Pulno – idealne narzędzie do oceny stron internetowych

Opublikowany 28 czerwca 2021 w SEO/SEM. Tagi: , , .

Jeśli masz już doświadczenie w pracy z SEO, to wiesz, że wprawdzie jest to niezawodny sposób na poprawę efektywności wyszukiwania Twojej strony, ale często wiąże się z dużym nakładem czasu. Co więcej, techniki manualne SEO mogą łatwo nie przynieść oczekiwanych rezultatów ze względu na stale rosnący poziom konkurencji.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zautomatyzowane narzędzie, które pomoże Ci usprawnić działania SEO. Może ono zaoszczędzić Twój czas i wysiłek, a jednocześnie pomóc Ci zidentyfikować słabe punkty Twoich obecnych metod SEO, dzięki czemu będziesz mógł je zmodyfikować w celu uzyskania lepszych wyników.

Pulno

Wśród wielu dostępnych w sieci narzędzi SEO, znaleźliśmy jedno, które za pomocą jednego kliknięcia załatwia wszystkie sprawy związane z SEO. Narzędzie o nazwie Pulno, pomaga osobom prywatnym i małym firmom zoptymalizować ich proces SEO w dość prosty sposób.

Pulno – kompleksowe narzędzie do analizy strony internetowej

Pulno to kompleksowe narzędzie do analizy strony internetowej, które posiada wiele funkcji pozwalających na poprawienie treści oraz strategii SEO. Pomaga wykryć potencjalne problemy na Twojej stronie internetowej, takie jak: słaba wydajność, niedziałające linki i problemy z treścią. Dodatkowo, utrzymuje on zakładkę na każdej zmianie wprowadzonej na Twojej stronie i może wyróżnić powtarzające się treści za pomocą specjalnego analizatora treści.

Narzędzie jest zdolne do przeprowadzania bardzo dokładnych audytów stron internetowych, które są uzupełniane kompleksowymi raportami. Raporty te nie tylko przedstawiają propozycje środków zapobiegawczych dla podstawowych problemów, ale także sugerują działania zgodnie z ocenianą wydajnością.

Pulno jest wyposażony w funkcje, które są krytyczne dla SEO i audytu strony internetowej:

 • Techniczna analiza SEO: Analizuje, czy Twoja strona spełnia standardy i parametry określone przez większość wyszukiwarek.
 • Lista kontrolna SEO: Po przeprowadzeniu analizy Pulno przygotowuje listę zadań, które należy wykonać, aby poprawić ranking SEO swojej witryny. Do raportu można dodać własne logo i przedstawić go osobom zainteresowanym.
 • Analiza jakości treści: Pulno analizuje długość i ilość tekstu na stronie i wysyła Ci uwagi, w jaki sposób można go poprawić.
 • Analiza Tytułów i Metadanych: Pulno nie tylko analizuje nagłówki i meta-dane Twojej strony pod kątem niespójności, ale także ocenia tytuły i opisy Meta, aby upewnić się, że nie są powtarzane lub nie pochodzą z plagiatu.
 • Optymalizacja wydajności: Pulno jest w stanie przetestować różne parametry wydajności, takie jak czas odpowiedzi serwera, ogólny stan serwera i czas ładowania strony.
 • Narzędzia optymalizacyjne: Może pomóc w pobraniu plików CSS i zoptymalizowanych obrazów w jednym kroku, a także może usunąć nieużywane czcionki.

Pulno jest wyposażony w kilka dodatkowych funkcji. Aby poznać je wszystkie, odwiedź oficjalną stronę główną narzędzia.

Pulno - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

 1. Na początku należy utworzyć konto. Zostaniesz poproszony o podanie poprawnego adresu e-mail oraz hasła. W celu wypróbowania narzędzia możesz utworzyć darmowe konto i skorzystać z jego podstawowego planu, który pozwala na analizę 2 stron internetowych i maksymalnie 200 stron w miesiącu.
 2. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się, możesz rozpocząć korzystanie z narzędzia poprzez wpisanie adresu URL strony internetowej, którą chcesz przeanalizować. Pulno poprosi Cię również o podanie zarejestrowanego adresu e-mail, na który może wysłać Ci kompletny raport z analizy strony internetowej.
 3. Po zakończeniu analizy strony internetowej, na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłany raport. Otwórz raport i przyjrzyj się oflagowanym problemom, posortowanym według kolorów, oznaczających stopień krytyczności. Te w kolorze czerwonym wymagają natychmiastowego działania, podczas gdy te w kolorze żółtym są stosunkowo mniej ważne.
 4. W następnym kroku możesz rozwiązać zapytania związane z SEO, lub te, które wynikają z analizy linków wewnętrznych. Są to problemy, które zostały znalezione po 50-100 stron zostały zeskanowane przez narzędzie.
 5. Po rozwiązaniu problemów masz również możliwość uruchomienia pełnej analizy strony, która bierze pod uwagę wyniki Google PageSpeed, monitorowanie strony i wydajność strony. Gwarantuje to, że główne zapytania związane z SEO zostaną zauważone i załatwione najwcześniej.

Pulno - zrzut ekranu 2

Ocena Pulno

Pulno to łatwe w użyciu i bardzo wydajne narzędzie SEO. Użytkownik ma do dyspozycji szereg pomocnych funkcji wraz z 3 różnymi typami analiz, które mogą pomóc w monitorowaniu strony i poprawieniu odkrytych problemów.

Podobnie jak każde inne narzędzie, Pulno ma również pewne plusy i minusy, z których najistotniejsze zostały wymienione poniżej:

Plusy

 • Pulno może skanować stronę internetową, jeden element na raz i zwrócić uwagę na każdy napotkany problem.
 • System stopniowania problemów według kolorów przydaje się przy podejmowaniu decyzji, które problemy należy rozwiązać w pierwszej kolejności.
 • Najbardziej w Pulno podoba nam się to, że nie tylko wyróżnia problem, ale również podpowiada, jak można go rozwiązać.

Wady

 • Doświadczenie użytkownika z tym narzędziem może być czasami przerastające, ponieważ dostarcza ono bardzo szczegółowych informacji na temat każdej zmiany dokonanej na Twojej stronie.
 • Układ strony może być niejasny na pierwszy rzut oka, a minimalistyczny pulpit nawigacyjny może utrudnić nowicjuszowi poruszanie się po opcjach.

Werdykt końcowy

Podsumowując Pulno, można powiedzieć, że jest to dość pragmatyczne narzędzie dla każdego startupu, który chce przykuć uwagę konsumentów za pomocą SEO. Pulno jest dość skutecznym narzędziem, jeśli chodzi o kompleksową analizę strony internetowej. To, co daje mu przewagę, to fakt, że jest dość niezawodny nie tylko w ocenie i pomocy w ulepszaniu treści, ale także w sygnalizowaniu problemów, które wymagają natychmiastowej uwagi.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron