Mnogość opcji dla każdego dodawanego pola zapewni Ci niespotykaną wcześniej nieskrępowaną swobodę twórczości. Będziesz chciał użyć wszystkiego w każdym formularzu!
Od symboli ratingowych MCQs, przez listy rozwijane, aż do ekranów z podziękowaniami, TypeForm to wszystko posiada.

Wady i zalety

Zalety są tutaj oczywiste. Posiadanie lepiej wyglądających i bardziej atrakcyjnych formularzy pomoże Twojej firmie zebrać więcej danych, od większej liczby odwiedzających, w krótszym czasie. Używając TypeForm do stworzenia feedbacka, sondy lub ankiety, wyciśniesz jeszcze więcej z Twoich formularzy online, niż kiedykolwiek wcześniej. Czy nie jest to opłacalne?

 • Twórz niesamowite formularze internetowe z @TypeForm typeform.com/via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Do drobnych wad, a właściwie – usterek można zaliczyć pewne aspekty projektu strony. Na przykład, losowa zmiana kolorów i tła, mimo że bardzo atrakcyjna i animowana, może okazać się nieco męcząca dla oczu. Ponadto, opanowanie tworzenia formularzy za pomocą tego narzędzia, przez mnogość dostępnych w nim opcji, może wymagać trochę czasu i wysiłku.

Podsumowanie

W sumie, jeśli już zmęczyło Cię tworzenie tych samych starych formularzy online i chcesz dać im powiewu świeżości przy minimalnych kosztach lub nawet za darmo, to koniecznie powinieneś wypróbować TypeForm. Chcesz, by Twoje formularze i związane z tym zbieranie informacji były interesujące i przyciągające wzrok? TypeForm.com jest narzędziem dla Ciebie. Eksperymentuj!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron