7 najlepszych narzędzi do automatyzacji zrzutów ekranu z przeglądarki

Opublikowany 31 maja 2021 w Inne. Tagi: , , .

Zarówno dla projektantów stron internetowych, jak i programistów, zrzuty ekranu niewątpliwie spełniają wiele funkcji. Niezależnie od tego, czy jest to projektowanie podglądów szablonów, stron portfolio, czy testowanie wyglądu aplikacji w trakcie rozwoju, zrzuty ekranu umożliwiają osiągnięcie wielu różnych celów, nie tylko przekazanie swoich pomysłów potencjalnym klientom.

zrzuty ekranu

Jednak ręczne robienie zrzutów ekranu w celu oceny wyglądu Twojej pracy jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem, dlatego też potrzeba zautomatyzowanych narzędzi jest uzasadniona. Tego typu narzędzia mogą nie tylko automatycznie przechwytywać zaplanowane wcześniej zrzuty ekranu, ale także ułatwiać dzielenie się nimi z innymi członkami zespołu i klientami, co usprawnia pracę z jednego punktu.

Na rynku pojawiło się już kilka narzędzi do automatyzacji zrzutów ekranu w przeglądarkach online, a jeśli Twoja praca wymaga korzystania z zrzutów ekranu, poznanie ich może przynieść Ci wiele korzyści. Zatem, pozwoliliśmy sobie podzielić się z wami w tym artykule naszym zestawieniem 7 najporządniejszych narzędzi SaaS (zrzuty ekranu jako usługa).

1. URL2PNG

URL2PNG

URL2PNG to potężne narzędzie do automatyzacji zrzutów ekranu, które właściwie stanowi kompletny pakiet sam w sobie. Serwis szczyci się idealnym połączeniem prostoty i kilku całkiem sprawnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu, a jednocześnie oferuje intuicyjne API, które pozwala na wykonywanie szeregu funkcji, takich jak przechwytywanie całej wysokości strony, wprowadzanie własnego CSS, kontrolowanie obszaru renderowania i wiele innych. Narzędzie posiada również funkcję “jazdy próbnej”, która pozwala zobaczyć, jak będą ostatecznie prezentować się Twoje strony internetowe. W pulpicie nawigacyjnym tego narzędzia możesz również bawić się z różnymi czcionkami, wykresami i narzędziami do wykonywania zrzutów ekranu wideo.

Główne zalety:

 • Funkcja “One Click” umożliwia łatwe robienie zrzutów ekranu dowolnej strony internetowej.
 • Umożliwia uchwycenie całej wysokości strony internetowej w jednym ujęciu, co jest cechą, której brakuje wielu innym narzędziom.
 • Przykładowy kod jest dostępny na platformie GitHub w 4 różnych językach.
 • Restful API narzędzia pozwala użytkownikom na osadzenie go w swojej aplikacji, stronie internetowej lub procesie biznesowym.
 • Uruchomienie i ustawienie narzędzia jest dość proste.

2. Stillio

Stillio

Stillio to kolejne narzędzie online, które pozwala zautomatyzować proces robienia zrzutów ekranu w regularnych odstępach czasu, na przykład co godzinę, codziennie, co tydzień, co miesiąc, itp. Platforma umożliwia proste podanie adresu URL strony internetowej (lub stron internetowych), które chcesz śledzić i ustawienie częstotliwość zrzutów ekranu i wtedy zajmuje się resztą! W ustawionych odstępach czasu, narzędzie automatycznie rejestruje zrzuty ekranu i archiwizuje je na Twoim koncie, pogrupowane według domeny, aby ułatwić ich wyszukiwanie. Możesz dodać własne tytuły, jak również własne tagi, aby uporządkować zrzuty ekranu, według własnego uznania, a także możesz dodać szczególnie ważne zrzuty do ulubionych. Dzięki możliwości synchronizacji konta z Google Drive i Dropbox lub łatwej funkcji bezpośredniego udostępniania, współpraca z członkami zespołu jest niezwykle prosta. Pod względem użyteczności, narzędzie może pomóc Ci poprawić wyniki w rankingu SEO, śledzić konkurencyjne strony internetowe i monitorować naruszenia praw autorskich, i wiele innych funkcji.

Główne zalety:

 • Stillio ma najnowocześniejszy interfejs użytkownika, który jest dość intuicyjny.
 • Synchronizuje się z usługami w chmurze, a także wysyła automatyczne powiadomienia o nowo przechwyconych zrzutach ekranu, abyś był na bieżąco.
 • Użytkownicy mogą ustawić wysokość i szerokość zrzutów ekranu, aby móc je w pełni kontrolować.
 • Narzędzie pozwala na wykonywanie zrzutów ekranu z lokalizacji GEO-IP na wszystkich kontynentach.
 • W ofercie również zrzuty ekranu oparte na elementach akcji.

3. Browshot

Browshot

To starannie rozplanowane narzędzie pozwala bezproblemowo wykonywać zrzuty ekranu stron internetowych o różnych rozmiarach i rozdzielczościach z dowolnego urządzenia z systemem Android, iOS, Windows lub innego. Pulpit jest dość intuicyjny, a wykonywanie zrzutów ekranu za pomocą interfejsu API lub nawet adresów URL wydaje się być dziecinnie proste. Browshot obsługuje ponad 30 przeglądarek i pozwala przesyłać obrazy bezpośrednio do S3. Możesz również generować masowe zrzuty ekranu z Browshot w czasie rzeczywistym, wraz z ich miniaturami. Z cenami za pojedyncze usługi i mnóstwem przydatnych bibliotek, jest to jedno z tych narzędzi, które nie zawodzą pod względem funkcjonalności.

Główne zalety:

 • API wykonuje zrzuty ekranu w czasie rzeczywistym w różnych rozdzielczościach i na różnych urządzeniach, w tym na telefonach komórkowych.
 • Ma przyzwoite ceny, a opłaty uiszcza się tylko za funkcje, których się używa.
 • Możesz wykonać kilka zrzutów ekranu jednocześnie, a to wszystko w ciągu kilku milisekund.

4. Screenshot API

Screenshot API

Screenshot API, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwiązaniem, którego celem jest tworzenie zaprogramowanych zrzutów ekranu za pomocą wygodnego API. Wbudowany interfejs programistyczny narzędzia pozwala użytkownikom na dostosowanie zrzutów ekranu na podstawie wysokości i szerokości przeglądarki, a także obszaru, który ma zostać uwzględniony (cała strona lub widoczny fragment). Ponadto, zrzuty ekranu mogą być przechowywane na serwerach ScreenshotAPI, które działają w chmurze Google, zapewniając nieograniczoną moc obliczeniową i przechowywanie. Narzędzie ma dobry sposób organizacji plików poprzez systematyczne układanie ich, zmniejszając tym samym szanse na pomyłkę. Narzędzie jest przystosowane do skalowania i może obsłużyć ponad milion zrzutów ekranu miesięcznie, w różnych formatach, w tym PDF, JPG, PNG i WebP.

Główne zalety:

 • Narzędzie oferuje responsywne tworzenie zrzutów ekranu pomimo paralaksy, opóźnionego ładowania i przewijania do widoku.
 • Obsługuje w czasie rzeczywistym zmiany rozmiaru obrazu, aby dostosować zrzuty ekranu na bieżąco, aby spełniały wymagania.
 • Obsługuje wiele formatów i pozwala otrzymać plik zrzutu ekranu bezpośrednio z API lub zwrotnego JSON.
 • Zrzuty ekranu wykonane za pomocą tego narzędzia są w bardzo wysokiej rozdzielczości. Mogą swobodnie obsługiwać współczynniki urządzenie-piksel 2X i 3X.
 • Możesz użyć ScreenshotAPI do wykonania zrzutów filmów HTML5, fontów internetowych, aplikacji typu Single Page Apps i wielu innych.

5. URLbox

URLbox

Aby wykonać zrzut ekranu za pomocą URLbox, wystarczy podać pożądany adres URL i kliknąć “Renderuj”. Wygeneruje to unikalny adres URL renderowania dla Twojej strony, który możesz kliknąć, aby uzyskać dostęp do zrzutu ekranu wykonanego przez narzędzie dla Twojej strony. Bułka z masłem! Po zalogowaniu się do narzędzia, można dostosować zrzut ekranu ze względu na obszar renderowania, aby dopasować go do swoich wymagań kształtu i wielkości. Po dokonaniu wszystkich ustawień, API automatycznie wyświetla wysokiej jakości zrzut ekranu w formacie JPEG lub PNG, jak również miniatury, które są ultraszybkie, responsywne i niezawodne. Prosty interfejs API narzędzia został zaprojektowany tak, aby skupić się na łatwej użyteczności i integracji, dzięki czemu jest kompatybilny z każdą aplikacją lub językiem programowania.

Główne zalety:

 • Narzędzie wspiera “opóźnione ładowanie”, co pozwala na odroczenie rozpoczęcia procesu do momentu, w którym jest to wymagane. Pomaga to w poprawie wydajności poprzez zmniejszenie wagi strony.
 • Żądania API są niezwykle szybkie i często można im przekazać wiele funkcji, które obejmują większość przypadków użycia.
 • Narzędzie jest bardzo dokładne, ponieważ używa najnowszych przeglądarek internetowych do przechwytywania stron internetowych. Oznacza to w zasadzie, że zrzuty ekranu mogą obsługiwać najnowsze funkcje HTML, JS i CSS.
 • Serwis umożliwia również renderowanie czcionek internetowych i treści Adobe Flash, aby zapewnić najwyższą jakość zrzutów ekranu.

6. Blit

Blit

Jeśli szukasz prostej alternatywy dla ręcznego sprawdzania i wykonywania zrzutów ekranu stron internetowych co pewien czas, Blit jest Twoim narzędziem. Wystarczy podać adres URL strony internetowej i utworzyć harmonogram tworzenia zrzutów. Narzędzie w mgnieniu oka automatycznie wykona zrzuty ekranu i wyśle je do Twojej skrzynki odbiorczej lub magazynu w chmurze (obsługiwane konta w chmurze to Google Drive, Azure, Dropbox, FTP, Webhook, AWS S3 i inne). Blit oferuje nawet opcję tworzenia zrzutów ekranu z określonego adresu URL co minutę! Istnieje również dedykowana funkcja wyszukiwania zrzutów ekranu, która ułatwia zlokalizowanie plików po zrzucie ekranu. Blit umożliwia również przechwytywanie kanału RSS po dostarczeniu mapy strony. Ponadto w unikalnym posunięciu twórcy narzędzia zaoferowali niezwykle interaktywną funkcję pozwalającą użytkownikom bawić się przechwyconą stroną poprzez ukrywanie banerów cookie, wyskakujących okienek i reklam.

Główne zalety:

 • Z pomocą Blit możesz stworzyć bardzo elastyczny harmonogram tworzenia zrzutów ekranu. Możesz wybrać dokładne daty i przedziały czasowe.
 • Pozwala użytkownikom tworzenie zrzutów wielu adresów URL w tym samym czasie.
 • Narzędzie pracuje dla Ciebie, automatycznie zajmując się procesami takimi jak logowanie i wypełnianie formularzy, aby zapewnić bezproblemowe doświadczenie.
 • Pozwala na tworzenie różnego rodzaju interakcji ze stronami internetowymi.

7. Screenshow

Screenshow

Screenshow może pochwalić się niezwykle prostym, 3-stopniowym podejściem do automatycznego tworzenia zrzutów ekranu – wybierz adres URL, zdecyduj o częstotliwości i rozdzielczości, a następnie naciśnij przycisk tworzenia. Dzięki superszybkim sieciom CDN, zrzuty są dostarczane z błyskawiczną prędkością z pięknym renderowaniem i zerowym czasem dev. Narzędzie oferuje dedykowaną funkcję archiwum, która pomaga nie tylko uzyskać dostęp do każdego zrzutu ekranu, jaki kiedykolwiek został wykonany, ale także śledzić postęp i zmiany w czasie.
Dodatkowo, przed wykonaniem zrzutów, możesz wybrać pomiędzy ramą przeglądarki a rozdzielczością ekranu. Screenshow zapewnia, że zrzuty ekranu są najwyższej jakości, tworząc je w rozdzielczości Retina przy użyciu Chrome.

Główne zalety:

 • Dzięki Screenshow możesz wybierać spośród różnych ram urządzeń, w tym iPhone’a, iPada, a także pulpitu.
 • Narzędzie gwarantuje, że zawsze zobaczysz najnowszy zrzut ekranu z konkretnego adresu URL.
 • Masz możliwość korzystania z masowych zniżek.

Wnioski

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tego do własnej strony internetowej, czy do monitorowania zmian na stronie konkurencji, robienie zrzutów ekranu o wysokiej rozdzielczości stale i w regularnych odstępach czasu jest trudnym zadaniem, któremu niestabilne lub skłonne do opóźnień narzędzie po prostu nie sprosta. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w jedno z wyżej wymienionych narzędzi. Są one nie tylko niezawodne i pełne przydatnych funkcji, ale i każdy z nich ma również pewne zalety, które w znacznym stopniu ułatwią Ci pracę.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron