Real Favicon Generator: spójne i międzyplatformowe ikony ulubionych

Opublikowany 31 lipca 2015 w Web Design. Tagi: , , , , .

Zacznijmy od podstaw. Dla tych z Was, którzy nie są zaznajomieni z pojęciem „favicon”, jest to skrótowiec używany dla wyrażenia „Favorite Icon”, czyli „ikona ulubionych”. Favicon jest w zasadzie ikoną skrótu, ikoną witryny, ikoną zakładki lub ikoną nowej karty ze stroną internetową. Jest to po prostu plik związany z witryną lub stroną internetową, który zawiera jedną lub więcej małych ikon przeważnie o rozmiarze 16 x 16 pikseli.

Spróbujmy teraz przełożyć to na język zwykłego człowieka. Favicon jest małą ikoną lub obrazkiem, który możesz zobaczyć po lewej, skrajnej stronie karty zaraz po otwarciu okna przeglądarki. Może to być obrazek z inicjałem nazwy witryny lub jakikolwiek inny, unikalny dla tej strony, obrazek. Na przykład, favicon Facebooka składa się z białej litery „F”, z niebieskim kwadratem w tle i jest używany jako domyślny symbol Facebooka na wszystkich platformach, zarówno na komputerach (strony internetowe), jak i na smartfonach i tabletach (aplikacje).

Kiedy uruchamiasz nową stronę internetową, dbasz o wszystkie jej małe aspekty. Z pewnością testujesz stronę na różnych platformach i urządzeniach. Jednak często możesz zauważyć, że wybrany przez Ciebie favicon, choć wygląda dobrze na komputerach, to staje się nieczytelny, źle przeskalowany lub w ogóle go nie widać na smartfonach i tabletach. I nie ważne jak wiele próbujesz, to zazwyczaj nie udaje Ci się rozwiązać problemu bez zaglądania do kodu źródłowego. Dlatego po co się tak męczyć, gdy masz pod ręką Real Favicon Generator? Sprawdź to!

realfavicongenerator

RealFaviconGenerator.net – kreator ikon ulubionych

Real Favicon Generator to narzędzie online do generowania bardzo spójnych i użytkowych ikon ulubionych i kodu HTML, który działa na wszystkich głównych platformach i przeglądarkach. Za tym narzędziem stoją szeroko zakrojone badania i testy, by zapewnić Ci efektowne favicony, które będą działać na komputerach PC, Mac, na iPhonach, iPadach, na urządzeniach z Androidem, na urządzeniach z systemem Windows 8, a także na wielu innych.

Narzędzie działa na podstawowej zasadzie, że zamiast pojedynczego pliku favicon.ico, daje Ci wszystkie obrazki i kod HTML, którego potrzebujesz, by Twoja ikona ulubionych wyglądała równie dobrze na każdym możliwym urządzeniu. To odróżnia tą aplikację od większości generatorów favicon kurczowo trzymających się metodologii związanej tylko z plikami .ico, która działa na niektórych platformach, a na innych już nie.

Favicon Twojej witryny to tylko obraz na komputerze, ale może reprezentować tożsamość Twojej strony, jeśli przeniesiesz go na inne urządzenia, takie jak smartfony i tablety. Jak wzrasta popularność Twojej strony lub aplikacji, to użytkownicy zaczynają rozpoznawać ją już tylko po samym favicon. Dlatego warto mieć dobrą ikonę ulubionych i przetestować jej działanie na wszystkich urządzeniach i platformach. Oto, gdzie działa cała magia Real Favicon Generator.

Podstawa działania

Wejdź na stronę tego narzędzia i przewiń ją w dół. Zobaczysz duży niebieski przycisk z prośbą, aby wybrać obraz favicon i mniejszy zielony, który pokazuje demo z przykładowym obrazkiem. Klikając na niebieski przycisk, otworzysz okno dialogowe, w którym będziesz mógł przeglądać swój system w poszukiwaniu obrazka, który ma służyć jako Twój favicon. Początkujący użytkownicy powinni kliknąć na początku na zielony przycisk, by zrozumieć i wypróbować działanie tego narzędzia.

Jak tylko klikniesz na zielony przycisk, załaduje się kolejna strona pokazująca przykładowe favicony dla iOS (Web Clip), dla Androida (zwykła ikona) i dla Windowsa 8 (Tile), a także próbną ikonę dla przykładowej strony „mywebsite”, by zobrazować w jaki sposób będzie wyglądać Twój favicon po wygenerowaniu. Dla ikon ulubionych na każdej platformie otrzymasz kilka dodatkowych opcji dostosowania ich wyglądu poprzez przyciski radio i pola tekstowe.

realfavicongenerator11

Przewijając stronę do samego końca, zobaczysz inne opcje generatora favicon służące do dostosowywania następujących ustawień:

 • Path – miejsce, gdzie zamieścisz/prześlesz Twoje pliki favicon i kod HTML.
 • Version/Refresh – ustawienie tego, czy generowany właśnie favicon jest zupełnie nowy, czy jest tylko nowszą wersją poprzedniego.
 • Compression – kompresja obrazków favicon od 50 do 80 procent.
 • Scaling Algorithm – algorytm skalowania.
 • App Name – nagłówek dla Twojej witryny lub strony głównej Twojej aplikacji.

Gdy już wszystko poustawiasz według własnych preferencji, kliknij na przycisk „Generate your Favicons and HTML”. Kolejna strona pokaże Ci opcje „Install your favicon” („Zainstaluj Twój favicon”) w wielu różnych językach, w tym HTML, XHTML i Jade. Alternatywnie, można użyć API Real Favicon Generator do skopiowania kodu do schowka i użycia go bezpośrednio.

Dalsze przewijanie w dół zaprowadzi Cię do sekcji „Share and Support Us” („Udostępnij i wspomóż nas”), gdzie możesz wybrać miejsce, na którym chciałbyś udostępnić linka do tego przydatnego narzędzia. Możesz też z tej sekcji wysłać dotację dla twórców tego generatora.

realfavicongenerator2

Dodatkowe funkcjonalności

Jeśli masz już swoje favicony, to zawsze możesz sprawdzić, czy jest jakiś ich aspekt do poprawy. Dokonasz tego klikając na przycisk „Check Favicon” na stronie głównej tego narzędzia. Wystarczy wpisać adres URL witryny, a następnie nacisnąć przycisk, by uruchomić sprawdzanie. Nie ma żadnego problemu!

Zalety i wady

Oczywistymi zaletami tego narzędzia jest bez wątpienia jego użyteczność, łatwość użytkowania i prostota. Aplikacja nie ma bardzo szerokiego zakresu funkcjonalności, ale doskonale sprawdza się w tym, do czego zostało stworzona. W naszej opinii, to więcej niż trzeba! Oprócz tego, nie potrzebujesz rejestrować się i dodatkowo tracić czasu na wypełnianie kolejnego formularza. Przechodzisz od razu do rzeczy. A przede wszystkim, narzędzie jest w pełni darmowe. Czego można chcieć więcej?!

Nie ma żadnej prawdziwej wady tego narzędzia, może z wyjątkiem tego, że mogłoby być więcej obsługiwanych języków programowania. Choć postarano się nadrobić to niedociągnięcie poprzez API, które możesz dowolnie kopiować i używać. Dedykowany kod bez problemu możesz pobrać i od razu przesłać dalej, co również ułatwi pracę.

 • Wygeneruj idealne favicony dla wszystkich platform dzięki @RealFavicon realfavicongenerator.net/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

W sumie, Real Favicon Generator zasługuje na uznanie. Jeśli myślisz o uruchomieniu własnej witryny, już nie musisz dalej szukać doskonałego generatora favicon.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron