Pozbądź się problemów z nagrywaniem ekranu dzięki Screencast-o-matic

Opublikowany 21 września 2017 w Content. Tagi: , , , .

Udany post na blogu składa się z trzech ważnych elementów: tekstu, obrazów i wideo. Chociaż możesz pomyśleć, że Twój tekst powinien wystarczyć, aby opisać wyczerpująco Twoją koncepcję, okraszenie go jakimś obrazem z pewnością nie zaszkodzi. W końcu obraz mówi więcej niż tysiąc słów, prawda? Ale jeszcze lepiej pod tym względem sprawdzają się materiały wideo. Zwłaszcza gdy próbujesz wyjaśnić złożony problem. Musisz monitorować ruch na Twoim poście, by samemu sprawdzić, czy Twoja publika jest związana z treścią i nie zniechęca się, widząc zbyt długi i skomplikowany tekst. Z całą pewnością filmy są tym, co bardzo silnie zmieniło Internet i sprawiło, że jest dzisiaj taki, a nie inny. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na publikację instrukcji w postaci wideo niż standardowej dokumentacji tekstowej.

Krótki przewodnik dotyczący aplikacji, którą wprowadzasz na rynek. Szybka demonstracja zagadnienia, którego będziesz uczyć na następnej lekcji. Poradniki, które nauczą Twój zespół korzystania z nowego narzędzia. Filmy wideo są w tego typu zagadnieniach absolutnie niezbędne. Pomimo, że na rynku dostępnych jest kilka aplikacji, które pomogą Ci tworzyć filmy wideo, to naprawdę najlepiej i najwygodniej je tworzyć bez wcześniejszego żmudnego uczenia się mechaniki nagrywania i montażu filmów.

To właśnie oferuje Screencast-o-matic!

Screencast-o-matic

Screencast-o-matic – najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o tym narzędziu

Prostota Screencast-o-matic to jego najważniejszy atut. Gdy zarejestrujesz już swoje nagranie wideo z ekranu, wystarczy przesłać je na jedną z platform udostępniania i… To wszystko! Oto lista kilku z naprawdę wielu przydatnych funkcjonalności tego narzędzia:

 • Darmowa wersja pozwala na tworzenie 15-minutowych nagrań. W wersji Pro możesz nagrywać dłuższe wideo.
 • Narzędzia edycji sprawią, że Twoje filmy będą lepiej wyglądały (wersja Pro).
 • Możliwość dodawania ścieżek audio do Twoich nagrań (wersja Pro).
 • Jednoczesne nagrywanie ekranu wraz z obrazem z włączonej kamery internetowej. Możesz też nagrywać sam ekran lub sam obraz z kamery.
 • Możliwość bezpośredniego publikowania treści na YouTube. Ponadto możesz zapisać swój materiał online jako plik wideo na portalu Screencast-o-matic.
 • Opcja publikowania filmów na Google Drive, Vimeo i Dropbox (wersja Pro).
 • Prostota obsługi. Nawet jeśli jesteś początkujący, bez najmniejszego problemu nauczysz się rejestrować nagrania z Twojego ekranu.
 • Dostępna jest bezpłatna wersja, która zawiera tylko kilka ograniczeń. Co więcej, wersja płatna (Pro) jest dość tania i kosztuje jedynie 15 dolarów rocznie.

Jak to działa?

Odwiedź stronę główną Screencast-o-matic i kliknij niebieski przycisk z napisem „Rozpocznij nagrywanie” („Start Recording”). Zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz wybrać bezpłatną wersję testową lub wykupić płatną wersję Pro narzędzia. Sugerowalibyśmy wypróbowanie narzędzia przed jego zakupem, więc kliknij zielony przycisk „Launch Recorder”. Spowoduje to pobranie narzędzia na Twój komputer. Plik aplikacji zostanie nazwany WebLaunchRecorder.exe. Jest to bezpieczny plik do pobrania, więc nie musisz martwić się o złośliwe oprogramowanie.

Screencast-o-matic - zrzut ekranu

Po zakończeniu pobierania, zainstaluj i uruchom plik konfiguracyjny. Po zakończeniu instalacji system poprosi o wybranie jednej z opcji. By skorzystać z wersji bezpłatnej wybierz „Użyj bezpłatnej nagrywarki” („Use FREE Recorder”). Nagrywanie można rozpocząć na jeden z następujących sposobów:

 • nagrywanie obrazu wyłącznie z kamery internetowej,
 • nagrywanie obrazu wyłącznie z ekranu,
 • nagrywanie obrazu zarówno z ekranu, jak i z kamery internetowej.

Aby rozpocząć nagrywanie, kliknij przycisk nagrywania („Rec”) w lewym dolnym rogu ekranu. System wyświetla mały stoper, który zlicza czas rejestrowania obrazu. Aby wstrzymać lub przerwać nagrywanie, kliknij ponownie przycisk „Rec”. Po naciśnięciu przycisku po raz drugi system wyświetli następujący komunikat:

„Usunąć wszystko i zacząć od nowa?”

Nie panikuj, po prostu wybierz odpowiednią opcję. Jeśli skończyłeś nagrywanie, kliknij przycisk „Gotowe” („Done”), a system wyświetli podgląd nagrania. Jeśli chcesz usunąć swoje nagranie, kliknij ikonę kosza na śmieci. Aby zapisać nagranie, wybierz jedną z następujących opcji:

 • zapisz wideo lokalnie na swoim komputerze z jednym z następujących rozszerzeń: AVI, MP4 itp.,
 • prześlij swój film na YouTube,
 • prześlij swój film na Screencast-o-matic.

Mocne i słabe strony

Zacznijmy na początek od mocnych stron narzędzia:

 • Od samego początku pracy z narzędziem, można bardzo łatwo się nim posługiwać i tworzyć za jego pomocą.
 • Dzięki możliwości bezpośredniego przesyłania treści na YouTube, nie musisz tracić cennego czasu na zapisywanie wideo lokalnie i późniejszą nudną procedurę jego publikowania.
 • Screencast-o-matic umożliwia jednoczesne nagrywanie z obu źródeł, co kolejny raz oznacza oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić używając więcej niż jednej aplikacji do połączenia obu nagranych materiałów.

Nadszedł czas na słabe strony:

 • Z powodu konieczności ciągłego podłączenia do sieci w trakcie nagrywania, Screencast-o-matic nie będzie zbyt wygodny dla osób pracujących offline.
 • Dla użytkowników bezpłatnej wersji narzędzia nagrywanie w trybie pełnoekranowym nie jest dostępne. Musisz wykupić wersję Pro, by korzystać z tej funkcji.
 • W darmowej wersji czas nagrania został ograniczony do 15 minut. Oczywiście, płatna wersja Pro nie posiada tego ograniczenia.
 • Kolejnym ograniczeniem wersji bezpłatnej jest wyłączona możliwość nagrywania dźwięku. Znów jedynie wersja Pro oferuje taką możliwość.
 • Bezproblemowo nagrywaj swoje działania na ekranie, już dziś wypróbuj @screencasto screencast-o-matic.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Podczas gdy bezpłatna wersja jest dość uboga w funkcjonalności, to nadal może okazać się bardzo przydatna dla osób chcących szybko nagrywać krótkie prezentacje lub rozmowy wideo. Większość ograniczeń wersji bezpłatnej nie dotyczy jednak wersji Pro, która z kolei dostępna jest w przystępnej cenie. Zachęcamy do wypróbowania Screencast-o-matic. Szczególnie z uwagi na to, że filmy wideo powoli stają się niezbędne na wszystkich typach blogów. Screencast-o-matic może stać się dla Ciebie narzędziem, bez którego nie wyobrażałbyś sobie codziennej pracy.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron