Łatwe animacje typu whiteboard za pomocą VideoScribe

Opublikowany 3 sierpnia 2017 w Content. Tagi: , , , .

Tętniące życiem kolory, ręcznie rysowane wykresy, graficzne prezentacje pomysłów… Możesz mieć to wszystko i wiele więcej dzięki animacji! Dzięki ciągłej tendencji wzrostowej, animacja jest jedną z najbardziej poszukiwanych technik marketingowych. Jest szeroko stosowana w brandingu, obrazowaniu, edukacji i wielu innych dziedzinach. Dotychczas to Microsoft PowerPoint był najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o pracę z graficzną prezentacją animowaną. Jednak to już się obecnie zmieniło. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na coraz bardziej wyszukane animacje, można zaobserwować znaczny wzrost liczby dostępnych narzędzi do animacji dostępnych online. To niezaprzeczalny fakt – animacja jest kluczowa we wszelkich propozycjach marketingowych, jeśli oczywiście chcesz zwrócić uwagę Twoich odbiorców.

Gdy już sobie wyjaśniliśmy pewne kwestie na wstępie, odpowiedz sobie na pytanie, czym się kierujesz w doborze właściwego narzędzia do stworzenia animacji do swoich najnowszych projektów? Zapewne potrzebujesz czegoś stosunkowo prostego w obsłudze, by uniknąć potrzeby szukania pomocy u profesjonalisty. Jednocześnie starasz się unikać nadmiernych uproszczeń, w wyniku których rezultat Twojej pracy mógłby sprawiać wrażenie niechlujnego, niedopracowanego. Musisz mieć pewność, że efekt końcowy Twoich starań wygląda tak dobrze i profesjonalnie, jakby stał za nim zawodowiec.

Właśnie za to odpowiadają narzędzia pokroju VideoScribe.

VideoScribe

VideoScribe – spraw, by szkicowanie stało się zabawą!

Stworzony przez firmę Sparkol w 2012 r., VideoScribe odnotował potężny wzrost liczby klientów. Jednak nie odniósł takiego sukcesu przez zwykły przypadek. Jest w absolutnej czołówce, jeśli chodzi o animację tablicy i zyskał klientów nie tylko w branży marketingowej, ale także w agencjach rządowych. VideoScribe został wykorzystany do tworzenia prezentacji przez rząd Stanów Zjednoczonych, szwedzki parlament i rząd brytyjski.

Oprogramowanie animacyjne umożliwia tworzenie atrakcyjnych prezentacji bez pomocy profesjonalisty. Może być zainstalowane jako program stacjonarny na komputerach z systemami Mac i Windows. Co więcej, możesz pobrać jego wersję przeznaczoną dla tabletów z Androidem lub iOS. Interfejs, który oferuje VideoScribe, jest intuicyjny. Wystarczy chwila zabawy z aplikacją, a będziesz wiedział, do czego służą wszystkie dostępne opcje i jakie szablony są dostępne. Dodatkowo otrzymasz przewodniki i samouczki, które pomogą Ci tworzyć atrakcyjne prezentacje.

Oto niektóre z najbardziej atrakcyjnych funkcji narzędzia:

 • Ogromna biblioteka wysokiej jakości obrazów do dodania do Twojej prezentacji. Masz możliwość zakupu obrazów premium, jeśli nie możesz znaleźć żadnego pasującego darmowego.
 • Wsparcie dla zmiany rozmiaru i rozdzielczości wideo.
 • Duża kolekcja bezpłatnej muzyki do dodania do Twojej prezentacji.
 • Możliwość importu lub nagrywania głosu.
 • Możliwość dodawania własnego znaku wodnego lub logo (funkcjonalność premium).
 • Eksport do formatów MOV, WMV lub AVI. Obsługa sekwencji JPG i PNG.
 • Funkcja udostępniania swoich prezentacji na Facebooku i YouTube lub przekonwertowania ich do formatu prezentacji Microsoft PowerPoint.
 • Możliwość zapisu projektów online podczas pracy w trybie offline.

Utworzone prezentacje programu VideoScribe za pośrednictwem jednego urządzenia można pobrać i otwierać na wielu innych urządzeniach.

VideoScribe - zrzut ekranu 1

Działanie narzędzia

Po pobraniu i zainstalowaniu programu VideoScribe można rozpocząć tworzenie pierwszego projektu. Podczas gdy samo oprogramowanie zawiera wbudowany podręcznik i samouczek, poniżej znajdziesz kilka prostych kroków, które pomogą Ci wprowadzać Twoje pomysły w życie:

 • Uruchom VideoScribe i kliknij „Utwórz nowy projekt” („Create a New Scribe”).
 • Kliknij „Dodaj obraz do obszaru roboczego” („Add an image to the canvas”) i wpisz czego szukasz w polu wyszukiwania słów kluczowych.
 • Po wybraniu zdjęcia możesz zmienić jego rozdzielczość, rozmiar lub kolor w oknie „Właściwości obrazu” („Image Properties”). Wszystkie wprowadzane efekty zobaczysz na podglądzie.
 • Kliknij „Dodaj tekst do obszaru roboczego” („Add text to the canvas”) i wpisz go w oknie „Dodaj tekst” („Add text”). Możesz zmienić jego czcionkę, rozmiar i kolor.
 • Kliknij na „Dodaj wykres do obszaru roboczego” („Add a chart to the canvas”) i wybierz typ wykresu, daty prezentowanych danych i kolor w oknie „Dodaj wykres” („Add chart”).
 • Kliknij „Dodaj lub zmień ścieżkę muzyczną dla tego projektu” („Add or change a music track for this scribe”) i wybierz utwór z listy dostępnej w oknie „Przeglądaj muzykę” („Browse music”).
 • Kliknij „Dodaj lub zmień głos dla tego projektu” („Add or change the voiceover for this scribe”), a potem „Nagraj” („Record”) w oknie „Głos” („Voiceover”).
 • Możesz także zmienić tło Twojej prezentacji klikając „Zmień teksturę i kolor papieru” („Change the paper texture and color”) i wybierając jedną z dostępnych opcji w oknie „Opcje papieru” („Paper options”).
 • Kliknij „Wybierz inny wskaźnik dla tego projektu” („Select a different hand for this scribe”) i wybierz jedną z opcji w oknie „Wybierz wskaźnik” („Select hand”). Możesz nawet dodać coś własnego klikając przycisk „Dodaj swój” („Add your own”).
 • Aby zapisać swoje dzieło, kliknij „Zapisz lub eksportuj ten projekt” („Save or export this scribe”) i następnie „Zrób pojedynczy zrzut do dokumentu w formacie PDF” („Take a single snapshot to a PDF document”). Aby zapisać projekt lokalnie, wpisz nazwę projektu w oknie „Zapisz projekt” („Save scribe”) i zapisz go w swoim systemie. Żeby zapisać Twój projekt online, kliknij „Zapisz (eksportuj) online” („Save (export) online”). By eksportować swój projekt, kliknij „Eksportuj do pliku projektu” („Export to a ‘scribe’ file”). Aby zaimportować plik z powrotem, kliknij przycisk „Importuj” („Import”) i zapisz go lokalnie.
 • Żeby opublikować Twój projekt, musisz stworzyć plik wideo. Kliknij „Publikuj (renderuj) wideo Twojego projektu” („Publish (render) your scribe video”), a będziesz mógł udostępnić Twoje wideo na Facebooku i YouTube.

VideoScribe - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Za co kochamy VideoScribe:

 • jest łatwy w użyciu,
 • posiada ogromną bibliotekę wysokiej jakości obrazów i ścieżek dźwiękowych,
 • eliminuje potrzebę wynajmowania profesjonalisty.

Co chcielibyśmy aby oferował:

 • Coś, co zapewnia konkurencja – „szkic” wideo. Wersja „testowa” wideo przed jego renderowaniem jest często bardzo przydatna. Wbudowanie takiej funkcjonalności do VideoScribe sprawiłoby, że byłby całkowicie kompletnym narzędziem.
 • Dożywotnia licencja tego oprogramowania mogłaby być tańsza. Jeśli dopiero zaczynasz działalność, inwestowanie w tak drogi produkt może nie być najlepszym pomysłem.
 • Łatwo twórz animacje typu whiteboard za pomocą VideoScribe videoscribe.co/ od @SparkolHQ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, VideoScribe spełnia swoje zadanie i robi to nadzwyczaj dobrze! Najlepsze jest to, że możesz się o tym przekonać na własnej skórze, samodzielnie go testując i to zupełnie za darmo. Więc na co czekasz? Ściągnij go natychmiast!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron