Samodzielne tworzenie stron WWW w kreatorze WebWave

Opublikowany 14 czerwca 2017 w Web Design. Tagi: , , , .

Wielu ludzi zastanawia się jak stworzyć stronę internetową. Niektórzy ambitnie planują nauczyć się różnych języków programowania i samodzielnie postawić witrynę od podstaw, inni nie mogą zdecydować się, którą agencję interaktywną powinni wynająć, a jeszcze inni szukają freelancerów po taniości, którzy nie gwarantują dobrego projektu. Na szczęście dla wszystkich wymienionych (i nie tylko), stworzenie strony internetowej może być niezwykle proste i nie musi wymagać specjalistycznej wiedzy. Z pomocą dla webmasterów, przedsiębiorców, hobbystów, amatorów czy ciekawskich, przychodzi Webwave, czyli polski kreator stron www.

WebWave

Tworzenie stron internetowych bez kodowania

WebWave na polskim rynku pojawił się w 2013 roku i od tamtego czasu jest systematycznie rozwijany i udoskonalany. Narzędzie pozwala użytkownikowi na samodzielne utworzenie witryny za pomocą funkcji drag and drop, czyli przeciągnij i upuść. Nie wymaga to ani specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania i tworzenia stron www, ani umiejętności kodowania. Za pomocą myszki bez problemu możesz umieścić każdy z obiektów z dokładnością do 1 piksela dokładnie tam gdzie chcesz.

Korzystanie z kreatora jest w pełni intuicyjne, proste i przyjemne, a twórcy dają pełną dowolność projektowania. Można rozpocząć swoją stronę całkowicie od zera lub skorzystać z jednego z ponad 30 przygotowanych szablonów. Zarówno sam kreator, jak i szablony, są całkowicie darmowe, ale o pieniądzach napiszemy nieco później.

Jakie słowo najlepiej opisuje owy kreator? Profesjonalizm! Strony internetowe utworzone w kreatorze WebWave w niczym nie różnią się od projektów tworzonych przez agencje internetowe, ponieważ:

 • są w pełni responsywne, czyli dobrze wyświetlają się na każdym urządzeniu – od komputera po smartfon;
 • są przyjazne wyszukiwarkom Google, Yahoo itp.;
 • posiadają bardzo dobrze zoptymalizowany kod, który pozwala na szybkie ładowanie się stron.

Kreator ma naprawdę wiele elastycznych funkcji, a także możemy go swobodnie zintegrować z zewnętrznymi narzędziami. Do największych zalet WebWave możemy zaliczyć:

 • nielimitowany transfer i miejsce na dysku;
 • wielojęzyczność stron;
 • możliwość wgrania własnego kodu HTML, CSS czy JavaScript (dla bardziej doświadczonych webmasterów);
 • własne statystyki strony ;
 • własną stronę błędu 404 i przekierowania 301;
 • integrację m.in. z Facebookiem, Disquss, Google Maps, Google Analytics, LiveChat, Freshmail, Shopify, Salesmanago i wieloma innymi.

Jak stworzyć stronę internetową w WebWave

Aby rozpocząć przygodę z kreatorem należy udać się na stronę internetową WebWave i zarejestrować się. Cała praca, czyli tworzenie, edycja i administrowanie stronami odbywa się poprzez tamtejszy panel webmastera. Po utworzeniu konta klikamy na przycisk „Nowa strona” i albo decydujemy się na czystą stronę, albo wybieramy jeden z gotowych szablonów. Po zaznaczeniu interesującego nas wyboru, naszym oczom ukazuje się kreator w całej okazałości.

WebWave - zrzut ekranu

Twórcy nie pozwalają krążyć swoim klientom po omacku i już na samym początku pojawia się okno z 15-minutowym filmem wyjaśniającym najważniejsze elementy kreatora. Instruktaż naprawdę polecamy wszystkim użytkownikom, gdyż zaledwie po kwadransie znaliśmy większość narzędzi i możliwości. Pod adresem tutorial.webwavecms.com znajdziemy także szczegółowy poradnik każdej opcji kreatora.

Aby jeszcze szybciej poznać WebWave zalecamy na starcie wybór gotowego szablonu i jego edycję. Po naciśnięciu na dowolny element strony bardzo łatwo możemy go modyfikować – od zmiany położenia, po edycję treści, koloru, tła, obrazków czy dodanie animacji itd. Dużym plusem są gotowe elementy do dodania na stronę tj. galeria, slider, menu, formularz kontaktowy, przyciski, mapka google czy nowa podstrona. W prawym górnym rogu ekranu możemy przełączać się między swoimi stronami, dodać nowy język czy przejść do podglądu strony. Najważniejszą opcją wydaje się jednak edycja RWD, za pomocą której widzimy jak cała strona prezentuje się na komputerach, tabletach i smartphonach.

Kolejne zmiany zapisujemy za pomocą ikony Save na górze kreatora. Kiedy jesteśmy już gotowi na pokazanie własnego projektu całemu światu, po prostu naciskamy obok na przycisk Publikuj. Później, w każdym dowolnym momencie, możemy modyfikować nasz projekt.

Co i ile kosztuje?

Swoją stronę możemy opublikować za darmo w subdomenie webwavecms.com pod losowym ID. Aby strona pojawiła się pod konkretną domeną należy wykupić hosting, który kosztuje już od 12,50 zł miesięcznie. Ponadto do każdego takiego pakietu twórcy oferują zarejestrowanie domeny .pl za darmo. Sam kreator, bez względu na ilość utworzonych w nim stron i poświęconego na nie czasu, jest całkowicie darmowy.

Na WebWave możemy także uwaga… zarabiać, gdyż w ten sposób firma zachęca do polecania kreatora innym osobom. Jeżeli pozyskane przez nas osoby opłacą hosting, otrzymamy 30% od ich wpłaty. Uzyskane środki możemy albo przeznaczyć na usługi lokalne, albo zwyczajnie wypłacić. Dlatego jeżeli jesteś np. marketingowcem, WebWave również może Cię zainteresować! Firma umożliwia także utworzenie specjalnego konta dla agencji, webmasterów, freelancerów czy wszystkich innych, którzy będą tworzyli strony klientom w kreatorze.

Warto dodać, że WebWave to nie tylko sam kreator. Oprócz niego mamy do dyspozycji prosty system zarządzania treścią (CMS) i wspomniany już panel webmastera. Jeżeli inna osoba będzie dodawała teksty na naszej stronie, możemy dać jej dostęp do panelu CMS, dzięki któremu będzie mogła edytować istniejące już wpisy, zmieniać zdjęcia w galerii czy dodać nowy artykuł, ale nie przesunie czy nie skasuje żadnych elementów na stronie. Z kolei panel webmastera umożliwia proste przełączanie się między naszymi stronami bez konieczności zapamiętywania kolejnych haseł i adresów.

 • Wypróbuj @WebWaveCMS – prosty i intuicyjny kreator stron WWW. webwavecms.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Ocena i podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie elementy i funkcje, WebWave jest naprawdę świetnym i tanim narzędziem. Na jego stronie działa czat online, na którym możemy poprosić o pomoc w sprawie działania kreatora czy o inne rzeczy związane z nim czy z firmą. Odpowiedź w godzinach pracy? Natychmiastowa i konkretna. Także na Facebooku istnieje grupa użytkowników WebWave, gdzie na bieżąco trwa wymiana informacji. Dlatego jeżeli potrzebujecie stworzyć nową stronę internetową, odświeżyć swoją istniejącą witrynę lub zwyczajnie chcecie poeksperymentować z czymś nowym, skorzystajcie z kreatora stron www WebWave. Albo polećcie go innym i sami miejcie z tego korzyści!

Dodaj odpowiedź:

 • Przeglądaj Kategorie


 • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij