W prosty sposób zarządzaj logami aplikacji dzięki Loggly

Opublikowany 5 lipca 2016 w Inne. Tagi: , , .

Czego każdy inżynier oprogramowania obawia się najbardziej? Diagnozowania problemów z jego aplikacją, opierającego się na logach. Zwłaszcza wtedy, gdy program jest bardzo skomplikowany, z setkami dzienników, z których każdy odpowiedzialny jest za tysiące linii kodu. Dodajmy do tego jeszcze presję robienia wszystkiego na zaraz, a samo wyobrażenie takiego scenariusza przyprawi biednego inżyniera przynajmniej o solidny ból głowy.

loggly-1

Wiemy, o czym sobie właśnie myślisz – „znacie i macie jakieś łatwiejsze rozwiązanie tego problemu?”. Rzeczywiście, mamy! Przedstawiamy Loggly – narzędzie, które znacząco usprawni korzystanie z logów.

Loggy – najbardziej zorganizowany sposób na radzenie sobie z logami aplikacji

Jeśli myślałeś, że zarządzanie logami sprowadzi się tylko do przeczesywania mnóstwa linii w poszukiwaniu błędów, to na szczęście możesz odetchnąć z ulgą. Genialne wręcz narzędzie online o nazwie „Loggly” zapewnia, że poradzi sobie ze wszelkimi dziennikami aplikacji lepiej niż ty. Narzędzie działające w chmurze podsumowuje tony danych dziennika w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można od razu przejść do tych części plików dziennika, które są dla Ciebie najistotniejsze.

Loggly pozwala zobaczyć, co dzieje się w rozproszonych środowiskach, dzięki czemu bez problemu utrzymasz w jak najlepszej kondycji aplikacje działające w chmurze. Umożliwia też w wygodny sposób dostrzegać błędy programu, problemy z wydajnością lub inne usterki techniczne, zanim te spowodują naprawdę duże straty. W środowisku chmury działającym w czasie rzeczywistym, szybkość, elastyczność oraz ciągła dostępność aplikacji są bez wątpienia kluczowe. W najgorszym scenariuszu, nawet kilka milisekund opóźnienia w zidentyfikowaniu źródła problemów i ich wpływu na działanie całości mogą zdecydować o zdobyciu przewagi przez konkurencję. Dzięki imponującemu zestawowi funkcjonalności Loggly po swojej stronie, możesz spędzić więcej czasu na pracy nad tym, co jest w Twojej działalności najważniejsze, zamiast mozolnie przekopywać się przez całe hałdy linii dzienników.

Oto w jaki sposób Loggly tak świetnie sobie radzi:

Zbieranie: Dzięki Loggly nie będziesz musiał instalować całej baterii agentów do gromadzenia danych. Zamiast tego narzędzie używa istniejących otwartych standardów jak syslog i HTTP, by umożliwić Ci przesłanie plików logów bezpośrednio do portalu, gdzie zostaną posortowane i gdzie zostanie wygenerowane podsumowanie. Możesz wysłać dowolne tekstowe dzienniki na platformę, z dowolnego źródła (klienta lub serwera). Narzędzie obsługuje logi aplikacji zbudowanych w Ruby, Java, Python, Javascript, PHP, Apache server i wielu innych.

Nadawanie kontekstu: Loggly automatycznie wykrywa i analizuje wgrywane, powszechnie występujące logi internetowe oraz pozwoli Ci określić własne reguły analizy struktury dzienników. Możesz nawet wstawiać niestandardowe znaczniki bazujące na zdefiniowanych warunkach, by jeszcze bardziej wzbogacić swoje logi. Co więcej, narzędzie pozwala dynamicznie organizować Twoje dzienniki poprzez tworzenie grup w oparciu o host, aplikację lub niestandardowy znacznik.

Analizowanie: Loggly pozwala za pomocą prostej metody opartej na zwykłym klikaniu uzyskiwać wgląd w wartości i podliczenia, dzięki czemu łatwiej dostrzeżesz wszelkie nieprawidłowości, odfiltrujesz niepotrzebne dane zaburzające obraz całości i zrozumiesz istotę zaistniałych problemów. Jego bogaty interfejs da Ci możliwość wykonywania zapytań i skanów zdarzeń, by identyfikować trendy i szybko rozwiązywać problemy.

Monitorowanie: Dodatkowo, narzędzie pozwala na monitorowanie logów w czasie rzeczywistym, z ciągłym wykrywaniem anomalii i alertów. Najfajniejszą częścią Loggly jest to, że umożliwia wykonywanie w czasie rzeczywistym „tail -f” na wszystkich Twoich logach ze wszystkich Twoich rozproszonych systemów. To cecha, której próżno szukać w jakimkolwiek innym narzędziu zarządzania logami.

Integrowanie: Jakby dotychczasowe funkcjonalności nie dawały wystarczającej elastyczności, Loggly pozwala także na współpracę całego Twojego zespołu przy rozwiązywaniu problemów i zintegrowanie analizy dziennika z innymi kluczowymi procesami deweloperskimi.

Zasadniczo, Loggly zapewnia wszystko to, o czym tylko możesz pomyśleć w odniesieniu do zarządzania logami, w jednym miejscu, z łatwym do zrozumienia i używania interfejsem.

loggly1

Jak posługiwać się Loggly

Aby rozpocząć korzystanie z Loggly, kliknij na pomarańczowy przycisk w prawym górnym rogu ekranu, z napisem: „Wypróbuj Loggly za darmo” („Try Loggly for free”). Po prostym procesie rejestracji, uzyskasz dostęp do pełnego zestawu funkcjonalności narzędzia (dostępnych w pakiecie Enterprise) przez ograniczony okres czasu. Aktywacja wersji testowej nie wymaga informacji o karcie kredytowej i jest ważna 30 dni.

Po zakończonej rejestracji, zostaniesz przekierowany do strony, gdzie będziesz miał do wyboru albo bezpośrednie przejście do narzędzia i rozpoczęcie wysyłania Twoich logów, albo w pierwszej kolejności przetestowanie możliwości aplikacji.

Testowanie

Kliknij na pomarańczowy przycisk z napisem „Opcje uploadu plików” („File Upload Options”). Nastąpi przekierowanie do strony, gdzie będziesz mógł przesłać Twoje logi bezpośrednio z poziomu przeglądarki lub za pomocą linii poleceń. W przypadku przesłania dzienników za pomocą przeglądarki, po prostu przeciągnij i upuść pliki do określonego obszaru. Następnie, gdy otrzymasz komunikat o zakończonym przesyłaniu danych, kliknij „Sprawdź teraz” („Verify Now”) i poczekaj chwilę na efekty działania aplikacji. W przypadku przesyłania za pomocą wiersza poleceń, skopiuj komendy wyświetlane na stronie i wykonuj polecenia zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Później naciśnij „Sprawdź teraz” („Verify Now”), by potwierdzić i pozwól narzędziu pracować.

Wysyłanie logów aplikacji

Kliknij na pomarańczowy przycisk z napisem „Rozpocznij wysyłanie logów” („Start Sending Logs”). Zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł określić źródło Twoich logów (OS, serwer WWW, plik dziennika, aplikację mobilną itp.), typ logów, które chcesz przesłać (monitorowanie plików Linux, monitorowanie plików Windows, upload plików itp.) oraz wskazać konkretne warunki. Możesz także pominąć kreatora i bezpośrednio przystąpić do działania. Jednak korzystanie z niego może się okazać bardzo pomocne, szczególnie dla początkujących użytkowników. Kilka prostych instrukcji konfiguracji później, będziesz miał już wszystko ustawione, by móc kontynuować. W końcu możesz rozpocząć przesyłanie plików z logami do Loggly i pozwolić mu na analizowanie ich dla Ciebie.

Po kilku powtórzeniach całego procesu, sam przekonasz się, jak bardzo Loggly ułatwia zarządzanie plikami dzienników.

Cennik narzędzia

Jeśli miałeś nadzieję, że istnieje też darmowa wersja tego narzędzia, to masz szczęście. Można korzystać z Loggly zupełnie za darmo na zawsze, jeśli używasz wersji „Lite” aplikacji. Wersja ta pozwala przesyłać pliki o maksymalnym rozmiarze do 200MB dziennie, przy czym dane w nich zawarte nie mogą zawierać wpisów starszych, niż sprzed 7 ostatnich dni. Istnieją jeszcze trzy inne warianty narzędzia – Standard za 49, Pro za 99 i Enterprise za 349 dolarów miesięcznie.

Przyznasz, że to kupa pieniędzy! Ale spójrz na to z innej strony – koniec użerania się z niekończącymi się plikami dzienników oraz możliwość uzyskania konkretnych wniosków. Według nas narzędzie jest warte swojej ceny.

 • Zarządzaj logami aplikacji w prosty sposób dzięki @loggly loggly.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Daj szansę temu narzędziu i wypróbuj je za darmo! Dostaniesz 30 dni na zabawę aplikacją w wersji Enterprise (to najbogatszy pakiet, ze wszystkimi funkcjonalnościami). Co masz do stracenia? Nigdy nic nie wiadomo, a nuż zdecydujesz się potem na płatną subskrypcję?

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron