Popisz się swoją aplikacją za pomocą Placeit

Opublikowany 24 sierpnia 2015 w Inne. Tagi: , , , .

Planujesz uruchomić nową aplikację? Masz już wszystko gotowe – wygląd, funkcjonalności, współczynnik użyteczności? Świetnie! Pewnie dogłębnie przeanalizowałeś każdy z jej aspektów. A skoro jesteś już taki ostrożny, to zapewne upewniłeś się, że Twoja aplikacja jest na tyle przyjazna użytkownikowi, że każdy od razu będzie wiedzieć, jak z niej korzystać. Jeśli jednak nie jesteś o tym przekonany, to jak zamierzasz sprawdzić, że grupa docelowa korzysta z aplikacji dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz? Pozwól nam, że posłużymy się przykładem.

Załóżmy, że publikujesz aplikację dla iPhona służącą do lokalizowania restauracji. W związku z tym, że tego typu aplikacji istnieje niewyobrażalna ilość, to podszedłeś do tematu w inny sposób niż pozostałe programy, jeśli chodzi o sposób proszenia użytkownika o potrzebne do jej funkcjonowania informacje. Zwróciłeś szczególną uwagę na każdy element Twojej aplikacji, ale przeoczyłeś samouczek jej użytkowania. Efekt końcowy? Twój program może ponieść klęskę po prostu dlatego, że użytkownicy nie będą mogli szybko się dowiedzieć, jak się nim posługiwać.

Na bardzo konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek aplikacji, niewielkie błędy takie, jak nieutworzenie wysokiej jakości dema prezentującego działanie Twojego narzędzia lub brak jego reklamy, może zaważyć na całej jego przyszłości. Więc co musisz zrobić, by nie wypaść z obiegu? Nic, zostaw to Placeit.

placeit

Placeit – makiety i filmiki demonstracyjne

Używając Placeit można tworzyć niesamowite makiety, filmy demo i reklamy, które sprawią, że Twoja aplikacja dotrze do właściwej grupy docelowej, w odpowiedni sposób. To intuicyjne narzędzie online zawiera tysiące szablonów wysokiej jakości wideo w jakości HD i obrazów, w które możesz po prostu „wkleić” screeny Twojej aplikacji, nagrać swoje gesty i/lub dotyk palców po ekranie oraz tworzyć reklamy Twojej aplikacji. To jak dedykowany film na YouTube, który zaprezentuje Twoje narzędzie w ciągu kilku sekund. Fajne co?

W przypadku, gdy nie do końca wiesz o czym mowa, wystarczy, że odwiedzisz stronę tego narzędzia i oglądniesz ich reklamę wideo. Gdy już raz rozpoczniesz pracę z tą aplikacją, to już nie będziesz w stanie powstrzymać się od jej używania, nawet jeśli robisz to tylko dla zabawy.

Placeit zrobił coś, co dotychczas było niewyobrażalne, a dodatkowo uczynił to bardzo przystępnym dla zwykłego użytkownika i łatwym w użyciu. Dawniej, by nagrać wideo demonstracyjne aplikacji, stosowano typową metodologię polegającą na instalacji narzędzia do nagrywania działań na naszym pulpicie, następnie jego właściwym skonfigurowaniu i nagraniu wszystkiego metodą prób i błędów. Tłem, ustawieniami światła itp. musiałeś zająć się sam i tylko od Twojej biegłości zależało jaki będzie efekt końcowy.

Placeit zrobi to wszystko za Ciebie. Dzięki temu narzędziu nie musisz nic konfigurować. Po prostu „wklej” screeny Twojej aplikacji w gotowe szablony zdjęć lub nagraj swoje ruchy ręki po ekranach aplikacji i „wklej” je w gotowe szablony wideo dla reklam wideo. Dopasuj i zapomnij!

placeit

Jak to działa?

By utworzyć reklamę graficzną, na karcie urządzenia (domyślnie) wybierz interesujący Cię szablon klikając na niego. Zostaniesz przekierowany do strony edytora. Prześlij zrzut ekranu swojej aplikacji lub każdy dowolny obraz, jaki tylko chcesz, a zostanie on umieszczony w wybranym szablonie. Po całej operacji zostaniesz poproszony o pobranie małej wersji tworzonego obrazu (to nic nie kosztuje). Następnie, jeśli masz ochotę, to możesz zastosować efekty do obrazu. Kliknij przycisk „Zapisz”, a edytowane zdjęcie zostanie zapisane na Twoim komputerze. By pobrać większą wersję o wyższej rozdzielczości obrazu, trzeba już niestety za to zapłacić.

Aby stworzyć reklamę wideo, wybierz szablon i przejdź do strony edytora, podobnie jak opisano to powyżej. Następnie naciśnij przycisk „Nagraj Twój ekran” („Record Your Screen”). Będziesz potrzebował programu o nazwie „RecordIt”, który musisz zainstalować na swoim komputerze, by móc kontynuować. To należące do Placeit oprogramowanie służące do nagrywania pulpitu użytkownika, które na szczęście jest w pełni darmowe. Zarejestruj ruchy po ekranie swojej aplikacji i ściągnij mniejszą, darmową wersję wideo lub ewentualnie większą po uiszczeniu stosownej opłaty. Następnie możesz przejść do dodawania efektów, tak jak to miało miejsce wcześniej, przy tworzeniu grafiki.

Zarówno w tworzonych demach graficznych, jak i wideo, możesz zmienić tło korzystając z pionowej listy po prawej stronie. Przełączanie pomiędzy szablonami jest również bardzo łatwe dzięki pionowej liście umieszczonej po lewej stronie.

placeit1

Dodatkowa funkcjonalność

Oprócz kreatora reklamy Twojej aplikacji, Placeit oferuje użytkownikom platformę do tworzenia wszelkiego rodzaju reklam poprzez sekcję „Ludzie” („People”). Wystarczy kliknąć na zakładkę „Ludzie” i wybrać losową twarz, a następnie dopasować do niej tło i tym samym utworzyć statyczną reklamę dosłownie wszystkiego. Dzięki tej funkcjonalności, można zaryzykować twierdzenie, że to narzędzie online to nie tylko kreator reklamy aplikacji, ale także kompletny kreator reklamy w Internecie. Czy znasz lepsze rozwiązanie?

Co więcej, funkcjonalność „People” jest całkowicie za darmo przez ograniczony okres czasu. Oznacza to, że możesz pobierać małe, duże, bardzo duże obrazy oraz nawet takie w bardzo wysokiej rozdzielczości i to bez żadnych znaków wodnych z sekcji „People” już teraz. Więc na co czekasz?

Zalety i wady

Jest bardzo wiele zalet tego narzędzia. Ogromna liczba zdjęć urządzeń (iPhone, urządzenia z systemem Android, iPad, komputery PC), zdjęć ludzi (mężczyźni, kobiety, dzieci), teł (plaża, biblioteka, biuro, dom, ogród) i efektów sprawia, że wydaje się to prawie niemożliwe, że tak dużo zawartości może się znaleźć w pojedynczym narzędziu online. Dodatkowo, mimo wysokiej rozdzielczości szablonów wideo oraz ostrych i wyraźnych szablonów graficznych, opóźnienie ładowania jest praktycznie zerowe. Wszystko ładuje się niemal natychmiast.

 • Błyskawicznie przygotuj eleganckie makiety i filmy demo swojej aplikacji z @placeitapp placeit.net/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Choć są one trudne do wykrycia, narzędzie ma niestety kilka niedociągnięć. Pierwsze z nich znajduje się w zakładce „Ludzie” („People”). Chociaż możesz przesłać screenshot swojej aplikacji, by stworzyć z niego demo, to już niestety nie ma sposobu, by przesłać wybrane zdjęcie osoby (powiedzmy, że na przykład własne) i połączyć je z wybranym tłem. Jednak dzięki bogatemu zbiorowi zdjęć, oferowanemu przez Placeit w tej sekcji, nie jest to na szczęście wielki problem. Drugi minus znajduje się w reklamie wideo tego narzędzia na stronie głównej. Wykorzystany w reklamie głos lektora sprawia, że dźwięk jest trochę tandetny i kiepski. Przy ogólnym wrażeniu użyteczności i profesjonalizmu tego narzędzia, użyty ton i dobrane przez lektora słowa mogą wydawać się trochę nie na miejscu. Znów, tak jak w poprzednim przypadku, nie jest to może zbyt wielka wada. Po trzecie, aplikacja nie jest niestety do końca darmowa. Jeśli chcesz mieć reklamę w wysokiej rozdzielczości oraz bez znaku wodnego, musisz za to zapłacić.

Kilka słów na koniec

Można znacznie więcej napisać na temat tego narzędzia, a nam zabrakło już słów. Po prostu wejdź na stronę Placeit i przekonaj się sam!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron