Station: Wydajna, inteligentna przeglądarka do aplikacji webowych

Opublikowany 4 maja 2020 w Inne. Tagi: , , .

Intenet jest obecnie nieodłączną częścią naszego życia. Obojętnie, czy chodzi o pracę, czy o codzienne obowiązki, nie możemy wyobrazić sobie dnia bez podłączenia do sieci. Stopień naszej zależności od internetu rośnie z dnia na dzień, a większość aplikacji, z których korzystamy, opiera się na interfejsie sieciowym. Rosnąca popularność smatfonów i urządzeń mobilnych dodatkowo stymuluje tę rewolucję technologiczną.

Obecnie większość aplikacji sieciowych jest hostowana w chmurze. Niewątpliwie są one dzięki temu silniejsze, bardziej skalowalne i elastyczne. Dostęp do kilku takich aplikacji opartych na chmurze możemy uzyskać za pomocą dowolnej przeglądarki. Jedak każda przeglądarka jest inna i każda z nich ma swoje wady i zalety.

Station

Jeśli na co dzień najbardziej zależy nam na rozwiązaniach opartych na chmurze i szukamy lepszej alternatywy dla obecnie używanej przeglądarki, powinniśmy rozważyć Station. Station pozwala nam efektywnie przełączać pomiędzy wieloma aplikacji bez absolutnie żadnych lagów.

Zanurzmy się w temat tej niesamowitej aplikacji nieco głębiej.

Station: Inteligentna przeglądarka dla ludzi zapracowanych

Przeglądarka Station stworzona jest z myślą o sprawnym zarządzaniu wieloma procesami za pomocą jednej, uniwersalnej platformy. Pozwala dostosować swoje internetowe stanowisko pracy tak, abyśmy mogli wykonywać wiele zadań jednocześnie. Ta inteligentna przeglądarka spełnia wiele funkcji, a także posiada rozbudowaną listę opcji, które zadowolą niejednego, współczesnego komputerowca. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym funkcjom, jakie oferuje Station:

 • Smart dock: Funkcja smart dock czyni cuda, jeśli potrzebujemy otworzyć wiele zakładek naraz. Station inteligentnie grupuje zakładki w oparciu o aplikacje, dzięki czemu zarządzanie nimi staje się łatwiejsze.
 • Wiele kont: Na pewno wielu z nas doświadczyło konieczności otwarcia karty incognito tylko po to, aby móc zalogować się a kilka kont jednocześnie. Station oszczędza nam tego kłopotu, ponieważ umożliwia integrację kilku kont email, w portalach społecznościowych i platformach online.
 • Centrum powiadomień: Jest to panel z powiadomieniami, który umożliwia śledzenie zmian w wielu aplikacjach, w jednym miejscu i przejrzystej formie.
 • Zbiór aplikacji zespołowych: Współpraca jest kluczowym aspektem, jednak wiele zespołów napotyka trudności w dzieleniu się pomysłami i treściami. Inteligentna przeglądarka Station pozwala mieć większy wkład w pracę zespołu, a także lepiej zarządzać aplikacjami zespołowymi, z których korzystamy.
 • Ujednolicone wyszukiwanie dla wszystkich kont Google Drive: Idealne rozwiązanie dla użytkowników posiadających kilka kont Google. Za pomocą tej funkcji Station umożliwia nam proste wyszukiwanie dokumentów ze wszystkich aktywnych kont Google w przeglądarce.
 • Rozbudowany sklep z aplikacjami: Dzięki dostępowi do ponad 600 aplikacji webowych nie potrzebujemy już modyfikować rozwiązań tak, aby sprostały one naszym wymaganiom zawodowym. Bogaty sklep z aplikacjami zapewnia liczne aplikacje, które łatwo zintegrujemy z naszą przeglądarką.
 • Możliwość wyciszenia aplikacji: Niektóre aplikacje potrafią rozpraszać. Station zapewnia opcję wyciszenia aplikacji, która pozwala na wyłączenie powiadomień z niechcianej aplikacji. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na ważniejszych kwestiach.
 • Tryb nie przeszkadzać: Ten tryb pozwala wyciszyć wszystkie aplikacje za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu nie otrzymamy żadnych powiadomień i będziemy mogli pracować w skupieniu.
 • Personalizowane aplikacje: Prywatność to kwestia, która potrafi niepokoić wielu użytkowników internetu. Station umożliwia łatwą integrację aplikacji, dzięki której sami dostosujemy swoje ustawienia widoczności. Dzięki Station dodawanie publicznych czy prywatnych aplikacji dla konkretnego zespołu zajmie zaledwie kilka kliknięć.

Station - zrzut ekranu

Jak to działa

Są setki aplikacji, które możemy zintegrować ze Station. Przyjrzyjmy się jak tego dokonać:

 1. Przejdźmy na stronę „https://getstation.com” i pobierzmy przeglądarkę za darmo. Station jest kompatybilna z większością systemów operacyjnych jak, chociażby Windows, Linux czy Macintosh.
 2. Plik instalacyjny zainicjuje pobieranie. Kiedy się ono zakończy, wystarczy postępować według instrukcji, aby ukończyć instalację.
 3. Podczas instalacji zauważymy, że wymaga ona podania trzech aplikacji, od których chcielibyśmy zacząć. Ten krok jest obowiązkowy, jednak będziemy mogli bez problemu usunąć te aplikacje w przyszłości, jeśli tak zadecydujemy. Dla łatwiejszego dostępu możemy także wybrać utworzenie skrótu na pulpicie.
 4. Kiedy już otworzymy przeglądarkę, znajdziemy w niej atrakcyjny interfejs, który możemy dostosować do naszych potrzeb.
 5. Aplikacje, które wskazaliśmy w procesie instalacji, pojawią się w panelu po lewej stronie okna przeglądarki. Panel ten to w istocie smart dock, spełniający wiele interaktywnych funkcji, takich, jak grupowanie zakładek.
 6. Szkło powiększające, które znajdziemy na górze tego panelu, to wyszukiwarka działająca wewnątrz przeglądarki. Jeśli połączymy przeglądarkę Station z naszymi kontami Google, ten panel szybkiego wyszukiwania pozwoli nam znaleźć różne dokumenty z naszych kont Google. W tym samym panelu znajdziemy też listę ostatnio używanych aplikacji.
 7. Pod funkcją szybkiego wyszukiwania w panelu smart dock znajdziemy listę ostatnio używanych aplikacji. Aplikacje są tam wymienione chronologicznie.
 8. Aby dodać więcej aplikacji do naszego panelu smart dock, musimy wcisnąć znak plus, znajdujący się na dole panelu po lewej stronie. Pojawi nam się długa lista aplikacji, pogrupowana pod względem domeny. Możemy również wyszukać aplikację bezpośrednio, za pomocą paska wyszukiwania.

Recenzja Station

Zalety

 • Ponad 600 łatwo dostępnych i prostych w obsłudze aplikacji;
 • Uniwersalny panel smart dock z aplikacjami i funkcjami przeglądarki;
 • Panel szybkiego wyszukiwania dokumentów, aplikacji i treści;
 • Integracja wielu kont;
 • Intuicyjne funkcje, takie jak tryb nie przeszkadzać, wyciszenie aplikacji i powiadomień.

Wady

 • Nieco ograniczona dostępność aplikacji na platformie;
 • Przeglądarka może zwalniać przy zbyt dużej ilości aplikacji.

Na zakończenie

Biorąc pod uwagę rosnącą ilość aplikacji działających online, rośnie popyt na ujednolicone platformy do zarządzania nimi. Inteligentne przeglądarki, takie jak Station, umożliwiają tak potrzebną nam wszystkim organizację i ład przy wydajnym zarządzaniu aplikacjami, a także pozwalają na łatwe udostępnianie treści i danych. Jednak korzystanie z tak wyspecjalizowanej przeglądarki, wiąże się z opóźnieniami i lagami w trakcie korzystania z zaawansowanych funkcji.

Przy perspektywie zmian i ulepszeń, Station pięknie spełnia swoje zadanie. Nie dość, że powoduje ujednolicenie danych, to także pozwala efektywnie zarządzać treściami i udostępniać je. Przeglądarki, takie jak Station zdecydowanie mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie ekosystemu opartego na chmurze.

Jeden komentarz:

 1. itworks:

  Dobra recenzja. Trzeba stestować ten Station!

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron