Coda: Zintegrowana przestrzeń do rozwijania pomysłów

Opublikowany 29 kwietnia 2019 w Content. Tagi: , , , .

Coda jest narzędziem stworzonym przez Shishira Mehrotra i Alexa DeNeui, które jest uważane za najlepszą alternatywę arkuszy kalkulacyjnych Excel. Twórcy narzędzia Coda chcieli stworzyć przyjazny użytkownikom edytor dokumentów, który zawierałby zarówno edytor tekstu, jak i arkusze kalkulacyjne.

Ten wielofunkcyjny edytor jest stworzony tak, aby użytkownicy mogli za jego pomocą z łatwością napisać stronę internetową. Narzędzie Coda charakteryzuje się własnym, nowoczesnym językiem formuł, dzięki którym użytkownik może w pełni wykorzystać możliwości arkusza kalkulacyjnego.

Coda

Według twórców narzędzia, Coda jest idealnym narzędziem dla zespołów, które chcą regularnie udostępniać między sobą informacje, a także chcą je poprawiać wedle uznania. Operacje online, jakie umożliwia narzędzie Coda, pomagają użytkownikom edytować różnego rodzaju kody w przejrzystym i prostym edytorze. Kolejną zaletą narzędzia Coda jest to, że łatwo jest dołączyć FTP. Prostota i łatwość korzystania z tego narzędzia na pewno przyciągnie wielu użytkowników.

Coda: Innowacyjny edytor tekstu, który pomaga użytkownikom pisać strony

Gdy dokładnie przyjrzymy się Coda, zobaczymy, że jest to edytor tekstu, dzięki któremu użytkownicy mogą od razu dodawać efekty w postaci kolorów, gradientów i wielu innych. Kolejną ważną funkcją Coda jest sprawdzanie składni w wielu różnych językach, składanie kodu i autouzupełnianie różnych projektów. Dzięki tym wszystkim funkcjom, użytkownicy mogą łatwiej pisać i tworzyć strony internetowe, tak, jak lubią.

Coda oferuje także wskazówki co do wcięć i akapitów, automatyczne zamykanie tagów, szybkie komentarze i przeniesienia różnych rodzajów kodu. Dzięki tym wszystkim funkcjom, narzędzie Coda może być wykorzystywane w wielu różnych celach, jak na przykład wyszukiwanie błędów i wirusów, usprawnianie oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami i wiele więcej.

Coda pomaga klientom wydajnie pisać kody od powstania ich zamysłu aż do końcowego produktu. Dzięki temu narzędziu, użytkownicy mogą także edytować kody napisane przez innych. W ten sposób, Coda oferuje swoim klientom różnorodność i innowacyjność.

Oto jedne z najważniejszych funkcji narzędzia Coda:

 • Główną zaletą narzędzia Coda jest jego Touch Bar, dzięki któremu przemieszczanie się między edytorem a oknem podglądu jest bardzo proste.
 • Coda oferuje pionowe wcięcia, które ułatwiają użytkownikom programowanie.
 • Narzędzie online Coda oferuje różne, personalizowane prędkości sprawdzania składni i parsowania symboli.
 • Kolejną przydatną funkcją narzędzia są pionowe prowadnice wcięć, które usprawniają i ułatwiają pracę.
 • Coda pomaga użytkownikom tworzyć powiązania pomiędzy wieloma dokumentami bez ryzyka pomyłki. To narzędzie oferuje także stale aktualne dane, które są systematycznie aktualizowane.
 • Narzędzie online Coda domyślnie posiada kolorowe zakładki, dzięki którym kodowanie jest dla klienta ciekawsze.
 • System zarządzania plikami Coda pomaga użytkownikom zarządzać ich różnymi plikami w wygodny sposób, z dosłownie dowolnego miejsca. Klienci mogą także śledzić wszystkie zmiany zdalnych publikacji, za pomocą Git i Subversion.
 • Coda oferuje także narzędzie podglądu Webkit Preview, który pomaga użytkownikom zobaczyć, jak będą ostatecznie wyglądały ich projekty. Narzędzie WebKit Preview zawiera także kontroler, narzędzie wyszukujące błędy, profiler oraz AirPreview.
 • Innym ważnym składnikiem narzędzia Coda jest wbudowany Terminal, który prowadzi do lokalnych warstw lub SSH., edytora MySQL, aby między innymi móc szybko edytować.

Coda - zrzut ekranu

Jak to działa

Teraz spójrzmy, jak działa narzędzie Coda.

 1. Coda został stworzony jako narzędzie łączące cechy Google Docs i Excela z dodatkową funkcją pisania aplikacji.
 2. Kiedy uruchomisz narzędzie Coda, zobaczysz tabelę, która, w zależności od Twoich potrzeb, może być prosta, jak lista lub złożona, jak baza danych.
 3. Ponieważ dane są w tabeli, a nie w arkuszu kalkulacyjnym, mogą one odwoływać się do dowolnego elementu dokumentu.
 4. Coda pozwala przeglądać te same dane na wiele różnych sposobów. Oznacza to, że każdy członek zespołu może widzieć i wyrażać je inaczej.
 5. Użytkownicy mogą poprawiać swoje kody korzystając z suwaków i selektorów. Mogą nawet dołączyć mapę.
 6. Kiedy kody zostaną napisane, możesz skorzystać z narzędzia podglądu Coda, który zawiera kontroler, narzędzie wyszukujące błędy i profiler, dzięki którym możesz po raz ostatni dokładnie przyjrzeć się kodom. Jeżeli zatwierdzisz podgląd, proces zostaje zakończony.

Zalety i wady

Teraz przyjrzyjmy się zaletom i wadom narzędzia Coda.

Zalety

 • Niezawodne zarządzanie plikami: Największą zaletą narzędzia Coda jest jego wysoce zintegrowany i niezawodny system zarządzania plikami, który pozwala klientom korzystać ze swoich plików gdziekolwiek są, na przykład z otwartych plików lokalnych lub edytować je zdalnie przez FTP, SFTP, WebDAV lub serwery Amazon S3.
 • Synchronizacja wszystkiego: Kolejną zaletą narzędzia Coda jest synchronizacja, dzięki której użytkownikom łatwo poruszać się między komputerem Mac a iPadem. Wynika to głównie z jego możliwości FTP i funkcji Panic Sync.

Wady

 • Lepsze edytory kodu: Użytkownicy na całym świecie zwrócili uwagę na fakt, że Coda mogłaby korzystać z lepszych edytorów kodu, takich jak Sublime Text czy Microsoft VS Code. Są one wyposażone w wiele opcji i obsługują pełne motywy aplikacji, przez co działają lepiej niż edytor dostępny w Coda.
 • Wysoki koszt: Kolejną wadą, którą zauważyli użytkownicy narzędzia są wysokie koszty jego użytkowania.

Werdykt

Pomimo niewielkich niedogodności, generalnie uważamy, że Coda jest użytecznym narzędziem, dzięki któremu możesz mieć podgląd na wszystkie aplikacje w jednym oknie, co ułatwia pracę. Coda także ułatwia pracę użytkownikom poprzez synchronizację ich stron, haseł i kluczy prywatnych do ich wszystkich urządzeń elektronicznych, nie pobierając za to dodatkowych opłat. Polecamy to narzędzie!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron