Dostosuj Google Maps na swojej stronie z MapStylr

Opublikowany 8 czerwca 2015 w Web Design. Tagi: , , , .
MapStylr nie jest już dostępny.

Czy kiedykolwiek myślałeś o wprowadzeniu niepowtarzalności do najbardziej nieprawdopodobnych rzeczy? Jak na przykład o tym, by coś, co jest już globalnym powszechnym standardem, nagle zaczęło odzwierciedlać Twój osobisty styl i punkt widzenia? Jeśli myślałeś już o tym, to koniecznie powinieneś zainteresować się MapStylr. Nazwa tego narzędzia właściwie już mówi wszystko! I tak jest w istocie, ta genialna aplikacja online została opracowana przez dwa bardzo innowacyjne umysły, by dać swoim użytkownikom możliwość stylizowania własnych map.

mapstylr

Więc właśnie otworzyłeś nową restaurację i chcesz umieścić na Twojej stronie mapę, która pokaże jak tam trafić? Nie ma problemu! Tylko zintegruj zaznaczoną lokalizację Twojej knajpy na Google Maps ze swoją stroną. To generalnie wyczerpuje potrzeby większości właścicieli witryn, jeśli chodzi o śledzenie lokalizacji i wykorzystywanie map. Jednak dzięki MapStylr, użytkownicy mogą nie tylko osadzić mapę Google na swojej stronie, mogą tak ją zreorganizować, by odzwierciedlić i podkreślić na niej wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym narzędziu.

MapStylr – Twój stylista Google Maps

Jak sama nazwa wskazuje, MapStylr opracowano w celu umożliwienia użytkownikom nadawania Google Maps swojego niepowtarzalnego stylu i charakteru. Dzięki niezliczonym opcjom podkreśleń, kolorowania współrzędnych i oznaczeń różnych lokalizacji w Google Maps, to narzędzie online pozwala użytkownikom umieszczać atrakcyjne mapy na swoich stronach internetowych. To jedyne w swoim rodzaju narzędzie dające Google Maps potężne wizualne i tekstowe turbodoładowanie dotychczas zupełnie niespotykane.

Wyobraź sobie – lokalizujesz swoją firmę na ruchliwej ulicy w centrum, w dość zatłoczonym miejscu. Istnieje milion wizytówek wyświetlających ciekawe usługi i produkty wokół ciebie, a Ty chcesz przyciągnąć klientów w wyjątkowy sposób. Od chwytliwej nazwy, przez precyzyjne wykonanie, aż do niesamowitego wyglądu i wywoływanego wrażenia, Twoja firma ma to wszystko. Nawet wykonałeś tytaniczną pracę marketingową, co pozwoliło Ci skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej. Jedyną rzeczą do zrobienia jest sprawienie, by Twoja marka była znana w sieci. Podczas gdy obecnie wszyscy mogą zapłacić za wykonanie wspaniałej strony internetowej, Ty zawsze możesz dodatkowo się wyróżnić dodając coś unikalnego. A czy jest lepszy sposób na osiągnięcie tego, niż dodanie mapy, która komponuje się stylistycznie, kolorystycznie i wizerunkowo z Twoją firmą? Ten prosty krok przyciągnie do Ciebie jeszcze więcej ludzi.

Zaznacz wszystkie drogi i ścieżki prowadzące do Twojej firmy z widocznym punktem orientacyjnym, by umożliwić każdemu łatwą lokalizację już na pierwszy rzut oka. Bądź elegancki, bądź śmiały, bądź charakterystyczny. W końcu zrób cokolwiek, co tylko chcesz z Google Maps. Co więcej, możesz to wszystko zrobić zarówno w podglądzie satelitarnym, jak i w standardowym widoku mapy. A największą zaletą tego narzędzia jest to, że to wszystko jest absolutnie za darmo! Wszystko, o co twórcy nas proszą, to nasze wsparcie poprzez publikowanie naszych projektów na ich stronie internetowej. To trzeba samemu zobaczyć, by uwierzyć.

mapstylr1

Jak to działa?

Początek pracy nad mapą w MapStylr jest bardzo prosty. Wystarczy otworzyć jego stronę internetową, wybrać opcję “Editor” z menu, a natychmiast zostaniesz przekierowany do domyślnej lokalizacji na mapie z opcjami stylizacji po lewej. Kliknij i przeciągaj mapę aż do szukanej przez Ciebie lokalizacji, a następnie rozpocznij odkrywanie wszystkich możliwości tej aplikacji.

Pionowo ułożone opcje pozwolą podkreślić, pokolorować lub wypełnić powierzchnie, zaznaczyć ciekawe miejsca, drogi, a także edytować opcje podróży i ustawienia administracyjne. Umieść kursor myszy na danej opcji i odpowiadająca jej pozycja na mapie zostanie podświetlona. Następnie należy kliknąć na znak plus („+”) obok interesującego Cię ustawienia, by pojawiło się menu z opcjami stylizacji, gdzie w końcu będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

By zapisać mapę, nowi użytkownicy będą musieli się zarejestrować, a stali – zalogować. Rejestracja jest bajecznie prosta. Utworzenie konta pozwoli Ci zapisać wiele edytowanych map, a nawet publikować swoje projekty na stronie internetowej aplikacji, by móc się promować.

Dla programistów lub kogoś dobrze obeznanego z JSON, dostępna jest również opcja ręcznego wpisywania kodu. Możesz kliknąć na przycisk “Get JSON” w menu w prawym górnym rogu ekranu, by wyświetlić okno z kodem JSON odpowiadającym za Twój tworzony właśnie styl. Można go bezpośrednio edytować i poczuć się jak w domu, jeśli preferujesz taką formę pracy.

mapstylr2

Zalety i wady

Chociaż MapStylr posiada wiele zalet takich, jak chociażby jego użyteczność, prosty w obsłudze interfejs, wiele pomocnych przykładów i wsparcie kodowania JSON, to nie ustrzegł się niestety kilku wad.

Praca z tym narzędziem może okazać się bardzo kłopotliwa dla wielu osób. Trafi w gusta tylko pewnej grupy użytkowników, którzy jednak po pewnym czasie z pewnością pokochają tą aplikację. Ponadto, narzędzie to wydaje się być skierowane przede wszystkim do programistów stron i ludzi, którzy są zaznajomieni z kodowaniem słów kluczowych. Dla zwykłego użytkownika, terminy takie jak nasycenie, odcień, gamma i system heksadecymalny kodowania kolorów może wydawać się czarną magią. Także ktoś, kto chce wystylizować mapę za pomocą tego narzędzia, może być ostatecznie zmuszony do zaangażowania osób trzecich do wykonania zadania lub pogłębić własną wiedzę i poznać lepiej te terminy, by później prawidłowo je zastosować. Lecz czy jest ktoś taki, kto ma na to czas?!

Inne drobne usterki to pojawianie się reklam, choć są one na szczęście ograniczone do małego pola umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Ale na tą drobną niedogodność można przymknąć oko. W końcu twórcy też chcieliby coś zarobić na swoim dziele!

 • Nadaj Google Maps na Twojej stronie unikalny wygląd, stylizując je za pomocą @mapstylr mapstylr.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

W sumie, MapStylr udowadnia, że jako całokształt jest świetnym pomysłem i daję wiarę w to, że w dzisiejszych czasach można wymyślić coś unikalnego i jednocześnie przydatnego. W końcu, kto by pomyślał, że nawet wygląd i styl mapy może zostać zmodyfikowany, a jego działająca wersja publicznie zaprezentowana! Odwiedź MapStylr.com już dziś i sam zobacz potęgę prawdziwej mocy twórczej!

2 komentarze:

 1. OMK:

  Niestety błąd 503 się pojawia

 2. Superbohater:

  Rzeczywiście, serwis padł.
  Napisaliśmy do autorów na Twitterze, może nawet nie zauważyli.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron