Random User Generator – generowanie zaślepek użytkowników

Opublikowany 23 lipca 2015 w Content. Tagi: , , , , , .

Ludzka kreatywność jest nieskończona. Każdego dnia spotykamy się z kolejnymi unikalnymi narzędziami, które są zupełnie nowatorskie w swojej koncepcji. Sprawia to, że zastanawiasz się, “Człowieku, istnieje narzędzie nawet do tego?” Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o omówionym tutaj narzędziu, to właśnie tak sobie pomyśleliśmy. Dla osób, które korzystają z losowych danych użytkownika w ich projektach aplikacji lub podczas testów, ten artykuł może okazać się szczególnie interesujący.

W trakcie opracowywania aplikacji często wymagane jest wiele próbnych danych przede wszystkim do przetestowania funkcji i zasięgu aplikacji. Często ręczne tworzenie testowych danych może okazać się uciążliwe. Wymyślanie tysiąca losowych nazw użytkowników oraz wypełnianie dla nich przykładowych danych, a następnie wyszukiwanie jeszcze odpowiednich obrazów użytkownika, może zająć ogromnie dużo czasu i kosztować sporo wysiłku. Byłoby o wiele lepiej, gdyby istniał szybszy i łatwiejszy sposób, by to zrobić.

W tej chwili, możesz się już domyślić, do czego zmierzamy. Także przejdźmy od razu do rzeczy. Przedstawiamy Wam Random User Generator.

Random User Generator

Random User Generator – losowe dane użytkownika za pomocą kilku kliknięć

Większość stron internetowych i narzędzi, które pozwalają zająć się dokumentami tekstowymi (tworzeniem, formatowaniem lub po prostu ich wyświetlaniem), korzysta z przykładowego akapitu tekstu, który jest znany pod nazwą złożoną z jego dwóch pierwszych słów: „Lorem ipsum”. To jest, de facto, standardowy przykładowy tekst, na który natkniemy się w sporej liczbie aplikacji. Random User Generator działa na tej samej zasadzie. Przenosi pomysł „lorem ipsum” do danych użytkownika. Z pomocą tego jedynego w swoim rodzaju narzędzia, możesz wygenerować losowe dane użytkownika, składające się z obrazu użytkownika, nazwy użytkownika, adresu e-mail, daty urodzenia, adresu zamieszkania, numeru telefonu, a nawet przykładowego hasła. Super, co?!

Także jeśli masz aplikację, która jest, powiedzmy, synchronizatorem kontaktów, to nie musisz tracić masy czasu na wymyślanie setek użytkowników i związanych z nimi informacji. Zamiast tego możesz skoncentrować się na swoich głównych zadaniach, podczas gdy Random User Generator wygeneruje dane użytkowników za Ciebie. Narzędzie oferuje bezpłatny API (kod AJAX), który możesz wkleić do swojego kodu JQuery, dzięki czemu możesz natychmiast zacząć generować losowych użytkowników. Jeśli używasz innego zestawu języków programowania, możesz skontaktować się z zespołem twórców Random User Generator i poprosić o losowo wygenerowanych użytkowników. Aplikacja dostarczy Ci JSON, SQL, CSV lub obiekt YAML, który możesz wkleić i zastosować w swojej aplikacji. Prawda, że proste?!

W jaki sposób działa to narzędzie?

Na stronie tej aplikacji zobaczysz losowo wygenerowane zdjęcie użytkownika oraz jego imię na środku ekranu. Po najechaniu kursorem na ikony opcji, znajdujących się poniżej zdjęcia, zobaczysz losowe dane związane z użytkownikiem.

Random User Generator - zrzut ekranu 1

Na początku możesz czuć się nieco zagubiony przez kilka sekund. To dlatego, że nie znajdziesz tu żadnego linka do rejestracji lub przykładów itp. na stronie głównej. To, co musisz zrobić, to kliknąć na przycisk „More options” w prawym górnym rogu ekranu.

Po kliknięciu na nim zobaczysz listę rzeczy, które możesz zrobić:

 1. Home – by przenieść się na stronę główną.
 2. User Photos – by przeglądać galerię zdjęć (twarzy) losowych użytkowników. Ta strona zwiera trzy sekcje zdjęć: panie, panowie i Lego. Ta dedykowana strona ze zdjęciami jest szczególnie przydatna, kiedy nie chcesz żadnych danych użytkownika i potrzebujesz tylko przyjaźnie wyglądającej twarzy użytkownika, np. do próbnych referencji na Twojej stronie. Aby wybrać zdjęcie, po prostu kliknij na nim, a powiększona jego wersja otworzy się na Twoim ekranie. Potem wystarczy tylko standardowe „Zapisz obrazek jako…”, by zapisać zdjęcie.
 3. Documentation – zawiera różne linki o samoobjaśniających nazwach ich przeznaczenia, które oferują pomoc i instrukcje dotyczące korzystania z tego narzędzia.
 4. Change Log – ta podstrona ma charakter czysto informacyjny i jest przede wszystkim skierowana do ekspertów. Zawiera poprawki i listy zmian narzędzia i API.
 5. Stats & Graphs – Ta podstrona pokazuje popularność narzędzia. Graficzne statystyki pokazują, jak wielu ludzi odwiedza stronę na co dzień. Liczba przykładowych użytkowników generowanych dziennie, liczba pobrań, dostępność API itd. są również tutaj pokazane.
 6. Donate – po tym wszystkim, ciężka praca twórców zasługuje na wynagrodzenie. Możesz przekazać środki dla twórców tego, tak czy inaczej, bezpłatnego narzędzia, za pomocą linka zamieszczonego na tej podstronie. Twórcy nawet uzasadnili dlaczego zasługują na dotację od Ciebie (nawet tak niską jak 1 dolar).
 7. Copyright Notice – zawiera ona informacje o prawach autorskich i wymienia, co możesz, a czego nie możesz zrobić z treściami zawartymi na RandomUser.me i na jakich warunkach możesz ich używać.
 8. Photoshop Extension – ta podstrona jest interesująca. Losowo generowane zdjęcie użytkownika i jego nazwa znów pojawi się na środku ekranu. Tylko tym razem z dodatkowymi opcjami pobrania instalatorów dla Photoshopa CS6 lub Photoshopa CC. Znajdujące się poniżej instrukcje informują, jak w prosty sposób używać tego rozszerzenia po pobraniu.

Random User Generator - zrzut ekranu 2

Plusy i minusy

Random User Generator posiada kilka bardzo istotnych cech przemawiających na jego korzyść.

 1. Cały wygląd strony jest elegancki i wrażenia z używania tego narzędzia budzą pozytywne emocje. Jego prostota i bezpośrednie podejście do tematu są bardzo atrakcyjne.
 2. Innowacyjna koncepcja stojąca za tym narzędziem natychmiast pobudza Twoją wyobraźnię i sprawia, że chcesz go wypróbować.
 3. Baza zdjęć użytkowników jest bardzo atrakcyjna.
 4. Narzędzie wkracza na terytorium, które do tej pory było zdominowane przez nudne generatory kodów i przede wszystkim robi to dobrze.
 5. Rozszerzenie dla Photoshopa sprawia, że korzystanie z losowych danych użytkownika sprowadza się do prostego drag-and-drop.
 6. Narzędzie jest zupełnie za darmo i nie wymaga nawet żadnej rejestracji.

Bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek wadę tego narzędzia. Jest proste, łatwe w obsłudze i doskonale sprawdza się w tym, do czego zostało stworzone. Jedynym mankamentem jaki moglibyśmy wskazać jest co najwyżej niewielki czas ładowania każdego kolejnego powiększonego zdjęcia użytkownika.

 • Nie trać czasu na wymyślanie testowych użytkowników. Zautomatyzuj tę czynność dzięki @randomapi randomuser.me/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Nie trać więcej czasu na wymyślanie losowych danych użytkownika dla Twojej aplikacji. Odwiedź RandomUser.me i zautomatyzuj jedną z najbardziej żmudnych części testowania aplikacji.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron