Łatwe animacje typu whiteboard za pomocą VideoScribe

Opublikowany 3 sierpnia 2017 w Content. Tagi: , , , .

Tętniące życiem kolory, ręcznie rysowane wykresy, graficzne prezentacje pomysłów… Możesz mieć to wszystko i wiele więcej dzięki animacji! Dzięki ciągłej tendencji wzrostowej, animacja jest jedną z najbardziej poszukiwanych technik marketingowych. Jest szeroko stosowana w brandingu, obrazowaniu, edukacji i wielu innych dziedzinach. Dotychczas to Microsoft PowerPoint był najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o pracę z graficzną prezentacją animowaną. Jednak to już się obecnie zmieniło. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na coraz bardziej wyszukane animacje, można zaobserwować znaczny wzrost liczby dostępnych narzędzi do animacji dostępnych online. To niezaprzeczalny fakt – animacja jest kluczowa we wszelkich propozycjach marketingowych, jeśli oczywiście chcesz zwrócić uwagę Twoich odbiorców.

Gdy już sobie wyjaśniliśmy pewne kwestie na wstępie, odpowiedz sobie na pytanie, czym się kierujesz w doborze właściwego narzędzia do stworzenia animacji do swoich najnowszych projektów? Zapewne potrzebujesz czegoś stosunkowo prostego w obsłudze, by uniknąć potrzeby szukania pomocy u profesjonalisty. Jednocześnie starasz się unikać nadmiernych uproszczeń, w wyniku których rezultat Twojej pracy mógłby sprawiać wrażenie niechlujnego, niedopracowanego. Musisz mieć pewność, że efekt końcowy Twoich starań wygląda tak dobrze i profesjonalnie, jakby stał za nim zawodowiec.

Właśnie za to odpowiadają narzędzia pokroju VideoScribe.

VideoScribe

VideoScribe – spraw, by szkicowanie stało się zabawą!

Stworzony przez firmę Sparkol w 2012 r., VideoScribe odnotował potężny wzrost liczby klientów. Jednak nie odniósł takiego sukcesu przez zwykły przypadek. Jest w absolutnej czołówce, jeśli chodzi o animację tablicy i zyskał klientów nie tylko w branży marketingowej, ale także w agencjach rządowych. VideoScribe został wykorzystany do tworzenia prezentacji przez rząd Stanów Zjednoczonych, szwedzki parlament i rząd brytyjski.

Oprogramowanie animacyjne umożliwia tworzenie atrakcyjnych prezentacji bez pomocy profesjonalisty. Może być zainstalowane jako program stacjonarny na komputerach z systemami Mac i Windows. Co więcej, możesz pobrać jego wersję przeznaczoną dla tabletów z Androidem lub iOS. Interfejs, który oferuje VideoScribe, jest intuicyjny. Wystarczy chwila zabawy z aplikacją, a będziesz wiedział, do czego służą wszystkie dostępne opcje i jakie szablony są dostępne. Dodatkowo otrzymasz przewodniki i samouczki, które pomogą Ci tworzyć atrakcyjne prezentacje.

Oto niektóre z najbardziej atrakcyjnych funkcji narzędzia:

 • Ogromna biblioteka wysokiej jakości obrazów do dodania do Twojej prezentacji. Masz możliwość zakupu obrazów premium, jeśli nie możesz znaleźć żadnego pasującego darmowego.
 • Wsparcie dla zmiany rozmiaru i rozdzielczości wideo.
 • Duża kolekcja bezpłatnej muzyki do dodania do Twojej prezentacji.
 • Możliwość importu lub nagrywania głosu.
 • Możliwość dodawania własnego znaku wodnego lub logo (funkcjonalność premium).
 • Eksport do formatów MOV, WMV lub AVI. Obsługa sekwencji JPG i PNG.
 • Funkcja udostępniania swoich prezentacji na Facebooku i YouTube lub przekonwertowania ich do formatu prezentacji Microsoft PowerPoint.
 • Możliwość zapisu projektów online podczas pracy w trybie offline.

Utworzone prezentacje programu VideoScribe za pośrednictwem jednego urządzenia można pobrać i otwierać na wielu innych urządzeniach.

VideoScribe - zrzut ekranu 1

Działanie narzędzia

Po pobraniu i zainstalowaniu programu VideoScribe można rozpocząć tworzenie pierwszego projektu. Podczas gdy samo oprogramowanie zawiera wbudowany podręcznik i samouczek, poniżej znajdziesz kilka prostych kroków, które pomogą Ci wprowadzać Twoje pomysły w życie:

 • Uruchom VideoScribe i kliknij „Utwórz nowy projekt” („Create a New Scribe”).
 • Kliknij „Dodaj obraz do obszaru roboczego” („Add an image to the canvas”) i wpisz czego szukasz w polu wyszukiwania słów kluczowych.
 • Po wybraniu zdjęcia możesz zmienić jego rozdzielczość, rozmiar lub kolor w oknie „Właściwości obrazu” („Image Properties”). Wszystkie wprowadzane efekty zobaczysz na podglądzie.
 • Kliknij „Dodaj tekst do obszaru roboczego” („Add text to the canvas”) i wpisz go w oknie „Dodaj tekst” („Add text”). Możesz zmienić jego czcionkę, rozmiar i kolor.
 • Kliknij na „Dodaj wykres do obszaru roboczego” („Add a chart to the canvas”) i wybierz typ wykresu, daty prezentowanych danych i kolor w oknie „Dodaj wykres” („Add chart”).
 • Kliknij „Dodaj lub zmień ścieżkę muzyczną dla tego projektu” („Add or change a music track for this scribe”) i wybierz utwór z listy dostępnej w oknie „Przeglądaj muzykę” („Browse music”).
 • Kliknij „Dodaj lub zmień głos dla tego projektu” („Add or change the voiceover for this scribe”), a potem „Nagraj” („Record”) w oknie „Głos” („Voiceover”).
 • Możesz także zmienić tło Twojej prezentacji klikając „Zmień teksturę i kolor papieru” („Change the paper texture and color”) i wybierając jedną z dostępnych opcji w oknie „Opcje papieru” („Paper options”).
 • Kliknij „Wybierz inny wskaźnik dla tego projektu” („Select a different hand for this scribe”) i wybierz jedną z opcji w oknie „Wybierz wskaźnik” („Select hand”). Możesz nawet dodać coś własnego klikając przycisk „Dodaj swój” („Add your own”).
 • Aby zapisać swoje dzieło, kliknij „Zapisz lub eksportuj ten projekt” („Save or export this scribe”) i następnie „Zrób pojedynczy zrzut do dokumentu w formacie PDF” („Take a single snapshot to a PDF document”). Aby zapisać projekt lokalnie, wpisz nazwę projektu w oknie „Zapisz projekt” („Save scribe”) i zapisz go w swoim systemie. Żeby zapisać Twój projekt online, kliknij „Zapisz (eksportuj) online” („Save (export) online”). By eksportować swój projekt, kliknij „Eksportuj do pliku projektu” („Export to a ‘scribe’ file”). Aby zaimportować plik z powrotem, kliknij przycisk „Importuj” („Import”) i zapisz go lokalnie.
 • Żeby opublikować Twój projekt, musisz stworzyć plik wideo. Kliknij „Publikuj (renderuj) wideo Twojego projektu” („Publish (render) your scribe video”), a będziesz mógł udostępnić Twoje wideo na Facebooku i YouTube.

VideoScribe - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Za co kochamy VideoScribe:

 • jest łatwy w użyciu,
 • posiada ogromną bibliotekę wysokiej jakości obrazów i ścieżek dźwiękowych,
 • eliminuje potrzebę wynajmowania profesjonalisty.

Co chcielibyśmy aby oferował:

 • Coś, co zapewnia konkurencja – „szkic” wideo. Wersja „testowa” wideo przed jego renderowaniem jest często bardzo przydatna. Wbudowanie takiej funkcjonalności do VideoScribe sprawiłoby, że byłby całkowicie kompletnym narzędziem.
 • Dożywotnia licencja tego oprogramowania mogłaby być tańsza. Jeśli dopiero zaczynasz działalność, inwestowanie w tak drogi produkt może nie być najlepszym pomysłem.
 • Łatwo twórz animacje typu whiteboard za pomocą VideoScribe videoscribe.co/ od @SparkolHQ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, VideoScribe spełnia swoje zadanie i robi to nadzwyczaj dobrze! Najlepsze jest to, że możesz się o tym przekonać na własnej skórze, samodzielnie go testując i to zupełnie za darmo. Więc na co czekasz? Ściągnij go natychmiast!

Dodaj odpowiedź:

 • Przeglądaj Kategorie


 • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej
Przeczytaj poprzedni wpis:
Edytuj pliki PSD online dzięki Photopea

Uwielbiasz bawić się obrazami, ale nie masz licencjonowanej kopii programu Adobe Photoshop lub podobnego narzędzia do obróbki zdjęć? Chcesz rozwinąć...

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij