20 najlepszych źródeł darmowych i płatnych zdjęć stockowych do celów komercyjnych

Opublikowany 25 czerwca 2019 w Zasoby. Tagi: , , , .

Czy Twoje projekty kreatywne często wymagają zdjęć? Aby uatrakcyjnić marketing, reklamę, wszelkie publikacje i strony internetowe, znaczącą rolę odgrywają wysokiej jakości i odpowiednio dobrane zdjęcia. Umieszczenie właściwego obrazu, w odpowiednim kontekście potrafi przyciągnąć uwagę klienta i zwiększyć prawdopodobieństwo udostępnienia. Co więcej, stanowi przedsmak tego, o czym jest cały tekst. Bądź co bądź prawdą jest, że obraz mówi więcej, niż słowa.

darmowe zdjęcia stockowe

Jednak dążenie do posiadania idealnego zdjęcia, a zdobycie go, to zupełnie dwie różne kwestie. Nie każdy z nas ma czas lub zdolności do robienia perfekcyjnych zdjęć. W takich przypadkach z pomocą mogą nam przyjść zdjęcia stockowe. Są one dostępne w 2 kategoriach:

 1. Licencja Rights Managed – Obrazy tego typu są płatne. Zdjęcia mogą być odpowiednio dostosowywane w zależności od potrzeb. Ich cena waha się zwykle od 50 dolarów do tysięcy dolarów, w zależności od celu, w jakim będzie wykorzystane, rozmiaru i rozdzielczości. Dzięki takiej opcji masz pewność, że otrzymasz zdjęcie idealne!
 2. Licencja Royalty Free – Ta opcja pozwoli Ci przebierać w już istniejących, darmowych zdjęciach. Licencja pozbawiona wyłączności sprawia, że każde z tych zdjęć może być wykorzystane wielokrotnie, co obniża ich cenę do zakresu pomiędzy około 1 a 15 dolarów. Oczywiście, cena końcowa zależy od rozdzielczości zdjęcia. Cóż mogłoby być lepszego niż możliwość wyboru perfekcyjnego zdjęcia za rozsądną cenę?

Inną dostępną opcją jest posiadanie subskrypcji zdjęć stockowych! Przy oferowanych przez niektóre agencje planach na dany okres otrzymasz dostęp do olbrzymiej bazy zdjęć do Twojej dyspozycji. Okresowa opłata nie jest wysoka, a cena pojedynczego zdjęcia schodzi do zaledwie 0,30$!

Strony z darmowymi zdjęciami stockowymi

Przyjrzyjmy się kilku najlepszym miejscom, gdzie można znaleźć niesamowite i darmowe zdjęcia stockowe.

Pixabay

1. Pixabay

Pixabay jest przejrzystą i łatwą w obsłudze stroną z ponad milionem darmowych zdjęć, filmów i ilustracji! Strona udostępnia wszystkie zdjęcia na publicznej domenie, w ramach licencji Creative Commons Zero (CC0). CC0 pozwala użytkownikom kopiować, wykorzystywać, modyfikować i dystrybuować te zdjęcia bez potrzeby pozyskiwania zgody lub licencji.

Wyszukiwać obrazy można za pomocą filtrów i ustawień, takich jak pożądany kolor, orientacja i minimalne wymiary. Taki zestaw cech, wraz z paskiem intuicyjnego wyszukiwania ułatwia poszukiwanie idealnego zdjęcia, jakiego potrzebujesz z magazynu pełnego niesamowitych zdjęć.

Unsplash

2. Unsplash

Unsplash posiada olbrzymią kolekcję darmowych i unikalnych zdjęć w wysokiej jakości i rozdzielczości. Zyskał miano wiodącego banku darmowych obrazów. Strona udostępnia wszystkie zdjęcia za darmo, na podstawie własnej licencji, również w ramach licencji Creative Commons Zero (CC0).

Zespół Unsplash każdego dnia otrzymuje liczne zgłoszenia i upewnia się, że najlepsze z nich pojawiają się na ich stronie głównej. Strona oferuje kolekcje zdjęć, dlatego możesz wybierać spośród 850,000 wysokiej jakości zdjęć. Poza dużą liczbą stron, spośród których można wybierać, Unsplash podaje też źródła obrazów i zapewnia linki do interesujących blogów.

Swój wkład w stronę mają niesamowicie utalentowani fotografowie i świetni twórcy medialni, którzy decydują się udostępniać swoje dzieła. Właśnie to czyni tę stronę jedną z najlepszych! Zdjęcia są unikalne i piękne, więc nawet takie firmy jak Squarespace, InVision czy Medium czerpią z tych darmowych, stockowych zdjęć.

Pexels

3. Pexels

Pexels to prosta strona pozwalająca pobrać wysokiej jakości darmowe zdjęcia stockowe bez żadnych problemów. Wszystkie darmowe obrazy wypuszczone są w ramach licencji CC0. Każde z nich jest odpowiednio otagowane, co ułatwia wyszukiwanie na podstawie konkretnych kolekcji.

Strona upewnia się, że źródła tych pięknych zdjęć są potwierdzone. Na podstawie liczby pobrań i wyświetleń, na stronie uwzględniona jest także wiodąca lista najlepszych fotografów. Aby rozpowszechniać i zdobywać nowatorskie zdjęcia, fotografom rzucane są wyzwania! Z Pexels masz pewność, że otrzymasz niesamowite, darmowe zdjęcia w wysokiej jakości, które będą idealnie do Ciebie dopasowane.

Freeimages

4. Freeimages

Freeimages, zarządzane przez Getty Images oferuje ponad 400.000 darmowych zdjęć stockowych. Ta niesamowita strona jest w posiadaniu olbrzymiej bazy fantastycznych zdjęć i ilustracji. Obrazy te są już posortowane na pokaźną liczbę kategorii. Strona ta umożliwia także sprawny system wyszukiwania, polegający na filtrowaniu wyników przez nazwisko fotografa, rozdzielczość, orientację, aparat, kolor itd.

Freeimages pozwala przejrzeć wiele zdjęć, korzystając także z opcji wielojęzycznego wyszukiwania. Jednak aby pobrać i wykorzystać obrazy, należy się zarejestrować i zalogować.

Rawpixel

5. Rawpixel

Rawpixel to niesamowita strona, z której możesz pobrać obrazy stockowe, wektory i szablony, które są tagowane i sortowane według odpowiednich tematów przewodnich – i to wszystko zgromadzone w jednym miejscu! Strona oferuje szeroką gamę zarówno darmowych, jak i płatnych zdjęć stockowych.

Wspaniałą inicjatywą tego banku zdjęć online jest projekt o nazwie one world face. Jest to nurt gloryfikujący jedność, który polega na fotografowaniu ludzi ze wszystkich części świata i każdej narodowości. RawPixel wyróżnia się spośród innych stron swoją dynamiczną kolekcją obrazów stockowych, jakością, organizacją i różnorodnością oferowanych projektów!

Picjumbo

6. Picjumbo

Na Picjumbo codziennie publikowane są nowe zdjęcia. Strona cechuje się szerokim zakresem zdjęć z różnych kategorii, takich jak abstrakcja, moda, śnieg, ludzie, technologia i wiele innych. Strona powstała w 2013 roku, a obecnie PicJumbo świętuje sukces ponad 5 milionów pobranych zdjęć i ponad 2.000 kategorii obrazów!

Ponieważ strona nie zamieszcza zdjęć w ramach licencji CC0, użytkownicy nie mają możliwości udostępniania lub redystrybucji zdjęć. Picjumbo pozwala jednak użytkownikom na zakup kilku pakietów, każdy w cenie 10$ miesięcznie, wraz z rozszerzeniem dla Photoshop i Sketch za 7,99$.
Dlatego następnym razem, kiedy będziesz potrzebować ilustracji do swojego projektu, przejrzyj Picjumbo, aby dostać darmowe lub płatne zdjęcia, które wybierzesz.

Gratisography

7. Gratisography

Gratisography to unikalna strona do pozyskiwania darmowych zdjęć stockowych. Szczyci się ona wysoką jakością publikowanych zdjęć, a nie ich ilością. Osobą odpowiedzialną za robienie wszystkich zdjęć jest Ryan McGuire, artysta kreatywny. Te darmowe obrazy stockowe to nie jakieś tam zwykłe zdjęcia; są one ekscentryczne, piękne i z duszą.

Gratisography w każdym tygodniu dodaje nowe zdjęcia i wszystkie posiadają licencję CC0. Strona przydziela te niesamowite zdjęcia do szerokiej gamy kategorii, takich jak ludzie, zwierzęta, dziwactwa itd. Od mężczyzny strojącego głupie miny do małpy jedzącej banana – możesz tu znaleźć wszystko! Jeśli chcesz dodać nieco humoru do swojego projektu, Gratisography jest miejscem, w którym powinieneś szukać.

Morguefile

8. Morguefile

Morguefile, utworzone w 1996 roku, jest jedną z najstarszych stron z darmowymi obrazkami stockowymi. Utworzona poprzez Michaela Connora w roku 1996 strona oferuje zdjęcia udostępniane przez zarówno amatorów, jak i profesjonalnych artystów z całego świata.

Te darmowe obrazy mogą być sortowane według osi czasu. Strona ta charakteryzuje się szeroką kolekcją zdjęć, wektorów i szablonów. Można także zarejestrować się, aby móc wykorzystać niektóre z płatnych obrazów stockowych.

Stockvault

9. Stockvault

Stockvault to jedna z najlepszych możliwych szat graficznych! Poza ponad 40 kategoriami i 35.000 obrazami, grafikami i wektorami zapewnia ona użytkownikom także płatne obrazy. Uczniowie, projektanci i fotografowie z całego świata udostępniają tu swoje prace.

Zakładka „darmowe zdjęcia stockowe” pozwala przeglądać i pobierać wszystkie zdjęcia za darmo. Płatne znajdują się w zakładce „zdjęcia stockowe premium”.

Reshot

10. Reshot

Głównym celem Reshot jest łączenie artystów plastyków i stworzenie dla nich platformy, na której mogą prezentować swój talent. Rozwinęła pokaźną bibliotekę najlepszych spośród stokowych obrazów, udostępnionych przez pełnych pasji autorów. Ze zdjęć tych można korzystać za darmo, a są one naprawdę unikatowe. Te wysokiej jakości zdjęcia z pewnością zagoszczą w Twoim projekcie!

 

 

Strony z płatnymi zdjęciami stockowymi

Czasem zdjęcia, na które natrafiasz, nie są tymi, których pragniesz. Dzieje się tak, że żadna ze stron nie jest w stanie dostarczyć Ci perfekcyjnego zdjęcia za darmo. W takich wypadkach powinieneś uciec się do stron z płatnymi obrazami stockowymi. Oto lista kilku z najlepszych stron z płatnymi obrazami stockowymi.

Adobe Stock

11. Adobe Stock

Subskrybenci Creative Cloud od Adobe mają dostęp do serwisu Adobe Stock. Znajduje się tu ponad 50 milionów dostępnych za darmo obrazów stockowych, filmów, szablonów i ilustracji. Jest kompatybilny z zestawem kreatywnym i pozwala użytkownikom na zakup obrazów poprzez oprogramowanie do edycji zdjęć, takie jak Photoshop, InDesign i Illustrator. Można znaleźć zarówno opcje oparte na wykupowaniu kredytów jak i te oparte na subskrypcji, z planami zaczynającymi się od 29$.

 

Shutterstock

12. Shutterstock

Shutterstock może być opisane jako król obrazów stockowych licencjonowanych odpłatnie. Strona ta ma ponad 235 milionów obrazów, filmów, szablonów itd. Wysokiej jakości obrazy zamieszczone na stronie świetnie nadadzą się do celów komercyjnych.

Shutterstock jest prawdziwą bestią wśród baz obrazów stockowych do celów zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. W zależności od Twojego budżetu i częstotliwości korzystania możesz wybrać plany przedpłaconych obrazów lub roczne plany. Ceny zaczynają się od zaledwie 0,75$.

Depositphotos

13. Depositphotos

Depositphotos pozwala użytkownikom na przebieranie spośród bogatej kolekcji obrazów wysokiej jakości. Ponad 49 milionów obrazów stockowych, z których można wybierać, wiele dostępnych opcji cenowych nie nadwyręża budżetu. Trzema opcjami płatności są możliwość pobrania na żądanie lub pobierania miesięcznie/dziennie.

Ostateczna cena za obraz wychodzi rozsądnie niska, jeśli zdecydujesz się na jeden z planów opartych na subskrypcji. Dostępny jest również elastyczny miesięczny plan już od 9,99$.

123rf

14. 123rf

Jednym z najstarszych graczy w tej branży, jest 123rf – agencja zdjęciowa o wyrobionej już renomie, sprzedająca zdjęcia stockowe royalty-free w przystępnej cenie. Zdjęcia tam publikowane, wykorzystywane są przez Google, Apple itd. Od 2005 roku oferuje ona użytkownikom plany kredytowe i plany subskrypcji zaczynające się od 25 centów za obraz.

 

 

iStock Photo

15. iStockphoto

iStockphoto od Getty Images oferuje najlepszej jakości obrazy w przystępnych cenach. Możesz zdecydować się na wykupienie kredytów, które mogą następnie być wykorzystane, by kupić obraz, lub na zasubskrybowanie strony za minimalną opłatą. Subskrybenci zapewniają sobie prawo do małego upominku! Wyłącznie oni będą tygodniowo dostawać zestaw darmowych obrazów stockowych.

Funkcja wyszukiwania dostępna na tej stronie jest łatwa w użyciu, dlatego z łatwością znajdziesz tam obraz, jakiego akurat szukasz.

Dreamstime

16. Dreamstime

Dreamstime pozwala użytkownikom na pobieranie zarówno darmowych, jak i płatnych obrazów. Oprócz dostępności ponad 4.400.000 zdjęć do wyboru liczy także 25 milionów użytkowników. Wysokiej jakości obrazy sprzedawane są w minimalnych cenach już od 0,20$!

 

 

Getty Images

17. Getty Images

Największe źródło obrazów stockowych online – Getty Images – powstało już w 1995 roku. Wykorzystywane było przez ogólnoświatowe organizacje, w ponad 100 krajach.

Jest to jedna z najlepszych i największych stron ze stockowymi obrazami, oferująca miliony zdjęć, pomiędzy którymi można przebierać z najwyższą łatwością. W cenie są pakiety 5 lub 10 obrazów, a ich ceny zaczynają się od 100$. Można także kupować pojedyncze zdjęcia.

Alamy

18. Alamy

Przy 160 milionach zdjęć, filmów i wektorów, które można przeglądać, Alamy szczyci się obrazami zróżnicowanymi kulturalnie. Ponad 80 000 nowych zdjęć stockowych dodawanych jest każdego dnia, a osoby je zamieszczające pochodzą aż ze 173 różnych krajów. Zespół Alamy upewnia się, że wciąż pozostają dostępni dla klientów za pomocą czatów, a także offline, przez telefon.

Ich koszt oparty jest jedynie na cenie za pojedyncze zdjęcie. Brak tu dostępnych subskrypcji, kredytów lub planów pakietów. Zakup wielu obrazów naraz może wyjść nas całkiem drogo, jednak autentyczność i rodzaj obrazów, jakie Alamy ma do zaoferowania jest nie do pobicia! Ceny za jedno zdjęcie wynoszą od 20$ wzwyż.

Bigstock

19. Bigstock

Świetnym bankiem filmów, obrazów stockowych i wektorów jest Bigstock. Dzięki 71 milionom obrazów cyfrowych możesz odnaleźć idealne zdjęcie za minimalną cenę.

Zróżnicowane plany dostępne są na zasadzie miesięcznej, jak i dziennej, a przy tego typu planie, koszt za jedno zdjęcie wynosi zaledwie 0,53$.

 

CanStock Photo

20. Can Stock Photo

Dodając ponad 23.000 zdjęć dziennie, Can Stock Photo zasługuje na miano olbrzymiej agencji zdjęciowej. Profesjonalne fotografie stają się osiągalne dla każdego minimalnym kosztem. Plany oparte na kredycie i na subskrypcji zaczynają się od jedynych 9$. Plany subskrypcji niwelują koszt jednego zdjęcia do ok. 0,55$.

 

 

Podsumowując

Powyższa lista stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej. Jeśli przeszukasz internet, możesz znaleźć wiele więcej stron ze stockowymi obrazami, mogącymi pomóc Ci ulepszyć Twoje projekty, dlatego następnym razem, kiedy będziesz myślał o zdjęciu idealnym, przejrzeć wyżej wymienione strony.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron