SVGator – animacja SVG staje się prosta

Opublikowany 23 września 2019 w Content. Tagi: , , .

SVG (ang. Scalable Vector Graphics) jest uniwersalnym formatem grafik wektorowych. Jedną z najlepszych cech SVG jest jego wewnętrzny język znaczników animacji umożliwiający designerom tworzenie, zapisywanie i wymianę animacji wektorowych pomiędzy różnymi platformami i oprogramowaniem w świecie grafiki komputerowej.

SVGator

SVGator jest dobrym, internetowym narzędziem do animacji SVG, pozwalającym designerom dodawać skalowalne grafiki wektorowe i tworzyć animacje wektorowe dla dowolnego projektu. Do korzystania z narzędzia SVGator nie trzeba pobierać ani instalować żadnego, potężnego oprogramowania. Jest to narzędzie do edycji grafiki online, dzięki czemu można uzyskać do niego łatwy dostęp z dowolnego urządzenia.

SVGator – rewolucja w designie

SVGator to narzędzie online do przekształcania statycznych grafik wektorowych w animacje. Zapewnia narzędzia niezbędne do tworzenia i zapisywania animacji w jednym miejscu. Łatwy w obsłudze interfejs nie wymaga umiejętności kodowania, więc nawet użytkownicy bez zdolności technicznych będą mogli szybko i z łatwością tworzyć własne animacje.

Strona oferuje także znaczną ilość wideo tutoriali, objaśniających podstawę animacji, i procedur. Ułatwia to zrozumienie zróżnicowanych opcji i efektywne ich wykorzystywanie w przyszłości. Narzędzie online SVGator oferuje trzy plany premium; nie ma jednak planu darmowego. Istnieje jedynie 7-dniowy okres próbny po ówczesnej rejestracji. Po zakończeniu okresu próbnego należy wybrać jeden spośród trzech płatnych planów.

 • Miesięczny – 18$ za miesiąc
 • Kwartalny – 15$ za miesiąc. Płatność jednorazowa wynosi 45$
 • Roczny – 12$ za miesiąc. Płatność jednorazowa wynosi 144$

SVGator nie zastrzega opcji dostępnych jedynie w ramach danego planu. Użytkownicy otrzymują dostęp do wszystkich funkcji narzędzia graficznego online, niezależnie od planu, na który się zdecydują. Darmowy okres próbny również gwarantuje dostęp do wszystkich funkcji narzędzia online, jednak za wyjątkiem ścieżki animacji.

Funkcje narzędzia

Tworzenie animacji – Dzięki zapewnionym narzędziom do animacji, SVGator umożliwia tworzenie różnego rodzaju animacji, od prostych, do złożonych. Aby tworzyć złożone animacje, należy wcześniej odpowiednio przemyśleć dobór odpowiedniego z dostępnych narzędzi.
Generator kodów – SVGator generuje proste, animowane pliki SVG z czystym kodem CSS, który może być bezpośrednio wykorzystany w dowolnym projekcie tworzenia strony. Znacznie przyśpiesza to proces powstawania strony.

SVGator - zrzut ekranu

Jak to działa?

Aby móc korzystać z narzędzia do tworzenia animacji wektorowej online, należy najpierw zarejestrować się na SVGator.com. Można również zalogować się za pomocą kont Google+ lub Facebook. W przypadku wyboru tej opcji konieczne będzie wyrażenie zgody na dostęp aplikacji SVGator do informacji zawartych w profilu Google lub Facebook.

Po pomyślnym utworzeniu konta i zalogowaniu się do SVGator można rozpocząć tworzenie animacji SVG. Oto kilka kroków wyjaśniających jak można korzystać z narzędzia online SVGator.

 1. Kliknij Importuj Nowy w panelu i dodaj statyczny plik SVG, który chcesz animować. Spowoduje to utworzenie nowego projektu i będziesz móc przejść do dodawania animacji.
 2. Przejdź do Elementu w lewej części panelu. Zobaczysz rozwinięcie wszystkich elementów znajdujących się w pliku SVG. Warstwy SVG mogą nie być właściwie nazwane, ale możesz to zmienić, nadając w edytorze odpowiednie nazwy wszystkim warstwom SVG, zanim zaimportujesz plik SVG do programu SVGator.
 3. Wybierz element, który chciałbyś animować. Możesz kliknąć ten element lub wybrać go z listy Elementów. Jeśli chciałbyś dodać warstwę na osi czasu, naciśnij przycisk +.
 4. Po dodaniu elementu na osi czasu powinieneś wybrać Animator z listy. Dostępne są:
  • Pozycja
  • Obrót
  • Skala
  • Krycie

  Swoją animację możesz wzbogacić o różne właściwości, ale przedtem będziesz musiał umieścić klatki kluczowe na osi czasu.

 5. Klatka kluczowa odnosi się do punktu na osi czasu, w którym dochodzi do zmiany danej właściwości. Aby dodać klatki kluczone kliknij +. Kiedy klatka kluczowa zostanie już dodana, kliknij przycisk Play i obejrzyj swoją zapętloną animację.

Kluczowe cechy narzędzia

Animator ścieżki – SVGator umożliwia w łatwy sposób tworzyć animacje oparte na ścieżce. Narzędzie online pozwala na kontrolowanie pozycji i rotacji obiektu wzdłuż krzywej. Zaczynasz od tworzenia obiektu, który może być dodany do krzywej ścieżki. SVGator pozwala stworzyć ruchome ścieżki, aby za pomocą opcji animatora ścieżki animować dany obiekt.

Ważne – Animacja Ścieżki jest jedynie pierwszą z funkcji premium, dostępnych w SVGator. Twórcy zapowiadają, że narzędzie online zostanie wkrótce wzbogacone o więcej funkcji edycji grafiki i animacji. Nowe funkcje będą dostępne dla wszystkich subskrybentów, niezależnie od wybranego przez nich planu płatności.

O dobrych i złych stronach

Zalety

 • Prosty w obsłudze interfejs narzędzia umożliwia tworzenie animacji nawet nowicjuszom;
 • Jasno zdefiniowane menu i opcje. Brak szczegółowej struktury menu;
 • Tutoriale ułatwiają zrozumienie podstawowych zadań z zakresu edycji i animacji.

Wady

 • Brak darmowego planu. Dostępna jest jedynie 7-dniowa wersja próbna;
 • Wersja próbna nie zawiera dostępu do funkcji animacji Ścieżki;
 • Cena 18$ miesięcznie za SVGator jest dosyć wysoka.

Słowem zakończenia

SVGator to prosty sposób przetwarzania statycznego SVG w animowaną grafikę. Narzędzie online oferuje precyzyjne możliwości sterowania, a także pozwala zapisywać i edytować projekty z łatwością. Rezultaty (eksportowane pliki) są super lekkie i skalowalne, dzięki czemu designerom łatwo będzie użyć ich na dowolnego rodzaju płótnie online.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron