Prezi: Spraw, aby Twoje prezentacje się wyróżniały

Opublikowany 7 lutego 2019 w Content. Tagi: , , , .

Większość z nas, tworzy prezentacje za pomocą programu Microsoft PowerPoint, zarówno w pracy, jak i w innych celach. Teraz, jest też inny sposób na prezentacje – Prezi. Prezi jest narzędziem do tworzenia prezentacji online, dzięki któremu Twoje prezentacje nie tylko będą wyglądać lepiej, ale także będą bardziej interaktywne. Inne narzędzia do tworzenia prezentacji mogą animować zawartość, aby wyglądała na interaktywną, a Prezi działa powiększając i pomniejszając, w zależności od różnych układów i szablonów. Prezentacje stworzone w Prezi są kreatywne i będą się bardzo wyróżniać. To narzędzie, gdy jest używane prawidłowo, może Ci pomóc utrzymać odbiorców prezentacji zainteresowanych przez cały czas jej trwania.

Prezi

Prezi: Tworzenie prezentacji w kilka minut

Istnieje całkiem sporo szablonów prezentacji dostępnych w Prezi, zarówno darmowych jak i płatnych. Możesz stworzyć prezentację korzystając z gotowego szablonu lub zrobić ją od podstaw. Jednak perfekcja ma swoją cenę, co oznacza, że jeśli chcesz korzystać z najlepszych opcji tego narzędzia, będziesz musiał wykupić licencję. Prezi zapewnia wiele animacji, takich jak odbijanie w pionie, poziomie, powiększanie i inne. Wszystkie prezentacje stworzone za pomocą tego narzędzia są dynamiczne. Co więcej, Prezi jest połączone z Twoim kontem mailowym, więc nie musisz obawiać się, że stracisz swoją prezentację – będzie ona przechowywana w chmurze. Prezi także umożliwia swoim użytkownikom segregację ich prezentacji w folderach, dla zachowania porządku.

Oto jedne z najlepszych możliwości, jakie daje Prezi:

 • Narzędzie jest w pełni online, a prezentacje są przechowywane w chmurze.
 • Dodaje do Twojej biblioteki w chmurze nowe prezentacje, kiedy je tworzysz. Stare prezentacje również są zawsze dostępne.
 • Szeroka gama dostępnych animacji, dzięki którym prezentacje stają się interaktywne.
 • Świetny sposób na ukazanie historii lub osi czasu, której przegląd możemy zobaczyć na początku i/lub końcu prezentacji.
 • Wiele szablonów, które są łatwo dostępne online.

Mimo, że narzędzie Prezi ma wiele zalet, nadużywanie jego możliwości może być ryzykowne. Zbyt częste korzystanie z powiększania i pomniejszania może spowodować u odbiorców wirtualną chorobę lokomocyjną.

Prezi - zrzut ekranu 1

Jak to działa

Spójrzmy, w jaki sposób możesz zacząć tworzyć swoją pierwszą prezentację w Prezi.

 1. Wejdź na www.prezi.com.
 2. Kliknij „Get Started” w prawym górnym rogu, aby rozpocząć.
 3. Jeżeli chcesz wypróbować to narzędzie, możesz wybrać plan Basic, który jest darmowy.
 4. Podaj wymagane dane, aby stworzyć konto w Prezi.
 5. Kiedy się zalogujesz, zobaczysz swoją tablicę.
 6. Możesz zacząć swoją prezentację od podstaw klikając „Create a new Prezi”. Istnieje wiele dostępnych szablonów, z których możesz skorzystać, ale nie jest to konieczne – możesz zacząć pustą prezentację.
 7. Kiedy rozpoczniesz od pustej prezentacji Prezi, zobaczysz tak zwane Płótno. Jest ono głównym miejscem edycji.
 8. Po lewej stronie znajdują się opcję tworzenia ramek, w których z łatwością możesz tworzyć kształty, jakich potrzebujesz.
 9. Możesz bez problemu dodawać tekst klikając na płótno. Kiedy to zrobisz, wyskoczy okienko z tekstem.
 10. Możesz dodawać tyle ramek, ile chcesz.
 11. Po lewej stronie u dołu, możesz edytować ścieżkę pokazu slajdów. Dzięki temu, będziesz mógł wybrać kolejność, w której następują po sobie slajdy.
 12. Możesz dodać efekty do tekstu klikając w ikonę gwiazdki.

Korzystanie z Prezi jest dość proste i szybko się go nauczysz, gdy tylko zaczniesz używać tego narzędzia.

Prezi - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Wszystkie aplikacje mają zarówno zalety, jak i wady. Spójrzmy, jak prezentuje się Prezi.

Zalety

 • Działa w chmurze: Jedną z największych zalet tego narzędzia jest to, że całkowicie bazuje na chmurze. To znaczy, że nie będziesz musiał nosić wszędzie ze sobą czytnika ze swoją prezentacją. Będziesz miał do niej dostęp z dowolnego miejsca na świecie.
 • Dynamiczne prezentacje: Dzięki płynności przechodzenia z jednego slajdu do drugiego, odbiorcy prezentacji będą na niej skupieni.
 • Prezentacja w jednym slajdzie: Prezentacje Prezi znajdują się w jednym, dużym slajdzie, który jest powiększany i pomniejszany, aby pokazać wszystkie dane. Jest to idealne do ukazywania historii czy osi czasu.

Wady

 • Wirtualna choroba lokomocyjna: To jeden z największych problemów, które podkreślają użytkownicy Prezi. Kiedy prezentacja ma zbyt wiele elementów dynamicznych, może powodować wirtualną chorobę lokomocyjną u odbiorców. Przez to, ważne jest, aby korzystać z dynamiki narzędzia z umiarem.
 • Pełna wersja jest płatna: Aby korzystać z pełnej wersji oprogramowania, trzeba wykupić licencję.

Werdykt

Naszym zdaniem, Prezi jest idealnym narzędziem, dzięki któremu zaimponujesz swoim odbiorcom. Twoja prezentacja na pewno nie będzie pozbawiona kolorów i dynamiki. Polecamy to narzędzie.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron