Twórz i monetyzuj newslettery z Substack

Opublikowany 4 lipca 2023 w Email Marketing. Tagi: , .

Czy lubisz pisanie? Tworzenie innowacyjnych pomysłów w dowolny sposób? Wielu ludzi rozpoczyna swoją karierę tworząc darmowe materiały do newsletterów i blogów. W takiej sytuacji przydaje się Substack. Nawet jeśli jeszcze nie masz subskrypcji, możesz pisać i zarabiać. Substack to przede wszystkim platforma do e-mail marketingu. Całkowicie zależy od Ciebie, czy chcesz korzystać z płatnej czy darmowej usługi.

Substack

Substack

Substack to platforma do wysyłania newsletterów e-mail. Zmieniła ona całkowicie grę dla autorów o różnym poziomie umiejętności ze względu na swoje przyjazne dla użytkownika projektowanie i możliwość publikacji treści online. Substack jest znany z pobłażliwego podejścia do cenzury. Innymi słowy, jest to tylko narzędzie ułatwiające publikację dla wszystkich. I jest skuteczne. Co miesiąc ponad 1 milion użytkowników płaci abonamenty na publikacje w Substack.

Działanie Substack

Z Substack możesz łatwo i szybko publikować posty jako e-maile na stronie internetowej za pomocą kilku kliknięć. Posty mogą być udostępniane za darmo lub za płatną treścią. Narzędzie, które umożliwia rozpoczęcie dialogów w stylu Twittera między subskrybentami, nazywane jest wątkami dyskusyjnymi, które również możesz przetestować.

Ale to nie wszystko, ponieważ twórcy audio mogą również publikować i rozwijać swoje podcasty za pomocą Substack dla podcastów. Możliwość produkcji treści stale rośnie od momentu, kiedy Substack rozpoczął testowanie beta odtwarzacza wideo.

Gdy Substack jest już uruchomiony, zauważysz, jak prosty jest interfejs użytkownika. Mimo że jest to czysta karta, użytkownicy tworzą wspaniałe rzeczy na stronie. Na Substack znajduje się wiele osobowości medialnych, dziennikarzy, liderów opinii i, cóż, każdy inny posiadający klawiaturę i coś do powiedzenia, ale tradycyjni pisarze nadal stanowią główną atrakcję witryny.

Funkcje

Łatwość użycia

Większość wydawców nie pracuje jako projektanci stron internetowych ani marketerzy. Wybierając intuicyjną platformę, możesz odłożyć na bok techniczne szczegóły i skupić się na tym, co robisz najlepiej. Substack stawia duży nacisk na pisarzy i proste publikacje. Posiada prosty edytor, w którym możesz pisać artykuły, publikować odcinki audio i tworzyć wiadomości e-mail dla newslettera. Możesz indywidualnie decydować, czy chcesz, aby dany artykuł trafił tylko do subskrybentów płatnych, czy do wszystkich.

Substack - zrzut ekranu 1

Płatne subskrypcje

Kolejnym istotnym aspektem, o którym należy pamiętać, jest koszt utrzymania płatnej subskrypcji. Skalowanie firmy w miarę jej rozwoju może być wyzwaniem ze względu na wyższe koszty i niską rentowność. Możesz wysyłać newsletter do swoich darmowych subskrybentów. W ten sposób możesz zwiększyć swoją widownię i bazę subskrypcji. Jednak posiadanie tylko darmowych członków nie jest szczególnie dochodowe na dłuższą metę. Dodając opcję płatnej subskrypcji do swojego newslettera, możesz zarabiać. Daje to możliwość dostarczania unikalnych treści swoim subskrybentom premium.

Substack - zrzut ekranu 3

Integracje w celu zwiększenia liczby subskrybentów

Aby rozwijać swoją firmę i promować sponsorowany newsletter, warto korzystać z zewnętrznych narzędzi. W oprogramowaniu Substack zintegrowano tylko kilka funkcji SEO.

Substack - zrzut ekranu 2

Przenoszenie danych

Pobranie wszystkich swoich postów, stron i subskrybentów listy e-mail jest bardzo proste za pomocą Substack.
Twoja lista subskrybentów e-mail dla newslettera jest w formacie CSV, co ułatwia importowanie subskrybentów do innych dostawców poczty elektronicznej. Większość usług poczty elektronicznej jednak będzie wymagać od użytkowników ponownego wyrażenia zgody, i wielu użytkowników może zdecydować się nie ponownie subskrybować.

Cennik

Usługi Substack jako wydawcy są darmowe. Jeśli masz darmowe konto, możesz publikować tekst i audio bez opłat za przechowywanie. Podobnie większość postów na Substack można przeczytać za darmo. Decyzja, czy umieścić swoją pracę za płatnym murem czy nie, zależy całkowicie od autorów treści. Strona użytkownika często zawiera zarówno darmowe, jak i płatne materiały.

Typowy koszt płatnej subskrypcji Substack wynosi 5 USD miesięcznie, podczas gdy niektóre mogą kosztować nawet 50 USD. Użytkownicy mogą również wybrać subskrypcję jako Członka Założyciela, jako wyraz wsparcia. Substack opisuje to jako darowiznę.

Substack generuje przychody za pośrednictwem modelu biznesowego subskrypcji, pobierając 10% opłaty za subskrypcję. Firma korzysta z usług Stripe, który pobiera dodatkowe 2,9% oraz opłatę transakcyjną w wysokości 30 centów za każdą subskrypcję.

Darmowe newslettery

Darmowy newsletter Substack to fantastyczny sposób na budowanie marki, odnalezienie własnego głosu i zdobycie uznanie. To wspaniałe miejsce do rozpoczęcia, jeśli jeszcze nie masz dużej liczby subskrybentów. Pomaga w tworzeniu wartościowych treści dla niewielkiej publiczności i udostępnianiu ich za darmo.

Możesz używać Substack we współpracy z witryną internetową, a nie samodzielnie. Dzięki temu możesz użyć CTA (call to action), aby zachęcić odwiedzających do odwiedzenia Twojej witryny i być może przekształcić ich w klientów.

Płatne newslettery

Płatny newsletter może pomóc w generowaniu przychodów na początku, podczas gdy darmowy newsletter może przyczynić się do generowania przychodów na dłuższą metę. W twoich newsletterach praktycznie nie ma ograniczeń co do tego, o czym możesz pisać, i możesz je drukować w tylu egzemplarzach, ile chcesz. Pamiętaj jednak, że klienci ocenią wartość, jaką otrzymują, w zależności od ceny, którą pobierasz. Jeśli publikujesz tylko dwa newslettery i pobierasz 75 USD miesięcznie, ryzykujesz utratę subskrybentów.

Jeśli ktoś jest gotów płacić za regularne czytanie twoich tekstów, najlepiej jest rozwijać nawyk regularnego publikowania. W ten sposób czytelnicy są na bieżąco z informacjami, a ty możesz planować dalsze działania.

Podsumowanie

Substack oferuje wsparcie dla marketerów i twórczych pisarzy, którzy chcą szybko rozwijać swoje środowisko czytelników. Niezależnie od tego, czy działasz samodzielnie, czy z pomocą innych, musisz być wytrwały i cierpliwy w procesie rozwoju swojej społeczności. Budowanie listy mailingowej z pewnością nie jest łatwe, ale Substack może pomóc ci rozpocząć karierę pisarską dzięki odpowiedniej determinacji i uwadze.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron