FlexClip – bezpłatne narzędzie do tworzenia profesjonalnych filmów

Opublikowany 28 grudnia 2020 w Content. Tagi: , , .

FlexClip to prosty, ale potężny internetowy program do tworzenia filmów, umożliwiający tworzenie wideo w dowolnym celu. Nie jest konieczne żadne doświadczenie w edycji wideo. Możesz eksportować nieograniczoną ilość filmów w wysokiej rozdzielczości nawet do 1080p. Jest to narzędzie całkowicie darmowe, w pełni oparte na chmurze, które umożliwia wykonanie niemal wszystkiego, na co pozwala inne kosztowne i skomplikowane oprogramowanie.

FlexClip

Jak tworzyć filmy online za pomocą FlexClip?

FlexClip oferuje prosty scenopis, do którego można wgrać zdjęcia i wideoklipy do montażu, a także szereg wszechstronnych narzędzi do edycji, z których możesz swobodnie korzystać. Ekran roboczy jest taki sam jak w przypadku zwykłej aplikacji do edycji wideo. W lewym panelu możesz wybrać tekst jako tytuły, które mają być dodane do filmu, wybrać tła muzyczne itp. W środkowym polu możesz edytować i przeglądać podgląd wideo, natomiast w dolnym panelu możliwe jest dodawanie klipów wideo i obrazów do scenopisu. Dzięki temu prostemu w obsłudze programowi do tworzenia filmów, można szybko, już nawet w kilka minut, uzyskać własny film.

1. Logowanie w serwisie FlexClip

FlexClip to proste, potężne i wszechstronne narzędzie do tworzenia filmów z wykorzystaniem zdjęć i klipów wideo dla dowolnych potrzeb i w ciągu kilku minut: zarówno w celach marketingowych, jak i do uwieczniania rodzinnych historii. Aby móc korzystać z bezpłatnego serwisu FlexClip, konieczne jest utworzenie konta za pomocą Twojego adresu e-mail i hasła. Możesz też łatwo zalogować się do FlexClip za pomocą konta Google lub Facebook.

2. Przesyłanie zdjęć lub materiałów wideo

Po zalogowaniu się do serwisu, znajdziesz dużą zakładkę “Utwórz nowy”. Kliknij na nią, aby załadować własny film lub zdjęcie, które posłuży do rozpoczęcia tworzenia filmu. Możesz też dodać filmy lub zdjęcia z dużej kolekcji dostępnej biblioteki. FlexClip oferuje dużą ilość filmów i zdjęć w magazynie. Można dowolnie przeglądać różne kategorie lub przeszukiwać konkretny temat za pomocą słowa kluczowego. Oprócz tego, możesz dodać kolor tła jako scenę.

3. Personalizacja filmu wideo

FlexClip daje możliwość dodawania animacji tekstowych, logo, znaku wodnego, podkładu głosowego, muzyki do filmu, a każdy z nich możesz dowolnie edytować.

Dodawanie animacji tekstowych do filmu

Aby dodać “Tekst”, kliknij na dowolny dostępny styl tekstu, aby go wybrać. W sekcji “Logo”, jako logo możesz użyć dowolnego pliku graficznego. Dwukrotne kliknięcie na dodany tekst otwiera ekran edycji, dzięki czemu możesz zmienić istniejący tekst na inny. Następnie wybierz obiekt tekstowy, aby ustawić czcionkę, kolor, rozmiar, wyrównanie znaków, położenie i tym podobne.

Dodawanie muzyki do filmu

Kiedy zamierzasz dodać podkład muzyczny, kliknij na “Dodaj muzykę” w sekcji Muzyka, gdzie następnie możesz załadować własne pliki audio i pliki muzyczne w formacie MP3, AAC, Wave i tak dalej. Możesz również skorzystać z jednego z wielu dostępnych zasobów programu FlexClip.

Wprowadź inne ustawienia

FlexClip oferuje opcje innych ustawień w celu dopasowania proporcji i dodania znaku wodnego. Współczynnik proporcji obrazu można ustawić na “16:9”, “1:1” i “9:16”. Klikając na “Znak wodny”, możesz dodać konkretny obraz jako znak wodny, aby zabezpieczyć swój film. Możesz zmieniać stopień krycia i położenie znaku wodnego.

4. Podgląd i eksport materiału wideo

Kiedy już wszystko jest gotowe, kliknij na “PODGLĄD”, aby uzyskać pełny obraz. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku, cofnij się i kontynuuj edycję. Jeśli wszystko wygląda świetnie, możesz wyeksportować swój film. W tym celu możesz wybrać rozdzielczość: Full HD “1080p”, HD “720p” lub SD “480p”. Twój gotowy projekt jest automatycznie zapisywany na Twoim koncie online, dzięki czemu w każdej chwili możesz kontynuować jego edycję.

FlexClip - zrzut ekranu

Kilka ważnych elementów, które lubimy

 • Brak opłat – FlexClip jest dostępny całkowicie za darmo. Nie są wymagane żadne dodatkowe opłaty.
 • Prosty interfejs – serwis oferuje łatwy w użyciu i czysty scenopis, dzięki któremu każdy będzie wiedział, jak dodawać filmy, zdjęcia, muzykę i podkład głosowy do filmu. I już za pierwszym razem będziesz wiedział, co należy zrobić dalej – bez instrukcji i wskazówek.
 • Duża liczba bibliotek multimedialnych – to internetowe narzędzie oferuje dużą liczbę zdjęć, filmów i muzyki, podzielonych na różne kategorie. Możesz korzystać z wszystkich dostępnych zasobów za darmo.
 • Obsługa wielu formatów zdjęć i wideo – FlexCLip pozwala na dodawanie plików wideo w formatach takich jak MOV, WEBM, M4V i MP4. Dodatkowo, możesz dodawać obrazy w formatach typu BMP, GIF, ICO, PNG, WEBP, JPG i SVG. Natomiast pliki audio są obsługiwane w formatach AAC, FLAC, M4A, MP3, OGG i WAV.
 • Elastyczne funkcje edycji – narzędzie do edycji na pewno Cię nie zawiedzie. Możesz dowolnie przycinać i rozdzielać swój film na części. Poza tym, możesz dodać tekst (animacje) i ustawić czas trwania filmu. Ponadto, można elastycznie przycinać i ustawiać muzykę, znak wodny, itp.
 • Eksportowanie filmów w wysokiej rozdzielczości – chociaż program jest bezpłatny, możesz wyeksportować swój film w wysokiej rozdzielczości nawet do 1080p.

Przemyślenia końcowe

FlexClip jest darmowy. Dlaczego by go nie wypróbować? Poza tym nauka nie jest zbyt skomplikowana, więc możesz się nim bawić bez ryzyka. Jest to program do tworzenia filmów wideo, który wymaga rejestracji, a który jest odpowiedni dla wszystkich, nawet tych, którzy nie będąc ekspertami w edycji wideo, chcą być w stanie produkować wysokiej jakości treści.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron