Panguin Tool – super pomoc w pozycjonowaniu

Opublikowany 7 stycznia 2020 w SEO/SEM. Tagi: , .

Panguin SEO Tool jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi SEO (ang. Search Engine Optimization) na rynku. Prezentuje ono efekty poszczególnych zmian zlgorytmu Google na Twojej stronie. Aby uzyskać więcej wyświetleń na stronie poprzez SEO, należy najpierw zorientować się, jakie czynniki miały wpływ na Twoją stronę w przeszłości i spowodowały zmniejszoną liczbę wyświetleń. Panguin wprost pokazuje, co mogło być przyczyną, dzięki czemu można nanieść szybkie poprawki.

Mnogość zalet narzędzia czyni je jedną z najlepszych opcji na rynku. Przyjrzyjmy im się.

Panguin Tool

Mocne strony Panguin

Panguin to narzędzie, które prezentuje szczegóły na temat poprzednich wyników strony w rankingu. To darmowe narzędzie, ale zawiera dość imponujące i zdecydowanie korzystne funkcje.

Widoczność bezpłatna

Prezentuje organiczną widoczność strony w dowolnej wyszukiwarce. Może porównywać wyniki z konkurencją i zarządzać inwestycjami SEO. Pozwala też bez ograniczeń tworzyć raporty porównujące nas z konkurencją. Ponadto zapewnia informacje o trendach z ostatnich 5 lat.

Widoczność płatna

Panguin Tool daje możliwość porównania rankingu strony przed i po inwestycji w SEO. Pozwala w pełni wykorzystać możliwości Seo. Pozwala też na tworzenie raportów o konkurencji, a także prezentuje trendy z ostatnich 5 lat.

Szyfrowanie widoczności

Umożliwia szyfrowanie witryny i monitorowanie stron będących wysoko w rankingu SEO. To ochrona strony 24/7, która uruchamia alarm za każdym razem, gdy stronie zagrażają hakerzy lub wirus. Dzięki temu zyskujemy ochronę przed osobami trzecimi.

Perspektywa światowa

Funkcja umożliwiająca podgląd rankingu strony i porównanie go z konkurencją z różnych regionów. Pozwala na używanie słów-kluczy stosowanych na całym świecie. Daje możliwość sprawdzenia, w których regionach popyt na nasze usługi jest największy. Możemy dzięki temu pozyskać nowych, zainteresowanych odbiorców.

Optymalizacja słów kluczowych

Odpowiedni dobór słów-kluczy i monitorowanie ich efektów może przynieść wspaniałe efekty i powiększyć nasz rynek o nowych odbiorców. Słowa te mogą być w dowolnym momencie zmieniane i edytowane, tak aby zwiększyć przepływ odwiedzających.

Skuteczność treści

Dzięki rankingowi naszych treści sprzed i po optymalizacji, możliwe jest podkreślenie istotnych elementów contentu i ich maksymalna optymalizacja. Pozwala zasięgnąć opinii ekspertów i odpowiednio modyfikować treści.

Optymalizacja linków na stronie

Ta funkcja to jedna z najmocniejszych stron tego narzędzia. Pozwala ono na połączenie stron ze sobą i porównanie ich rankingów. W ten sposób odwiedzającemu wyświetli się powiązane zagadnienie na naszej stronie i wzrasta prawdopodobieństwo, że odwiedzi więcej naszych podstron.

Optymalizacja linków zwrotnych

Dzięki tej funkcji mamy możliwość analizy struktury linków zwrotnych. Są one istotnym elementem strony, a ta funkcja pozwala na analizę ich struktury i przydatności przed i po optymalizacji.

Ranking lokalny

Funkcja ta coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzięki niej możemy sprawdzać rankingi lokalnych firm i wpływ Aktualizacji Algorytmów Google na nasze wyniki lokalne. To najbardziej przydatna funkcja dla firm działających lokalnie.

Wyszukiwanie mobilne

Panguin umożliwia bycie na bieżąco z rankingiem strony w wyszukiwaniach mobilnych. Tutaj też można doskonalić swoją strategię i osiągać sukcesy. Pozwala też porównywać nasze aktualne wyniki z poprzednimi, jak również z konkurencją.

Optymalizacja poprzez social media

W ten sposób można sprawdzać swoją popularność w mediach społecznościowych. Można też wyszukać opinie na temat potencjalnych poprawek na stronie. Możliwe jest porównanie statystyk z konkurencją.

Panguin Tool - zrzut ekranu

Krótki opis działania Panguin

Panguin nigdy nie wchodzi w interakcję z naszymi danymi Google Analytics. Zamiast tego wykorzystuje standardowy protokół Oauth 2.0. Panguin czerpie z baz danych, zdobywając tym samym informacje, na temat jak wprowadzone przez nas zmiany wpływają na algorytm wyszukiwarki Google. Analizuje dane i determinuje jakie zmiany są konieczne, aby ranking strony wzrósł. Można też analizować zmiany w algorytmie Google na przestrzeni ostatnich lat. Każda z nich jest szczegółowo opisana.

Oto jak korzystać z Panguin:

 • Wejdź na stronę i kliknij „Use for Free” [Używaj za darmo] w przypadku pierwszego użytkowania. Zostaniesz poproszony o wpisanie loginu i hasła Gmail.
 • Po wpisaniu powyższych danych Google poprosi Cię o dostęp do Twoich danych. Kliknij „Allow” [Zezwól].
 • Przy wyborze strony profilowej kliknij „Panguin Tool” [Narzędzie Panguin]. Z poniższej listy wybierz link, który chciałbyś sprawdzić.
 • Kliknij link, który przekieruje Cię do strony z analizą, gdzie możesz śledzić szczegóły postępów.

Ocena narzędzia

Mocne strony Panguin to:

 • Łatwość obsługi: Panguin jest narzędziem łatwym w obsłudze i jednocześnie takim, którego łatwo się nauczyć. Posiada prawie każdą funkcję, jakiej moglibyśmy chcieć od narzędzia SEO.
 • Ekonomia: Narzędzie zapewnia nawet 3 miesięczną, darmową wersję próbną. To świetne rozwiązanie dla firm lokalnych i startupów.

Panguin jako narzędzie SEO posiada liczne zalety, ale jak każde narzędzie, nie jest idealne. Posiada również wady i grzeszki.

 • Brak zaufanych źródeł: Mimo że Panguin to niesamowite narzędzie SEO, jest jednak aplikacją strony trzeciej. A jako takie, nie posiada pełnej kontroli. Nie są zbyt dokładne, zwłaszcza w porównaniu z Google Analytics.
 • Brak niektórych funkcji: Panguin jest świetnym narzędziem, a jego darmowa wersja zapewnia dobre wyniki, jednak nie jest to najlepsze narzędzie SEO. Na rynku dostępne są bardziej kompatybilne programy, jednak wymagają one opłat.

Ostateczny werdykt

Ostatecznie narzędzie to można uznać za satysfakcjonujące, zarówno dla krytyków, jak i użytkowników. Najlepiej sprawdzi się w przypadku stron startupów, ponieważ jego darmowa wersja próbna trwa aż przez 3 miesiące. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na marketing. Narzędzie to pozwala na ustabilizowanie swojej sytuacji na rynku, zanim będziemy mogli korzystać z płatnych narzędzi SEO.

Jeden komentarz:

 1. Zgred:

  Wow. Ktoś się zdecydował to opisać 🙂

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron