Cloudways – platforma zarządzanego hostingu w chmurze

Opublikowany 11 grudnia 2018 w Hosting. Tagi: , , .

Godny zaufania dostawca hostingu jest niezwykle ważny, gdy prowadzisz swoją stronę. Powinieneś mieć możliwość rozwinięcia skrzydeł i poszerzenia horyzontów bez problemów. Sprawdziliśmy wielu dostawców hostingu i znaleźliśmy jednego, który najlepiej zajmie się Twoją stroną – Cloudways.

Cloudways

Dlaczego Cloudways jest świetnym wyborem

Ten dostawca hostingu w chmurze, który jest fizycznie usytuowany na Malcie, gwarantuje, że nigdy nie pozostaniesz w tyle z powodu braku zasobów. Cloudways jest idealnym narzędziem zapewniającym prędkość, bezpieczność i skalowalność. Możesz z łatwością zwiększyć swoją funkcjonalność za niewielką cenę.

Cloudways zapewnia nieco abstrakcji pozbawiając Cię problemów z ustawianiem i utrzymywaniem serwerów. Ich dane są na całym świecie zapewniając efektywną łączność dzień w dzień. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie oferuje hosting w chmurze dla sklepów e-commerce, web developerów, projektantów, blogerów, agencji, SME, startupów itp.

Jeśli już czujesz się zachęcony, spróbuj zacząć od trzydniowego okresu próbnego za darmo. Co prawda, trzy dni mogą nie być wystarczająco długim czasem dla niektórych, ale jest to lepsze niż myślisz. Będziesz mógł stworzyć testowe serwery i odkrywać różne funkcje podając jedynie swój adres e-mail. Nie musisz podawać żadnych numerów kont, kart kredytowych ani innych danych.

Cloudways – Łatwo, szybko i praktycznie

Stwórz serwer w chmurze z Cloudways i hostuj swoją stronę lub strony z pięcioma najlepszymi dostawcami na rynku, czyli: Amazon (AWS), DigitalOcean, Linode, Vultr i Google Cloud Platform.

Bądź spokojny, zyskasz 99% czasu pracy hostując swoją stronę z Cloudways. Ten najlepszy na rynku dostawca hostingu w chmurze zadba o to, żeby Twoja strona nie miała przestojów. Co więcej, nie będziesz musiał zakładać konta u żadnego z tych dostawców, ponieważ Cloudways załatwi to za Ciebie.

W przeciwieństwie do udostępnianego hostingu, serwery chmurowe Cloudways zapewnią Ci dedykowane zasoby, aby ulepszyć szybkość i stabilność Twojej strony. Narzędzie to wspiera wiele technologii ulepszających wydajność, takie jak PHP7, Memcached, Varnish, Nginx, Redis i HTTP/2.

Cloudways oferuje także zautomatyzowaną instalację popularnych aplikacji takich jak WordPress, Magento, Drupal, Joomla i inne aplikacje bazujące na PHP.

Ogólna opcja „Aplikacja PHP” umożliwia instalację, a ponadto zawsze możesz ręcznie zainstalować wszystko, czego potrzebujesz. Jeżeli Twoje strony nie są zbyt wymagające, możesz zainstalować wiele aplikacji na każdym serwerze i dodać je do różnych domen z darmowymi certyfikatami SSL.

Jak działa Cloudways

 1. Najpierw zarejestruj się na Cloudways poprzez wypełnienie krótkiego formularza i naciśnięcie przycisku START FREE. Jeżeli już jesteś zarejestrowany, zaloguj się na swoje konto.
 2. Cloudways - zrzut ekranu 1

 3. Musisz zweryfikować swój adres e-mail, aby zakończyć proces rejestracji. Gdy to zrobisz, kliknij na przycisk LAUNCH, aby rozpocząć proces uruchamiania serwera.
 4. Cloudways - zrzut ekranu 2

 5. Szczegóły dotyczące serwera i aplikacji: Wybierz aplikację z listy. Nadaj nazwę aplikacji i serwerowi oraz wybierz swój projekt.
 6. Wybierz dostawcę chmury z listy. Wybierz ROZMIAR SERWERA w zależności od spodziewanej liczby miesięcznych odwiedzin strony (nie martw się o nagłe wzrosty, zawsze możesz dostosować wielkość serwera).
 7. Teraz wybierz LOKALIZACJĘ.
 8. Cloudways - zrzut ekranu 3

 9. Po ustawieniu parametrów serwera i aplikacji, kliknij LAUNCH NOW. Będziesz musiał chwilę poczekać zanim serwery będą gotowe do korzystania.
 10. Cloudways - zrzut ekranu 4

 11. Kiedy serwer będzie gotowy, przejdź do platformy i kliknij Applications w lewym górnym menu. Wybierz aplikację z rozwijanej listy.
 12. Przejdź do zakładki ACCESS DETAILS > ADMIN PANEL. Zobaczysz dane do logowania oraz adres URL Twojej strony. Kliknij w adres URL i korzystając z danych, zaloguj się swoje konto.

Cloudways - zrzut ekranu 5

To wszystko. Gratulacje! Zainstalowałeś swoją stronę na serwerze Cloudways. To było proste, prawda?

Cloudways: Zalety i wady

Przyjrzyjmy się dokładniej zaletom i wadom tego narzędzia z hostingiem chmur.

Zalety

 • Dzięki możliwości darmowego trzydniowego okresu próbnego, w którym masz 512MB oraz 1GB RAM-u, możesz przetestować serwery w chmurze bezpłatnie. Nie zastanawiaj się zbyt wiele, tylko wypróbuj ich usługi przed rejestracją.
 • Cloudways oferuje migrację strony bez dodatkowych opłat.
 • Ich konsola jest przyjaznym użytkownikom panelem, który pozwala zarządzać serwerem z łatwością. Zawiera wiele przydatnych funkcji. Z nich najbardziej wyróżnia się funkcja monitorowania serwerów i narzędzia skalujące.
 • Znakomite internetowe wsparcie techniczne jest dostępne dla Ciebie 24/7.
 • Cloudways wspiera wiele aplikacji bez problemu.
 • Ciesz się bezpieczeństwem z DARMOWYMI certyfikatami SSL.
 • Nie ma limitów przy instalacji stron WordPress.
 • Automatyczne backupy strony są łatwe w konfiguracji, mogą być zaplanowane jak tylko chcesz.
 • Model rozliczania „pay-as-you-go” zapewnia, że zapłacisz jedynie za faktyczne użytkowanie, po przeskalowaniu serwera.
 • Cloudways oferuje hosting internetowy nie tylko dla WordPress, ale także dla innych systemów, takich jak Magento, Joomla, Drupal, i Moodle.

Wady

 • Brak możliwości rejestracji domen.
 • Cloudways jest firmą typu „Platforma jako usługa”. Niestety, nie możesz używać Plesk ani cPanel. Zapewniają Ci swoją własną konsolę, za pomocą której możesz zarządzać aplikacjami, które masz na różnych serwerach chmurowych.

Podsumowanie

Cloudways zachowując świetny stosunek ceny do funkcjonalności, jest świetnym sposobem na hosting chmury dostępnym w bardzo rozsądnej cenie. Może być nieco skomplikowany dla początkujących, ale na pewno spodoba się bardziej wymagającym użytkownikom.

Ich serwery chmurowe oferują wiele świetnych funkcji, a kiedy Twoja strona się rozrośnie, będziesz mógł ją z łatwością przeskalować. Dzięki ich konsoli operacje chmurowe są prostsze dla tych wszystkich osób, które nie chcą się męczyć z linijkami komend czy wieloma interfejsami.

Jeżeli jakimś sposobem nadal nie jesteś pewien, czy chcesz hostować swoją stronę na Cloudways, zarejestruj się na trzydniowy okres próbny i wypróbuj ich platformę, jak tylko chcesz.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron