Swipe Files – Biblioteka inspiracji z marketingu i copywritingu

Opublikowany 23 września 2020 w Zasoby. Tagi: , .

Marketing i tworzenie contentu mogą wydawać się proste, jednak w rzeczywistości są to złożone procesy twórcze, nierzadko wymagające zaczerpnięcia nieco inspiracji. Nawet najlepszym pisarzom zdarza się czasami brak weny. Napisanie wciągającego artykułu może być wtedy nieco ponad nasze siły.

Nie ma nic złego w korzystaniu z innych blogów i artykułów w celu pozyskania inspiracji. Istnieje jednak lepsza droga, by w naszych głowach nie zabrakło pomysłów. Pracując nad projektami z zakresu marketingu cyfrowego lub copywritingu możemy stworzyć sobie bazę, skupiającą spostrzeżenia i informacje mające na celu rozbudzić nasz umysł. Taki rodzaj bazy nosi nazwę „swipe files”.

Taka baza może posłużyć nam jako punt odniesienia w momentach przestoju twórczego. Czy może być coś lepszego niż cała pula dokumentów, zawierających niezliczone pomysły marketingowe i copywriterskie, w momencie, kiedy akurat nasza kreatywność nas opuściła? W tym artykule przedstawiamy Swipe Files, bibliotekę online z pomysłami z zakresu pisania kreatywnego, przeznaczoną dla profesjonalnych pisarzy.

Swipe Files

Swipe Files – Źródło online, z którego powinien korzystać każdy twórca

W trakcie opracowywania nowej strategii marketingowej dla firmy, baza z dokumentami typu swipe files może wspomóc nas sprawdzonymi metodami, dzięki którym odniesiemy sukces już przy pierwszym podejściu. Zamiast tworzyć własną bazę, co zwykle wymaga sporego nakładu pracy, możemy skusić się na skorzystanie z istniejącej biblioteki online, by dopomóc nieco swojej wyobraźni.

Swipe Files powinno być traktowane jedynie jako szybka ściągawka z pomysłami. Nie jest to miejsce, z którego możemy bezkarnie kopiować treści i osiągać natychmiastowe rezultaty. To zaledwie środek do celu, mający nas pokierować w trakcie procesu twórczego i pomóc nam wyzbyć się blokady kreatywnej. Jeśli będziemy z naszego źródła korzystać mądrze, już nigdy nie zmarnujemy więcej czasu, robiąc sobie przymusowy dzień wolny.

Ze Swipe Files płynie wiele korzyści, dzięki którym nasz kontent zawsze pozostanie świeży i wciągający. Oto kilka kluczowych cech tej biblioteki:

Szczegółowe i praktyczne przykłady marketingowe

Byłoby ciężko zarabiać na życie, tworząc treści, gdyby za każdym razem trzeba było próbować zupełnie od początku i tworzyć wszystko od podstaw. W tym celu zostały opracowane pewne strategie – część z nich skuteczna, część nieco mniej. Swipe Files daje nam dostęp do najlepszych przykładów z zakresu marketingu, których działanie sprawdziło się dla wielu. Możemy z łatwością czerpać z nich za darmo, otrzymując je drogą mailową.

Porównanie Webflow i WordPress

Porównanie stron to świetny sposób, by zoptymalizować ruch na naszej stronie i naszą pozycję w rankingu. Swipe Files wyposażone jest w funkcje, takie jak tabele z porównaniami, zawiera także kilka alternatywnych sposobów, by zaciekawić odwiedzających naszymi treściami.

Przykłady zaczerpnięte z najlepszych stron internetowych

Ponad sto przykładów zróżnicowanego contentu internetowego wraz z jego analizą umożliwia nam naukę od najlepszych. Swipe Files nie tylko zapewnia dostęp do sprawdzonych strategii, ale również uczy nas popularnych strategii marketingowych, tworzenia wartościowych treści i wielu innych, przydatnych umiejętności. Niezależnie, czy szukamy inspiracji dla strony docelowej, strony z cennikiem czy ogłoszeniami, wszystko to będzie wzorowane na stronach odnoszących największe sukcesy.

Zestaw narzędzi do marketingu mailowego

Marketing mailowy nierzadko stanowi ważny segment strategii promocyjnej danej marki. Nie ma w tym nic dziwnego; daje on często wspaniałe rezultaty, pod warunkiem, że treść tych maili spełnia pewne ważne kryteria. Swipe Files prezentuje nam sprawdzone przykłady i odpowiedzi mailowe, które dotychczas odnosiły sukcesy. Dzięki cennym informacjom o wydźwięku i stylu tych tekstów będziemy w stanie tworzyć piękne i wciągające maile.

Zbiór przykładowych reklam

Reklamy nie tylko przyczyniają się do wzrostu przychodów firmy, ale są też ważnym elementem promocji marki. Swipe Files dostarcza nam przykłady reklam z Facebooka, Dropboxa i MailChimp, dzięki czemu za inspirację służą nam najlepsi reklamodawcy.

Swipe Files - screenshot

Jak to działa

Swipe Files to łatwa w użyciu biblioteka online, wyposażona w elastyczne plany subskrypcji, dopasowane do naszych potrzeb. Aby rozpocząć, należy podążać za następującymi krokami:

 • Krok 1: Należy udać się na oficjalną stronę Swipe Files i kliknąć przycisk rejestracji w prawym górnym rogu ekranu. Przekieruje nas to do podstrony z planami subskrypcji.
 • Krok 2: Swipe Files dostępne jest w subskrypcji miesięcznej, rocznej lub dożywotniej, wraz z wyłącznym dostępem do wszystkich treści. Aby przekonać się, czy jest to opcja dla nas, możemy zdecydować się na 7-dniową wersję próbną. Kiedy wybierzemy już odpowiadający nam plan, zostaniemy przekierowani do podstrony, na której będziemy mogli uzupełnić nasze dane, aby zakończyć proces rejestracji. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani żadnym z oferowanych planów, możemy również zapisać się do newslettera, aby otrzymywać codzienne podpowiedzi, wysyłane bezpośrednio na naszą skrzynkę mailową.
 • Krok 3: Mamy też możliwość skorzystania z cotygodniowych podpowiedzi w wyszukiwarce na stronie głównej. Wystarczy jedynie wybrać konkretne opcje i uściślić nasze wyszukiwanie, dla uzyskania najlepszych wyników. Możemy też od razu przejrzeć podpowiedzi w poszukiwaniu informacji i contentu.

Ocena Swipe Files

Zalety

 • Szczegółowe podpowiedzi marketingowe i copywriterskie, umożliwiające tworzenie lepszego contentu;
 • Praktyczne przykłady strategii, które sprawdziły się większości firm;
 • Zestaw narzędzi mailowych, pomagający tworzyć maile na każdą okazję;
 • Przykłady stron internetowych z informacjami o wydźwięku i stylu treści;
 • Dostęp na wyłączność do przykładów najlepszych reklam i pomysłów promocyjnych;
 • Cotygodniowe porady dotyczące contentu i pomysłów;
 • Dostępność trzech planów, włącznie z 7-dniową wersją próbną przy planie rocznym;
 • Newsletter z podpowiedziami, dla tych niezainteresowanych dostępnymi planami subskrypcji.

Wady

 • Dość kosztowne plany subskrypcji.

Ostateczny werdykt

Naiwne jest wierzyć, że nowe pomysły na porywający content i strategie marketingowe będą czekać na nas za każdym rogiem. Wszystkim twórcom zdarza się od czasu do czasu zablokować się i nie mieć pomysłu co dalej. Na szczęście, dzięki bibliotekom online takim jak Swipe Files możemy tworzyć innowacyjny content i uczyć się od najlepszych. Tamtejszy zbiór reklam, artykułów, maili i postów w mediach społecznościowych może dostarczyć nam inspiracji na lata. Nie wspominając o tym, że biblioteka wciąż rośnie – a my możemy rosnąć razem z nią.

Jeden komentarz:

 1. Apek:

  Przydałaby się taka baza swipe files po polsku 🙂

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron