Nagrywaj ekran komputera za pomocą RecordCast

Opublikowany 17 lutego 2021 w Content. Tagi: , , .

Nagrywanie ekranów i edycja filmów są coraz bardziej doceniane przez edytorów zarówno w celach biznesowych jak i edukacyjnych. Poprzez wykorzystanie aplikacji do nagrywania i edycji filmów, powstaje wiele prac, które mogą być udostępniane każdemu.

W obecnej epoce cyfrowej wszystko jest możliwe, nawet jeśli jest to z różnych powodów ograniczone przestrzennie, na przykład z powodu pandemii COVID-19, która dotknęła świat. Twórcy treści, nauczyciele szkolni, wykładowcy, a nawet mentorzy, muszą oczywiście pozostać produktywni i kreatywni w tworzeniu wysokiej jakości treści wideo – zarówno dla celów nauczania i uczenia się, jak i dla promocji biznesu.

Aby stworzyć wysokiej jakości materiał wideo, redaktorzy potrzebują odpowiedniego programu do edycji. Co jednak zrobić w przypadku, gdy materiał, który ma zostać wyprodukowany, to tutorial? Zazwyczaj redaktorzy używają jeszcze jednej aplikacji, a mianowicie aplikacji do nagrywania ekranu lub rejestratora ekranu. Również blogerzy i YouTuberzy używają tej aplikacji podczas tworzenia filmów instruktażowych.

RecordCast

Oczywiście korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Otwórz aplikację do nagrywania ekranu monitora, a następnie uruchom oprogramowanie do edycji wideo. RecordCast Screen Recorder może służyć do nagrywania ekranu, a następnie edytowania treści w aplikacji.

Natomiast, jeśli nigdy wcześniej o nim nie słyszałeś, zapoznaj się z tą recenzją aplikacji. W tym przewodniku, przedstawimy Ci, czym jest RecordCast, jakie są jego plusy, minusy, w jaki sposób go używać oraz zdradzimy Ci kilka przydatnych wskazówek na początek.

Omówienie RecordCast

RecordCast Screen Recorder to internetowa aplikacja umożliwiająca nagrywanie ekranu komputera i edycję filmów za pomocą edytora. Jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji, nie musisz też niczego pobierać.

Aplikacja ta została opracowana przez PearlMountain Limited, firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania, która od 2006 roku skupia się na badaniach i rozwoju oprogramowania graficznego i multimedialnego. Firma ta stworzyła również wiele innych narzędzi wykorzystywanych przez użytkowników w ponad 100 krajach na całym świecie.

RecordCast - zrzut ekranu 1

Plusy RecordCast

Niektórzy z was pewnie zastanawiają się, dlaczego polecam nagrywanie ekranu i edytowanie filmów na laptopie przy użyciu RecordCast, prawda?

Poniżej przedstawiamy plusy RecordCast:

Brak opłat

Nagrywanie ekranu i edycja wideo w RecordCast jest darmowa. Możesz rejestrować ekran swojego komputera online w dowolnym momencie bez żadnych opłat. Wymagania są stosunkowo proste. Wystarczy mieć przygotowany komputer z dostępem do sieci.

Korzystanie z nagrywania bez konieczności pobierania plików

Dodatkowo, oprócz nagrywania ekranu komputera i edycji wideo za darmo, nie musisz pobierać aplikacji RecordCast. Dzięki temu, że jest to aplikacja internetowa, można w niej pracować bezpośrednio w przeglądarce.

Wszechstronne nagrywanie

Nagrywanie ekranu w RecordCast jest dość całkiem wygodne. Możesz nagrywać cały ekran, rejestrować dźwięk lub nagrywać z kamery internetowej itp. Dodatkowo możesz dokonywać dowolnych zmian.

Wbudowany edytor wideo

Kolejną zaletą jest to, że RecordCast posiada wbudowany edytor wideo. Po zakończeniu nagrywania możesz edytować, a następnie przesyłać nagrania do mediów społecznościowych. Istnieje wiele funkcji i efektów, które zapewnią Ci atrakcyjny obraz.

Minusy RecordCast

Brak zaplanowanego nagrywania

Załóżmy, że jesteś zajęty czymś innym i nie masz czasu, aby czekać na transmisję na żywo, ale chcesz nagrać ją na swoim komputerze. Nie możesz zaplanować nagrywania. To może być trochę uciążliwe.

Mniej formatów eksportu

Jeśli chodzi o eksport, RecordCast pozwala eksportować tylko formaty MP4 i WEBM. Jeżeli potrzebujesz skorzystać z innych formatów, musisz znaleźć inną aplikację, aby je przekonwertować. Myślę jednak, że dla mnie format MP4 jest wystarczający, ponieważ prawie każda platforma go obsługuje.

Jak nagrywać ekran?

Jeśli chcesz nagrywać z RecordCast, ale dopiero zaczynasz przygodę z tym programem, nie martw się o to, jak zacząć. Jest to dość intuicyjne i łatwe do opanowania. Zresztą, poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak nagrywać ekran komputera za pomocą RecordCast.

1. Otwórz przeglądarkę na laptopie / komputerze

Pierwszym krokiem jest otwarcie przeglądarki na laptopie, np. Google Chrome, Firefox, Safari itp. Upewnij się, że laptop ma dobre połączenie z siecią, ponieważ RecordCast jest aplikacją internetową.

2. Otwórz aplikację RecordCast

W przeglądarce, wpisz “RecordCast Screen Recorder” lub wpisz “RecordCast”. Następnie kliknij jeden z linków na stronie wyników wyszukiwania w przeglądarce, a przejdziesz do strony głównej Recordcast.com.

3. Rozpocznij nagrywanie

Na stronie głównej znajdziesz “Free Online Screen Recorder and Video Editor”. Wystarczy kliknąć “Rozpocznij nagrywanie”, a następnie przejść do aplikacji do nagrywania ekranu. Co chcesz nagrać? Wystarczy dostosować się do motywu, tematu i celu nagrywania obiektu.

4. Dokonaj ustawień nagrywania

Przed nagrywaniem, najpierw potwierdź wymagane ustawienia. Dokonaj korekty ustawień, w tym trybu nagrywania, w zalezności od tego, czy używasz trybu Screen + Webcam, Screen Only mode, czy trybu Webcam Only.

Następnie nie zapomnij o ustawieniach dźwięku, zarówno przy użyciu urządzenia audio w systemie laptopa, jak i przy użyciu zewnętrznego dźwięku z mikrofonu. Możesz też użyć obu lub zrezygnować z jakiegokolwiek dźwięku.

Na koniec wybierz obszar nagrywania, który chcesz nagrać w swoim wideo, czyli nagrywanie całego ekranu, określonego okna aplikacji lub określonej karty przeglądarki. Po dokonaniu ustawień zgodnie z Twoimi potrzebami, rozpocznij nagrywanie.

RecordCast - zrzut ekranu 2

5. Pobierz wideo

Kiedy już wszystko jest gotowe, zatrzymaj proces nagrywania przyciskiem “Stop Recording”. Następnie pobierz nagranie i zapisz je w folderze na używanym laptopie. Jeśli uznasz, że nagranie jest odpowiednie, to od Ciebie zależy, czy wykorzystasz je jako materiał do tutoriali, promocji itp. Możesz również udostępnić końcowy filmik z nagraniem w swoich mediach społecznościowych i w każdym innym dowolnym miejscu.

6. Wyedytuj wideo

Ale przypuśćmy, że czujesz, że musisz dopracować i zmodyfikować nagrania lub połączyć je z wcześniej nagranymi filmami i dodać efekty. W takim przypadku, możesz edytować je ponownie po pobraniu. Możesz też bezpośrednio kliknąć na przycisk “Edytuj i eksportuj w MP4”, aby je dopracować. Oprócz nagrywania ekranu, aplikacja RecordCast umożliwia również edycję filmów z najlepszymi funkcjami i efektami, aby uzyskać wysokiej jakości filmy. Spójrzmy na niektóre z nich.

Edytor wideo pozwoli Ci przesłać muzykę lub zdjęcia, aby połączyć je z Twoim nagraniem. Możesz również dodać nakładkę tekstową i inne elementy, aby upiększyć swoje nagranie. RecordCast oferuje szeroki wybór gotowych nakładek i różnych efektów. Wykorzystaj dostępne funkcje i efekty, w tym edycję narracji i głosu. Tutaj warto wspomnieć o elementach, które można znaleźć pośród milionów danych. Elementy są różne, od strzałek do kształtów, mediów społecznościowych, dymków, liczb, elementów edukacyjnych, komiksowych, ludzi itp. Na pewno znajdziesz element, który spełnia Twoje wymagania.

RecordCast - zrzut ekranu 3

Podsumowanie

Tak oto wygląda nagrywanie ekranu i edycja filmów w aplikacji RecordCast. Chcesz zacząć tworzyć filmy do tutoriali i materiałów szkoleniowych? Chcesz nagrywać swój ekran lub transmisję online? RecordCast jest świetną opcją. To narzędzie ułatwia pozyskiwanie nagrań ekranu, nagrywanie rozgrywki, transmisji na YouTube i wielu innych.

Jest dość łatwe w użyciu i bezpłatne. Dlaczego by nie sprawdzić, jak nagrywać ekrany komputerów i edytować filmy online w RecordCast już teraz? Powodzenia.


O Autorze

Hritusharma jest blogerem freelancerem, specjalizującym się w projektowaniu technologii i aplikacji projektowych. Jest chętny do pomocy każdemu, kto chce zostać profesjonalnym projektantem. Oprócz bycia technologicznym zapaleńcem, Hritusharma interesuje się tworzeniem filmów i fotografią.

Jeden komentarz:

 1. RS:

  Świetnie wygląda ten edytor. Całkiem przyjazny interfejs. Trzeba przetestować!

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron