20 darmowych narzędzi do generowania tymczasowych treści w projektach SaaS

Opublikowany 17 czerwca 2019 w Content. Tagi: , , , , , , .

Kiedy rozwijasz projekt SaaS, potrzebujesz fikcyjnej treści (ang. dummy content) do budowy tymczasowych profili, by sprawdzić, czy system poprawnie przechowuje i wyświetla dane. Dema są także użyteczne, aby zaprezentować potencjalnym klientom wygląd końcowego produktu. Ale często ręczne wyszukiwanie czegoś, czego moglibyśmy użyć jako dummy content, potrafi przytłoczyć.

Obecnie, kilka zautomatyzowanych narzędzi pozwala za darmo tworzyć dummy content dla Twojego projektu Saas. Takie narzędzia pomagają zaoszczędzić czas, oferując wzorce i gotowe treści, pasujące do profilu Twojej działalności. Ale spośród niezliczonej ilości dostępnych opcji, któremu narzędziu jesteś w stanie zaufać?

treści tymczasowe

Aby uprościć dla Ciebie cały ten proces, posegregowaliśmy te narzędzia, co pozwali Ci bez problemu wybrać odpowiednie narzędzie. Przejrzyj naszą wyczerpującą listę i z łatwością znajdź narzędzia, przeznaczone do konkretnych celów.

Tekst

Dobrze znanym faktem jest to, że czytelnik traci skupienie na projekcie i na samej jego strukturze, kiedy trafi na możliwą do odczytania treść. Dlatego, fikcyjne teksty są użyteczne, aby skierować uwagę czytelnika na właściwe elementy.

Lorem Impsum

1. Lorem Ipsum

Lorem Ipsum jest jednym z najstarszych, standardowych narzędzi typu dummy text. Deweloperzy korzystają z Lorem Ipsum, aby rozmieścić litery na stronie. Wedle deweloperów, tekst Lorem Ipsum jest znacznie lepszą opcją, niż możliwy do odczytania tekst w języku angielskim, w stylu „Tutaj tekst, tutaj tekst” rozmieszczony na całej stronie. Fikcyjna zawartość Lorem Ipsum składa się z realistycznego modelu struktur zdań. Możesz tworzyć akapity fikcyjnego tekstu, a także samemu tworzyć fikcyjny tekst ręcznie w formie kilku zdań, bajtów lub list.

 

Fillerama

2. Fillerama

Fillerama nieco różni się od Lorem Ipsum. Oferuje ona sformatowaną zawartość dotyczącą różnej tematyki, chociażby takiej jak Gwiezdne Wojny, Simsonowie i wiele innych. W oparciu o niszę Twojego projektu SaaS możesz wybrać kontent o dowolnej tematyce. Fillerama pozwala użytkownikom tworzyć proste, sformatowane treści z tagami HTML i Markdown. W tej sformatowanej zawartości masz także wybór nagłówków, wersów i list.

 

Obrazy

Fikcyjne obrazy, takie jak symbole zastępcze są zaprojektowane po to, aby zwrócić uwagę deweloperów na zapotrzebowanie na konkretny obraz. Natomiast w przypadku potencjalnych klientów, mają oni możliwość dowiedzieć się, w jakich miejscach na stronie obrazy będą się pojawiały.

OBRAZY OGÓLNE

PlaceIMG

3. PlaceIMG

PlaceIMG pozwala użytkownikom na tworzenie takiego typu obrazów, jakiego akurat potrzebują. Użytkownik musi wpisać wysokość i szerokość obrazu, a następnie wybrać kategorię i filtry. Kiedy już wszystkie wymogi zostaną spełnione, klikasz „wygeneruj obraz”, a narzędzie stworzy właściwy typ obrazu dla Ciebie. Następnie wyświetla się opcja „pobierz obraz”. Jest także atrybut src, określający adres URL stworzonego obrazu.

PlaceIMG - zrzut ekranu

 

Placeholder

4. Placeholder

Tak, jak sama nazwa wskazuje, narzędzie Placeholder „w locie” generuje domyślne obrazy jako symbole zastępcze. Cały proces jest całkiem prosty. Za pomocą URL musisz określić rozmiar obrazu, a narzędzie wygeneruje obraz jako symbol zastępczy. Narzędzie Placeholder jest w stanie stworzyć obraz w różnych formatach, takich jak GIF, JPG, JPEG i PNG. Możesz także określić konkretny tekst dla swojego obrazu, ustawić tło i kolor tekstu. Z narzędziem Placeholder możesz tworzyć zamienne, zamienne teksty, a także zamienne bannery reklamowe.

 

ImgPlaceholder

5. ImgPlaceholder

ImgPlaceholder działa na podobnej zasadzie jak poprzedni omówiony program. Jedyną różnicą jest, że użytkownik może Tworzyć symbole zastępcze za pomocą ikon Font Awesome, ikon Ion i ikon Glyph. Użytkownik musi określić rozmiar obrazu, wybrać tło, oraz kolor, rozmiar i styl czcionki, a potem wybrać kategorią ikony. Użytkownik ma możliwość wybrać treść, która zostanie zawarta w obrazie. Po wpisaniu wymaganych detali i doborze odpowiednich ikon narzędzie tworzy obraz i umożliwia pobranie go. Poza możliwością pobrania, użytkownik otrzymuje także bezpośredni link, kod HTML, kod BB oraz kod Markdown, który może być wykorzystany w kodowaniu HTML.

ImgPlaceholder - zrzut ekranu

 

ZDJĘCIA

LoremFlickr

6. LoremFlickr

Narzędzie LoremFlickr pozwala użytkownikom tworzyć obrazy o dowolnej tematyce i rozmiarze. Narzędzie to działa jednak inaczej. Użytkownik musi określić rozmiar obrazu i temat w URL, a narzędzie podeśle pasujący tych atrybutów obraz z bazy danych Flickr. Z LoremFlickr możesz tworzyć obrazkowe symbole zastępcze, za pomocą zdjęć miejsc, ludzi i zwierząt, lub wszelkich innych kategorii, o jakich tylko jesteś w stanie pomyśleć. Narzędzie generuje URL, który może być wykorzystany, jako symbol zastępczy na Twojej stronie.

 

CELEBRYCI

Fill Murray

7. Fill Murray

Fill Murray zapewnia obrazkowe symbole zastępcze w dowolnym rozmiarze. Narzędzie nie zapewnia użytkownikowi możliwości wyboru obrazu. Jedyne, co możesz zrobić to określić rozmiar obrazu w URL, a narzędzie prześle Ci obraz z Billem Murray’em w odpowiednim rozmiarze. Obraz zamówiony przez użytkownika jest przesłany za pomocą przeglądarki. Aby go pobrać w odpowiednim rozmiarze, musisz skopiować adres URL ze strony, a następnie podmienić wartość wysokości i szerokości w URL i wkleić ten adres URL do nowej zakładki. Narzędzie oferuje obrazkowe symbole zastępcze Fill Murray o szarym lub stonowanym tle.

Fill Murray - screenshot

 

PlaceCage

8. PlaceCage

Narzędzie PlaceCage zapewnia dowolnego rozmiaru obrazy zastępcze, w formie zdjęć aktora Nicolasa Cage’a. Narzędzie to działa podobnie jak to poprzednie. Użytkownik musi określić w URL rozmiar obrazu, jaki jest mu potrzebny, a następnie narzędzie dostarczy mu konkretny obraz Nicolasa Cage’a. Narzędzie Placecage nie oferuje żadnych konkretnych narzędzi, aby określać rozmiar zdjęcia. Musisz skopiować adres URL ze strony i zastąpić wartość wysokości i szerokości zdjęcia takimi, jakich potrzebujesz, a następnie wkleić zmodyfikowany adres URL do przeglądarki, aby uzyskać obraz zastępczy z podobizną Nicolasa Cage’a na spokojnym szalonym lub szarym tle. Użytkownik ma także otrzymać symbol zastępczy z Nicolasem Cage’em w formacie gif.

 

Steven SeGALLERY

9. Steven SeGALLERY

Narzędzie Steven SeGALLERY także zapewnia obrazy zastępcze w dowolnym rozmiarze, na których w tym przypadku widnieje Steven Segal. Tak jak w przypadku powyższych narzędzi, w adresie URL musisz określić jakiego rozmiaru obrazek potrzebujesz, a narzędzie, za pomocą przeglądarki dostarczy Ci obraz Stevena Segal’a. Skopiuj adres URL do notatnika, zastąp wartości liczbowe wysokości i szerokości obrazka takimi, jakich potrzebujesz, a następnie wklej zmodyfikowany adres URL do zakładki przeglądarki. Wtedy narzędzie załaduje pasujący rozmiarem obraz Steven’a Segal’a z dostępnej galerii. Narzędzie Stevensegallery oferuje dwa rodzaje tła dla symbolu zastępczego – spokojny lub szary.

 

ZWIERZĘTA

Placekitten

10. Placekitten

Jeśli chciałbyś, aby Twój symbol zastępczy przedstawiał urocze kociaki, Placekitten jest odpowiednim narzędziem dla Ciebie. Strona oferuje Ci dwa adresy URL. Jedyne, co musisz zrobić, to zastąpić wartości wysokości i szerokości takimi, jakie są Ci potrzebne, a następnie wkleić zmodyfikowany adres URL do przeglądarki, aby otrzymać zdjęcie kociąt. Jeśli chciałbyś, aby zdjęcie posiadało szare tło, wybierz drugi link z listy, który po adresie „placekitten.com” zawiera literę „g”.

Placekitten

 

Placebear

11. Placebear

Placebear zapewnia dowolnego rozmiaru symbol zastępczy w postaci zdjęcia niedźwiedzia. Strona zawiera dwa adresy URL – jeden ze zwykłym tłem, drugi z szarym. Skopiuj prawy adres URL i wklej go do notatnika. Zmień wartość wysokości i szerokości, a następnie wklej zmodyfikowany adres do zakładki przeglądarki, aby otrzymać obraz zastępczy przedstawiający niedźwiedzia. Aby uzyskać obraz zastępczy o szarym tle, wybierz adres URL z literą „g” wpisaną po adresie „placebear.com”.

 

baconmockup

12. Baconmockup

Jeśli uwielbiasz zdjęcia pysznego mięsa i chciałbyś stworzyć ikony zastępcze w postaci zdjęć bekonu lub mięsa to pokochasz narzędzie baconmackup. Działa to na takiej samej zasadzie jak Placebear i narzędzia temu podobne. Trzeba skopiować adres URL ze strony, wkleić do edytora tekstów, a potem pozmieniać parametry wysokości i szerokości, na takie, jakie chcesz uzyskać. Po podmianie wartości, aby uzyskać obraz, musisz wkleić adres URL do wyszukiwarki.

 

Placebeard.it

13. Placebeard.it

Jeśli przemawiają do Ciebie zdjęcia bród, możesz stworzyć dowolnego rozmiaru symbol zastępczy przedstawiający brodę. Placebeard.it to nie daje bezpośredniego dostępu do bazy obrazów, ale możesz mieć jako takie pojęcie o tym, jak takie zdjęcia mogą wyglądać. Aby stworzyć dowolnej wielkości obraz zastępczy z brodą, skopiuj adres URL ze strony do edytora tekstu. We wklejonym adresie zmodyfikuj wartości wysokości i szerokości, a następnie wklej ten adres do przeglądarki, aby otrzymać zdjęcie brody. Narzędzie to pozwala Ci na tworzenie symbolu zastępczego w postaci zdjęcia brody z dowolnym tłem, np. kolorowe, lub w odcieniach szarości.

Placebeard.it - zrzut ekranu

 

Placezombie

14. Placezombie

Jeśli życzysz sobie, aby Twoim symbolem zastępczym był obrazek z zombie, narzędziem, które jest Ci w stanie zapewnić tonę zdjęć zombie, będzie Placezombie. Aby stworzyć symbol zastępczy w postaci zombie, skopiuj do edytora tekstu adres URL podany na stronie, a następnie podmień wartość wysokości i szerokości na takie, jakich potrzebujesz. Skopiuj zmodyfikowany link i wklej go do zakładki przeglądarki, aby otrzymać zdjęcie zombie w odpowiednim rozmiarze. Możesz używać symbolu zastępczego w postaci zombie na kolorowym lub czarno-białym tle. Aby otrzymać obrazek zastępczy z zombie na czarno-białym tle, skorzystaj z adresu URL zawierającego „g” po nazwie „placezombie.com”. Maksymalny rozmiar dla tego narzędzia to 1000 na 1000.

 

AVATARY

Adorable Avatars

15. Adorable Avatars

W narzędziu Adorable Avatars awatary generowane są w odniesieniu do losowo wygenerowanych rysunków twarzy. Użytkownik musi wpisać losowe słowo; wymiary obrazka zastępczego, a narzędzie automatycznie wygeneruje odpowiedni rysunek twarzy. Większość użytkowników opisuje te rysunki jako zabawne. Obecnie narzędzie posiada w swojej bazie danych aż pięć tysięcy różnych awatarów dla danych słów kluczy. Narzędzie to wykorzystuje zaawansowaną technologię API, która jest w stanie wygenerować 9,6 miliarda opcji.

Adorable Avatars - zrzut ekranu

 

UI Faces

16. UI Faces

Jeśli chciałbyś, aby to zdjęcia prawdziwych ludzi stanowiły Twoje symbole zastępcze, UI Faces będzie dla Ciebie prawdziwą kopalnią złota. Narzędzie daje dostęp do kilku źródeł obrazów, np. Pexels, Tinyfaces, Actors i wiele innych. Wygenerowanie obrazu zastępczego z czyjąś twarzą jest naprawdę proste. Wybierz dowolną stronę źródłową, podaną na stronie, określ przedział wiekowy, o płeć, kolor włosów i emocje, a UI Faces podeśle Ci zdjęcia prawdziwych ludzi, spełniające podane kryteria. Możesz otworzyć dowolne z takich zdjęć, kopiując jego adres URL. W większości przypadków możesz także poznać imię osoby z używanego przez siebie zdjęcia.

 

17. This Person Does Not Exist

Jeśli chciałbyś wykorzystać twarze nieistniejących ludzi (twarze wygenerowane przez sztuczną inteligencję) jako swoje symbole zastępcze, This Person Does Not Exist to odpowiednie narzędzie dla Ciebie. Kiedy otwierasz stronę Thispersondoesnotexist, widzisz jedynie jedno zdjęcie. Jeśli chciałbyś zobaczyć inną twarz, musisz kliknąć przycisk „Kliknij, by zobaczyć inną osobę”. Jeśli podoba Ci się zdjęcie, które widzisz, kliknij w link i pobierz adres URL zdjęcia.

 

IMIONA I PROFILE

18. Designskilz Random Users

Jeśli w próbce interfejsu użytkownika chciałbyś wykorzystać nieistniejące profile użytkowników, odpowiednim narzędziem dla Ciebie będzie Random Users od Designskilz. Narzędzie to, za pomocą jednego przycisku tworzy sztuczne profile użytkowników. Za każdym razem, kiedy klikniesz przycisk „Nowy” na tej stronie, narzędzie stworzy sztuczny profil użytkownika płci męskiej lub żeńskiej, wraz ze zdjęciem. Fałszywy profil użytkownika zawierał będzie informacje, takie jak imię, data urodzenia, miejsce pracy, numer telefonu, korporacja, krótka biografia, adres, hasło i lokacja.

Designskillz - zrzut ekranu

 

Fake Name Generator

19.Fake Name Generator

Jak już sama nazwa wskazuje, narzędzie Fake Name Generator tworzy fałszywy profil, który może być wykorzystany podczas testowania projektów SaaS. W porównaniu do Designskilz zapewnia on sztuczne profile użytkowników o znacznie większej ilości danych. Poza podstawowymi danymi wyświetla on także adresy stron internetowych, znak zodiaku, nazwę użytkownika i hasło, szczegóły kart kredytowych , cechy fizyczne, namierza numer UPS, MoneyGram, Western Union, kod QR i kilka innych szczegółów. Fake Name Generator, w procesie tworzenia pozwala użytkownikowi wybrać kraj, region, płeć i zestaw imion.

 

Mockaroo

20. Mockaroo

Narzędzie Mockaroo pozwala użytkownikom tworzyć próbki danych, w celu testowania ich aplikacji. Narzędzie podaje podstawowe pola (w profilu użytkownika), ale użytkownik może także sam dodawać takie pola, jakie są mu akurat potrzebne, by tworzyć imitacje profilów użytkowników. Część opcji wymienionych na stronie to pola takie jak: ID, imię, nazwisko, adres e-mail, płeć, adres IP. Za jednym razem tworzone jest tworzenie sztucznych danych tysiąca różnych użytkowników. Dane są gotowe do pobrania w formacie CSV. Przed pobraniem, użytkownicy mają możliwość podglądu danych. Narzędzie to pozwala również na import pól z pliku CSV lub tabeli SQL. Aby zapisać zarys danych, należy się zarejestrować.

Mockaroo - zrzut ekranu

 

Podsumowanie

Nastąpił znaczny wzrost niektórych narzędzi do tworzenia fikcyjnej zawartości dla projektów SaaS. Narzędzia wymienione w tym poście są dość zróżnicowane i mogą służyć do różnych celów w zakresie generowania fikcyjnej zawartości. Bez wątpienia wymienione tu narzędzia zdejmą z Ciebie ciężar ręcznego tworzenia fikcyjnej zawartości, wymaganej przy projektach Saas. Jesteśmy pewni, że na naszej liście znajdziesz tu narzędzie, które będzie w stanie sprostać Twoim potrzebom. Koniecznie daj nam znać, jakie jest Twoje ulubione narzędzie i napisz o nim w komentarzu.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron