5 najlepszych narzędzi do edycji plików PDF online

Opublikowany 7 września 2021 w Inne. Tagi: , .

Chociaż internetowych edytorów PDF jest mnóstwo, znalezienie odpowiedniego narzędzia może być sporym wyzwaniem. Nie każdy edytor PDF online jest taki sam – niektóre skupiają się głównie na konwersji, podczas gdy inne mają ograniczony zakres narzędzi do edycji.

dokumenty PDF

Nie oznacza to jednak, że przeciętny student lub członek zespołu nie może znaleźć zastosowania dla edytorów PDF online. Należy pamiętać, że niejeden edytor PDF online może sprostać wszystkim Twoim potrzebom. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z licznych platform dostępnych online; oferują one unikalny zestaw narzędzi do edycji, które będą potrzebne do konwersji i modyfikacji plików PDF, jeśli uznasz to za stosowne. Dodatkową zaletą jest to, że edytory PDF online są całkowicie darmowe – do pewnego stopnia, oczywiście.

5 najlepszych edytorów PDF online

Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego edytora PDF dostępnego w przeglądarce, który spełni twoje specyficzne potrzeby, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Poniżej, przedstawiamy pięć najlepszych narzędzi do edycji plików PDF online.

1. Sejda

Sejda jest całkowicie darmowym narzędziem do edycji plików PDF opartym na przeglądarce, ale jeśli chcesz modyfikować za pomocą aplikacji na pulpicie, będziesz musiał zapłacić za wersję premium. Szczerze mówiąc, różnica między wersjami online i offline Sejdy jest bardzo niewielka, z wyjątkiem tego, w jaki sposób przetwarzanie plików PDF odbywa się lokalnie podczas korzystania z pulpitu Sejdy, a nie w chmurze. Krótko mówiąc, Twoje pliki PDF nigdy nie opuszczają bezpiecznego dysku twardego.

Ten edytor PDF online posiada narzędzia do modyfikacji i konwersji tekstu, które są niezwykle łatwe w obsłudze. Jednak wybielanie i edycja tekstu może być czasami skomplikowana. Największą zaletą Sejdy jest to, że w przypadku użytkowników bezpłatnych dokumenty są przechowywane w chmurze przez siedem godzin, po czym są automatycznie usuwane. Pozwala to zachować prywatność użytkowników, a także zwolnić miejsce dla użytkowników premium.

Sejda

Plusy

 • Przyzwoity wybór narzędzi do edycji
 • Duży nacisk na prywatność
 • Zintegrowane przechowywanie w chmurze
 • Dostępne wersje online i offline

Minusy

 • Edycja tekstów może być trudna

Cena: Wersja bezpłatna, 7,50$ miesięcznie lub 63$ rocznie.

2. PDFChef

PDFChef jest prawdopodobnie najprostszym narzędziem do konwersji plików PDF, które można znaleźć online. Aby korzystać z PDFChef, wystarczy kliknąć na jedną z opcji konwersji, kliknąć i przeciągnąć lub załadować plik, a następnie kliknąć przycisk Pobierz plik, aby zapisać nowo przekonwertowany plik na komputerze. Możesz konwertować większość typów plików, w tym HTML, DOC, XLS, PPT i formaty obrazów, do i z PDF.

Jeśli chodzi o edycję plików PDF, opcje są ograniczone do łączenia, dzielenia, obracania, zmiany układu i usuwania stron w obrębie jednego dokumentu PDF. Nie ma żadnych narzędzi do dodawania adnotacji lub edycji tekstu, więc będziesz musiał szukać gdzie indziej, jeśli chcesz zmienić zawartość swoich plików PDF. PDFChef posiada również całkiem przydatne rozszerzenie dla przeglądarki, pozwalające na konwersję do i z PDF, gdziekolwiek i kiedykolwiek jesteś, pod warunkiem, że masz stabilne połączenie z Internetem (dla darmowych użytkowników i tylko w oparciu o przeglądarkę).

PDFChef

Plusy

 • Liczne opcje konwersji
 • Prosty interfejs użytkownika
 • Przydatne rozszerzenie przeglądarki

Minusy

 • Brak narzędzi do edycji tekstu

Cena: Wersja bezpłatna, 29,95 $ na rok, 39,95 $ za dożywotnią subskrypcję.

3. Smallpdf

Smallpdf oferuje swoim użytkownikom zarówno darmowe, jak i płatne narzędzia. Wersja darmowa jest oparta na przeglądarce i pozwala na wykonywanie najprostszych zadań związanych z edycją i konwersją, w tym podpisywanie plików PDF, obracanie i zmianę układu stron, a także zabezpieczanie dokumentów PDF hasłem. Podczas korzystania z narzędzia w przeglądarce, cały proces odbywa się w zintegrowanej chmurze Smallpdf, choć nie ma dedykowanej przestrzeni, aby uzyskać dostęp do przechowywanych plików i udostępniać je, chyba że subskrybujesz wersję Pro.

Ten internetowy edytor PDF nie oferuje żadnych narzędzi do edycji tekstu poza dodawaniem podpisu cyfrowego do plików PDF. Rzeczą, która może przydać się użytkownikom jest funkcja kompresji, która pozwala na zmniejszenie dużych plików PDF opartych na obrazie do ułamka ich oryginalnego rozmiaru bez znacznego pogorszenia jakości produktu końcowego.

Smallpdf

Plusy

 • Liczne opcje konwersji
 • Przetwarzanie i przechowywanie w chmurze
 • Obsługa urządzeń przenośnych

Minusy

 • Brak narzędzi do edycji tekstu

Cena: Wersja bezpłatna, 7 $ za miesiąc dla zespołów, 9 $ za miesiąc dla użytkowników indywidualnych.

4. PDFEscape

PDFEscape ma darmową wersję opartą na przeglądarce, która pozwala użytkownikom na znaczne modyfikacje ich dokumentów PDF. W lewym górnym rogu ekranu znajdują się trzy zakładki: Insert, Annotate i Page. Zakładka Insert oferuje narzędzia do edycji, takie jak wstawianie tekstu, obrazów i tworzenie pól formularzy. Zakładka Annotate umożliwia dodawanie notatek samoprzylepnych, podkreślanie i zaznaczanie tekstu, usuwanie tekstu oraz tworzenie prostokątów z edytowalnym wypełnieniem i obramowaniem. Zakładka Page pozwala modyfikować poszczególne strony w pliku PDF poprzez usuwanie, obracanie, a nawet dodawanie załączników.

Jest to bardzo wszechstronny edytor PDF online, który w swojej darmowej wersji oferuje szerszy zakres narzędzi niż większość z pozostałych. Przeciętny użytkownik nie musi nawet płacić za licencję, aby w pełni wykorzystać możliwości PDFEscape. Chyba, że chcesz udostępnić swoje pliki bezpośrednio z PDFEscape z innymi użytkownikami.

PDFEscape

Plusy

 • Wszechstronne narzędzia do edycji tekstu
 • 100+ dostępnych szablonów PDF
 • Prosty interfejs

Minusy

 • Interfejs początkowo może być trudny do zrozumienia

Cena: Wersja bezpłatna, wersja Pro zaczyna się od 5,99$ do 49,99$ miesięcznie.

5. i2OCR

OCR, czyli Optical Character Recognition, to oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które przegląda pliki PDF oparte na obrazach i przekształca znaki i litery w tekst, który można modyfikować. Narzędzie OCR będzie niezbędne, jeśli chcesz wyodrębnić i zmodyfikować zawartość zeskanowanego dokumentu PDF. I tu właśnie wkracza i2OCR.

i2OCR jest całkowicie darmowym, internetowym narzędziem OCR, które może wyszukiwać i konwertować tekst w plikach PDF i innych formatach obrazu przed zapisaniem go jako przeszukiwalny plik PDF, DOC lub HTML. Możesz przesyłać pliki tekstowe i graficzne, w tym PDF i JPG, aby wyodrębnić informacje do wykorzystania w przyszłości. Co jest najbardziej imponujące w i2OCR jest to, że może czytać i pobierać tekst w ponad 100 językach i z plików z wielu kolumn. Żeby i2OCR działał zgodnie z przeznaczeniem, tekst musi być napisany standardową czcionką.

i2OCR

Plusy

 • Łatwe w użyciu narzędzie OCR
 • 100+ dostępnych języków
 • Całkowicie darmowy

Minusy

 • Rozpoznaje tylko standardową czcionkę

Cena: Darmowy.

Co z oprogramowaniem do edycji PDF na komputerze?

Prawdą jest, że Adobe Acrobat DC Pro jest najlepszym narzędziem do edycji PDF, ale nie jest tani. Aby korzystać z funkcji Acrobata, trzeba będzie wydać blisko 200 dolarów rocznie. Dla przedsiębiorstw może to nie być problemem, ale dla studentów, freelancerów i tych, którzy używają plików PDF nieregularnie, to może nie być opłacalne.

A co z tymi, którzy korzystają z pakietu Microsoft Office? Jak być może już wiesz, Microsoft Word, Excel i PowerPoint posiadają funkcję Zapisz jako PDF, która ułatwia konwersję plików DOC, XLS i PPT do formatu PDF. Edycja PDF odbywa się poprzez modyfikację tekstów i obrazów w oryginalnym pliku i zapisanie ich później jako PDF. Jedynym minusem jest to, że nie można konwertować plików z PDF za pomocą żadnego z tych programów. W tym celu, można polegać na przydatnych internetowych platformach do edycji PDF podanych powyżej.

Podsumowanie

Czasy płacenia wysokich opłat abonamentowych za proste zadania konwersji PDF dawno minęły! Edytory i konwertery PDF online są najprostszymi narzędziami, których możesz używać do modyfikowania plików PDF na niezliczone sposoby. Co najlepsze, darmowe wersje wyżej wymienionych usług spełniają większość, jeśli nie wszystkie, potrzeby związane z edycją plików PDF.


O Autorze

Andi K. Nasruddin

Andi K. Nasruddin jest wykładowcą na Politechnice Stanowej Ujung Pandang. Uczy komunikacji w biznesie, zarządzania finansami, zarządzania strategicznego i wielu innych dziedzin, a w wolnych chwilach głośno kibicuje przed telewizorem oglądając mecze NBA.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron