10 najlepszych aplikacji internetowych do wizualizacji danych

Opublikowany 22 marca 2021 w Content. Tagi: , .

Wizualizacja danych jest podstawowym pojęciem w dziedzinie nauki o danych. Do tego stopnia, że zawsze, gdy chcesz przeanalizować jakikolwiek zestaw danych, powinieneś uwzględnić wizualizację danych. Niezależnie od tego, większość ludzi wciąż nie ma właściwego zrozumienia tej koncepcji i nie wie, jak ją wdrożyć. W związku z tym, w tym artykule, definiujemy wizualizację danych i analizujemy dziesięć aplikacji internetowych służących do jej wykonywania.

wizualizacja danych

Co to jest wizualizacja danych?

Wizualizacja danych to przedstawienie danych w formie obrazów lub wykresów. Wykorzystuje ona szereg elementów wizualnych, takich jak wykresy, grafy i mapy, w celu ułatwienia zrozumienia trendów, wzorców i nieprawidłowości w zbiorach danych. Korzystając z interaktywnej wizualizacji, można lepiej zrozumieć daną koncepcję, zwracając uwagę na więcej szczegółów na wykresach i grafikach. Co więcej, użytkownik będzie mógł zmieniać wyświetlane informacje i sposób ich przetwarzania.

Wraz z rosnącym znaczeniem big data, wizualizacja stała się nieodłącznym elementem przetwarzania dużych ilości informacji. Z kolei użytkownikom pomaga w podejmowaniu lepszych decyzji opartych na danych.

Lista aplikacji i narzędzi do wizualizacji danych

Chcesz wdrożyć wizualizację danych do swojego projektu? Eksperci z The App Solutions zebrali poniżej listę dziesięciu najlepszych aplikacji i narzędzi do wizualizacji danych. Skorzystaj z nich, aby z dnia na dzień usprawnić proces podejmowania decyzji.

Tableau

Tableau

Tableau to aplikacja typu business intelligence, która jest jednym z wiodących programów, jeśli chodzi o wizualizację danych. Jest całkiem prosta w użyciu, dzięki intuicyjnej funkcji “przeciągnij i upuść”. Zapewnia również od dziesięciu do stu razy szybszą analitykę w porównaniu z konkurencją. Dzięki tej aplikacji, można połączyć kilka widoków danych dla lepszego wglądu. Co najlepsze, możesz udostępnić pulpit na gadżetach mobilnych lub na żywo w Internecie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Jeśli chodzi o możliwości, Tableau pozwala na tworzenie interaktywnych wykresów i schematów w formie pulpitów i arkuszy. Pomagają one w podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych.

Roambi

Roambi

Jest to mobilna aplikacja internetowa do analizy i wizualizacji danych, która całkowicie zmienia sposób, w jaki użytkownicy wykorzystują analitykę biznesową. Roambi zapewnia dostęp do samokontrolującej się analityki biznesowej oraz możliwość łączenia danych z różnych źródeł w jednej aplikacji. Za jego pomocą można w szybki i prosty sposób ożywić dane. Dostęp do danych można uzyskać z dowolnego miejsca, dowolnego urządzenia i zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne.

Głównym plusem tej aplikacji jest to, że oferuje szybki i intuicyjny sposób dostępu i dzielenia się spostrzeżeniami. Możesz wykorzystać ją do tworzenia informacyjnych prezentacji z wizualizacjami, które pomogą Ci rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.

Qlik

Qlik

Jeżeli chodzi o doskonalenie przedsiębiorstwa, analiza danych jest niezbędna. Qlik umożliwia wizualizację wszelkich posiadanych informacji, a tym samym ich szybszą analizę. Pozwala to na tworzenie interaktywnych raportów i pulpitów nawigacyjnych z niesamowitymi grafikami i wykresami. Dzięki oprogramowaniu i funkcji odkrywania, aplikacja ta sprawia, że analiza danych jest niezwykle prosta, co pozwala na podejmowanie właściwych decyzji w krótkim czasie.

Inną wartą uwagi cechą jest interfejs typu “przeciągnij i upuść”, który ułatwia wykonywanie wielu ruchów. Posiada również funkcję Inteligentnego Wyszukiwania, która umożliwia identyfikację połączeń między różnymi zestawami danych.

Salesforce Einstein Analytics

Salesforce Einstein Analytics

Początkowo opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych, Salesforce Einstein Analytics działa teraz także w smartwatchach. Pozwala na wykorzystanie danych i opracowanie czytelnych wykresów, obrazów i graficznych przedstawień wszelkich posiadanych informacji. Ta aplikacja wyróżnia się, jeśli chodzi o pomoc użytkownikom w zrozumieniu ich przedsiębiorstw bez konieczności posiadania zaplecza analitycznego.

HighCharts

Highcharts

Highcharts jest świetnym narzędziem, szczególnie jeśli znasz JavaScript. Wynika to z faktu, że jego biblioteka jest napisana w całości w języku JavaScript i wykorzystuje różne formaty do wyświetlania wykresów na różnych przeglądarkach i urządzeniach inteligentnych. Może na bieżąco przetwarzać dane JSON i przedstawiać je w postaci wykresów zgodnie z preferencjami użytkownika.

Google Charts

Google Charts

Google jest jednym z czołowych kreatorów trendów w dziedzinie big data. Firma zaprojektowała Google Charts, bibliotekę wykresów w JavaScript, która usprawnia aplikacje internetowe poprzez włączenie interaktywnej zdolności tworzenia wykresów. Za pomocą Google Charts można tworzyć różnorodne wykresy, w tym wykresy słupkowe, powierzchniowe, liniowe, kołowe, splajny itp. Dostępnych jest wiele opcji wykresów i można je spersonalizować, aby jak najlepiej zaprezentować dane. Dostępne są zarówno proste, jak i złożone wykresy. Ponadto, wykresy wykonane za pomocą tego narzędzia są w formatach HTML5 i SVG. Dzięki temu można je oglądać na każdym urządzeniu i w każdej przeglądarce.

FusionCharts

Fusion Charts

Featuring over 95 chart types (2D and 3D), FusionCharts to kolejna świetna aplikacja do wizualizacji danych, zawierająca ponad 95 typów wykresów (2D i 3D). Ta biblioteka wykresów autorstwa InfoSoft Global Ltd ma obecnie ponad 28 000 klientów na całym świecie. Jeśli chcesz odwzorować dane z aplikacji geolokalizacyjnej, z pewnością przyda Ci się funkcja map sterowanych danymi. Inne funkcje obejmują interaktywne wykresy, obszerną dokumentację i wsparcie dla różnych przeglądarek. Z aplikacji można korzystać zarówno na stronie internetowej, jak i na urządzeniach mobilnych. Za pomocą FusionCharts można tworzyć wykresy słupkowe, kolumnowe, kołowe, obszarowe, liniowe, mapy cieplne, mapy drzew, wykresy pajęczynowe, wykresy kaskadowe itp. Program jest popularny wśród wielu firm z listy Fortune 500. Wśród jego klientów są Microsoft, IBM, Oracle, Adobe i Intel.

Zoho Analytics

Zoho Analytics

Zoho Analytics to narzędzie do analizy danych i BI, które pozwala na wizualizację danych w sposób atrakcyjny i intuicyjny. W ramach tego narzędzia dostępnych jest kilka aplikacji, w tym pulpity nawigacyjne z dopasowanymi tematami, raportowanie, analizy, magazynowanie danych i tak dalej. Opcje wizualizacji danych obejmują widoki podsumowania, tabele przestawne, widżety i oczywiście wykresy. Za pomocą Zoho Analytics możliwe jest generowanie różnych raportów i publikowanie ich lub osadzanie w obrębie bloga lub witryny. Aplikacja oferuje również ponad 100 konektorów do obsługi racjonalnych baz danych, baz NoSQL, aplikacji biznesowych i baz danych w chmurze.

Infogram

Infogram

Infogram jest aplikacją internetową do tworzenia wykresów i infografik. Posiada intuicyjny edytor, który pozwala łatwo przekształcić dane w wykresy lub infografiki, które można publikować, osadzać lub udostępniać. Stworzony w 2012 roku, Infogram pozwala wybrać spośród ponad miliona szablonów do tworzenia infografik. Ponadto, umożliwia on współpracę w czasie rzeczywistym. Jedną z głównych zalet tej aplikacji jest jej użyteczność. Każdy, od nauczycieli po duże korporacje, może wykorzystać ją do wizualizacji swoich danych. Wśród firm, które używają Infogram są między innymi LinkedIn, Intercom, Fast Company, Euro News i Transparency International.

Sisence

Sisense

Sisence to oprogramowanie do analityki biznesowej, które pomaga przygotować i analizować big data z różnych źródeł. Jest doskonałym rozwiązaniem do tworzenia aplikacji analitycznych, które upraszczają złożone zbiory danych do postaci łatwych do zrozumienia wizualizacji. Do jego głównych funkcji należą interaktywne pulpity, własne aplikacje BI oraz samoobsługowa analityka. Umożliwia analizę danych z całego środowiska danych i przekształcanie ich w przejrzyste wizualizacje. Narzędzie to pozwala również na wdrożenie lokalne, w chmurze lub hybrydowe poprzez systemy operacyjne Windows lub Linux. Oprócz możliwości pracy z ogromnymi zbiorami danych, Sisence jest także wszechstronny i pozwala na łatwe personalizowanie. Platforma posiada partnerstwa z AWS, Google BigQuery i Snowflake.

Podsumowanie

Big data stało się integralną częścią świata biznesu. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć potrzeby swoich klientów, dostarczać rozwiązania, które klienci chętnie kupią oraz nadążać za zmianami i trendami w swojej branży, musisz zbierać i analizować dane. Jednak ze względu na to, że big data to ogromny zasób, trudno jest nadać temu sens i wykorzystać w realnych rozwiązaniach biznesowych. Wizualizacja danych pomaga przedstawić dane w formie, która jest łatwa do przyswojenia i zinterpretowania dla osób podejmujących decyzje biznesowe. Przy pomocy odpowiednich aplikacji, wizualizacja danych jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem. Wybierz swój program z tej listy.


O Autorze

Anzhela Sychyk

Anzhela Sychyk jest specjalistką ds. badań rynku i autorką tekstów technicznych w TheAppSolutions. Lubi poszerzać swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii i dzielić się nią poprzez wartościowe treści, pomagając przedsiębiorcom budować biznes w bardziej efektywny sposób.

Komentarze zamknięte.

  • Obserwuj nas

  • Przeglądaj Kategorie



  • Super Monitoring

    Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


    Wypróbuj bezpłatnie

    lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
  • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
    Super Monitoring
    lub dowiedz się więcej
    o monitorowaniu stron