Czy Twoja strona jest przeglądana za pomocą urządzeń mobilnych? Sprawdź z MobileRatio

Opublikowany 14 kwietnia 2015 w Analityka. Tagi: , .

Wraz z postępem innowacji, smartfony i tablety mają coraz większy udział w ruchu sieciowym na całym świecie. W związku z tym każda strona internetowa, która nie odpowiada wymaganiom tych urządzeń, jest obecnie uważana za przestarzałą. Twoja strona może przyciągać ogromny ruch na komputerowych przeglądarkach, ale dopóki nie dzieje się tak również na tabletach i smartfonach, jego wpływ nie będzie taki, jakbyś sobie życzył. Tak więc konieczne jest, byś upewnił się, że Twoja strona internetowa jest także dostosowana do wszelakich przeglądarek mobilnych. Od projektu do interfejsu, od reakcji ekranu dotykowego do animacji, musisz wziąć pod uwagę absolutnie wszystko.

Powiedzmy, że zrobiłeś wszystko, co trzeba i upewniłeś się, że mobilna wersja Twojej strony wygląda i jest tak samo odbierana, jak w wersji komputerowej, a nawet przetestowałeś ją na wszystkich mobilnych systemach operacyjnych i przeglądarkach. Teraz jesteś gotowy, by przejść krok dalej i oczekujesz wzmożonego ruchu na stronie, zarówno za pośrednictwem komputerów, jak i urządzeń mobilnych. No i oczywiście chcesz wiedzieć, jak Twoja witryna sobie radzi. Uruchom “Mobile Ratio”.

mobileratio

Mobile Ratio – jak mobilna jest Twoja strona?

Mobile Ratio jest przydatnym narzędziem on-line, które pomoże w ustaleniu, jaki procent ruchu na Twojej stronie pochodzi z poszczególnych typów urządzeń. To intuicyjne narzędzie umożliwia użytkownikom śledzenie ruchu generowanego w ich witrynie za pomocą smartfonów, tabletów i komputerów stacjonarnych. W tym sensie, jest to krok do przodu względem konwencjonalnych narzędzi analitycznych, które po prostu oferują szczegóły ruchu na analizowanej stronie, ale nie pozwalają użytkownikowi dokładnie poznać rodzaju urządzeń, z których korzystali odwiedzający. Wiedza, które urządzenia generują najwięcej ruchu na Twojej stronie, jest bardzo istotna. Dzięki niej możesz rozszerzyć swój zasięg i liczbę odwiedzających, po prostu zwracając większą uwagę na urządzenia generujące najmniejszy ruch i dokonując pod ich kątem potrzebnych ulepszeń.

Jak to działa?

Po pierwsze, musisz się zalogować do narzędzia za pomocą danych konta Google. Po zalogowaniu, narzędzie wyświetli monit, aby wybrać domenę, którą chcesz przeanalizować. Teraz ważne jest, by pamiętać o tym, że będziesz mógł śledzić ruch z urządzeń mobilnych tylko na tych stronach, na których zainstalowałeś kod śledzenia Google Analytics. Oznacza to, że jeśli już śledzisz ruch na wszystkich swoich domenach używając Google Analytics, to mobileratio.com pobierze dane o tych stronach z Google Analytics i natychmiast je wyświetli w uproszczonej formie.

Krótko mówiąc, po zalogowaniu się, narzędzie skanuje wszystkie domeny związane z Twoim kontem Google, następnie wybiera te, które mają zainstalowany Google Analytics i wyświetla je na liście rozwijanej. Gdy to nastąpi, możesz wybrać domenę, którą chcesz przeanalizować.
Gdy to zrobisz, Mobile Ratio skorzysta z Google Analytics, by zebrać szczegóły ruchu Twojej strony. Następnie idzie o krok dalej, rozbija zestawienie w zależności od rodzaju urządzenia używanego do uzyskania dostępu do Twojej witryny i wyświetla raport z podziałem procentowym. Raport jest prezentowany za pomocą atrakcyjnego wykresu podzielonego na 3 części w różnych kolorach, z których każdy reprezentuje osobną grupę urządzeń. Wykres na osi pionowej Y wyświetla wartości procentowe udziału urządzeń w ruchu sieciowym, a na osi X – kolejne miesiące. Daje to wyraźny obraz tego, z jakiego sprzętu korzystają Twoi odwiedzający. Podobny kolorowy wykres kołowy przedstawia te same informacje, ale dotyczą one okresu ostatnich 30 dni, co czyni wszystko bardziej zrozumiałe.

mobileratio1

Dobrą rzeczą jest to, że nie musisz się dodatkowo rejestrować lub logować. Możesz po prostu użyć danych konta Google do zalogowania, a Twoje dane nie zostaną zapisane. Mobile Ratio używa jednorazowego klucza, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych!
No i oczywiście, należą się jeszcze większe wyrazy uznania twórcom, którzy swoje narzędzie udostępniają całkowicie za darmo!

Dodatkowe funkcjonalności

Jeśli myślałeś, że to wszystko. No cóż, byłeś w błędzie! Niektóre naprawdę niesamowite cechy mobileratio.com to jego funkcjonalności społecznościowe. Możesz wybrać, czy zapisać raport publicznie lub prywatnie, a także czy udostępniać go za pośrednictwem linka, który zostanie wygenerowany po kliknięciu na jeden z podanych niżej przycisków. Można analizować tak wiele stron internetowych, jak tylko chcesz dzięki tej aplikacji i to absolutnie za darmo!
Ponadto, jeśli spojrzysz na zdjęcie powyżej, to znajduje się tam także link, który umożliwia sprawdzenie, jak przyjazna urządzeniom mobilnym jest Twoja witryna. Kliknięcie na ten link przeniesie Cię do strony Google Mobile Friendly Test, gdzie Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem obsługi za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Najlepszą częścią tego testu jest to, że otrzymasz podgląd na to, jak Twoją stronę odbiera Googlebot i zobaczysz wskazówki, jak poprawić swoje ewentualne niedociągnięcia. Wspaniale!

 • Szybko sprawdź, jaka część ruchu internetowego na Twojej stronie pochodzi z urządzeń mobilnych mobileratio.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Jest różnica między posiadaniem zwykłej strony internetowej a posiadaniem świetnej strony internetowej. Ta, która wygląda pięknie na wszystkich urządzeniach, systemach operacyjnych i przeglądarkach, a oprócz tego nadal jest w stanie trafiać do swojej grupy docelowej, jest warta poświęconego jej czasu i wysiłku. Mobile Ratio jest doskonałym narzędziem dla osób, które chcą właśnie to osiągnąć! Wypróbuj go dziś i doświadcz jego użyteczności!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron