Pixpa: Kompleksowy kreator stron internetowych

Opublikowany 29 listopada 2021 w Web Design. Tagi: , .

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest prezencja w sieci. Niemal wszystko i wszyscy przeszli do świata cyfrowego, a pierwszym krokiem podejmowanym przez każdego, kto chce odkryć nowe firmy i usługi jest “wygooglowanie”. Podczas gdy media społecznościowe i inne tego typu platformy mają swoje miejsce w marketingu cyfrowym, nic nie pobije ekskluzywności, kontroli i profesjonalizmu, które daje posiadanie własnej strony internetowej.

Kiedyś budowa strony internetowej była trudnym i czasochłonnym przedsięwzięciem, które wymagało wielu godzin kodowania i zasadniczo było bardzo skomplikowane. Na szczęście, to się zmieniło. Wraz z pojawieniem się platform do tworzenia stron bez kodowania, możliwe stało się stworzenie własnej witryny bez zatrudniania profesjonalnych web deweloperów, a nawet pisania jednej linijki kodu. I właśnie to oferuje Pixpa.

Pixpa

Pixpa to platforma nie wymagająca programowania kodu do tworzenia profesjonalnych stron portfolio, sklepów i blogów. Posiada wbudowany kreator sklepów e-commerce, narzędzia marketingowe i SEO, narzędzia do weryfikacji klienta i wiele więcej. Dziś przyjrzymy się tej platformie do budowania stron internetowych, jej funkcjom, plusom i minusom i innym aspektom, aby przedstawić Ci ostateczny werdykt.

Pixpa: Uniwersalny kreator stron internetowych dla kreatywnych profesjonalistów i małych firm

Pixpa to kreator stron internetowych typu “zrób to sam”, który sprawia, że projektowanie i tworzenie stron internetowych jest łatwe i dostępne dla każdego. Pixpa została zaprojektowana jako kompleksowa platforma do budowania witryn i jest szczególnie skierowana do fotografów, twórców i małych firm. Dzięki wbudowanej funkcji sklepu e-commerce, galerii klientów, galerii e-commerce, narzędzi do blogowania i wielu innych, Pixpa umożliwia twórcom prezentowanie, udostępnianie, sprzedawanie i dostarczanie swojej pracy online – wszystko w jednym miejscu.

Pixpa sprawia, że tworzenie stron jest niezwykle proste. Po zapisaniu się na 15-dniowy bezpłatny okres próbny, możesz wybrać spośród wielu nowoczesnych, minimalistycznych i responsywnych szablonów i zacząć budować swoją stronę. Swoją stronę możesz personalizować za pomocą prostego, intuicyjnego i wszechstronnego edytora wizualnego. Dodawanie stron jest proste dzięki kreatorowi stron typu “przeciągnij i upuść”. Mając na uwadze potrzeby bardziej zaawansowanych użytkowników, istnieją również opcje użycia niestandardowego kodu CSS i HTML do dalszej personalizacji.

Dzięki wbudowanym narzędziom, między innymi menedżerowi SEO, wyskakującym okienkom marketingowym, paskowi ogłoszeń i wielu innym, możesz rozwijać swój ruch na stronie i konwersję leadów bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek innych firm.

Główną zaletą Pixpa jest szybka reakcja i proaktywny zespół obsługi klienta. Pomoc dostępna jest 24×7 poprzez email i czat na żywo. Na wyższych poziomach płatnych planów, zespół obsługi klienta Pixpa oferuje również usługę konfiguracji witryny, co ułatwia użytkownikom tworzenie stron od podstaw. Dostępne są szczegółowe strony pomocnicze i tutoriale, aby wesprzeć nowych użytkowników.

Pixpa oferuje darmową, w pełni funkcjonalną 15-dniową wersję próbną, do której możesz się zapisać bez podawania informacji o karcie kredytowej. Nie ma żadnych darmowych planów, znanych również jako model freemium. Plany płatne wahają się od 7 do 16 dolarów miesięcznie, w zależności od typu, i są all-inclusive, bez ukrytych kosztów.

Funkcje

Przyjrzyjmy się niektórym funkcjom Pixpa:

 • Nowoczesne, minimalistyczne i responsywne szablony, które są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i działają na wszystkich urządzeniach. Szablony są w pełni konfigurowalne bez konieczności wprowadzania choćby jednej linijki kodu.
 • W pełni funkcjonalna platforma do tworzenia portfolio z wieloma opcjami galerii, weryfikacji klientów i galerii klientów, integracji z mediami społecznościowymi, sprzedaży online do druku i pobierania cyfrowego i wiele więcej.
 • Galerie klientów pozwalają na w pełni cyfrowy przepływ pracy dla potrzeb weryfikacji klienta. Możesz tworzyć indywidualne publiczne lub prywatne galerie dla swoich klientów, aby udostępniać, sprawdzać, sprzedawać i dostarczać zdjęcia do swoich klientów za pomocą jednej platformy.
 • Wbudowany kreator e-commerce z narzędziami do zarządzania produktami i zapasami, odzyskiwanie porzuconego koszyka, łatwe przetwarzanie zamówień, stawki wysyłki, rabaty i zarządzanie podatkami itp.
 • Narzędzia do blogowania, które pozwalają tworzyć, edytować i publikować posty na blogu w jednym miejscu. Możesz również osadzać media, w tym obrazy i wideo, integrować widżety mediów społecznościowych lub włączać i moderować komentowanie poprzez Disqus lub wbudowane funkcje komentowania.
 • Narzędzia do zarządzania SEO dostępne na wszystkich poziomach cenowych. Menedżer SEO pozwala na ustawienie metadanych strony, określenie adresów URL przyjaznych dla wyszukiwarek i generowanie automatycznych map strony. Dostępne są również opcje integracji z Google Analytics i narzędziami dla Webmasterów, które pomogą Ci zrozumieć, przeanalizować i ocenić Twój ruch w sieci i wydajność w wyszukiwarkach.
 • Wbudowane funkcje marketingowe, w tym pasek ogłoszeń, wyskakujące okienka marketingowe, listy mailingowe i usługi e-mail marketingu.
 • Niezwykle przystępne plany cenowe zaczynające się od zaledwie 7$ miesięcznie i najwyższe plany kosztujące 16$ miesięcznie. Pixpa oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie nowe subskrypcje.

Pixpa - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Pixpa oferuje darmowy 15-dniowy okres próbny, do którego nie jest potrzebna karta kredytowa. Oznacza to, że możesz wypróbować funkcje oferowane przez platformę w wolnym czasie bez żadnych zobowiązań. Oto jak możesz zacząć korzystać z Pixpa:

 1. Zarejestruj się na 15-dniowy okres próbny na stronie Pixpa. Potrzebujesz do tego tylko swój adres e-mail.
 2. Po zapisaniu się do usługi otrzymasz natychmiastowy dostęp do pulpitu nawigacyjnego Pixpa, który stanowi twoje centrum kontroli i punkt startowy dla budowania strony. Po lewej stronie ekranu znajdują się wszystkie opcje, których potrzebujesz.
 3. Sekcja Strona pozwoli ci dodać galerie, strony, menu i pozycje menu na twojej stronie. To tutaj ustawiasz podstawowy temat swojej strony internetowej, z którego możesz budować.
 4. Sekcja Projektowanie to miejsce, w którym możesz wybrać motyw lub szablon dla swojej witryny i dostosować go do swoich upodobań. Ta sekcja pozwala na dostosowanie kolorów, czcionek, odstępów, nagłówków i wszystkich innych elementów wizualnych na swojej stronie internetowej.
 5. W przypadku e-commerce, Pixpa oferuje opcje zarówno dla tradycyjnych sklepów internetowych do sprzedaży produktów fizycznych, jak i galerii e-commerce do sprzedaży zdjęć w formie wydruków lub cyfrowych plików do pobrania. To wszystko możesz zrobić poprzez sekcję Sklep. Sekcja ta pozwala również na zarządzanie Twoim sklepem internetowym Pixpa poprzez zarządzanie listą produktów, ustawianie stawek wysyłki lub rabatów, zarządzanie podatkami i wiele innych.
 6. Galerie klientów są specjalnie zaprojektowane dla fotografów i kreatywnych profesjonalistów. Ta sekcja pozwala ci na tworzenie indywidualnych, prywatnych lub publicznych albumów dla twoich klientów, które mogą być używane do dzielenia się zdjęciami, proofingu klienta i sprzedaży zdjęć bezpośrednio do twoich klientów.
 7. Aplikacje galerii mobilnych mogą być używane do tworzenia spersonalizowanych aplikacji galerii mobilnych dla Twoich klientów.
 8. Opcja Ustawienia to miejsce, w którym możesz zarządzać ustawieniami witryny i zarządzać takimi rzeczami, jak podłączanie niestandardowej nazwy domeny, zarządzanie płatnościami i darowiznami, listy mailingowe, przekierowania 301, zewnętrzne skrypty i więcej.
 9. Możesz przetestować usługę i skonfigurować swoją stronę internetową za darmo w ciągu 15 dni darmowego okresu próbnego. Po zakończeniu okresu próbnego otrzymasz wiadomość e-mail, umożliwiającą rozpoczęcie subskrypcji. Jeśli chcesz rozpocząć subskrypcję przed zakończeniem okresu próbnego, wystarczy, że klikniesz na przycisk subskrypcji na dolnym pasku Pixpa. Możesz reaktywować swoje konto po zakończeniu okresu próbnego kontaktując się z obsługą Pixpa w ciągu miesiąca od zakończenia okresu próbnego. Jeśli nie dokonasz subskrypcji na koniec okresu próbnego, twoje konto przestanie być aktywne i zostanie usunięte po miesiącu bezczynności.

Pixpa - zrzut ekranu 2

Ocena Pixpa

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się niektórym podstawowym cechom Pixpy i jej działaniu, musimy rozważyć jej plusy i minusy. Prześledźmy listę zalet i wad, aby spróbować ocenić Pixpę jako platformę do budowania witryn.

Plusy

 • Platforma bez kodowania. Zaprojektuj, zbuduj i dostosuj swoją witrynę bez konieczności pisania choćby jednej linijki kodu.
 • Wbudowane opcje tworzenia sklepów internetowych i zintegrowane narzędzia marketingowe dla stron biznesowych.
 • Niezwykle poręczny menedżer SEO i inne narzędzia SEO.
 • Elegancka i wydajna platforma do weryfikacji klientów dla fotografów i innych kreatywnych profesjonalistów.
 • Bezpieczeństwo SSL na wszystkich stronach internetowych niezależnie od planów cenowych.
 • Obsługa klienta 24×7 przez e-mail i czat na żywo.

Minusy

 • Brak wbudowanych opcji zakupu niestandardowych nazw domen. Musisz zakupić nazwę domeny od strony trzeciej, a następnie zintegrować ją z witryną Pixpa.
 • Brak modelu freemium. Jest to usługa płatna i nie są dostępne żadne darmowe plany.

Ostateczny werdykt

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, Pixpa jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem do budowania stron internetowych i sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku profesjonalnych stron portfolio lub stron dotyczących fotografii. Kreator e-commerce, narzędzia marketingowe i SEO zapewniają kompletne rozwiązanie marketingowe i sprzedażowe dla witryn biznesowych.

Chociaż są pewne niedociągnięcia, takie jak brak możliwości zakupu niestandardowych nazw domen bez udziału strony trzeciej, nie są one wielkim problemem. Brak darmowych planów i modelu freemium może odstraszyć niektórych użytkowników od usługi, ale płatne plany są jednymi z najbardziej przystępnych na rynku. Pixpa gwarantuje również brak reklam na wszystkich swoich stronach. Reklamy są główną wadą wielu darmowych modeli budowania stron internetowych.

Tak więc, jeśli szukasz prostego i niedrogiego rozwiązania do budowania stron internetowych, Pixpa jest zdecydowanie platformą, którą powinieneś rozważyć.

O Autorze

Anisha Singh

Anisha Singh jest menedżerem ds. marketingu treści w Pixpa – platformie do samodzielnego budowania stron internetowych.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron