15 najlepszych narzędzi do monitorowania zmian na stronach

Opublikowany 12 sierpnia 2019 w Monitoring. Tagi: , , , .

Życie obfituje w niespodzianki, a my zwykle podchodzimy do tego z entuzjazmem. Nie można jednak tego powiedzieć o interesach. Niespodzianki w biznesie nie są mile widziane i należy być czujnym na wszelkie zmiany mogące mieć realny wpływ na dobro firmy. Takie stanowisko pomaga się zaadoptować się do nowego krajobrazu biznesowego i zmienić sposób, w jaki postrzegamy interesy.

wykrywanie zmian

Czym jest monitorowanie zmian na stronie?

Monitorowanie zmian na stronie tyczy się sytuacji, w której używane są narzędzia online do monitorowania, potrafiące wykryć zmiany dokonane na stronie. Narzędzia te są w stanie wykryć dowolne zmiany wizualne, zmianę treści lub zmianę w kodzie hamującą funkcjonowanie strony i wpływającą na zadowolenie użytkownika.

Dlaczego to ważne?

Strona jest internetowym ambasadorem każdej firmy, dlatego niezależnie od okoliczności powinna ona funkcjonować bez zarzutu. Każda firma dba o funkcjonalność strony, ale nie da się wykluczyć prób jej hackowania, przestoju, wandalizm czy zniszczenia. Tego typu problemy potrafią okazać się kosztowne, ponieważ przekładają się na utracone możliwości biznesowe. W niektórych przypadkach potrafią też owiać firmę złą sławą. Od takich przeszkód należy trzymać się z daleka, a monitorowanie zmian na stronie może zapobiec stratom.

Jak można to wykorzystać?

Narzędzia do monitorowania strony mogą okazać się użyteczne w sytuacjach takich jak:

 • Uszkodzone lub brakujące elementy strony
 • Nieautoryzowana podmiana strony
 • Monitoring konkurencji
 • Nieplanowane zmiany kodu
 • Monitorowanie nowości
 • Naruszenie bezpieczeństwa
 • Publikowanie niestosownych treści
 • Monitorowanie stron rządowych w poszukiwaniu ofert i wiadomości
 • Informacja o nowych ogłoszeniach o pracę
 • Informacja o dostępności produktu, lub zmianie ceny

Najlepsze usługi monitorowania zmian na stronach

Kiedy zdajesz sobie już sprawę z tego, jak ważne jest monitorowanie zmian na stronie i wiesz, w jakich sytuacjach może być ono wykorzystane, zgłębmy ten temat, aby poznać najlepsze z dostępnych narzędzi do monitorowania stron.

Website-Watcher

Website-Watcher

Jak sama nazwa wskazuje, Website-Watcher służy do monitorowania stron pod kątem wiadomości i zmian w treściach na stronie, a także wiele innych przydatnych funkcji. Narzędzie automatyzuje codzienne zadania i monitoruje strony i posty. Website-Watcher przeszukuje strony w poszukiwaniu słów kluczy oraz zaznacza wszelkie zmiany, dzięki czemu wiesz doskonale, co dokładnie się zmieniło. Poza zwykłym monitorowaniem strony masz także możliwość monitorowania stron konkurencji i otrzymywania powiadomień, jeśli dojdzie na nich do zmian. Można też monitorować swoje ulubione strony. Website-Watcher jest użyteczny także z indywidualnego punku widzenia, na przykład, można monitorować konkretną stronę i otrzymywać powiadomienia, kiedy produkt jest dostępny, lub kiedy cena danego produktu rośnie lub spada.

Versionista

Versionista

To oparte na chmurze narzędzie do monitorowania zmian na stronie nie tylko wychwytuje zmiany dynamicznego contentu, PDF lub HTML. To narzędzie do monitorowania stron dostarcza terminowe, dokładne i kompleksowe raporty. Raport ze zmian, który sporządza Versionista podsuwa firmom przydatne spostrzeżenia jak zoptymalizować swoje działania. Narzędzia do monitorowania zmian na stronie zapewniają szczegółową kontrolę dzięki swoim inteligentnym funkcjom. Narzędzie do monitorowania wymaga, aby określić URL, który ma być monitorowany, a następnie pozwala ustawić częstotliwość oraz czas wysyłania robotów internetowych, a także ich konkretną lokację, w której mają monitorować zmiany. Na przestrzeni 10 lat Versionista pomógł już ponad 80 000 klientom monitorować zmiany na stronach.

Visualping

Visualping

Visualping jest prostym w użyciu narzędziem do monitorowania strony, wysyłające powiadomienie za każdym razem, kiedy zajdzie jakaś zmiana. Interfejs tego narzędzia jest prosty. Trzeba jedynie wpisać adres URL i w okienku wkleić blok tekstu, który chcesz monitorować. Należy też podać adres email, na który mają przychodzić powiadomienia. Narzędzie do monitorowania zmian na stronie oferuje także kilka zaawansowanych narzędzi z funkcjami takimi jak Porównaj, poczekaj 2 sekundy, Bez proxy i zmiana. Funkcja Porównaj daje 3 możliwości porównania – wizualne, strona lub tekst. Funkcja poczekaj 2 sekundy jest użyteczna, aby wiedzieć jak szybko i w jaki sposób ładuje się strona. Funkcja Niewielka zmiana pozwala na doprecyzowanie poziomu zmiany, przy opcjach takich, jak: niewielka, średnia, znaczna i jakakolwiek. Visualping może być używane na różne sposoby jak np. widżet dla właścicieli strony i jako wtyczka do przeglądarki.

ChangeDetect

ChangeDetect

ChangeDetect jest potężnym narzędziem do monitorowania zmian na stronie wyposażonym w zaawansowane funkcje. Użytkownicy tej usługi mają wybór pomiędzy powiadomieniami wysyłanymi drogą emailową, SMSami lub czatem ICQ. Narzędzie pracujące na bazie chmury może monitorować zmiany takie jak content narzędzi sieciowych i posty RSS na stronach. Narzędzie oferuje cykliczne wykrywanie zmian, a użytkownik może wybrać dowolną z częstotliwości monitorowania: codziennie, dwa razy dziennie, co tydzień, co miesiąc. Można też zdecydować się na rezygnację z monitorowania tagów i skupić się raczej na monitorowaniu aktywnego contentu i jedynie regularnych wyrażeń. ChangeDetect oferuje też opcję z powiadomieniami o uszkodzonych linkach lub niedostępnej zawartości, dzięki czemu webmasterzy mają możliwość wykryć problem wcześnie.

Wachete

Wachete

Wachete to narzędzie do monitorowania zmian na stronie, pozwalające na monitorowania kilku stron lub całego portalu. Możesz ustawić swoje konto w taki sposób, by otrzymywać powiadomienia drogą mailową lub przez aplikację mobilną. Pozwala ono też monitorować strony chronione hasłem, po uprzednim przedstawieniu danych wymaganych do uzyskania dostępu do strony. Wacheye może monitorować strony z różnych lokalizacji i wysyłać dzienne lub tygodniowe raporty dotyczące zmian na stronach. Raporty zawierają także numeryczne dane przestawione w formie grafów, co ułatwia zrozumienie tych danych. Wachete pozwala monitorować dostępność stron, a także tworzyć posty RSS dotyczące dowolnych treści z dowolnej strony. Narzędzie oferuje też integrację z innymi aplikacjami jak np. Zapier.

Distill

Distill

Distill jest prostym narzędziem monitorującym zmiany na stronie, namierzającym strony i wysyłającym powiadomienie za każdym razem, kiedy nastąpi zmiana. Korzystanie z tego narzędzia jest łatwe, a jedyne, co musisz zrobić to wybrać fragmenty strony, które chciałbyś namierzać, a resztę załatwi za Ciebie Distrill. To narzędzie do monitorowania stron internetowych pozwala na spersonalizowanie częstotliwości namierzania, a także na monitorowanie stron – nawet tych chronionych hasłem. Rejestrując się na Distrill, masz możliwość zarządzać wszystkimi zleceniami monitorowania z jednego, poręcznego panelu. Distrill może monitorować prywatne strony, a także pozwala na wybór filtra powiadomień (warunki pojedyncze lub podwójne). Narzędzia do monitorowania stron możesz używać, korzystając z dowolnej przeglądarki, a powiadomienia będą wysyłane na dowolne urządzenie lub kanał. Dostępna jest także aplikacja Distill na Androida lub iOS i kompatybilny jest ze Slackiem i Discordem.

Pagescreen

Pagescreen

Pagescreen to zaawansowane narzędzie do monitorowania stron internetowych, które umożliwia sprawdzanie wielu stron naraz, dzięki czemu będziesz na bieżąco z tym, co się dzieje w branży. Pozwala na zautomatyzowany monitoring stron i wysyła powiadomienia za każdym razem, kiedy pojawiają się zmiany. Narzędzie pozwala na stworzenie archiwów stron, gdzie zapisywane są zrzuty ekranu ze zmianami na konkretnej stronie. W archiwum można też obejrzeć wizualizację zmian, aby być w stanie lepiej przeanalizować sytuację. Pagescreen pozwala też na pogrupowanie swoich obserwacji, co ułatwia zarządzanie. Sortowanie na grupy zapewnia też, że nie przegapisz żadnej zmiany w skutek zbyt wielu obserwacji. Pagescreen wyposażone jest też w funkcję zespołowej współpracy, gdzie możesz wybrać, którzy członkowie grypy otrzymają powiadomienia. Zaawansowane funkcje Pagescreen są użyteczne dla Managerów, Strategów i Deweloperów, aby być na bieżąco ze zmianami na stronie i za pomocą monitorowania strony, mieć oko na konkurencję.

ChangeTower

ChangeTower

Jak sama nazwa wskazuje, ChangeTower jest narzędziem do monitorowania zmian na stronie. Potrafi ono wykrywać zmiany na stronie i powiadamiać użytkowników o zmianach. Dzięki ChangeTower można monitorować dowolną pod kątem zmian wizualnych, zmian treści, nowych słów kluczy, dostępności strony, zmian w kodzie HTML, a także personalizować kryteria wyszukiwania. ChangeTower jest też kompatybilny z powiadomieniami dla grup, gdzie można ustawić powiadomienie dla całego zespołu IT, lub wybrać członka, który zostanie powiadomiony za każdym razem, kiedy nastąpią zmiany. Możesz ustanowić nielimitowaną liczbę warunków dla swoich powiadomień. Strumień powiadomień pozwala także jeszcze bardziej zagłębić się w temat i dowiedzieć się, jakie zmiany powodują powiadomienia, dzięki czemu nauczysz się lepiej rozumieć zachodzące zmiany.

OnWebChange

OnWebChange

OnWebChange to rewolucyjne narzędzie do monitorowania zmian na stronie, które rozpoczyna monitorowanie strony już w kilka minut. Jest łatwe w obsłudze, a rozpocząć monitorowanie można natychmiast po utworzeniu konta użytkownika. OnWebChange może namierzać publiczne zakładki, a także monitorować wiele części stron internetowych w poszukiwaniu zmian. Może też namierzać zmiany w plikach PDF i tekstowych i sprawdzać zmiany co minutę, 24/7, 365 dni w roku. Użytkownicy otrzymują powiadomienia o zmianach w ciągu zaledwie kilku minut i mają kilka możliwości odbioru komunikatów: drogą mailową, przez wiadomości tekstowe na telefon lub zwrotny URL. OnWebChange pozwala na monitorowaniu adresów URL i stron o różnych lokalizacjach geograficznych. Możesz udostępniać powiadomienia swojej rodzinie, przyjaciołom, a także klientom.

Fluxguard

Fluxguard

Fluxguard to usługa na zasadzie chmury, służąca do monitorowania kilku różnych stron internetowych w kilku krokach. Potrafi wykrywać uszkodzenia stron, defekty i innego rodzaju zmiany na stronie, aplikacjach w chmurze lub stronach chronionych hasłem, mogące powodować poważne, negatywne skutki dla interesów firmy. Fluxguard korzysta z silnych filtrów i sieci bloków, aby wykryć nieodpowiednie zmiany i udzielać klientom informacji w postaci raportów. Użytkownicy otrzymują tygodniowe raporty, dotyczące wszystkich zmian, które Fluxguard wykrył na stronach, które monitoruje. Raporty są pisane prostym i łatwym do zrozumienia językiem, co daje klientom biznesowym lepszy wgląd w sytuację i pomaga podjąć odpowiednie działania. Raporty zawierają zaznaczone zmiany, a także zrzuty ekranu zawierające porównanie HTML i zmian wizualnych. Zmiany zostają zarchiwizowane i mogą być w dowolnym momencie z łatwością odzyskane, celem szczegółowej analizy.

SEOSan

SEOSan

SEOSan jest narzędziem do wykrywania zmian na stronach, zdolnym do wykrywania zmian w kodzie strony. Usługa ta skupia się raczej na aspekcie SEO (jak sama nazwa wskazuje) i monitoruje aspekty, takie jak XML, mapa strony, robots.txt, meta tagi, OpenGraph i inne elementy SEO. Narzędzie SEOSan jest kompatybilne ze stronami internetowymi i mobilnymi. To narzędzie monitorujące ma też zdolność weryfikacji zmian w meta-tagach i danych strukturalnych w przypadku mediów społecznościowych i silników wyszukiwania. Seosan jest dostępne w dwóch językach – angielskim i rosyjskim. W przeciwieństwie do innych usług monitorujących strony SEOSan wysyła powiadomienia na maila.

Sken.io

Sken.io

Sken.io jest jednym z najbardziej zaawansowanych obecnie dostępnych narzędzi do monitorowania zmian na stronach internetowych. Narzędzie to z dużą dokładnością renderuje zmiany zachodzące na stronach. Możesz wybrać dowolny obszar lub wybrać monitorowanie całej strony. Narzędzie monitoruje wybrane elementy sieci i informuje użytkowników, kiedy występuje zmiana. Sken może być konfigurowany za pomocą aplikacji mobilnej lub wtyczki do Chrome. Narzędzie do monitorowania sprawdza stronę w poszukiwaniu zmian dokładnie wtedy, kiedy sobie życzysz. Pozwala też na ustawienie częstotliwości monitorowania. Jeśli dany element lub wyskakujące okienko zakrywa treści, które chciałbyś wyświetlić, możesz je po prostu usunąć.

Trackly

Trackly

Trackly monitoruje strony internetowe i wysyła powiadomienia, kiedy następuje zmiana. Narzędzie jest proste w obsłudze i za pomocą maila wysyła zaznaczone zmiany za każdym razem, kiedy jakieś się pojawiają. Ponieważ na stronie może nastąpić wiele różnych zmian, możesz także zaznaczyć taki rodzaj, który jest dla Ciebie najbardziej interesujący. Dzięki temu możesz monitorować zmiany selektywnie i nie bombardują Cię powiadomienia o zmianach nieistotnych. Za pomocą Trackly możesz monitorować setki stron dziennie.

Pagecrawl.io

Pagecrawl.io

Pagecrawl.io pozwala na namierzanie zmian na stronach internetowych w prosty sposób. Jedyne co musisz zrobić, to wpisać adres URL strony, którą chcesz monitorować, a narzędzie rozpocznie pracę. Pagecrawl.io oferuje zróżnicowane, zaawansowane funkcje -jedne z najlepszych dla tego typu narzędzi. Na przykład może uchwycić pełne zrzuty ekranu stron internetowych, które uległy zmianie lub uchwycić zawartość dowolnego skryptu Java. Raporty zaprezentowane są w formie czytelnego formatu. Na przykład narzędzie to zapewnia tabele i statystyki wraz z osiami czasu, co pozwana na zrozumienie, jak i kiedy nastąpiły zmiany.

DeepWebMonitor

DeepWebMonitor

DeepWebMonitor służy do monitorowania stron internetowych, na które trzeba się zalogować. Monitoruje też aplikacje sieciowe. Potrafi wyszukać zmiany na stronie za pomocą sekwencji złożonej z kilku kroków. Narzędzie jest kompatybilne z renderowaniem skryptów Java, dzięki czemu można sprawdzać zawartość dowolnej strony i monitorować zmiany. Narzędzie działa inaczej niż pozostałe, wymienione w tym zestawieniu. Na przykład, poza wprowadzaniem URL należy także określić sekwencję działań przeglądarki, która potrzebna jest, aby uzyskać dostęp do strony docelowej. Możesz wybrać blok tekstu lub sekcję strony, którą będziesz monitorować. Następnie trzeba określić odstępy czasowe namierzania zmian. Kiedy DeepWebMonitor wykryje zmiany w monitorowanym URL lub stronie, automatycznie wyśle powiadomienie.

Podsumowanie

Żyjemy w informacjo-centrycznym świecie, w którym pozyskujemy mnóstwo informacji z setek stron, które odwiedzamy. Nie zawsze jest możliwe, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się informacjami, wyświetlanymi na tych stronach. Narzędzia do monitorowania zmian na stronach przychodzą nam z pomocą, monitorując za nas ważne strony i powiadamiając nas o każdej zmianie. Taka technologia to prawdziwy przełom dla firm, które muszą być czujne na poczynania konkurencji.

2 komentarze:

 1. Krystian:

  Czy któreś z tych narzędzi jest darmowe i w pełni funkcjonalne? zainstalowalem pierwsze 4 z nich i niestety trzeba płacic. disqul web monitor ma tylko 30 pierwszych powiadomien email gratis a za następne trzeba niestety płacić

 2. Superbohater:

  To nie są instytucje charytatywne, istnieją po to, żeby zarabiać. 🙂

  Niemniej wiele z nich oferuje bezpłatne mini-opcje. Na przykład, Visualping pozwala monitorować raz dziennie dwie strony (do 65 sprawdzeń w miesiącu).

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron