ManageWP: Łatwe zarządzanie wieloma stronami WordPress

Opublikowany 13 maja 2019 w Inne. Tagi: , .

Obecnie już wszyscy używają WordPressa na co dzień, pisząc artykuły, notatki czy w jeszcze innych celach. Jeśli pracujesz z kilkoma różnymi stronami internetowymi opartymi na WordPressie, z pewnością nadejdzie taki czas, kiedy zarządzanie tym wszystkim równocześnie zacznie sprawiać ci kłopot. To właśnie w tej roli sprawdzi się ManageWP lub Manage WordPress. To narzędzie online pomaga klientom zarządzać ich wszystkimi zasilanymi przez WordPress stronami za pomocą jednego, wspólnego panelu. Dzięki temu ManageWP staje się głównym panelem kontrolnym dla wszystkich klientów pracujących z WordPressem.

ManageWP

Manage WP: Sprawne nadzorowanie i zarządzanie wieloma stronami WordPress

ManageWP, projekt opracowany w styczniu 2012, przez Vladimira Prelovac’a, konsultanta WordPress, odniósł natychmiastowy sukces zarówno wśród użytkowników, jak i recenzentów. Główną zaletą posiadania narzędzia tego typu jest możliwość zarządzania wszystkimi projektami WordPress z jednego, wspólnego panelu oferowanego w ManageWP. Klienci, po dołączeniu do ManageWP odkryją, że nie muszą już stale przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi platformami WordPress, ponieważ ManageWP zapewnia im wspólny dostęp do nich wszystkich. Coraz więcej użytkowników WordPressa przenosi się do ManageWP, kiedy tylko odkryją, że jest to narzędzie szybkie, przyjazne użytkownikom i łatwe w obsłudze. ManageWP wszystkim użytkownikom, niezależnie czy nowicjuszom, czy doświadczonym agencjom WordPress zapewnia lepsze osiągi, doskonałą jakość i bieżące produkty WordPress.

Część z głównych funkcji narzędzia online ManageWP omówimy szczegółowo poniżej. Zjedź niżej, aby dowiedzieć się więcej:

 • ManageWP posiada dwie wersje dla użytkowników – darmową lub premium. Obie te wersje mają swoje zalety i wady.
 • ManageWP efektywnie pomaga klientom zarządzać swoimi wpisami w WordPress, wtyczkami i motywami. Wszystkie one, przeznaczone dla różnych stron internetowych, mogą być publikowane za pomocą jednego kliknięcia.
 • ManageWP bazuje na module jednego logowania, więc jedyne, co musisz zrobić, to raz się zalogować. Nie musisz później martwić się, jeśli zapomniałeś nazwy użytkownika lub hasła, ponieważ łatwo możesz odzyskać dostęp do tych informacji.
 • ManageWP zapewnia także dostęp do wykonywanej co miesiąc kopii zapasowej Twojej strony, przechowywanej bezpiecznie w chmurze.
 • ManageWP pomaga klientom kontrolować prędkość poszczególnych stron na przestrzeni czasu, aby poznać ich pozycję w porównaniu z innymi i móc wyciągać wnioski co należy poprawić.
 • Za pomocą ManageWP użytkownicy WordPress mają możliwość współpracować ze swoimi członkami zespołu, a także klientami, aby wspólnie uzyskać najlepszy możliwy produkt.
 • Współpraca z ManageWP przyniesie znakomite rezultaty potencjalnym klientom, ponieważ narzędzie to łączy się z wieloma kontami Google Analytics, dzięki czemu daje lepszy wgląd w dane poszczególnej strony internetowej.
 • Jeśli klient zdecydował się na wersję Premium, ManageWP wesprze go, przechowując jego rankingi SEO (dot. pozycjonowania strony) dla wybranych słów kluczowych, a w ten sposób pomoże mu opracować odpowiednią dla WordPress strategię SEO.
 • Każdy, kto korzysta z WordPress, musi znaleźć sposób na poradzenie sobie z umiejscowieniem komentarzy na stronie. Teraz nie trzeba się już o to martwić, od kiedy Manage WP wkleja wszystkie komentarze, z każdej ze stron w jednym, wygodnym miejscu.
 • Co więcej, ManageWP dodaje od razu wstawkę PHP do stron z portfolio klienta, oszczędzając tym samym na czasie, pieniądzach i pracy.

ManageWP - zrzut ekranu 1

Jak to działa

Kiedy już wyjaśniliśmy sobie pokrótce najważniejsze cechy narzędzia online ManageWP, przyjrzyjmy się jego specyfice działania. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

 1. Po pierwsze, należy założyć konto ManageWP, podając szczegóły logowania.
 2. Po zalogowaniu się, z lewej strony wyświetli się ikona podwójnej strzałki, znana jako Ikona Synchronizacji. Pozwoli ona dowiedzieć się, kiedy wystąpiła ostatnia synchronizacja strony. Za każdym razem, kiedy użytkownik chciałby zsynchronizować strony, jedyne co musi zrobić to kliknąć pasek postępu wyświetlający się obok ikony.
 3. Po otwarciu panelu ManageWP wyświetli się ikona Plus, umożliwiająca dodawanie nowych stron.
 4. W pobliżu niej znajduje się pole Find Website Box, służące do wyszukiwania stron internetowych, zawierające kompletną listę posiadanych stron.
 5. Na pasku bocznym umieszczone są funkcje takie jak Overview [Zarys ogólny], Websites [Strony], Clinets [Klienci], i Add-ons [Reklamy].
 6. Dzięki opcji Website status możliwe jest otrzymanie pełnej informacji o aktualnych statusach stron i zastosowanie koniecznych zmian.
 7. W pasku bocznym znajduje się opcja dodawania klientów, dzięki której w prosty sposób można dodawać nowych klientów, oraz edytować informacje o aktualnych.
 8. W dalszej części znajduje się zakładka Overview, wyświetlająca wszelkie aktualizacje, usługi, optymalizacje i sekcje komentarzy. Za pomocą tego ekranu możliwe jest dokonywanie wszelkich zmian.
 9. Widżet Services [Usługi] prezentuje ogólny podgląd wszelkich kopii zapasowych, działania ochronne, czas działania, SEO i analizę stron internetowych.

ManageWP - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Wypunktujmy sobie najważniejsze zalety i wady używania narzędzia ManageWP.

Zalety

 1. Łatwe w obsłudze: Jedną z największych zalet wynikających z korzystania z tego narzędzia online jest łatwość obsługi, więc wszelkie zmiany zawsze dokonywane są gładko i sprawnie.
 2. Zwiększa produktywność: Ponieważ wszystkie pliki w WordPress sterowane są za pomocą wspólnego panelu, użytkownicy ManageWP są w stanie oszczędzić sporo czasu, co pozytywnie wpływa na ich produktywność.

Wady

 1. Zbyt długi czas ładowania: Użytkownicy ManageWP wytknęli wydłużony czas oczekiwania na załadowanie strony, podczas korzystania z tego narzędzia. Jest to zdecydowanie minus ManageWP.
 2. Niepotrzebny czas oczekiwania: Użytkownicy narzekają także, na dodatkowy czas spędzony na czekaniu, kiedy próbują przełączyć z jednej strony na drugą.

Werdykt

Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów narzędzia ManageWP nasuwa się wniosek, że jest to wysoce potrzebne narzędzie, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku wkładanego przez agencje WordPress zarządzające różnymi stronami. Pomimo tego, że czas ładowania stron musi zostać skrócony, użytkownicy cenią sobie pomoc, którą zapewnia im ManageWP.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron