Twórz lepsze wykresy Gantta z TeamGantt

Opublikowany 24 września 2015 w Analityka. Tagi: , , , , .

Jeśli Twoja organizacja korzysta z wykresów Gantta do planowania projektu, to doskonale wiesz, że składają się z poziomych wykresów słupkowych wykorzystywanych do lepszego zarządzania projektami poprzez planowanie i sterowanie produkcją. Diagramy te zapewniają graficzną ilustrację harmonogramu, która pomaga planować, koordynować i śledzić konkretne zadania w projekcie. W organizacjach, gdzie grają kluczową rolę, nawet niewielkie błędy w nich mogą doprowadzić do ogromnych strat. Tym samym jest bardzo ważne, by spędzać dużo czasu na ich tworzeniu, doskonaleniu i analizowaniu. Dodatkowo, od kiedy wykresy Gantta zaczęły być wykorzystywane w planowaniu projektu, współpracownicy w ramach zespołu lub całej organizacji muszą dzielić się nimi między sobą i używać ich w częstych dyskusjach.

Wraz z nadejściem nowych technologii, dosłownie wszystko zaczyna przenosić się do sieci, w chmurę. Biorąc jako przykład wykresy Gantta, tworzenie takich wykresów do zarządzania projektami oraz dzielenie się nimi ze współpracownikami naturalnie wyewoluowało w obecnych czasach ogromnego rozwoju Internetu i wzrostu jego znaczenia w organizacjach. Ten artykuł skupia się na narzędziu online, które specjalizuje się właśnie w tym zadaniu. Przedstawiamy Wam TeamGantt.

teamgantt

TeamGantt – narzędzie online do wykresów Gantta

TeamGantt jest narzędziem online, które oferuje innowacyjne i przystępne podejście do wykresów Gantta. Narzędzie czyni cały proces na tyle prostym, że bez problemu możesz stworzyć plan projektu dosłownie w ciągu kilku minut. Co więcej, umożliwia zapraszanie współpracowników, kolegów z zespołu i znajomych do przeglądania i edycji tworzonych wykresów Gantta online, dzięki czemu wszystko staje się jeszcze prostsze. Dzięki podejściu przyjaznemu użytkownikowi, to oprogramowanie do wykresów Gantta pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje własne projekty, pozwalając zobaczyć nad czym w danym momencie wszyscy pracują, sprawdzić te zadania, które nie nadążają za harmonogramem, lepiej organizować pracę i na bieżąco dokonywać porównań między tym, co zostało zaplanowane i tym, co już faktycznie zostało zrealizowane.

Najważniejsze korzyści oferowane przez TeamGantt:

 • Szybkie tworzenie i edytowanie online wykresów Gantta za pośrednictwem prostego przeciągnij i upuść.
 • Udostępnianie plików stało się łatwiejsze, od kiedy oprogramowanie jest online. Możesz również otrzymywać komentarze do udostępnionych plików, które pomogą Ci lepiej zbierać informacje.
 • Szczególnie przydatne dla menedżerów, ponieważ mogą w dowolnym momencie zobaczyć, kto, nad czym właśnie
 • Proces śledzenia postępów jest łatwiejszy.
 • Eliminacja konieczności pobierania lub aktualizacji oprogramowania.

 

Dodatkowe funkcjonalności, które sprawiają, że TeamGantt wyróżnia się wśród konkurencji:

 • Podgląd na całokształt projektu krok po kroku.
 • Indywidualne zarządzanie zadaniami stało się o wiele bardziej zaawansowane. Na przykład, nawet jeśli masz tylko jeden projekt otwarty, to nadal możesz zobaczyć, czy nie zostały czasem przypisane Tobie jakieś zadania w innych projektach.
 • Można przeglądać wiele projektów na pojedynczym wykresie Gantta.
 • Pojedynczy ekran TeamGantt pozwala przeglądać wszystkie rozmowy, pliki, zadania, przypisania do nich, dostępność i wiele innych rzeczy na swoim wykresie Gantta.
 • Umożliwia filtrowanie informacji według osób, dat, statusu postępu i innych, by zachować porządek i kontrolę nad całością.
 • Pozwala na drukowanie wykresów Gantta do formatu PDF.
 • Pozwala tworzyć własne szablony wykresów Gantta i używać ich w swoim zespole.

Z takimi funkcjami jak te powyżej (i innymi jeszcze, których nie wymieniliśmy), czy jest jeszcze ktoś, kto nie chciałby wypróbować tego narzędzia?

Jak to działa?

Zarejestruj się za darmo za pośrednictwem wygodnego linka, dostępnego na stronie głównej aplikacji. Po dokonaniu rejestracji zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy pomocy danych podanych w jej czasie. Następnie wyświetli się strona główna Twojego konta. Zobaczysz na niej opcje, które pozwolą Ci wyświetlić aktywne projekty („Active Projects”), listę zadań („Task List”), podgląd tygodnia („Week View”) itp., które oczywiście na samym początku będą zupełnie puste.

teamgantt12

Możesz rozpocząć dodawanie projektów, klikając na przycisk „+ nowy projekt” („+ New Project”). W ten sposób będziesz mieć możliwość tworzenia nowego projektu zupełnie od podstaw lub zaimportować istniejący z pliku CSV. Możesz nawet wybrać powielenie wcześniejszego projektu, jeśli taki masz.

Gdy przejdziesz już przez ten krok, zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możesz dodać osoby lub zasoby do tworzonego projektu. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk „Gotowe” („Done”) na dole ekranu, by wrócić na główny ekran aplikacji.

Od teraz możesz zabrać się już na poważnie do pracy. Tworzenie zadań, przypisywanie ich do poszczególnych osób, przeciąganie w celu oznaczania ostatecznych terminów. W zasadzie rób to, co musisz, by prace szły do przodu. Jeśli wcześniej tworzyłeś już wykresy Gantta, to wiesz, co robić. A jeśli potrzebujesz pomocy, możesz obejrzeć film instruktażowy, klikając na link „Obejrzyj ten krótki film, by dowiedzieć się jak” („Watch this quick video to learn how”).

Poza tym filmem, znajdziesz tu wiele innych samouczków wideo, które zebrane są w „Learning Center” TeamGantt. Materiały wideo uzupełniane są jeszcze przez posty i artykuły na ten temat publikowane na blogu, które przede wszystkim mają pomóc początkującym. Znajduje się tu też funkcjonalność czatu na żywo, na którym pomocni konsultanci odpowiedzą na wszystkie zadane pytania oraz udzielą porad i wskazówek.

Silne i słabe strony

Silnych aspektów tego narzędzia jest bardzo dużo oraz są one oczywiste i wprost wynikają z listy funkcjonalności zamieszczonej powyżej. Możemy dodać do tego jeszcze obsługę wielu platform dzięki temu, że jest to aplikacja online. Wszystkie te cechy sprawiają, że to narzędzie jest wyraźnym zwycięzcą w swojej kategorii.

Największą słabością tej aplikacja jest niestety jej cena. Na konto, gdzie można tworzyć nieograniczoną liczbę projektów z nieograniczoną liczbą użytkowników oraz gdzie otrzyma się 100 GB miejsca na pliki, trzeba wydać prawie 250 dolarów miesięcznie. Istnieją też inne pakiety z mniejszymi opłatami, ale oferują mniej miejsca na pliki, ograniczoną liczbę użytkowników i projektów. Podczas gdy duże firmy mogą sobie pozwolić na tak drogie narzędzie, to dla tych mniejszych te ceny mogą już okazać się nie do przyjęcia.

 • Planowanie projektu za pomocą wykresów Gantta może być przyjemnością – dzięki @teamgantt teamgantt.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

TeamGantt jest świetnym narzędziem online, które warto mieć w swoim zestawie aplikacji do pracy. Twórcy udostępnili także 30-dniową wersję testową, więc jeśli lista funkcjonalności kusi Cię, ale nie jesteś pewien, czy jest Ci to potrzebne, to zawsze możesz najpierw wypróbować to narzędzie. Jeśli się na nie zdecydujesz, wykup jeden z oferowanych pakietów. A jeśli nie, to nic się przecież nie stanie, prawda?

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron