Cux – Innowacyjne trendy testowania

Opublikowany 2 grudnia 2019 w Analityka. Tagi: , , .

Zakładając własny biznes online zwykle nie wiemy, co właściwie nasza grupa odbiorców powinna zobaczyć i co właściwie widzi. Na przykład, firmy z reguły nie mają pojęcia, czemu liczba osób odwiedzających stronę nie przekłada się ostatecznie na liczbę klientów. Cóż, powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, chociażby nieatrakcyjny interfejs (UI), bałagan na stronie lub długi czas reakcji.

Cux

Obecnie wiele organizacji zajmuje się wykrywaniem tego typu problemów i śledzeniem ruchu odwiedzających na stronie. Aby ułatwić im to zadanie, tworzone są różne narzędzia, takie jak popularne oprogramowanie Cux. Narzędzie to na nowo definiuje sposób, w jaki przeprowadzane są testy preferencji i zachowań odwiedzających na stronie. Przyjrzyjmy się bliżej temu narzędziu.

Rzut oka na Cux

Cux jest narzędziem umożliwiającym developerom przetestowanie swojej witryny na każdym etapie jej budowy – od wstępnego projektu po ostateczną wersję. Śledzi ruch odwiedzających na stronie, wraz z bieżącą informacją na temat przebiegu ich odwiedzin. Śledzi również ilość kliknięć, przybliżeń, scrolli, ruchów myszy itd. Tego rodzaju szczegółowe śledzenie i analiza będą niezwykle pomocne w procesie ulepszania wskaźników konwersji, a także przy określaniu, jakie są mocne strony witryny. Narzędzie to w przejrzysty sposób prezentuje dane na temat satysfakcji odwiedzających oraz ich ruchu na stronie.

Cux analizuje dane z każdej minuty aktywności użytkownika na stronie. Umożliwia podgląd aktywności odwiedzających w czasie rzeczywistym. Mając taką przewagę, firma będzie mogła z łatwością zrozumień świadome oraz nieświadome zachowania klienta, dzięki danym, zebranym przez ten program. Funkcje takie jak heatmapa rejestrują aktywności, jakie odwiedzający wykonał na stronie, przeklikując podstrony. Narzędzie na bieżąco dostarcza też informacje na temat sesji przeglądania, dzięki czemu można łatwo dociec, które elementy strony zdają egzamin, a które nie do końca. Deweloperzy mogą dzięki temu zrozumieć bieżące trendy i odpowiednio zaktualizować swoją stronę.

Cux - zrzut ekranu 1

Ciekawe funkcje narzędzia

Oto kilka interesujących funkcji narzędzia Cux, dzięki którym developerzy i właściciele firm będą mogli wdrożyć zmiany konieczne na ich stronach:

 • Punkt kompleksowej obsługi: Cux pomaga lepiej zrozumieć swoich użytkowników. Żaden ich ruch nie umknie naszej uwadze. Można sprawdzić, w które elementy na stronie kliknęli, jaki był czas ich pobytu na konkretnej podstronie lub na witrynie w całości, jakie są najpopularniejsze wśród nich funkcje itd.
 • Kaskadowy wykres konwersji: Narzędzie pozwala analizę każdego z istotnych detali. Optymalizuje to wskaźnik konwersji.
 • Automatyczne zapisywanie zdarzeń: Narzędzie automatycznie zapisuje informacje na temat wszelkich zdarzeń i analizuje, jak zadziałał wodospad konwersji. To kolejny sposób, by zoptymalizować proces lub produkt, a ostatecznie doprowadzić także do wzrostu przychodów.
 • Indywidualna agregacja: Z pomocą heatmapy można śledzić aktywność użytkowników na stronie oraz grupach identycznie zaprojektowanych podstron lub kategorii. Funkcja ta jest szczególnie pomocna w analizie interakcji użytkowników z poszczególnymi produktami, dostępnymi na platformie e-commerce lub na temat tego, jakiego rodzaju artykuły przeglądają oni na blogu.
 • Zapis i odtwarzanie: Ta funkcja odpowiada za zapis aktywności użytkownika na stronie. Aktywność ta może być odtworzona, dzięki czemu dowiadujemy się, jaka historia stoi za każdym porzuconym koszykiem i za każdą sytuacją, gdy użytkownik decyduje się jednak opuścić stronę. Dzięki temu możemy popracować nad zwiększeniem satysfakcji klienta i przekształceniem odwiedzających w kupujących.
 • Śledzenie wizyt w czasie rzeczywistym: Aktywność użytkowników na naszej stronie może być podglądana na bieżąco, wystarczy jedynie zalogować się do Cux i wpisać kod narzędzia. Nic prostszego. Kiedy wszystko to jest już ustawione i działa, można w końcu zbadać, które elementy strony (np. design lub produkt) stanowią problem.
 • Dane behawioralne: Funkcja ta pomaga zrozumieć preferencje i zachowania użytkowników. Pozwala skupić się na tych elementach, które naprawdę mają znaczenie.
 • Tagowanie URLi: Dzięki tagom URL testy aktywności użytkowników mogą być przeprowadzane w czasie rzeczywistym. Prezentowane są też wyniki kampanii, a szczegółowa analiza dotyczy różnych wersji witryny. Otrzymane w ten sposób dane pomogą w ustaleniu odpowiedniej strategii prowadzenia strony.

Jak działa Cux

Aby móc korzystać z narzędzia Cux trzeba założyć konto i zalogować się. Następnie należy wykonać po kolei następujące kroki. Wtedy można będzie utworzyć projekt i zanurzyć się w statystykach.

 1. Kliknij ikonę „konto” widoczną w prawym, górnym rogu strony, na następnie wybierz „projekty”.
 2. Stwórz nowy projekt i dodaj adres URL strony, którą chcesz przetestować. Wyświetli się lista utworzonych projektów. Możesz dodać ich tyle, ile Ci się podoba.
 3. Wybierz projekt z listy, a w czarnym oknie wyświetli się kod Cux, który następnie będziesz musiał wprowadzić w każdej podstronie. Możesz skopiować go stąd, a później wkleić do kodu strony.
 4. Wtedy program CUX wyświetli szczegółowe statystyki strony.

Aby ułatwić korzystanie z tego narzędzia, wszystkie dostępne funkcje i skróty widoczne są w panelu sterowania. Nie jest to zbyt skomplikowane, już po pierwszym użyciu zrozumiesz ten program lepiej.

Cux - zrzut ekranu 2

Ocena Cux

Recenzje tego narzędzia i feedback od użytkowników są w większości pozytywne. Ludziom podoba się to oprogramowanie i mówi się, że żadna z pozostałych opcji dostępnych na rynku nie jest w stanie mu dorównać. Konkurencja jest spora i dostępnych jest wiele zamienników, jednak innowacyjne funkcje, takie jak śledzenie w czasie rzeczywistym, czy nagrywanie filmu prezentującego aktywność użytkownika na stronie sprawiają, że użytkownicy Cux nie próbują szukać szczęścia nigdzie indziej. Ostatnimi czasy, narzędzie to uzyskało miano lidera podczas wydarzenia TechCrunch Disrupt Berlin, które miało miejsce w 2018r. w Berlinie.

Ostateczny werdykt

Po dokładnym zapoznaniu się z narzędziem doszliśmy do wniosku, że jest ono bardzo przydatne podczas przeprowadzania testów i śledzenia aktywności użytkownika. Dostępnych jest wiele podobnych programów, jednak innowacyjne funkcje Cux czynią go unikatowym. Poza tym jest ono bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu zaskarbiło sobie pozytywną opinię zarówno krytyków, jak i użytkowników.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron