Coda: Zintegrowana przestrzeń do rozwijania pomysłów

Opublikowany 29 kwietnia 2019 w Content. Tagi: , , , .

Coda jest narzędziem stworzonym przez Shishira Mehrotra i Alexa DeNeui, które jest uważane za najlepszą alternatywę arkuszy kalkulacyjnych Excel. Twórcy narzędzia Coda chcieli stworzyć przyjazny użytkownikom edytor dokumentów, który zawierałby zarówno edytor tekstu, jak i arkusze kalkulacyjne.

Ten wielofunkcyjny edytor jest stworzony tak, aby użytkownicy mogli za jego pomocą z łatwością napisać stronę internetową. Narzędzie Coda charakteryzuje się własnym, nowoczesnym językiem formuł, dzięki którym użytkownik może w pełni wykorzystać możliwości arkusza kalkulacyjnego.

Coda

Według twórców narzędzia, Coda jest idealnym narzędziem dla zespołów, które chcą regularnie udostępniać między sobą informacje, a także chcą je poprawiać wedle uznania. Operacje online, jakie umożliwia narzędzie Coda, pomagają użytkownikom edytować różnego rodzaju kody w przejrzystym i prostym edytorze. Kolejną zaletą narzędzia Coda jest to, że łatwo jest dołączyć FTP. Prostota i łatwość korzystania z tego narzędzia na pewno przyciągnie wielu użytkowników.

Coda: Innowacyjny edytor tekstu, który pomaga użytkownikom pisać strony

Gdy dokładnie przyjrzymy się Coda, zobaczymy, że jest to edytor tekstu, dzięki któremu użytkownicy mogą od razu dodawać efekty w postaci kolorów, gradientów i wielu innych. Kolejną ważną funkcją Coda jest sprawdzanie składni w wielu różnych językach, składanie kodu i autouzupełnianie różnych projektów. Dzięki tym wszystkim funkcjom, użytkownicy mogą łatwiej pisać i tworzyć strony internetowe, tak, jak lubią.

Coda oferuje także wskazówki co do wcięć i akapitów, automatyczne zamykanie tagów, szybkie komentarze i przeniesienia różnych rodzajów kodu. Dzięki tym wszystkim funkcjom, narzędzie Coda może być wykorzystywane w wielu różnych celach, jak na przykład wyszukiwanie błędów i wirusów, usprawnianie oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami i wiele więcej.

Coda pomaga klientom wydajnie pisać kody od powstania ich zamysłu aż do końcowego produktu. Dzięki temu narzędziu, użytkownicy mogą także edytować kody napisane przez innych. W ten sposób, Coda oferuje swoim klientom różnorodność i innowacyjność.

Oto jedne z najważniejszych funkcji narzędzia Coda:

 • Główną zaletą narzędzia Coda jest jego Touch Bar, dzięki któremu przemieszczanie się między edytorem a oknem podglądu jest bardzo proste.
 • Coda oferuje pionowe wcięcia, które ułatwiają użytkownikom programowanie.
 • Narzędzie online Coda oferuje różne, personalizowane prędkości sprawdzania składni i parsowania symboli.
 • Kolejną przydatną funkcją narzędzia są pionowe prowadnice wcięć, które usprawniają i ułatwiają pracę.
 • Coda pomaga użytkownikom tworzyć powiązania pomiędzy wieloma dokumentami bez ryzyka pomyłki. To narzędzie oferuje także stale aktualne dane, które są systematycznie aktualizowane.
 • Narzędzie online Coda domyślnie posiada kolorowe zakładki, dzięki którym kodowanie jest dla klienta ciekawsze.
 • System zarządzania plikami Coda pomaga użytkownikom zarządzać ich różnymi plikami w wygodny sposób, z dosłownie dowolnego miejsca. Klienci mogą także śledzić wszystkie zmiany zdalnych publikacji, za pomocą Git i Subversion.
 • Coda oferuje także narzędzie podglądu Webkit Preview, który pomaga użytkownikom zobaczyć, jak będą ostatecznie wyglądały ich projekty. Narzędzie WebKit Preview zawiera także kontroler, narzędzie wyszukujące błędy, profiler oraz AirPreview.
 • Innym ważnym składnikiem narzędzia Coda jest wbudowany Terminal, który prowadzi do lokalnych warstw lub SSH., edytora MySQL, aby między innymi móc szybko edytować.

Coda - zrzut ekranu

Jak to działa

Teraz spójrzmy, jak działa narzędzie Coda.

 1. Coda został stworzony jako narzędzie łączące cechy Google Docs i Excela z dodatkową funkcją pisania aplikacji.
 2. Kiedy uruchomisz narzędzie Coda, zobaczysz tabelę, która, w zależności od Twoich potrzeb, może być prosta, jak lista lub złożona, jak baza danych.
 3. Ponieważ dane są w tabeli, a nie w arkuszu kalkulacyjnym, mogą one odwoływać się do dowolnego elementu dokumentu.
 4. Coda pozwala przeglądać te same dane na wiele różnych sposobów. Oznacza to, że każdy członek zespołu może widzieć i wyrażać je inaczej.
 5. Użytkownicy mogą poprawiać swoje kody korzystając z suwaków i selektorów. Mogą nawet dołączyć mapę.
 6. Kiedy kody zostaną napisane, możesz skorzystać z narzędzia podglądu Coda, który zawiera kontroler, narzędzie wyszukujące błędy i profiler, dzięki którym możesz po raz ostatni dokładnie przyjrzeć się kodom. Jeżeli zatwierdzisz podgląd, proces zostaje zakończony.

Zalety i wady

Teraz przyjrzyjmy się zaletom i wadom narzędzia Coda.

Zalety

 • Niezawodne zarządzanie plikami: Największą zaletą narzędzia Coda jest jego wysoce zintegrowany i niezawodny system zarządzania plikami, który pozwala klientom korzystać ze swoich plików gdziekolwiek są, na przykład z otwartych plików lokalnych lub edytować je zdalnie przez FTP, SFTP, WebDAV lub serwery Amazon S3.
 • Synchronizacja wszystkiego: Kolejną zaletą narzędzia Coda jest synchronizacja, dzięki której użytkownikom łatwo poruszać się między komputerem Mac a iPadem. Wynika to głównie z jego możliwości FTP i funkcji Panic Sync.

Wady

 • Lepsze edytory kodu: Użytkownicy na całym świecie zwrócili uwagę na fakt, że Coda mogłaby korzystać z lepszych edytorów kodu, takich jak Sublime Text 3 czy Microsoft VS Code. Są one wyposażone w wiele opcji i obsługują pełne motywy aplikacji, przez co działają lepiej niż edytor dostępny w Coda.
 • Wysoki koszt: Kolejną wadą, którą zauważyli użytkownicy narzędzia są wysokie koszty jego użytkowania.

Werdykt

Pomimo niewielkich niedogodności, generalnie uważamy, że Coda jest użytecznym narzędziem, dzięki któremu możesz mieć podgląd na wszystkie aplikacje w jednym oknie, co ułatwia pracę. Coda także ułatwia pracę użytkownikom poprzez synchronizację ich stron, haseł i kluczy prywatnych do ich wszystkich urządzeń elektronicznych, nie pobierając za to dodatkowych opłat. Polecamy to narzędzie!

Dodaj odpowiedź:

 • Przeglądaj Kategorie


 • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej
Przeczytaj poprzedni wpis:
Post Affiliate Pro
Post Affiliate Pro: Oprogramowanie afiliacyjne na sterydach

Program do marketingu afiliacyjnego udostępni Twojej stronie system polecania witryny, dzięki któremu Twoja firma będzie zarabiała nawet bez Twojego nadzoru.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij