13 platform do sprzedawania i kupowania stron internetowych oraz biznesów SaaS

Opublikowany 4 stycznia 2021 w Ogólnie o aplikacjach webowych. Tagi: , , .

Tworzenie stron internetowych jest jednocześnie kreatywne i czasochłonne. Czasami jednak to sprzedaż projektu, szablonu lub gotowej strony internetowej może stanowić wyzwanie.

binesy

Może się okazać, że nie jest to tak bardzo dochodowe, jak by się tego chciało, a powodów ku temu może być kilka. Po pierwsze, uzasadniona cena wywoławcza może okazać się nieco wysoka ze względu na skalę inwestycji i czasochłonność, a co za tym idzie, nabywcy mogą przenieść się do innych sprzedawców. Po drugie, niektórzy nabywcy mogą nie być zainteresowani zakupem gotowych stron internetowych, a zamiast tego szukają projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W związku z tym, czerpanie zysków z projektu, w przypadku projektanta stron internetowych, może zająć dużo czasu.

Gdzie sprzedać lub kupić serwis internetowy albo biznes typu SaaS?

Na szczęście, w ostatnich latach rynki internetowe znacznie się rozwinęły i istnieją specjalistyczne platformy, które pozwalają na wystawienie stron internetowych, blogów i produktów SaaS na sprzedaż. Jeśli jesteś twórcą stron internetowych, być może znasz już niektóre z tych możliwości, ale założę się, że znajdziesz na tej liście również coś nowego.
Dołącz do nas, podczas gdy my omówimy kilka platform internetowych, które pozwalają na sprzedaż lub kupno stron internetowych i biznesów SaaS.

Platformy wyspecjalizowane w zasobach cyfrowych

1. Flippa

Flippa to popularna platforma internetowa, która pozwala na sprzedaż i zakup stron internetowych, domen, blogów i kilku innych rodzajów zasobów cyfrowych. Projektanci i programiści stron internetowych mogą wymieniać swoje prace na platformie i sięgać do ponad 300.000 nabywców na całym świecie. Według statystyk ruchu internetowego, w ciągu ostatnich 6 miesięcy na Flippie sprzedano ponad 1,1 miliona stron internetowych.

Flippa

Jak to działa

Użycie Flippa jest dość łatwe. Wystarczy, że zarejestrujesz się i wystawisz swoją stronę na sprzedaż. Flippa oferuje bezpłatną wycenę Twojego produktu SaaS, która pozwoli zapewnić najlepszą cenę dla Twojej twórczości. Masz pełną kontrolę nad procesem sprzedaży. Platforma pomoże Ci znaleźć i spotkać nabywców oraz negocjować 1:1. Jeśli obie strony zgodzą się na określoną cenę, sprzedaż zostaje sfinalizowana.

Najważniejsze punkty

 • Dobrze zdefiniowane kategorie
 • Pozwala na łatwą sprzedaż aktywów cyfrowych
 • Bezpłatna wycena
 • Pozwala na wynajęcie brokera do sprzedaży

2. Empire Flippers

Kolejna popularna platforma internetowa, Empire Flippers, założona w 2013 roku, do tej pory sprzedała już 193 190 415 dolarów aktywów cyfrowych. Platforma może pochwalić się 90% wskaźnikiem skuteczności i z pewnością jest to ekscytująca wiadomość dla twórców stron internetowych, którzy czekają, aby zmienić swoją pasję w biznes.

Empire Flippers

Jak to działa

Aby móc sprzedawać swoje cyfrowe aktywa, musisz się zarejestrować w platformie. Eksperci z Empire Flippers rozumieją, jak trudne może być dla sprzedawcy zawarcie umowy po znalezieniu zainteresowanego kupca. Dlatego też pracują nad tym, aby proces sprzedaży przebiegał sprawnie dla obu stron. Platforma oferuje bezpłatną wycenę Twoich cyfrowych aktywów, a po jej zakończeniu, aukcja zostaje uruchomiona.

Najważniejsze punkty

 • Różne specjalizacje biznesowe sprawiają, że wyszukiwanie ofert jest proste i łatwe
 • Bezpłatna wycena
 • Wskazówki dotyczące finalizacji procesu sprzedaży
 • Najlepsza możliwa cena za Twoje cyfrowe aktywa.

3. Quiet Light

Quiet Light to rozwijająca się platforma, która pozwala wyeliminować wszelkie trudności związane z zakupem i sprzedażą online. Ten internetowy rynek specjalizuje się w SaaS, sklepach typu e-commerce, przedsiębiorstwach internetowych i stronach internetowych opartych na treści.

Quiet Light

Jak to działa

Quiet Light stosuje proste podejście do sprzedaży stron internetowych. Platforma nie wymaga od Ciebie rejestracji ani zakładania konta. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, nazwę i adres strony internetowej. Platforma oferuje bezpłatną wycenę strony internetowej i nie wywiera presji, aby jak najszybciej dokonać sprzedaży.

Najważniejsze punkty

 • Brak konieczności rejestracji
 • Bezpłatna wycena
 • Brak nacisku na szybką sprzedaż strony internetowej

4. Exchange

Należąca do Shopify, Exchange jest zaufaną platformą do kupowania i sprzedawania sklepów Shopify. Shopify jest znany z tego, że posiada 1,000,000 sklepów na całym świecie, dlatego też ich zespół ma ogromne doświadczenie w kupowaniu i sprzedaży sklepów, co może okazać się bardzo użyteczne. Ale jest pewien haczyk! Exchange obsługuje tylko zakup i sprzedaż sklepów Shopify. Jeśli chcesz sprzedawać inne rozwiązania e-commerce, musisz szukać gdzie indziej.

Exchange

Jak to działa

Platforma Exchange jest łatwa w użyciu i umożliwia wystawienie sklepu Shopify w dowolnej kategorii, która opisuje Twoją działalność. Platforma oferuje przewodnik kupującego i centrum pomocy, które pomoże Ci w sprzedaży i kupnie. Aby wystawić swój sklep na sprzedaż, musisz zarejestrować się na platformie, przy czym oferta może być publiczna lub prywatna. Możesz nawet stworzyć ofertę strony, dzięki której zainteresowani kupujący będą mogli się z Tobą skontaktować.

Najważniejsze punkty

 • Dobra platforma do kupowania sklepów Shopify
 • Specjalistyczne centrum pomocy
 • Możliwość wystawienia oferty publicznej lub prywatnej dla Twojego sklepu Shopify

5. SideProjectors

Ta platforma (która ma dość nietypowo wyglądającą stronę internetową) jest idealna do kupna lub sprzedaży firm SaaS, sklepów internetowych, blogów, aplikacji komputerowych, aplikacji mobilnych i kilku innych zasobów cyfrowych. Jest przydatna także w przypadku przedsiębiorców szukających współzałożycieli.

SideProjectors

Jak to działa

SideProjectors posiada prostą nawigację z inteligentnymi filtrami. Zgłoszenie projektu jest bardzo proste, a nabywcy są znani z tego, że preferują tę platformę, z uwagi na to, że pozwala na wyszukiwanie projektów cyfrowych według daty zgłoszenia, użytych narzędzi, języków programowania i innych parametrów preferencyjnych.

Najważniejsze punkty

 • Wsparcie zakupu i sprzedaży szerokiej gamy cyfrowych zasobów
 • Inteligentne filtry
 • Pomoc w znalezieniu sponsora/współzałożyciela projektu

6. Transferslot

Ten portal ma prostą, a jednocześnie bardzo funkcjonalną konstrukcję. Możesz mieć wrażenie, że jest nieco bardziej zorientowany na sprzedawców, ale to nie do końca prawda. Transferslot ułatwia twórcom stron internetowych i projektantom wystawienie wyników ich pracy twórczej na sprzedaż.

Transferslot

Jak to działa

Sprzedaż projektu za pośrednictwem Transferslot jest stosunkowo prosta. Wystarczy wypełnić podstawowe dane i informacje o swoim projekcie wraz z jego podsumowaniem. Następnie Twój projekt zostanie wystawiony na sprzedaż. Platforma ułatwia również zakup stron internetowych. Pozwala ona kupującemu na określenie budżetu i odpowiednie wyszukanie przystępnych cenowo projektów.

Najważniejsze punkty

 • Łatwe wystawianie projektów na sprzedaż
 • Prosta i łatwa w obsłudze strona internetowa
 • Filtr cenowy do wyszukiwania przystępnych cenowo projektów

7. Indiemaker

Jest to giełda wspólnotowa licząca ponad 13000 członków. Indiemaker pozwala na sprzedaż firm internetowych, nieużywanych domen i projektów pobocznych. Platforma posiada również forum społecznościowe, które może być wykorzystywane do zbierania opinii i informacji zwrotnych od członków na temat Twoich projektów cyfrowych.

Indiemaker

Jak to działa

Indiemaker pozwala na bezpłatne wystawienie swojego projektu i promowanie go wśród członków społeczności. Platforma zapewnia kilka funkcji umożliwiających interakcję z kupującymi, ale dostęp do nich jest płatny. Oferuje również możliwość promowania swoich ofert, co zapewnia Twojemu projektowi miejsce w wyróżnionej sekcji.

Najważniejsze punkty

 • Forum społecznościowe pomaga w uzyskaniu informacji zwrotnych na temat projektów
 • Możliwość umieszczenia na liście promocyjnej
 • Inteligentne opcje wyszukiwania, które pozwalają na sprawdzenie wielu różnych projektów cyfrowych

8. MicroAcquire

W przeciwieństwie do innych platform internetowych, MicroAcquire specjalizuje się w łączeniu sprzedawców i kupców startupów anonimowo. Jako że właściciel startupów może otrzymać setki zapytań o dane, platforma oferuje sprzedawcom możliwość odpowiedzi na wybrane zapytania o dane i realizacji konwersji.

MicroAcquire

Jak to działa

MicroAcquire posiada osobne sekcje dla kupujących i sprzedających. Aby móc korzystać z platformy, należy się zarejestrować. MicroAcquire oferuje usługi notowań premium, umożliwiające dostęp do SaaS lub firm e-commerce przed innymi użytkownikami. Oferuje również cenne treści dla startupów, umożliwiające rozwój ich działalności. Lista zasobów zawiera filmy wideo, przewodniki, artykuły i wpisy na blogi. Kalkulator wartości SaaS jest łatwy w użyciu. Wystarczy wprowadzić wymagane informacje, a kalkulator wyświetli listę najlepszych cen, jakie można uzyskać za dany zasób cyfrowy.

Najważniejsze punkty

 • Łatwy w użyciu kalkulator wyceny SaaS
 • Oddzielna sekcja dla kupujących i sprzedających
 • Dostępne usługi dodawania do listy Premium

9. Motion Invest

Jest to świetna platforma pozwalająca na zakup i sprzedaż stosunkowo nowych stron internetowych. Jedną z zalet Motion Invest jest to, że platforma nie jest brokerem internetowym, a to oszczędza Ci podejrzanych ofert i opłat. Platforma jest postrzegana jako portfolio stron internetowych należących do ekspertów. Nie jest to pośrednik, który łączy kupujących z sprzedającymi.

Motion Invest

Jak to działa

Motion Invest posiada łatwy w użyciu interfejs. Można tu znaleźć strony internetowe, które już przynoszą dobre dochody. Na platformie znajduje się lista szczegółów dotyczących strony internetowej dostępnej w sprzedaży. Zazwyczaj obejmują one liczbę odwiedzających w miesiącu, dochody w miesiącu i ranking autorytetu domeny. Podobnie jak inne platformy internetowe, Motion Invest oferuje również bezpłatną ocenę. W celu korzystania z usług oferowanych przez platformę należy się zarejestrować.

Najważniejsze punkty

 • Łatwy w użyciu interfejs
 • Szczegóły dotyczące strony internetowej, w tym jej miesięczne dochody
 • Bezpłatna wycena

10. Flipping Websites

W odróżnieniu od innych platform do sprzedaży stron internetowych, Flipping Websites nie jest platformą internetową do sprzedaży i kupna stron internetowych. Jest to natomiast prywatna grupa na Facebooku licząca ponad 11.200 członków. Nie oferuje ona żadnej wyceny strony ani opcji notowań, ale kupujący i sprzedający mogą się przez nią łączyć bezpośrednio w celu zawierania transakcji.

Flipping Websites

Jak to działa

Flipping Websites to prywatna grupa, która pozwala na dołączenie każdego, kto ma podobne zainteresowania. Jest to dobre miejsce do nawiązania kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach lub użytkownikami, którzy dzielą tę samą pasję. Aby wziąć udział w dyskusjach, należy dołączyć do grupy, ponieważ nie jest ona publiczna, a osoby, które nie są zarejestrowane, nie mogą oglądać postów.

Najważniejsze punkty

 • Grupa ludzi o podobnych poglądach, którzy mają podobne pasje
 • Każdy może zapoznać się z tą grupą na Facebooku
 • Tylko członkowie mogą przeglądać posty innych członków

11. Duuce

Duuce różni się od innych platform internetowych na tej liście. Nie jest to platforma do kupowania lub sprzedawania stron internetowych. Pozwala ona jedynie na kupno lub sprzedaż newslettera. Już ponad 800 osób jest zapisanych do Duuce i jest to dobra platforma do nawiązywania kontaktów z ludźmi z branży.

Duuce

Jak to działa

Ducce jest idealna dla twórców treści i projektantów stron internetowych tworzących newslettery. Oferuje bezpłatne rozwiązanie do wyceny newsletterów, które pozwala na sprzedaż newsletterów potencjalnym klientom. Platforma posiada dobrze zdefiniowane kategorie, dzięki którym kupujący z łatwością znajdą newslettery związane z ich tematyką biznesową, a także oferuje newslettery bezpłatne, premium i freemium.

Najważniejsze punkty

 • Możliwość otrzymywania newslettera bezpłatnie i premium
 • Dobrze zdefiniowana kategoria newslettera
 • Bezpłatne narzędzie do wyceny newslettera

Ogólne platformy do sprzedaży i kupna różnych biznesów

Oprócz wyżej wymienionych platform, które są przeznaczone do kupowania i sprzedawania stron internetowych i biznesów SaaS, kilka innych ogólnych rynków posiada również kategorie, które umożliwiają kupowanie i sprzedawanie stron internetowych. Te powszechne giełdy cechuje duża liczba osób codziennie odwiedzających, dzięki czemu można z powodzeniem wykorzystać je do wystawienia swoich produktów SaaS na sprzedaż.

Przyjrzyjmy się kilku takim giełdom.

12. BizBuySell

BizBuySell jest popularnym rynkiem internetowym do sprzedaży i kupna dowolnego rodzaju działalności gospodarczej lub franczyzy (w tym stron internetowych). Założona w 1996 roku, platforma była początkowo przeznaczona tylko do obrotu aktywami komercyjnymi. Ale w miarę upływu lat, stała się jedną z najbardziej popularnych internetowych platform sprzedażowych do kupowania i sprzedawania firm dowolnej wielkości i typu.

BizBuySell

Jak to działa

Strona ma prosty interfejs i jest bardzo łatwa w obsłudze. Aby kupować lub sprzedawać na platformie konieczna jest rejestracja. Strona oferuje inteligentne filtry, które pozwalają na znalezienie firm należących do określonego segmentu przemysłu. Możesz również wyszukiwać firmy według swojego budżetu. Platforma pomaga także znaleźć firmy dostępne w sprzedaży w określonej lokalizacji.

Najważniejsze punkty

 • Łatwy w użyciu interfejs
 • Wspieranie kupna i sprzedaży większości rodzajów przedsiębiorstw
 • Inteligentne filtry
 • Dobrze zdefiniowane kategorie działalności

13. Website Closers

To również rynek sprzedaży i kupna przedsiębiorstw (SaaS lub innych). Platforma posiada dwie oddzielne sekcje dla firm kupujących i sprzedających. Jedną z unikalnych cech tego rynku jest to, że można zarobić prowizję za polecenie poprzez polecenie firmy.

Website Closers

Jak to działa

Jak sama nazwa wskazuje, Website Closers jest doskonałą platformą do sprzedaży Twojego biznesu e-commerce. Poza ułatwieniem zakupu i sprzedaży stron internetowych, platforma oferuje również takie usługi jak finansowanie transakcji oraz usługi transakcyjne typu fuzje i przejęcia. Nie oferuje ona jednak bezpośredniej rejestracji. Musisz wypełnić formularz online, aby formalnie złożyć wniosek o przystąpienie do serwisu.

Najważniejsze punkty

 • Idealna platforma do sprzedaży firm z branży e-commerce
 • Finansowanie transakcji i usługi w zakresie fuzji i przejęć
 • Oddzielne sekcje dla stron internetowych kupna i sprzedaży

Podsumowując

Na rynku projektowania stron internetowych panuje duży tłok i ostra konkurencja. Wymienione powyżej giełdy mogą być dobrymi platformami do wystawienia na sprzedaż Twoich najlepszych produktów SaaS. Są one w stanie pomóc projektantom stron internetowych zmienić swoją pasję w małe firmy, które z kolei mogą generować dobre dochody bez odciągania ich uwagi od kreatywności.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron