Sendy – Twój najlepszy wybór dla marketingu emailowego

Opublikowany 12 lipca 2021 w Email Marketing. Tagi: , .

W dzisiejszych czasach, które wciąż podlegają zmianom, rozwój firmy może nastąpić tylko wtedy, gdy ma ona solidną pozycję w Internecie. Wysyłanie tysięcy e-maili lub newsletterów w celu przyciągnięcia odbiorców to skuteczny sposób na pozyskanie potencjalnych konsumentów. Jednak ręczne pisanie e-maili za każdym razem od nowa może być uciążliwe, dlatego specjalistyczna aplikacja do generowania zautomatyzowanych newsletterów jest teraz niezbędna.

Sendy

Właśnie tutaj do akcji wkracza Sendy. To narzędzie jest kompleksowym rozwiązaniem dla wszystkich Twoich wymagań w zakresie marketingu e-mailowego i jest całkiem przydatne zarówno w tworzeniu raportów, jak i zarządzaniu kontami klientów. Sendy można połączyć z wieloma aplikacjami innych firm w celu zwiększenia zasięgu, a ponadto narzędzie to daje absolutną kontrolę, co oznacza, że można ustalić, kiedy zaplanowana kampania nabiera tempa lub kiedy wysyłana jest automatyczna odpowiedź.

W tym artykule przedstawimy Ci niektóre z najlepszych aspektów Sendy.

Sendy – najbardziej efektywny program do marketingu e-mailowego

Sendy jest narzędziem, które jest całkiem wydajne i niedrogie. Dzięki niemu możesz wysłać około 10.000 maili za cenę zaledwie 1$! Dodatkowo masz możliwość wysyłania wielowątkowych e-maili poprzez integrację z Amazon SES.

Sendy wizualizuje wszystkie treści z danej kampanii w bardzo inteligentny sposób za pomocą wykresów i diagramów. Ale najważniejszą zaletą narzędzia jest automatyzacja marketingu, osiągana poprzez pomoc w inicjowaniu kampanii, które są automatycznie wysyłane do klientów w zaplanowanym czasie. Jest to również całkiem przyzwoita aplikacja do obsługi reklamacji i subskrybentów.

Sendy dysponuje wieloma pomysłowymi rozwiązaniami, które zapewniają jej przewagę nad innymi narzędziami do automatycznego marketingu e-mailowego, a niektóre z nich są wymienione poniżej:

 • Unikalne zarządzanie bazą danych klientów: Jeśli chcesz obsługiwać wiele produktów lub usług, Sendy pomoże Ci je pogrupować, co ułatwi Ci zarządzanie działaniami klientów.
 • Grupowanie list: Badania wykazały, że wysyłanie e-maili do określonych segmentów docelowych może nie tylko zwiększyć zaangażowanie, ale także zwiększyć przychody. Sendy umożliwia tworzenie segmentów dla konkretnej listy, a także, jeśli chcesz, pozwala na ustawienie pewnych ograniczeń lub warunków.
 • Zarządzanie subskrybentami: Pozwala na wykonanie dokładnych działań na wszystkich zgromadzonych danych. Możesz masowo usuwać lub importować subskrybentów, pola niestandardowe, a także opcje.
 • Schludne zarządzanie: Jeśli masz kilka niepotwierdzonych adresów e-mail, które są nieistotne lub masz pewnych potencjalnych klientów, którzy już nie reagują na Twoje e-maile, Sendy pomoże Ci usunąć je wszystkie jednym kliknięciem.

Sendy to całkiem sprytne rozwiązanie, jeśli chodzi o aplikacje innych firm. Posiada również dedykowany proces uwierzytelniania dwuskładnikowego i wiele funkcji związanych z ochroną danych osobowych i prywatności, z których możesz skorzystać.

Sendy - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Aby uruchomić Sendy, na początku trzeba wykonać trochę ręcznej pracy. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które należy podjąć:

 1. Musisz udać się na oficjalną stronę i kliknąć “Pobierz swoją kopię”. Następnie, przed dokonaniem płatności, musisz podać kilka szczegółów, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail i nazwę domeny. Po rejestracji otrzymasz e-mail od Sendy z kilkoma niezbędnymi informacjami, które zostaną wykorzystane nieco później.
 2. Następnie musisz się zalogować do swojego hostingu opartego na PHP i utworzyć bazę danych (Sendy będzie jej używać do przechowywania list subskrybentów, kampanii i innych statystyk). Konieczne będzie również utworzenie użytkownika dla bazy danych i przypisanie mu niezbędnych uprawnień, aby mógł w razie potrzeby korzystać z Sendy.
 3. W tym momencie powinieneś wrócić do tego samego maila, który otrzymałeś od Sendy po rejestracji. Znajdziesz w nim link do pobrania aplikacji oraz swój unikalny klucz licencyjny do oprogramowania. Kliknij link do pobrania w wiadomości e-mail, aby zapisać aplikację w pliku zip na swoim urządzeniu.
 4. Następnie prześlij spakowany folder Sendy do menedżera plików w swoim serwisie hostingowym i rozpakuj go. W ten sposób powstanie nowy folder o nazwie Sendy, a w nim rozpakowane zostaną wszystkie pliki. Po rozpakowaniu musisz się upewnić, że przenosisz wszystkie pliki z folderu Sendy do katalogu głównego.
 5. Następnie dokonaj niezbędnych zmian w pliku konfiguracyjnym swojej witryny, aby odzwierciedlić ostatnie wprowadzone zmiany, co powinno zakończyć instalację Sendy na Twoim hostingu.
 6. Następnie uruchom przeglądarkę i otwórz stronę Sendy. Zostaniesz poproszony o podanie klucza licencyjnego, swojego imienia i nazwiska, nazwy firmy itp. Wypełnij te dane i kliknij “Zainstaluj teraz”, aby rozpocząć pracę z Sendy.
 7. Teraz możesz albo przejść bezpośrednio do zakładki Sendy, albo połączyć Sendy z Amazon SES, dla którego musisz utworzyć konto AWS, wypełniając kilka informacji przed wybraniem płatnego planu dla swojej organizacji.
 8. Po wykonaniu tych wszystkich czynności uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego Sendy, gdzie będziesz mógł zobaczyć opcje przeglądania ostatnich kampanii i wykresów subskrybentów, uzyskać dostęp do funkcji porządkowej, która zajmuje się nieistotnymi leadami i informacjami, analizować raporty lub sprawdzać czarne listy mailingowe i domeny oraz robić wiele innych rzeczy. Dodatkowo znajdziesz tu mnóstwo opcji, za pomocą których będziesz mógł dostosować swoje kampanie i wysyłać masowo e-maile do swojej listy subskrybentów.

Sendy - zrzut ekranu 2

Ocena Sendy

Chociaż Sendy jest dość zaawansowanym i wyrafinowanym narzędziem, ma też pewne minusy. Poniżej wymieniono kilka plusów i minusów, które zauważyliśmy po przetestowaniu tego oprogramowania:

Plusy

 • Sendy jest bardzo łatwym w użyciu narzędziem i posiada wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia pełnowartościowej kampanii marketingowej za pomocą poczty elektronicznej.
 • Narzędzie obsługuje wszystkie regiony Amazon SES i całkiem dobrze współpracuje z wieloma aplikacjami innych firm.
 • Jest niezwykle przystępne cenowo.
 • Jest to aplikacja działająca na zasadzie włącz i korzystaj.

Minusy

 • Początkowa konfiguracja jest dość czasochłonna i może być skomplikowana dla kogoś, kto jest w tym nowy.
 • Nie można śledzić wszystkich działań automatycznych odpowiedzi, a wysyłanie wstępnie napisanych wiadomości za każdym razem może być kłopotliwe.
 • Brak szablonu lub wsparcia API w ofercie.

Ostateczny werdykt

Za proponowaną cenę, Sendy jest jednym z najbardziej opłacalnych programów na rynku. Narzędzie jest dość łatwe do opanowania po skonfigurowaniu i ma mnóstwo funkcji. Zapewnia wsparcie Google Analytics i daje Ci możliwość korzystania z wielowątkowych wiadomości e-mail, które są wysyłane dość szybko.

Naszym zdaniem, program Sendy jest idealny dla kogoś, kto chce się zająć swoją pracą bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów promocji. To całkiem niezła opcja dla firm, które co tydzień lub co dwa tygodnie wysyłają newsletter i nie wymagają szczegółowej automatyzacji dotyczącej tego, jak odbiorcy reagują na treści.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron