15 narzędzi do monitorowania Dark Web i zagrożeń dla reputacji marki

Jeśli Twoja marka ma silną obecność w Internecie, jej ochrona przed zagrożeniami online jest niezwykle istotnym zadaniem. Zła wiadomość jest taka, że Internet i Dark Web są pełne nielegalnych działań i zagrożeń dla każdej organizacji. Mając to na uwadze, zrozumienie i monitorowanie tej ukrytej strony Internetu jest krytycznie ważne dla ochrony Twojej reputacji i zasobów.

dark web

Aby sprostać temu wyzwaniu, dostępne są narzędzia monitorowania zagrożeń zewnętrznych z różnorodnymi funkcjami. Mogą one stale skanować Dark Web, podziemne fora i platformy mediów społecznościowych w celu wykrywania zagrożeń/ryzyk.

W naszym dzisiejszym przewodniku chcemy omówić top 15 narzędzi monitorowania Dark Web i zagrożeń. Te narzędzia zostały zaprojektowane, aby wzmocnić zdolności obronne Twojej marki i dostarczyć użyteczne informacje do zarządzania zagrożeniami z wysoką precyzją.

Co to jest Dark Web?

Dark Web—znany również jako mroczny podziemny świat Internetu—jest ukrytą siecią stron internetowych, które nie są indeksowane przez regularne wyszukiwarki takie jak Google i Bing. Do uzyskania dostępu do Dark Web potrzebne jest specjalne oprogramowanie, konfiguracje lub autoryzacja, co czyni go raczej niedostępnym dla przeciętnego użytkownika.

W ciemnych granicach Dark Web anonimowość jest kluczowa. Jest ona zapewniona przez narzędzia szyfrujące i zaawansowane przeglądarki jak Tor. Dark Web to platforma, na której możliwe są niezliczone nielegalne działania, w tym:

 • Sprzedaż skradzionych danych
 • Nielegalne narkotyki
 • Podrobione towary
 • Różne formy cyberprzestępczości

Jest to w pewnym sensie analogiczne do cyfrowego rynku, gdzie anonimowość ma najwyższe znaczenie. Transakcje na tym rynku są finalizowane za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin, aby uniknąć tradycyjnego nadzoru finansowego.

Co więcej, Dark Web daje początek tajnym forom i rynkom, gdzie aktorzy zagrożeń, cyberprzestępcy i hakerzy zbierają się, aby wymieniać narzędzia, techniki i skompromitowane dane. To utopia dla hakerów, gdyż mogą oferować swoje usługi, w tym ataki DDoS, naruszanie sieci korporacyjnych i wiele innych.

Zrozumienie Dark Web jest krytycznym krokiem do ochrony Twojej marki, ponieważ to tam wymieniana jest większość skradzionej własności intelektualnej, ujawnionych poświadczeń i podrabianych towarów. Monitorowanie tego ukrytego świata pozwala stale wykrywać zagrożenia, zarządzać ryzykiem i bronić Twojej reputacji oraz zasobów.

Co to jest monitorowanie zagrożeń zewnętrznych?

Monitorowanie zagrożeń zewnętrznych to technika ochrony cyfrowej obecności i reputacji marki poprzez stałe monitorowanie źródeł zewnętrznych, takich jak Dark Web, podziemne fora, platformy mediów społecznościowych i społeczności hakerskie. Różni się od wewnętrznych środków bezpieczeństwa, które koncentrują się na wzmacnianiu obrony sieci.

Monitorowanie zagrożeń zewnętrznych czujnie obserwuje potencjalne zagrożenia, które są inicjowane spoza organizacji. Wykorzystuje specjalne narzędzia i technologie do przeszukiwania Internetu w poszukiwaniu wszelkich wzmianek, dyskusji lub działań związanych z marką, jej produktami lub jej kierownictwem.

Te narzędzia korzystają z zaawansowanych algorytmów i uczenia maszynowego do skanowania ogromnej ilości danych. Dzięki temu są w stanie wykryć oznaki kompromisu, potencjalne naruszenia danych lub próby podszywania się pod markę, zanim jeszcze się one pojawią.

Monitorowanie zagrożeń zewnętrznych działa analogicznie do systemu wczesnego ostrzegania, ponieważ pozwala markom dostrzegać pojawiające się zagrożenia, zanim się nasilą. Na przykład może alarmować organizacje o istnieniu wyciekłych poświadczeń, nieautoryzowanego dostępu do informacji chronionych lub nawet dyskusji wśród aktorów zagrożeń planujących cyberataki.

Marki mogą stosować tę strategię, aby przewidywać ataki cyberprzestępców i zapobiegać potencjalnym ryzykom dla swojej reputacji, zaufania klientów i wyników finansowych. Dodatkowo, monitorowanie zagrożeń zewnętrznych może dostarczać bezcennej inteligencji, która może informować strategie bezpieczeństwa i pomagać organizacjom dostosować się do pojawiających się zagrożeń cybernetycznych, zanim jeszcze się pojawią.

Top 15 narzędzi monitorowania Dark Web i zagrożeń

Teraz, gdy znasz już wszystkie podstawy dotyczące Dark Web i monitorowania zagrożeń zewnętrznych, nadszedł czas, aby poznać, które platformy są uważane za najlepsze narzędzia do monitorowania zagrożeń zewnętrznych na rynku.

1. Rapid7 Threat Command

Rapid7Rapid7 Threat Command to wspaniałe narzędzie do monitorowania zagrożeń zewnętrznych, ponieważ zapewnia potężną ochronę dla Twojej organizacji. Narzędzie oferuje zbiór możliwości nadzoru, takich jak monitorowanie otwartego, głębokiego i Dark Web, aby pomóc Ci wyraźnie dostrzegać potencjalne zagrożenia.

Kontekstowe alerty i mechanizmy szybkiej reakcji Threat Command umożliwiają szybkie zarządzanie wszystkimi ryzykami i zapobieganie wszelkim szkodliwym skutkom dla Twojej marki. Łączy się z różnorodnymi technologiami, aby przyspieszyć czasy reakcji i pozwolić Ci bez trudu przekształcać inteligencję w działania.

Co więcej, nowoczesne funkcje dochodzeniowe narzędzia usprawniają przepływy pracy, pomagając zespołowi ds. bezpieczeństwa precyzyjnie zarządzać alertami. Będziesz cieszyć się szybkim wdrożeniem, spersonalizowanymi pulpitami, stałym dostępem do ekspertów analityków i wieloma innymi funkcjami, dzięki którym możesz natychmiast radzić sobie z zagrożeniami.

2. Experian

Experian

Experian jest wyposażony w kompleksową ochronę tożsamości, łatwy dostęp i potężne funkcje. Oferuje miesięczne skanowanie prywatności w celu usunięcia Twoich danych osobowych z witryn wyszukiwania osób, nie wspominając o monitorowaniu kradzieży tożsamości i nadzorze Dark Web.

Narzędzie oferuje potężne usługi rozwiązywania oszustw i zainwestowało do 1 miliona dolarów w ubezpieczenie od kradzieży tożsamości. Funkcja CreditLock pozwala łatwo blokować i odblokowywać Twój plik kredytowy, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Experian oferuje również inne godne uwagi funkcje, takie jak:

 • Monitorowanie i alerty 360 stopni
 • Monitorowanie kredytowe z trzech biur
 • Monitorowanie SSN
 • Alerty dotyczące zmiany adresu
 • Alerty dotyczące aktywności na koncie finansowym

Oprócz tych funkcji, Experian dostarcza powiadomienia o zmianach w aktach sądowych, alerty dotyczące przestępców seksualnych i alerty dotyczące prób zaciągnięcia pożyczek na Twoje nazwisko. Umożliwia również przejęcie kontroli nad ochroną tożsamości dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika i alertom w czasie rzeczywistym.

3. Mandiant

Mandiant

Mandiant to rozbudowane narzędzie do monitorowania zagrożeń cyfrowych, które pomaga przeglądać otwarty, głęboki i Dark Web, aby przewidywać/wykrywać zagrożenia. Posiada najnowocześniejszą inteligencję zagrożeń do skanowania podziemnych rynków, witryn z notatkami, mediów społecznościowych i innych, zanim ujawni nadchodzące ataki i nieokreślone wycieki danych.

Technologia uczenia maszynowego narzędzia wydobywa użyteczne informacje, aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów i straty czasu. Jego spersonalizowane monitorowanie pozwala skupić się na określonych kwestiach, takich jak ochrona marki lub bezpieczeństwo VIP. Ponadto, szablonowe monitory upraszczają konfigurację i zmniejszają liczbę fałszywych alarmów.

Co więcej, opcja Zarządzanego Monitorowania Zagrożeń Cyfrowych Mandiant dostarcza zaawansowane sortowanie i analizę w celu przewidywania zagrożeń cybernetycznych. Jest zintegrowana z rozwiązaniem do ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi narzędzia, aby pomóc wykrywać ryzykowne wektory ataków i również umożliwia dokładną ochronę Twoich zasobów cyfrowych i reputacji marki.

4. Recorded Future

Recorded Future

Recorded Future proponuje oparte na sztucznej inteligencji Intelligence Cloud, które pomaga markom natychmiast wykrywać i zarządzać zagrożeniami. Rozwiązuje problem luki w kompetencjach cyberbezpieczeństwa, automatyzując zbieranie ogromnych ilości danych i analizę w czasie rzeczywistym.

Rozbudowana inteligencja narzędzia zarządza ryzykami Dark Web, otwartego Internetu i telemetrii klientów. Jego Intelligence Graph sumuje i analizuje dane o zagrożeniach od przeciwników, infrastruktury i docelowych organizacji w czasie rzeczywistym.

Recorded Future obsługuje ponad 100 integracji i API, aby umożliwić zespołom bezpieczeństwa łączenie inteligencji z ich narzędziami. Jego Collective Insights wykorzystuje globalne dane o zagrożeniach, aby poprawić zdolności reagowania. Dodatkowo, wizualizacje i playbooki dostarczają cennych wniosków do strategii obronnych.

5. CrowdStrike

CrowdStrike

CrowdStrike to kompleksowe narzędzie do inteligencji zagrożeń cybernetycznych i obrony. Umożliwia markom ochronę przed naruszeniami. Narzędzie oferuje zharmonizowaną inteligencję i zespół łowiecki do zakłócania działań przeciwników i wzmacniania obrony, co prowadzi do poprawy postawy ryzyka o 80%.

Zaawansowana inteligencja zagrożeń i rozwinięta AI umożliwiają CrowdStrike’s Falcon Adversary OverWatch dostarczanie 24/7 łowiectwa zagrożeń. Zatrzymuje większość współczesnych ataków w czasie rzeczywistym. Moduły Falcon umożliwiają dostęp do nowoczesnej inteligencji i dostarczają szczegółowych profili przeciwników, aby przyspieszyć reakcję na incydenty.

Co więcej, CrowdStrike monitoruje Dark Web i fora przestępcze, aby zauważać i blokować zagrożenia, wzmacniając tym samym obronę w całym stosie bezpieczeństwa. Firmy mogą korzystać z narzędzia, aby podnieść swoje bezpieczeństwo dzięki szczegółowym raportom inteligencji i wbudowanym bibliotekom łowiectwa i wykrywania.

6. Flashpoint Ignite

Flashpoint

Flashpoint Ignite to decydująca platforma do inteligencji zagrożeń cybernetycznych i łagodzenia ryzyka. Dostarcza raporty inteligencji natychmiast, skanując takie obszary jak:

 • Głęboki i Dark Web
 • OSINT/Powierzchniowy Web
 • Wrażliwości
 • Dane naruszeń
 • Inteligencja geospacyjna

Ignite łączy wiele zespołów i usprawnia przepływy pracy, aby szybciej rozwiązywać ryzyka. Mocno przeciwdziała różnorodnym zagrożeniom dzięki swoim unikalnym modułom inteligencji, takim jak:

 • Inteligencja zagrożeń cybernetycznych
 • Inteligencja bezpieczeństwa fizycznego
 • Zarządzanie podatnościami (VulnDB)
 • Inteligencja bezpieczeństwa narodowego

Platforma umożliwia organizacjom przewidywanie potencjalnych ukierunkowanych zagrożeń, takich jak cyberprzestępczość i nowo powstające złośliwe oprogramowanie. Pomaga także użytkownikom podejmować przemyślane decyzje szybciej dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do informacji z otwartych źródeł i precyzyjnie zarządzać podatnościami.

7. Keeper BreachWatch

Keeper

Keeper BreachWatch to nieodzowne narzędzie dla firm do monitorowania Dark Web i zapewnienia sobie bezpieczeństwa przed zagrożeniami cybernetycznymi. Stale skanuje Skarbce Keeper pracowników, aby znaleźć skompromitowane hasła na Dark Web i natychmiast ich ostrzega.

Platforma korzysta z architektury bezpieczeństwa bez znajomości (zero-knowledge), aby mocno chronić przechowywane informacje. Dostarcza oceny ryzyka na poziomie biznesowym i łączy je z systemem Zaawansowanych Raportów i Powiadomień, aby informować o hasłach wysokiego ryzyka.

BreachWatch szybko identyfikuje naruszenia i wzmacnia postawę bezpieczeństwa cybernetycznego Twojej organizacji, aby chronić Twoją firmę i pracowników przed złymi aktorami na Dark Web. Oferuje również nieograniczone skany na nieskończonej liczbie urządzeń pracowników, aby pomóc Ci dowiedzieć się o podatnościach poświadczeń Twoich pracowników.

8. ReliaQuest GreyMatter

ReliaQuest

ReliaQuest GreyMatter oferuje Ochronę Ryzyka Cyfrowego (DRP) opartą na Twoim konkretnym profilu ryzyka, aby stale monitorować otwarte, głębokie i Dark Web oraz wykrywać zagrożenia. Posiada szeroki zbiór źródeł danych—including code repositories and social media—to offer actionable suggestions for your organization’s risk profile.

Platforma wykorzystuje przepływ alertów, aby zapewnić 360-stopniową widoczność do wykrywania, badania i reagowania na zagrożenia w mgnieniu oka. Jej system DRP oferuje kompleksowe raporty inteligencji zagrożeń i może bezproblemowo harmonizować się z przepływami pracy Operacji Bezpieczeństwa.

GreyMatter prezentuje silne możliwości inteligencji zagrożeń i ochrony marki, eliminując potrzebę ręcznej konfiguracji i przeglądu surowych danych. To naprawdę rozbudowane narzędzie, które może zarządzać ryzykiem cyfrowym i poprawiać status bezpieczeństwa Twojej marki.

9. ZeroFox

ZeroFox

ZeroFox potężne narzędzie monitorujące umożliwia głęboką widoczność komunikacji w Dark Web, ostrzegając firmy przed wyciekiem danych i planowaniem ataków. Natychmiast ostrzega o wycieku informacji i wysyła cenne powiadomienia, aby pomóc chronić Twoich klientów, pracowników i marki.

Narzędzie wykorzystuje unikalne strategie—including scraping and AI analysis—to collect intelligence from deep and Dark Web sources such as Tor and Paste Sites. Jego zestaw obszernych powiadomień zawiera szczegółowe informacje na temat skompromitowanych danych i tajnych wątków komunikacyjnych.

ZeroFox również dostarcza rekomendacje wraz z powiadomieniami, umożliwiając organizacjom podjęcie natychmiastowych działań jednym kliknięciem. Oferuje 24/7 monitorowanie i fachowe rekomendacje, aby umożliwić Ci pozostanie czujnym przed jakimkolwiek potencjalnym zagrożeniem cybernetycznym/ryzykiem.

10. Fortra’s PhishLabs

Fortra

Fortra’s PhishLabs oferuje zbiór informacji o zagrożeniach i kluczowych środków ich łagodzenia w swoich kanałach cyfrowych. Jego Ochrona Ryzyka Cyfrowego (DRP) chroni Twoje kluczowe zasoby przed wieloma zagrożeniami online, takimi jak nadużycia marki, przejęcie konta, oszustwa w mediach społecznościowych i wycieki danych.

Platforma może kompleksowo analizować ogromną ilość danych z powierzchniowego, głębokiego i Dark Web. Jego zaawansowany zautomatyzowany system analizy zmniejsza szum, aby dokładnie identyfikować zagrożenia. Szybkie i kompletne możliwości usuwania zagrożeń PhishLabs umożliwiają ochronę marek, klientów i pracowników w mgnieniu oka.

Centra Doskonałości PhishLabs mogą usprawnić proces wykrywania i łagodzenia zagrożeń. Narzędzie specjalizuje się w ochronie marki, zapobieganiu przejęciu konta, monitorowaniu mediów społecznościowych, inteligencji zagrożeń i ochronie przed wyciekami danych.

11. Brandefense

Brandefense

Brandefense oferuje kompleksową ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi, skanując głęboki, powierzchniowy i Dark Web w celu ujawnienia nieznanych zdarzeń/ryzyk. Prezentuje technologię wspieraną przez AI, aby natychmiast dostarczać użyteczne informacje i wzbogacić bezpieczeństwo Twojej marki.

Zauważalne cechy platformy to:

 • Widoczność 360 stopni
 • Wykrywanie oparte na AI
 • Polowanie na zagrożenia
 • Eliminacja fałszywych alarmów
 • Zaawansowana integracja API

Zespoły inteligencji zagrożeń cybernetycznych Brandefense pomagają efektywnie monitorować integralne domeny i marki. Jego automatyzacja upraszcza procesy, dostarczając kompleksowych podejść do zarządzania potrzebami cyberbezpieczeństwa.

Platforma koncentruje się głęboko na ochronie marki, zarządzaniu ekspozycją, inteligencji zagrożeń cybernetycznych i bezpieczeństwie łańcucha dostaw, aby wzbogacić bezpieczeństwo organizacji i zminimalizować możliwe zakłócenia w łańcuchu dostaw.

12. SpyCloud

SpyCloud

SpyCloud prezentuje platformę Cybercrime Analytics, która dostarcza podejścia oparte na tożsamości do ochrony tożsamości cyfrowych, zapobiegania planowanym atakom i przyspieszania dochodzeń. Chroni firmy i konsumentów przed ryzykiem oraz oferuje opcje dochodzeń i partnerstw danych.

Narzędzie dostarcza dynamicznych wglądów w skompromitowane poświadczenia, urządzenia zainfekowane malwarem i odsłonięte aplikacje, aby pomóc zespołom bezpieczeństwa zapobiegać ransomware, przejęciu konta (ATO) i innym celowym atakom.

Najbardziej wartościowe możliwości SpyCloud to analizy oparte na działaniach, głębszy dostęp do danych z dark webu i rozciągliwość na poziomie przedsiębiorstwa. Te funkcje umożliwiają stałą automatyzację i silną ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

13. SOCRadar

SOCRadar

SOCRadar oferuje usługi ochrony marki, które wzmacniają zespoły bezpieczeństwa w obronie marki przed deprecjonowaniem, kwestiami prawnymi i kradzieżą własności intelektualnej. Blisko monitoruje powierzchniowy i Dark Web, kanały IRC, media społecznościowe i inne, aby dostarczać użyteczne informacje. Dzięki temu może ujawniać większość pojawiających się zagrożeń i podatności.

Narzędzie może chronić Twoją markę przed oszustwami phishingowymi, skompromitowanymi poświadczeniami, domenami typo-squatting i stuffingiem poświadczeń. Może również wykrywać wycieki danych, oszustwa z kartami kredytowymi i nieautoryzowane aplikacje mobilne.

Co więcej, SOCRadar jest wyposażony w zautomatyzowane monitorowanie i inteligencję wspieraną przez AI, aby zapobiegać naruszeniom, chronić zaufanie klientów i zapewniać bezpieczeństwo organizacji. Dostarcza szerokiego zasięgu, aby zabezpieczyć Twoją firmę w stale rozwijającym się cyberświecie.

14. Identity Force

Identity Force

Identity Force jest wyposażony w kompleksowe monitorowanie tożsamości i ochronę, aby dostarczać spersonalizowane plany działania i oceny bezpieczeństwa w zależności od historii naruszeń. Może nieskończenie uzyskiwać dostęp do raportów kredytowych TransUnion i monitorować Dark Web 24/7, aby zapewnić nieprzerwaną czujność wobec zagrożeń.

Zaawansowane monitorowanie oszustw narzędzia ostrzega o podejrzanych aktywnościach w raportach kredytowych w czasie rzeczywistym. Jego inne funkcje, takie jak monitorowanie zmiany adresu i monitorowanie akt sądowych, mogą wzbogacić bezpieczeństwo Twojej marki.

Ponadto, Identity Force może monitorować Dark Web, rejestry przestępców seksualnych i media społecznościowe, aby wykrywać potencjalne zagrożenia. Jest wyposażony w inteligentne śledzenie SSN i może powiadamiać o pożyczkach wypłacanych oraz aktywności kredytowej dzieci, aby zapewnić silną ochronę dla Ciebie i Twojej rodziny przed kradzieżą tożsamości i oszustwami.

15. Identity Guard

Identity Guard

Identity Guard oferuje pełen zestaw funkcji do ochrony tożsamości, w tym monitorowanie numeru ubezpieczenia społecznego, monitorowanie czarnego rynku online i alerty weryfikacji tożsamości. Jego Alerty o Przejęciu Konta i Pomoc dla Ofiar Kradzieży Tożsamości mogą silnie bronić Twoją markę przed kradzieżą tożsamości.

Dla wzmocnionej ochrony, Identity Guard oferuje funkcje takie jak Ochrona Zagubionego Portfela i Ubezpieczenie od Kradzieży Tożsamości na kwotę 1 miliona dolarów. Oferuje również Ochronę Hasła w Skarbcu ID i Monitorowanie Zmiany Adresu dla maksymalnej prywatności.

Niektóre inne znaczące funkcje platformy to:

 • Codzienne monitorowanie kredytowe z trzech biur
 • Miesięczne raporty kredytowe i oceny z trzech biur
 • Monitorowanie akt publicznych
 • Oprogramowanie szyfrujące klawiaturę PC
 • Oprogramowanie antywirusowe PC

Końcowe słowa

Bez wątpienia potrzebujesz potężnych narzędzi monitorujących i skutecznych środków, aby chronić swoją markę przed zagrożeniami cybernetycznymi. Wszystkie 15 narzędzi do monitorowania Dark Web i zagrożeń, które omówiliśmy dzisiaj, są wyposażone w rozbudowane funkcje, aby chronić cyfrowe zasoby Twojej firmy oraz reputację.

Te narzędzia wzmacniają firmy, aby były ostrożne i zawsze o krok przed cyberprzestępcami dzięki monitorowaniu tożsamości, nadzorowi nad Dark Web i niezliczonym innym funkcjom. Wszystkie korzystają z nowoczesnej technologii i użytecznych informacji, aby pomóc organizacjom w łagodzeniu ryzyka, zapobieganiu wyciekom danych i obronie marek przed rosnącymi zagrożeniami.


O Autorze

Robert Koch

Robert Koch – doświadczony projektant aplikacji SaaS i konsultant ds. optymalizacji biznesu przez automatyzację. W wolnym czasie zapalony piwowar domowy i serowar.

Dodaj odpowiedź:


 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron