Konwertuj pliki pomiędzy wieloma różnymi formatami z Cloud Convert

Opublikowany 29 października 2015 w Inne. Tagi: , , , , , , , , , .

Często zdarza mi się być poirytowanym, kiedy ściągnięty film nie odpala się na moim odtwarzaczu z powodu niezgodności formatu. To samo dotyczy muzyki. Czasami format utrudnia również moją pracę, gdy dokument lub prezentacja, stworzona na jednym komputerze, nie otwiera się lub nie da się jej edytować na innym, na którym nie zainstalowano odpowiedniego programu. Takie drobne niedogodności mogą jednak przekształcić się w poważne problemy, gdy zaczynają gonić Cię terminy i nie można z powodzeniem przenieść swojej pracy z jednego komputera do drugiego, by coś omówić lub zasięgnąć opinii zespołu. A już najgorszy scenariusz ma miejsce wtedy, gdy po spędzeniu godzin na tworzeniu prezentacji z efektami, muzyką i przejściami, próbujesz ją odpalić na komputerze docelowym, a ona nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami z powodu nieobsługiwania rozszerzeń.

Z pewnością każdy z nas często znajduje się w podobnych sytuacjach i utyka gdzieś z powodu niezgodnych formatów. Mądrym sposobem jest radzenie sobie z takimi problemami zapisując swoje dokumenty w wielu formatach. Dzięki temu zawsze jest szansa, że któraś z wersji będzie działać bez zarzutu i tym samym uratuje Cię z opresji. Jedyne co potrzebujesz, to sprawdzony konwerter formatów. Jednak, niestety, większość dostępnych online konwerterów ogranicza się tylko do kilku formatów albo nie wykona zleconego przez nas zadania, dopóki nie zapłacimy sporych sum, lub, co gorsza, zainfekuje nam komputer malwarem.
Ale nie traćcie nadziei! Te wszystkie problemy zostały w końcu rozwiązane przez Cloud Convert!

cloudconvert

Cloud Convert – uniwersalny konwerter formatów

Przeznaczenie Cloud Convert jest natychmiast jasne już podczas pierwszej wizyty na stronie narzędzia. W skrócie, pozwala konwertować każdy plik na dowolny format. Dobrze przeczytałeś. Ta aplikacja to uniwersalny konwerter, który może konwertować dowolne pliki audio, wideo, archiwów, dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, obrazów, a także ebooki do wielu różnych rozszerzeń. A to jeszcze nie wszystko! Ta aplikacja online może także konwertować czcionki, wektory, pliki CAD lub nawet całe strony internetowe (pliki HTML). Wow!

Najlepsze w tym unikalnym narzędziu jest to, że nie musisz kompletnie nic instalować na swoim komputerze. Wszystko dzieje się w sieci, w chmurze. Po prostu wybierz swój format źródłowy i docelowy, prześlij pliki i pozwól, by aplikacja zrobiła resztę. Wiemy, co sobie właśnie myślisz. Pewnie martwisz się o bezpieczeństwo przesyłanych plików, prawda? Nie musisz. Cloud Convert nie pozwoli nikomu innemu, poza Tobą, uzyskać dostępu do Twoich plików. Dodatkowo, Twoje pliki zostaną usunięte zaraz po zakończeniu konwersji.

Z potężnym wsparciem API, możesz nawet korzystać z pełnej funkcjonalności Cloud Convert w swoich własnych aplikacjach. Zasadniczo możesz przekształcić konwerter w coś więcej, jeśli tylko chcesz. By dowiedzieć się na ten temat więcej, po prostu kliknij na link „API” w menu głównym strony. Ponadto, niemal wszystkie rodzaje konwersji posiadają opcje zaawansowane, takie jak ustawianie kodeków dla plików audio/wideo, monitorowanie folderów lub konwersję wielu plików jednocześnie. Dzięki ponad 210 różnym dostępnym formatom plików na Cloud Convert jedno jest pewne. Jak już zaczniesz z niego korzystać, to nawet przez myśl Ci nie przejdzie, by korzystać z jakiegokolwiek innego konwertera formatów.

Jak to działa?

Na stronie głównej narzędzia, znajdziesz napisaną wielkimi literami frazę „konwertuj cokolwiek w cokolwiek” („convert anything to anything”). Po najechaniu kursorem myszki na podkreślone słowa „anything”, odkryjesz, że są to właściwie linki. Kliknij na nich, by otworzyć listę rozwijaną z dostępnymi rodzajami konwersji. Narzędzie oferuje następujące rodzaje konwersji:

 • dowolny format pliku,
 • archiwa,
 • audio,
 • CAD,
 • dokumenty,
 • ebooki,
 • czcionki,
 • obrazy,
 • prezentacje,
 • arkusze kalkulacyjne,
 • wektory,
 • video,
 • strony internetowe.

cloudconvert1

Każda z tych kategorii posiada dalsze podkategorie, które pozwolą Ci wybrać format źródłowy i docelowy. Na przykład, możesz wybrać Prezentacje/pptx (prezentację MS PowerPoint) jako źródło i Prezentacje/odp (prezentację Open Office) jako format docelowy. Tym sposobem możesz mieć swoją prezentację MS Office działającą poprawnie nawet wtedy, gdy komputer, na którym chcesz ją wyświetlić, ma zainstalowany tylko pakiet Open Office.
Jeśli nie wybierzesz inaczej, tylko zostawisz standardowe „anything to anything”, dalej będziesz posiadał wszystkie dostępne opcje przesyłania plików. Masz do wyboru:

 • Dodaj z URL,
 • Wybierz z Dropbox,
 • Wybierz z Google Drive,
 • Wybierz z OneDrive,
 • Wybierz z Box.

W zależności od wybranych formatów źródłowego i docelowego, te wybory mogą zostać ograniczone. W tym miejscu znajduje się jeden mały haczyk – w czasie, gdy wszystkie pozostałe opcje przesyłania plików są dostępne od razu, by uploadować zawartość przez OneDrive, będziesz musiał zarejestrować się za darmo w Cloud Convert. Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy podać nazwę użytkownika, hasło, email oraz kod weryfikacyjny. Prawda, że nie ma problemu?!
Jak wybierzesz już pliki do konwersji, możesz wybrać, czy aplikacja ma Cię powiadomić, gdy konwersja zostanie zakończona, a także zdecydować, gdzie przekonwertowany plik ma być zapisany – na Twoim Dropboxie, Google Drive, OneDrive lub Boxie konta. Po podjęciu decyzji, po prostu kliknij w duży czerwony przycisk „Start konwersji” („Start Conversion”) i niech dzieje się magia!

Dodatkowe funkcjonalności

Twórcy Cloud Convert zaoferowali prostą aplikację umieszczając przyciski na dole ekranu, by dodać Cloud Convert do Chrome’a lub aplikacji iOS (na przykład iTunes). Po prostu kliknij na nich, by zostać przeniesiony na odpowiednie strony, gdzie zobaczysz szczegółowe opisy dotyczące tych funkcjonalności. Dodatkowo, by zobaczyć wszystkie formaty źródłowe i wszystkie możliwości ich konwersji do formatów docelowych, kliknij na link „Conversion Types” („Typy konwersji”) w menu głównym strony.

Plusy i minusy

Czy naprawdę mamy powtarzać wszystkie plusy? Konwersja wszystkiego we wszystko, dosłownie. Oprócz tego, konwersje są dokładne i niezawodne. A to wszystko za darmo! To narzędzie jest najlepsze w swojej kategorii!
Szczerze mówiąc, nie znaleźliśmy żadnej usterki. Nawet płatne pakiety są na tyle przystępne, że w żadnym wypadku nie można uznać tego narzędzia drogim. Sprawdź zresztą sam na podstronie „Cennik” („Pricing”), dostępnej w menu głównym.

 • Konwertuj pliki pomiędzy ponad 200 formatami za pomocą @CloudConvert cloudconvert.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Kilka słów na koniec

Było to póki co jedyne narzędzie, którego prostota, użyteczność i ogólne wrażenie sprawiło, że najlepszym słowem, które wyrazi nasze wrażenia z jego używania, to krótkie „WOW”! Użyj go i poznaj jego wartość już teraz!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron