10 najlepszych narzędzi do edycji video

Opublikowany 15 czerwca 2021 w Content. Tagi: , .

Jeśli chcesz się przebić przez ten cały informacyjny szum, promocja za pomocą materiałów wideo może być skutecznym narzędziem, które pomoże Ci to osiągnąć.
Dzieje się tak dlatego, że potencjalni klienci są coraz bardziej przyzwyczajeni do codziennego oglądania filmów w sieci. Nie powinno więc dziwić, że treści wideo stały się kluczową częścią strategii marketingowej każdej firmy.

edycja video

Pomyślny marketing wideo może zacząć się od świetnej edycji. Dobrą wiadomością jest to, że można teraz tworzyć własne filmy za pomocą łatwych w użyciu, rozbudowanych narzędzi do edycji wideo. Biorąc pod uwagę, że istnieje mnóstwo narzędzi do edycji, wybór tych odpowiednich dla Twojej firmy może być nie lada wyzwaniem.

Dlatego zebrałem dziesięć najlepszych narzędzi do edycji wideo, które możesz wykorzystać do tworzenia filmów marketingowych, w celu zwiększenia efektywności kampanii marketingowych.

Sprawdźmy!

1. Final Cut Pro X

Final Cut Pro

Mówiąc o narzędziach do edycji wideo, myślimy o Final Cut Pro X. To narzędzie jest standardem w postprodukcji i edycji wideo na Mac OS X i stało się jednym z najpopularniejszych narzędzi do edycji wideo na rynku.

Final Cut Pro X jest znany z bogactwa funkcji i gotowości do pracy w przemyśle. Pomimo dużej mocy, to narzędzie do edycji wideo ma niezwykle intuicyjny i łatwy w nawigacji interfejs. Tak więc, nawet jeśli jesteś początkującym lub niedoświadczonym użytkownikiem, nadal możesz bez problemu używać tego narzędzia do tworzenia oszałamiających filmów marketingowych.

Obsługa paska dotykowego może również znacznie ułatwić proces edycji wideo i zaoszczędzić czas, ponieważ zapewnia intuicyjne elementy sterujące na wyciągnięcie ręki.

2. Animaker

Animaker

Szukasz łatwego, niedrogiego sposobu na stworzenie i edycję profesjonalnie wyglądającego animowanego wideo w krótkim czasie? Animaker może być Twoim kompleksowym rozwiązaniem.

Za pomocą tego narzędzia możesz tworzyć lub edytować edukacyjne kreskówki, animowane filmy z wykorzystaniem tablicy, filmy objaśniające itp., samodzielnie, bez konieczności wydawania pieniędzy na wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się produkcją takich materiałów.

Animaker zapewnia ogromną bibliotekę pełną wstępnie zbudowanych szablonów, ustawień tła, konfigurowalnych postaci i rekwizytów, muzyki i filmów z zasobów magazynowych i innych. Możesz także bez problemu dodać własny podkład muzyczny lub podkład głosowy do swoich filmów.

Po zakończeniu procesu edycji możesz pobrać końcowy produkt bezpośrednio na swoje urządzenia lub udostępnić na platformach społecznościowych.

3. iMovie

iMovie

Oprócz Final Cut Pro X jest jeszcze jedno narzędzie do edycji wideo, polecane użytkownikom komputerów Mac: iMovie. To proste, ale solidne narzędzie do edycji wideo jest idealne dla początkujących użytkowników, ponieważ ma wystarczająco dużo funkcji, aby zapewnić efektywność pracy bez zbędnego przytłaczania nowych, niedoświadczonych użytkowników.

Darmowa wersja ma niemal wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz w narzędziu do edycji wideo. Tymczasem płatna wersja pozwala na tworzenie i edycję wysokiej jakości wideo na poziomie pół-profesjonalnym. Możesz edytować krótkie marketingowe klipy wideo, zwiastuny, a nawet filmy w rozdzielczości HD i 4K.

Ponadto, masz dostęp do motywów i szablonów, które bez trudu dostosujesz do własnych upodobań i preferencji biznesowych.

4. Pinnacle Studio

Pinnacle Studio

Pinnacle Studio to narzędzie do edycji wideo, które sprawdza się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów – ponieważ narzędzie jest skierowane do osób na poziomie zbliżonym do profesjonalnego. Wynika to głównie z tego, że to narzędzie zapewnia zaawansowane funkcje przy prostym interfejsie.

Niektóre z zaawansowanych funkcji, na których można polegać przy tworzeniu tak imponujących, profesjonalnie wyglądających filmów marketingowych lub biznesowych, obejmują edycję wideo 360 dla treści VR, korekcję obiektywu szerokokątnego, efekty NewBlue i edytor tytułów 3D.

Te funkcje mogą wydawać się techniczne, ale przyjazny dla użytkownika interfejs z funkcją “przeciągnij i upuść” jest przygotowany do prowadzenia nowych lub początkujących użytkowników do szybkiej adaptacji z programem.

5. Adobe Spark Video

Adobe Spark Video

Adobe Spark Video rozpieszcza użytkownika wieloma fabułami, układami i motywami, które pozwalają na tworzenie i edytowanie filmów marketingowych odróżniających się od konkurencji w branży w zaledwie kilka minut.

Aby stworzyć prosty film marketingowy, Adobe Spark Video pozwala wybrać zdjęcia lub klipy wideo, więc jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu lub zasobów, aby samodzielnie nagrać materiał, możesz tworzyć, edytować i publikować wspaniałe filmy.

Co ciekawe, wszystkie Twoje projekty są automatycznie synchronizowane w sieci lub na urządzeniach z systemem iOS. Dzięki temu możesz pracować w dowolnym miejscu i czasie, zawsze wtedy, gdy pojawi się inspiracja.

6. Filmora

Filmora

Filmora to klasyczne narzędzie do edycji wideo. Jest to narzędzie dość popularne wśród początkujących, ponieważ jest intuicyjne, łatwe w użyciu i oferuje szeroki wybór funkcji edycji, w tym ponad 800 efektów, filtrów, nakładek, tytułów i przejść.

Co więcej, dzięki funkcji “Łatwy tryb”, możesz wybrać i edytować szablony, co znacznie ułatwi Ci produkcję dobrze przygotowanych filmów marketingowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Jeśli chcesz włożyć w to większy wysiłek, możesz skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak dopasowanie kolorów, tłumienie dźwięku, kadrowanie, podział ekranu i wiele innych.

7. Movavi Video Editor Plus

Movavi

Movavi Video Editor Plus to pełne możliwości narzędzie do edycji wideo, które także zasługuje na Twoją uwagę. Począwszy od przekształcania zdjęć i obrazów w oszałamiające pokazy slajdów, aż po tworzenie własnych filmów 3D, Movavi z pewnością Ci w tym pomoże.

Elementy sterujące są łatwe do opanowania, co sprawia, że narzędzie to jest odpowiednie dla użytkowników nieposiadających zaawansowanych umiejętności. Nie wspominając o tym, że rozmiar Movavi Video Editor Plus jest niewielki, więc nie pożera pamięci Twojego urządzenia i jest kompatybilny nawet z systemami z niższej półki.

Nawet jeśli jest to tak proste narzędzie do edycji wideo, jakość tworzonych filmów jest na najwyższym poziomie. Obsługuje również filmy HD i Ultra HD, a także filmy o rozdzielczości 4K.

8. Lightworks

Lightworks

Lightworks to potężne, wszechstronne narzędzie do edycji wideo, które pozwala na edycję dowolnego rodzaju filmów – od prostych filmów marketingu społecznościowego do filmów w stylu kinowym. Przepływ pracy jest również dostosowany do większości typów projektów, więc nie musisz się martwić, że się pogubisz, nawet jako nowy użytkownik.

To narzędzie jest dość pełne zaawansowanych funkcji, których możesz nie zobaczyć w innych podstawowych narzędziach do edycji, takich jak szablony wideo dla mediów społecznościowych, przepływy pracy lo-res proxy dla 4K, obsługa szerokiego formatu plików, wysokiej jakości eksportowanie filmów bezpośrednio do YouTube lub Vimeo i wiele więcej.

9. Lumen5

Lumen5

Jeżeli jednym z Twoich celów marketingu wideo jest tworzenie intrygujących filmów z ponownym wykorzystaniem starych treści, Lumen5 jest dla Ciebie. Jedną z najsilniejszych i najbardziej korzystnych funkcji tego narzędzia dla marketerów jest przekształcanie tekstu w wideo. Możesz bez problemu przekształcić istniejące treści, takie jak posty na blogu, publikacje, a nawet e-booki w interesujące materiały wideo.

To narzędzie jest również napędzane przez sztuczną inteligencję, dzięki czemu możliwe jest tworzenie i edytowanie treści wideo dla postów społecznościowych, historii i reklam w ciągu kilku minut. Automatycznie tworzy scenopis, aby zilustrować pomysły i umieścić treści w atrakcyjnym układzie.

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci tworzyć więcej filmów i zwiększać ilość odwiedzających Twoją stronę, zyskując jednocześnie więcej czasu na pracę nad innymi projektami.

10. Blender

Blender

Zawsze, gdy potrzebujesz pomocy w edycji animowanego wideo 3D, rozważ użycie Blendera. To narzędzie dostarcza Ci wszystkich podstawowych funkcji, których potrzebujesz w edycji wideo 3D, od modelowania po rigging i śledzenie ruchu. W zasadzie obsługuje cały proces tworzenia 3D.

Jeśli kiedykolwiek będzieć mieć potrzebę połączenia animacji 2D z animacją 3D bezpośrednio w widoku, Blender ma rozwiązanie również na to. Ten program do edycji wideo zapewnia także możliwość edycji wideo dla animacji 2D.

Podsumowanie

Marketing wideo stał się niezwykle skuteczną taktyką docierania do nowych klientów i błyskawicznego przyciągania ich uwagi. Aby stworzyć efektywne filmy marketingowe, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Każde z dziesięciu najlepszych narzędzi do edycji wideo, o których mowa powyżej, ma swój własny sposób, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje marketingowe założenia. Kluczem jest tutaj, aby wybrać narzędzia, które pasują do Twojego budżetu, potrzeb firmy, i preferencji.


O Autorze

Andre Oentoro

Andre Oentoro jest założycielem Breadnbeyond, wielokrotnie nagradzanej firmy zajmującej się produkcją filmów wyjaśniających. Pomaga firmom zwiększyć współczynnik konwersji, zamknąć więcej sprzedaży i uzyskać pozytywny współczynnik zwrotu z inwestycji dzięki filmom wyjaśniającym (w tej kolejności).

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron