Błyskawicznie wygeneruj unikalną paletę barw z pomocą Coolors

Opublikowany 20 czerwca 2016 w Web Design. Tagi: , , , .

Jako projektant stron internetowych, musisz pewnie dość często eksperymentować z kolorami. Czy to dobierając odpowiednią barwę dla banerów, przycisków, ramek obrazów lub nawet całego szablonu swojej strony, większość zadań podczas projektowania stron kręci się wokół kombinacji VIBGYOR. I choć może wydawać się to trywialne, wybór odpowiedniej kompozycji kolorów ma znacznie głębszy wpływ na atrakcyjność Twojej witryny, niż mogłoby się początkowo wydawać. Dobrze dobrana kolorystyka znacznie poprawia wygląd strony. Dlatego też webdesignerzy muszą przykładać wiele uwagi komponowaniu właściwej kombinacji odcieni, by stworzyć naprawdę piękny projekt.

coolors-1

Każda organizacja, branża i rodzaj pracy lub usługi ma jakiś kolor, który najbardziej do nich pasuje. Ale jeśli już chodzi o promowanie tych podmiotów on-line za pośrednictwem strony internetowej, to edytory lub narzędzia do projektowania mogą niestety nie wspierać wszystkich kolorów. Co za tym idzie, twórcy stron często muszą sami zaprogramować kody kolorów dla swoich projektów. Jednak proces ten jest dość żmudny i nierzadko wymaga dochodzenia do pożądanego rezultatu metodą prób i błędów. Czy nie byłoby prościej, gdyby istniał jakiś bardziej bezpośredni sposób doboru dowolnych pożądanych kolorów od razu, natychmiast? Z Coolors.co jest to możliwe!

Coolors.co – wygeneruj z prędkością światła świetne kombinacje kolorów

Coolors to intuicyjny generator schematów kolorów, który sprawia, że odtąd wybór koloru do Twojej strony internetowej będzie naprawdę bardzo prosty. Narzędzie, koncentrujące się przede wszystkim na webdesignerach, pomoże również fotografom w znalezieniu idealnych barw uzupełniających ich twórczość, by ta stała się bardziej rozpoznawalna.

Coolors jest dostępny także jako aplikacja na Androida lub iOS, więc bez problemu możesz go zainstalować na swoim telefonie albo tablecie. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał z niego za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Możesz go również zainstalować jako dodatek do Adobe Illustrator i Photoshop. Jest coś jeszcze do dodania w temacie elastyczności?!

Aplikacja pozwala na natychmiastowe wygenerowanie palety 5 kolorów dla każdej sytuacji za pomocą prostego kliknięcia przycisku. A jeśli wynik Ci się nie spodoba, to po prostu znów naciśnij przycisk, by wygenerować nową paletę. Coś więcej na temat prostoty i łatwości użytkowania?!

Narzędzie pozwala przeklikiwać się przez najróżniejsze palety, z których każda jest naprawdę piękna. Co więcej, jeżeli lubisz jakiś konkretny kolor, zablokuj go i pozwól Coolors znaleźć pozostałe barwy do palety, które odpowiednio uzupełnią ten, wcześniej przez Ciebie zachowany. To chyba wszystko, jeśli chodzi o różnorodność, prawda?!

Poza tym wszystkim, wymienionym powyżej, narzędzie używane jako zwykła desktopowa aplikacja jest całkowicie darmowe, nie wymaga nawet rejestracji. Już chyba taniej być nie może?!

Właśnie znaleźliśmy 6 dużych plusów narzędzia zaledwie we wprowadzeniu do artykułu! Nic więc dziwnego, że aplikacja doczekała się rzeszy oddanych użytkowników i została zauważona i doceniona na świecie! Sprawdźmy więc jak się jej używa.

coolors1

Jak korzystać z Coolors.co?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, używanie narzędzia jest banalnie proste.

Generator

Wystarczy odwiedzić stronę główną narzędzia i kliknąć na przycisk „GENERATOR” lub „Uruchom Generator”, by rozpocząć generowanie losowych palet kolorów.

Następnie zostaniesz przekierowany do strony wyświetlającej losową paletę kolorów złożoną z 5 barw. Każdy kolor przedstawiony jest na szerokim pasku ze związanym z nim kodem szesnastkowym umieszczonym u dołu próbki. Najedź myszką na dowolną z barw, by wyświetliło się kilka opcji:

 • model przestrzeni barw HSB,
 • model przestrzeni barw RGB,
 • model przestrzeni barw CMYK,
 • wartość PMS,
 • wartość COPIC,
 • dwukierunkowa strzałka,
 • ikonka aparatu,
 • kłódka.

Można wybrać jedną z wymienionych opcji, klikając na dowolnej z nich. Dodatkowe parametry, właściwe dla konkretnej opcji, zostaną wyświetlone pod spodem. Dla każdego modelu przestrzeni barw udostępniono 3 lub 4 suwaki pozwalające dostosować aktualne wartości. Tak samo można dostosować wartości liczbowe PMS i COPIC. Każde nasze działanie spowoduje zmianę koloru danego paska próbnika, a co za tym idzie, również wartości heksadecymalnych wyświetlanych na dole. Dwukierunkowa strzałka pozwala zmienić kolejność wyświetlania pasków poprzez przeciąganie w lewo lub w prawo. Ikona aparatu umożliwia przesłanie lub podanie adresu URL obrazu, z którego chcesz wybrać odpowiednią barwę i znaleźć dopasowaną do niej paletę. Ikona kłódki służy do zablokowania lub odblokowania konkretnego koloru.

Jeśli w dowolnym momencie stwierdzisz, że dokonana zmiana Ci się nie podoba, naciśnij przycisk „UNDO” w prawym górnym menu, by cofnąć akcję. Można również zdecydować się na zmianę innych aspektów palety kolorów, klikając na przycisk „REFINE”. Kliknięcie na nim spowoduje wyświetlenie 4 opcji:

 • odcień („hue”),
 • nasycenie („saturation”),
 • jasność („brightness”),
 • temperatura („temperature”).

Każda z opcji powyżej posiada przyciski „+” i „-”, by zwiększyć/zmniejszyć ich wartości. Podobnie jak w przypadku poprzednich parametrów, wszystkie działania spowodują, że zmienią się kolor pasków próbnika i ich wartości heksadecymalne. Jedyną różnicą jest to, że te opcje mają wpływ na wszystkie paski jednocześnie, podczas gdy poprzedni zestaw opcji wpływał tylko na wybrany kolor.

coolors2

Gdy w końcu jesteś zadowolony z utworzonej/zmodyfikowanej palety, możesz wyeksportować ją klikając na przycisk „EXPORT”. Kliknięcie na tym przycisku wyświetli okienko pop-up z dostępnymi możliwościami zapisu Twojej palety:

 • kopiuj URL,
 • PDF,
 • PNG,
 • SCSS,
 • SVG,
 • COPIC.

Jeśli chcesz jeszcze później dokonać zmian w swojej wygenerowanej palecie, musisz skopiować jej adres URL. URL pozwoli Ci w każdym momencie wrócić do niej bez konieczności logowania. Aby zapisać swoją paletę kolorów w trybie offline i móc dzielić się nią z innymi, zapisz ją w formacie PNG, PDF, SVG itp.

Żeby zapisać paletę kolorów w aplikacji Coolors, będziesz musiał założyć darmowe konto. Rejestracja na szczęście jest łatwa i szybka. Po zalogowaniu otrzymasz możliwość przeglądania wszystkich utworzonych dotychczas palet barw oraz będziesz mógł zapisywać nowe do późniejszego wykorzystania.

Przeglądarka

Innym sposobem, w jaki możesz użyć Coolors, jest przeglądarka palet kolorów. Kliknij na przycisk „BROWSER” w menu głównym, by zobaczyć wszystkie palety kolorów wygenerowane przez użytkowników. Możesz wybrać opcję „Zapisz ponownie” („Resave”), by wybraną paletę przypisać również do swojego konta. Oprócz tego znajdziesz tutaj również opcje „Export” i „View”, by odpowiednio wyeksportować czyjąś paletę barw lub wyświetlić szczegółowe informacje na jej temat.

Cennik narzędzia

Gdy wersja przeglądarkowa aplikacji jest zupełnie bezpłatna, to już za aplikację dla Androida, iOSa, czy też w formie dodatku do programów Adobe będziesz musiał zapłacić. Ceny za każdy z wariantów są na szczęście symboliczne i całkowicie uzasadnione dla tak pomocnego i fantastycznego narzędzia.

 • Najprostszy sposób na dobór odpowiedniego zestawu kolorów dla Twojej strony: coolors.co/ @coolors_co via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Czas na podsumowanie

Wyżej wspomnieliśmy już chyba o wszystkich najważniejszych zaletach aplikacji. Co do wad, to takich nie stwierdziliśmy. Wniosek z tego taki, że jeśli jesteś projektantem stron internetowych lub fotografem szukającym generatora ciekawych propozycji kolorystyki, a do tego takiego, który nie wymaga żadnej instalacji, to koniecznie musisz przetestować Coolors. Będziesz zachwycony!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron