Gdzie szukać freelancerów (lub zleceń jako freelancer)?

Opublikowany 30 lipca 2019 w Zasoby. Tagi: , , , .

Firmy z całego świata zaczęły w elastyczny sposób czerpać korzyści ze współpracy z pracownikami zdalnymi i freelancerami. Ze względu na znaczną rozbieżność umiejętności, znalezienie w krótkim czasie nowego pracownika o odpowiednich umiejętnościach, nie jest dla firmy łatwym zadaniem. Poszukiwanie i zatrudnianie freelancerów stało się z czasem łatwiejsze, zwłaszcza jeśli wie się, gdzie należy szukać.

freelancerzy

Omawiane tu portale ze zleceniami dla freelancerów są popularnym rynkiem dla osób poszukujących i pragnących zatrudnić freelancerów, i vice-versa, dla freelancerów szukających zatrudnienia. Te kilkadziesiąt portali będzie świetnym punktem zaczepienia, by rozpocząć karierę jako freelancer. Z odpowiednim zestawem umiejętności i nastawieniem będziesz w stanie odnaleźć wiele projektów, które przypadną Ci do gustu, jednocześnie zapewniając przyzwoity dochód. Wymienione w tym poście platformy pomogą Ci w odnalezieniu freelancerów o różnorakich umiejętnościach, a jeśli sam jesteś uzdolnionym freelancerem, możesz zarejestrować się na tych platformach i zarabiać niezłe pieniądze.

Polskie portale dla freelancerów

Polskich platform łączących zleceniodawców z freelancerami nie jest wiele. Również liczba dostępnych zleceń oraz potencjalnych wykonawóc jest nieporównanie mniejsza niż w przypadku serwisów globalnych. Tym bardziej, że polskie firmy i freelancerzy również są tam obecni.
Jednak kiedy barierą jest nieznajomość języka angielskiego, skorzystanie z lokalnej platformy jest jedynym wyjściem.
Oto kilka polskich portali, na których można szukać lokalnych freelancerów oraz zleceń:

 • Oferia – portal z wykonawcami i zleceniami z różnych kategorii, należący do marki Leroy – Merlin
 • UseMe – serwis skoncentrowany na pracy zdalnej, nie tylko pomagający znaleźć partnera, ale również ułatwiający rozliczenia (faktury dla firm, umowy o dzieło lub zlecenie dla osób prywatnych)
 • Designer – oferty i konkursy z dziedziny projektowania graficznego
 • Freelanceria – portal zleceń freelancerskich, ale również ofert pracy
 • OutWork – jeszcze jeden portal zawierający oferty pracy i zlecenia w kilkudziesięciu kategoriach

Ogólne zlecenia

Te portale charakteryzują się szerokim wachlarzem freelancerów o różnorodnym zestawie umiejętności. Jeśli poszukujesz dewelopera, pisarza, sprzedawcy, marketingowca, specjalisty od SEO, wirtualnego asystenta, czy osoby świadczącej jeszcze inny rodzaj usług, na tych stronach z pewnością znajdziesz odpowiedniego, dostępnego freelancera. Jeśli jesteś deweloperem, fotografem lub posiadasz inne umiejętności, na które jest popyt, możesz zarejestrować się na jednym z poniższych portali i znaleźć interesujące projekty.

Fiverr

Fiverr

Fiverr jest platformą stworzoną do odnajdowania freelancerów działających w różnych niszach, takich jak digital marketing, pisanie i tłumaczenie, programowanie i technologia, film i animacja, a także w wielu innych branżach. Fiverr pozwala klientom odnaleźć odpowiedniego freelancera za niewielkie pieniądze. Na przykład, platforma ta zezwala jedynie na stałą cenę za dany projekt, a nie stawki godzinowe. Platforma zapewnia ochronę płatności, a wynagrodzenie jest przesyłane do freelancera, dopiero kiedy uznasz, że jesteś usatysfakcjonowany jego pracą i usługą.

Upwork

Upwork

Kilka lat temu istniały jedynie dwie platformy, na których można było odnajdywać i zatrudniać freelancerów – oDesk i Elance. W roku 2015 obie te platformy połączyły się w jedno, aby stworzyć przestrzeń rynkową o nazwie Upwork. Jest to jeden z największych portali dla osób pragnących zatrudnić freelancerów, a także dla tych, którzy pracy jako freelancer szukają. Obecnie na Upwork zarejestrowanych jest ponad 15 milionów freelancerów i ponad 5 milionów klientów, którzy każdego roku publikują ponad 3 miliony zleceń. Możesz znaleźć freelancerów działających w każdej niszy. Już na starcie Upwork pobiera prowizję w wysokości 20% kosztu całego projektu. To jedno z najlepszych miejsc, aby odnaleźć freelancerów o różnym poziomie umiejętności, w przystępnej cenie.

Freelancer

Freelancer

Freelancer działa podobnie do Upwork. Posiada setki projektów dostępnych dla freelancerów za stałą cenę lub stawkę godzinową. Odnalezienie freelancera przychodzi na tej platformie z łatwością, a jedyne, co musisz zrobić, to opublikować swoje ogłoszenie. Niezależnie od rodzaju usługi, jakiej szukasz, zawsze znajdziesz freelancera, który tę usługę dla Ciebie wykona. Od rozwoju aplikacji mobilnej, po usługi deweloperskie, projektowanie stron internetowych, wytwarzanie produktu, lub usługi wirtualnego asystenta.

PeoplePerHour

PeoplePerHour

Nazwa tej strony mówi sama za siebie. PeoplePerHour pozwala na publikowanie projektów I zatrudnianie freelancerów. Oferty freelancerów są przeglądane i oceniane przez ekspertów, dzięki czemu możesz znaleźć freelancera z prawie każdej niszy biznesowej i zestawem umiejętności. Możesz wyszukiwać freelancerów według ich umiejętności, lokalizacji lub oceny. Możesz również skontaktować się z konkretnym freelancerem i zapytać go/ją, co może zaoferować w ramach Twojego projektu.

 

Toptal

Toptal

Toptal jest popularnym portalem ze zleceniami dla freelancerów, łączącym firmy z niezależnymi ekspertami w różnych kategoriach, takimi jak programiści, projektanci, product managerzy i wiele więcej. Toptal upraszcza proces poszukiwania i zatrudniania freelancerów na potrzeby dowolnego projektu. Firmy muszą sprecyzować swoje wymagania, a zespół ekspertów Toptal odnajdzie dla nich odpowiedniego kandydata do wykonania danego projektu. Za każdym razem, kiedy dochodzi do zatrudnienia freelancera za pośrednictwem Toptal, firmy mają zapewniony bezpieczny okres próbny, a zapłatę mogą uiścić, dopiero kiedy są w pełni usatysfakcjonowane wykonaną pracą.

Guru

Guru

Podobnie jak w przypadku innych portali ze zleceniami dla freelancerów, Guru ułatwia nawiązanie kontaktu i współpracę pomiędzy niezależnymi ekspertami a wymagającymi firmami. Strona zrzesza ponad 3 miliony niezależnych ekspertów, dlatego znalezienie freelancera z potrzebnymi umiejętnościami nie będzie stanowiło problemu, niezależnie od niszy działalności. Można tu trafić na pisarzy, tłumaczy, projektantów, artystów, programistów, deweloperów inżynierów i architektów.

 

FlexJobs

FlexJobs

Ponad 50 kategorii zawodowych czyni FlexJobs jedną z najlepszych platform dla ludzi poszukujących zatrudnienia jako freelancer. Platforma ta zezwala na publikowanie zleceń w różnych kategoriach, aby efektywniej przyciągać uwagę konkretnych freelancerów, poczynając od amatorów do zawodowców. Na FlexJobs z łatwością można znaleźć freelancerów lub pracowników na niepełny wymiar etatu. Portal ten poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i autentyczności wykonywanej pracy, dlatego każde zlecenie i firma są ręcznie weryfikowane, aby upewnić się, że nie dojdzie do żadnego oszustwa, czy reklam wpływających niekorzystnie na całe przedsięwzięcie.

Truelancer

Truelancer

Portal ze zleceniami dla freelancerów Truelancer to przestrzeń, w której firmy pragnące zatrudnić freelancerów i osoby poszukujące zatrudnienia jako freelancer mogą spotkać się i ustalić warunki współpracy. Na stronie Truelancer można odnaleźć niezależnych ekspertów z dowolnej branży, np. pisarzy, programistów, speców od SEO, deweloperów i designerów, specjalistów ds. sprzedaży i marketingu i kreatywnych. Truelancer opracował wolny od ryzyka system, świetnie sprawdzający się dla obydwu stron — dla klienta, jak i dla freelancera. Po zatrudnieniu freelancera przy projekcie klient uiszcza opłatę, którą freelancer otrzyma, dopiero kiedy klient będzie w 100% zadowolony ze współpracy.

ClearVoice

ClearVoice

ClearVoice jest portalem ze zleceniami dla freelancerów skupiającym się głównie na tworzeniu contentu. Za pomocą ClearVoice można odnaleźć i zatrudnić specjalistów od tworzenia contentu dotyczącego kategorii takich jak: reklama i marketing, branża beauty, opieka zdrowotna, nauka, biznes, rozrywka, prawo, podróże i przygoda, a także oprogramowanie i technologia. Można zatrudnić pisarza, stratega pracującego nad contentem, copy writera, wydawcę, czy redaktora. ClearVoice zapewnia także specjalistów takich jak filmowcy, fotografowie, redaktorzy techniczni. Jedną z wyjątkowych cech ClearVoice jest to, że dzięki tej platformie można zatrudnić sprawdzonych, niezależnych twórców, którzy będą w stanie w pełni sprostać zróżnicowanym wymogom dowolnej branży.

Servicescape

ServiceScape

ServiceScape posiada ponad 83 000 zarejestrowanych klientów, a średnia ocena satysfakcji klienta wynosi 4,5 na 5. Przy takiej liczbie zleceniodawców znalezienie zatrudnienia jako freelancer to nie problem. Servicescape zapewnia również znalezienie odpowiedniej osoby do wykonania dowolnego projektu. Klienci mają dostęp do opisu danego specjalisty, jego portfolio, referencji, szczegółów dotyczących projektów wykonanych w przeszłości, co daje realny pogląd na zdolności i potencjał danego freelancera. ServiceScape oferuje też usługi na żądanie dla klientów, którym się śpieszy i nie chcą przechodzić przez cały proces zwyczajowego outsourceingu. Mogą oni w kilku krokach ustalić wynagrodzenie za dany projekt i wybrać freelancera, który będzie pracować nad ich projektem. To takie proste.

Wyżej wymienione miejsca są portalami z ogólnymi zleceniami dla freelancerów działających w różnych niszach. Jeśli jednak szukasz specjalnych miejsc lub platform poświęconych konkretnej niszy, zalecamy zapoznać się z listą poniżej.

 

Copywriterzy

Mediabistro

Mediabistro

Mediabistro jest portalem ze zleceniami dla freelancerów, pozwalającym na odszukanie freelancera specjalizującego się w konkretnej dziedzinie, np. sprzedaż, pisanie, reportaże TV, programowanie i projektowanie stron internetowych i wiele innych. Dostępne na stronie narzędzie do wyszukiwania, pozwala doprecyzować swoje poszukiwania, dzięki wprowadzeniu filtrów takich jak branża, doświadczenie, lokalizacja i specjalizacja. W ten sposób szybko i z łatwością dotrzesz do odpowiedniego freelancera dla Twojego projektu. Poza tworzeniem miejsca spotkań freelancerów z ich klientami Mediabistro oferuje także kursy online dla freelancerów, aby podnosić ich kwalifikacje. Sekcja blogowa strony zawiera kilka praktycznych postów, mogących za darmo pomóc w rozwoju umiejętności.

Constant Content

Constant Content

Jak sama nazwa wskazuje, Constant Content pozwala firmom zatrudniać pisarzy, aby tworzyli content odpowiedni dla każdej branży i na każdy temat. Za pomocą Constant Content można nie tylko zatrudniać niezależnych pisarzy, ale również kupować gotowe teksty do opublikowania na stronie. W Constant Content znajdziesz ponad 100 tysięcy profesjonalnie przygotowanych publikacji na dowolny temat. Liczba zarejestrowanych na stronie niezależnych pisarzy przekracza 100 tysięcy, a każdy z nich przeszedł przez rygorystyczny proces aplikacji i surową kontrolę redakcyjną. Wszystko po to, aby upewnić się, że strona oferuje swoim klientom jedynie najwyższej jakości content. Wszelkie teksty kupowane za pomocą Constant-content posiadają 100% gwarancję, że nie występują w indeksie.

Freelance Writing

Freelance Writing

Freelance Writing jest portalem przeznaczonym dla firm pragnących zatrudnić pisarzy, a także dla niezależnych pisarzy, pragnących zarabiać pisaniem tekstów. Rygorystyczny proces testowania pisarzy ma na celu wybranie idealnego pisarza, który opanował sztukę pisania do perfekcji, a ponadto jest pełen pasji. Portal zapewnia niezależnym pisarzom szereg możliwości, aby mogli oni doskonalić swój warsztat w konkursach literackich. Freelance Writing pomaga z łatwością znaleźć pisarza specjalizującego się w wybranym gatunku, dzięki podziałowi na kategorie, takie jak: komunikat prasowy, zawartość stron internetowych, newslettery, opisy produktowe i wiele innych.

JournalismJobs

Journalism Jobs

JournalismJobs to portal ze zleceniami dla freelancerów poświęcony specjalistom od mediów. Platforma ta służy jako miejsce dla pracodawców poszukujących specjalistów od mediów, a niezależni specjaliści do mediów mogą otrzymać zlecenie. W Journalism Jobs można wyszukiwać freelancerów na podstawie lokalizacji. Poza zróżnicowanymi ofertami pracy dla specjalistów w zakresie mediów strona oferuje również dostęp do społeczności dziennikarskiej, porady zawodowe i rzetelne źródła informacji dla profesjonalistów.

 

Freedom with Writing

Freedom with Writing

Freedom with Writing różni się od portali dla freelancerów omawianych powyżej. W przeciwieństwie do platform, na których klienci i freelancerzy muszą się zarejestrować, tutaj wystarczy jedynie, że freelancer poda swój adres email, a już będzie mógł otrzymywać płatne zlecenia literackie. Ta platforma freelancerska nie oferuje żadnych usług dla klientów poszukujących freelancerów. Wszystko odbywa się za pośrednictwem emaila. Strona zamieszcza płatne zlecenia dla pisarzy wraz z dotyczącymi ich szczegółami.

 

Designerzy

Behance

Behance

Tak jak w przypadku 99 Designs, konfiguracja Behance jest dość wyjątkowa. Designerzy mają możliwość zaprezentować swoją pracę potencjalnym klientom. Najlepsze z ich projektów są wyświetlane na stronie docelowej o nazwie Discover. Na stronie Behance można zarówno publikować zlecenia, jak i zgłaszać się do ich wykonania.

 

 

 

Studio Envato

Envato Studio

Studio Envato jest portalem, gdzie można znaleźć designerów, deweloperów i twórców potrzebnych do wykonania projektu. Studio Envato, w przeciwieństwie do innych platform dla freelancerów, gdzie można się zarejestrować i zacząć oferować swoje usługi, sugeruje zupełnie inną drogę. Freelancerzy pragnący oferować swoje usługi na platformie Studio Envato muszą dokonać Rejestracji Zainteresowań. Zespół Studio Envato przeprowadza kandydatów przez proces rygorystycznych testów, a możliwość świadczenia usług zostaje zaoferowana jedynie najlepszym. Klienci mogą odnaleźć odpowiednich freelancerów, wyszukując za pomocą takich kryteriów jak zakres cenowy, czas wykonania usługi, lokalizacja i kilka innych właściwości, koniecznych, by znaleźć freelancera idealnego.

Dribbble

Dribbble

Dribbble jest raczej platformą dla zawodowych twórców. Służy też jako tablica on-line do prezentowania światu swoich prac. Firmy mogą tu publikować zlecenia i szukać freelancerów. Kryteriami wyszukiwania mogą być umiejętności freelancera lub jego lokalizacja. Jest też kilka innych filtrów, takich jak poziom doświadczenia, rodzaj pracy, dostępność. Dzięki temu poszukiwanie odpowiedniego freelancera staje się prostsze. Freelancerzy mogą łączyć się w zespoły i wspólnie prezentować potencjalnym klientom swoją pracę i dane.

99designs

99 Designs

Założenia 99designs są nieco inne. Ci, którzy chcieliby otrzymać projekt, publikują zlecenie. Działa to na zasadzie konkursu. Freelancerzy zarejestrowani na tej platformie mogą brać udział w konkursie i publikować swoją pracę. Klient wybiera najlepszy projekt, spełniający jego wymogi i płaci zwycięskiemu freelancerowi.

 

Smashing Magazine Jobs

Smashing Magazine

Smashing Magazine Jobs jest platformą ze zleceniami dla freelancerów, skierowaną głównie do designerów i deweloperów stron internetowych. Poza możliwością znalezienia zatrudnienia strona oferuje także użyteczne pomoce naukowe w formie artykułów i e-booków. Smashing Magazine Jobs organizuje także przyjazne konferencje, aby pomóc freelancerom doskonalić swoją wiedzę i poszerzać sieć kontaktów kreatywnych. Zadaniem firm jest tworzenie ofert pracy i wyszukiwanie, a następnie zatrudnianie freelancerów do pracy przy projektach.

 

Programiści

Strony wymienione poniżej zapewniają wiele zleceń dla designerów i deweloperów. Jeśli szukasz dobrego dewelopera lub designera, to najprawdopodobniej natrafisz tu na kilku kandydatów.

Codeable

Codeable

Codeable jest platformą ze zleceniami dla freelancerów skupiającą się głównie na deweloperach WordPress. Strona zrzesza ponad 430 sprawdzonych ekspertów od WordPress. Klienci za darmo publikują tu swój projekt, aby otrzymać jego wycenę. Nie ma konieczności zatrudnienia kogoś, a cały proces jest pozbawiony ryzyka. Codeable oferuje deweloperom WordPress usługę najwyższej jakości. Jeśli uważasz się za eksperta w dziedzinie WordPress, możesz zgłosić się, by zostać członkiem zespołu Codeable i uiścić opłatę za przetworzenie wniosku. Zaledwie 2% kandydatów pomyślnie przechodzi testy i zostaje wybranych na członków zespołu.

Gun.io

Gun

Ta strona została stworzona, aby społeczność open source miała dostęp do zleceń deweloperskich open source. Strona jest znana z tego, że zarejestrowane są na niej tysiące solidnych deweloperów, a odnalezienie najlepszego inżyniera do wykonania projektu technicznego to pestka. Gun.io błyskawicznie wyszukuje freelancerów, a jego zaletą jest, że baza talentu bogata jest w specjalistyczną wiedzę. Klientami korzystającymi z tej platformy są między innymi znani liderzy przemysłu technologicznego, tacy jak Cisco, Teska i Atrium.

Devcenter

Devcenter

Devcenter jest platformą ze zleceniami dla freelancerów stworzoną z myślą o utalentowanej społeczności afrykańskiej. Platforma posiada ograniczoną liczbę kategorii, a strona jest użyteczna jedynie, jeśli szukasz programisty lub projektanta produktu. Strona oferuje jednak satysfakcjonujące rozwiązania dotyczące płatności i bezpieczeństwa, takie jak Escrow, dzięki czemu środki są zamrożone do momentu, kiedy konkretne etapy pracy zostaną w satysfakcjonujący sposób wykonane i dostarczone do klienta. Freelancerzy szukający zlecenia muszą przejść selekcję złożoną z sześciu etapów, podczas której będą pracowali nad małymi projektami, udowadniając swój potencjał.

Coding Ninjas

Coding Ninjas

Coding Ninjas jest innego rodzaju portalem, na którym profesjonaliści mogą się zarejestrować, aby otrzymywać zlecenia od wiodących firm technologicznych. Jeśli szukasz pracy, możesz zapoznać się z ofertami i zgłosić się do któregoś zlecenia po tym, jak uprzednio zarejestrujesz się na stronie Code Ninjas. Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, możesz też zgłosić swój udział w różnego rodzaju kursach, aby poprawić lub umocnić swoje umiejętności. Pracodawcy także muszą zarejestrować się na stronie, aby zdobyć dostęp do utalentowanych Coding Ninjas.

Rent a Coder

Rent a Coder

Rent a Coder to wyspecjalizowana przestrzeń, gdzie możesz znaleźć designerów i deweloperów stron internetowych, aplikacji mobilnych, ilustracji, projektów, ekspertów od logo, znawców SEO, ekspertów od rozwiązań hostingowych i administratorów. Tak jak w przypadku stron z ogólnymi zleceniami dla freelancerów, można tu też publikować projekty lub rejestrować się jako freelancer, aby zgłaszać się do zleceń publikowanych na stronie. Można zarejestrować się jako freelancer, jako klient lub w obu rolach.

 

Wirtualni asystenci

Clickworker

Clickworker

Clickworker jest dobrą platformą, by znaleźć freelancerów do zadań wirtualnego asystenta, takich jak wprowadzanie danych, pisanie i dokonywanie researchu. Clickworker różni się od pozostałych platform dla freelancerów. Na przykład, kiedy publikujesz zlecenie dla freelancera, eksperci z Clickworker przejmują odpowiedzialność za całość zamówienia i wdrażają je, po uprzednim dostosowaniu go do potrzeb klienta. Jeśli zachodzi taka potrzeba całe zlecenie/projekt jest dzielony na mikro zadania celem osiągnięcia lepszego rezultatu. Podział zadań jest nadzorowany poprzez zespół Clickworkerów o odpowiednich kwalifikacjach.

VA Networking

VA Networking

VA Networking jest portalem ze zleceniami dla niezależnych Wirtualnych Asystentów. Jeśli jesteś nowy w branży wirtualnych asystentów i szukasz zatrudnienia, możesz założyć własny biznes jako wirtualny asystent, z pomocą VA Networking. Aby móc ubiegać się o zlecenia VA należy założyć działalność wirtualnego asystenta i stać się członkiem Klubu VA. Klienci poszukujący VA mogą składać zamówienia poprzez formularz online. Zanim wypełnią taki wniosek, muszą się także zarejestrować.

Assistant Match

AssistantMatch

Assistant Match jest portalem ze zleceniami dla freelancerów łączącym firmy z wirtualnymi asystentami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych. Firmy poszukujące VA muszą sprecyzować jakiej asysty konkretnie potrzebują. Na przykład, wirtualny asystent księgowości, pisania czy innych zadań. Assistant Match zapewnia wirtualnego asystenta dopasowanego do wymagań klienta i zlecenia pod względem umiejętności i doświadczenia. Klienci mają wybór – albo uiszczą opłatę w wysokości 95$ za ekspresową usługę, albo poczekają na konsultację ze specjalistami od lokowania.

 

Wideo edytorzy

Złapać za kamerę i nagrywać może każdy, ale potrzeba eksperta od edycji filmów, aby stworzyć piękny wizualnie i pełen wyrazu film. Oto kilka stron, na których można znaleźć niezależnych montażystów lub ubiegać się o zlecenia przy obróbce filmów.

Mandy

Mandy

Jeśli zależy Ci na niezależnych twórcach kreatywnych, zajmujących się obróbką filmu, produkcjami telewizyjnymi lub pracą sceniczną, Mandy będzie dla Ciebie platformą idealną. Jeśli jesteś niezależnym twórcą, możesz znaleźć tu pracowników, a jeśli jesteś agencją kreatywną poszukującą freelancerów – to właśnie tutaj ich znajdziesz. Dla osób poszukujących freelancerów, publikowanie ogłoszeń na Mandy jest darmowe. Niezależni montażyści muszą zarejestrować się na stronie Mandy, aby móc aplikować o zlecenia publikowane na stronie.

Production Hub

Production Hub

Production Hub ułatwia szukanie i zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów od filmików, filmów i wydarzeń na żywo. Jeśli reprezentujesz firmę produkującą filmy i chciałbyś zatrudnić freelancerów, na naszej stronie masz możliwość przejrzeć profile tysięcy ekspertów od produkcji filmów. Możesz też opublikować zlecenie. Jeśli natomiast jesteś specjalistą od tworzenia filmów, musisz zarejestrować się na Production Hub, aby pojawić się na liście naszych freelancerów. Strona ta posiada także oddzielne sekcje dla pracowników pełno i niepełno etatowych.

Stage 32

Stage 32

Stage 32 jest czymś w rodzaju internetowej tablicy z ogłoszeniami o pracę, gdzie można publikować swoje wymagania względem freelancerów w zakresie tworzenia filmów i doświadczenia. Poza pomocą w odnalezieniu profesjonalnych filmowców strona organizuje także spotkania branżowe, gdzie można nawiązać kontakty i porozmawiać ze specjalistami od tworzenia filmów.

 

Studenci i absolwenci

College Recruiter

College Recruiter

Platforma College Recruiter, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem spotkań dla studentów i pracowników. Działa ona na zasadzie internetowej tablicy ogłoszeń, gdzie studenci mogą aplikować o staże, prace w niepełnym wymiarze i sezonowe lub stanowiska dla początkujących. Aby znaleźć taką pracę, studenci muszą wpisać jakie wykształcenie posiadają i jaka jest ich lokalizacja, a strona zaprezentuje im listę odpowiednich dla nich miejsc pracy. Pracodawcy mogą publikować ogłoszenia na stronie po uprzedniej rejestracji.

 

Naukowcy i badacze

Mało kto ma świadomość, że naukowcy i badacze również mogą pracować jako freelancerzy. Oto lista stron, przez które można zatrudnić niezależnych naukowców i badaczy.

Kolabtree

Kolabtree

Portal Kolabtree jest znany z tego, że posiada ponad 900 zarejestrowanych naukowców i badaczy pracujących jako freelancerzy. Aby zatrudnić niezależnego naukowca lub badacza należy zarejestrować się jako klient i zamieścić wymagania dotyczące zlecenia. Platforma z niezwykłą powagą podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, a szczegóły Twojego projektu są bezpiecze, nawet po opublikowaniu ich. Kiedy już zlecenie naukowe lub badawcze pojawi się na Kolabtree, zarejestrowani specjaliści będą mogli rozpocząć licytację, a Ty wybierzesz takiego, który posiada wymagany zestaw umiejętności, doświadczenie i stawkę. Ekspert ten otrzyma swoje wynagrodzenie dopiero po pomyślnym wykonaniu projektu.

 

Podsumowując

Najlepszą radą, jaką możemy dać dowolnej firmie lub osobie prywatnej, chcącym zatrudnić freelancera jest – wysilcie się trochę, aby wasze projekty mogły być zrealizowane przez prawdziwych profesjonalistów. Tak samo, jeśli jesteś freelancerem szukającym zlecenia, zarejestruj się na dowolnej z wyżej wymienionych stron i targuj się o projekty, przy których zrobisz dobry użytek ze swoich umiejętności i doświadczenia i dzięki nim wykonasz świetną robotę, a Twój klient będzie zadowolony.

Jeden komentarz:

 1. Martyna Webdesign:

  Do polskich portali dla freelancerów warto dodać pozycję https://zleca.pl

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron